Abdulfettah Sisi

Abdulfettah Sisi

Son dakika Abdulfettah Sisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Abdulfettah Sisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Abdulfettah Sisi haber sayfamızda...

Abdulfettah Sisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 796 abdulfettah sisi haberi bulunmuştur.
Erdoğan'ın dönüm noktası ziyareti dünyada manşet! 'Türkiye ve Mısır birleşiyor'
Erdoğan'ın dönüm noktası ziyareti dünyada manşet! 'Türkiye ve Mısır birleşiyor' Kahire havalimanında bizzat Sisi tarafından kırmızı halıyla karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti, uluslararası medya tarafından ilk sayfadan sunuldu. İki bölgesel güçün sık sık anlaşmazlık yaşadığını belirten AFP, ancak iki büyük çatışmada Türkiye ve Mısır'ın çıkarlarının uyum gösterdiğini bildirdi.
15.02.2024 Dünya
Arap medyası Erdoğan'ın uçağı inmeden yazdı: Yeni bir bölgesel ittifak!
Arap medyası Erdoğan'ın uçağı inmeden yazdı: Yeni bir bölgesel ittifak! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kahire ziyaretinin büyük bir değişimi temsil ettiğini ve normalleşmenin zirve noktası olduğunu belirten yayın organları, yeni bir bölgesel ittifakın ayak seslerine işaret etti.
14.02.2024 Dünya
Erdoğan Arap medyasında manşet! BBC, tarihi ziyareti yakından izleyecek ülkeleri sıraladı
Erdoğan Arap medyasında manşet! BBC, tarihi ziyareti yakından izleyecek ülkeleri sıraladı 'Doğu Akdeniz'den Etiyopya'ya kadar Türkiye lideri Erdoğan ve Sisi bölgesel eksen oluşturabilir mi?' sorusu soruldu, Kahire seyahatinin odak noktası başlıklara taşındı. BBC ise, ziyaretin hangi ülkeler tarafından yakın izleneceğini yazdı.
13.02.2024 Dünya
Erdoğan Arap medyasında manşet! BBC, tarihi ziyareti yakından izleyecek ülkeleri sıraladı
Erdoğan Arap medyasında manşet! BBC, tarihi ziyareti yakından izleyecek ülkeleri sıraladı 'Doğu Akdeniz'den Etiyopya'ya kadar Türkiye lideri Erdoğan ve Sisi bölgesel eksen oluşturabilir mi?' sorusu soruldu, Kahire seyahatinin odak noktası başlıklara taşındı. BBC ise, ziyaretin hangi ülkeler tarafından yakın izleneceğini yazdı.
13.02.2024 Haberler
Bakan Fidan Mısır'da seslendi: İsrail, Gazze'de 2 milyon kişiyi hapiste tutuyor
Bakan Fidan Mısır'da seslendi: İsrail, Gazze'de 2 milyon kişiyi hapiste tutuyor Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah Sisi’nin ev sahipliğinde Kahire Barış Zirvesi başladı.İsrail'in Gazze'de 2 milyon kişiyi hapiste tuttuğunu söyleyen Dışişleri Bakanı Hakan Fidan zirvede önemli mesajlar verdi.
21.10.2023 Dünya
Kahire'de Gazze zirvesinde dünyaya çağrı! Tek çözüm iki devletli çözüm
Kahire'de Gazze zirvesinde dünyaya çağrı! Tek çözüm iki devletli çözüm İsrail'in Gazze'ye yönelik abluka ve saldırıları devam ederken bugün Kahire'de 'Uluslararası Gazze Barış Zirvesi düzenleniyor.
21.10.2023 Haberler
Kahire'den dünyaya Gazze çağrısı! Tek çözüm iki devletli çözüm
Kahire'den dünyaya Gazze çağrısı! Tek çözüm iki devletli çözüm İsrail'in Gazze'ye yönelik abluka ve saldırıları devam ederken bugün Kahire'de 'Uluslararası Gazze Barış Zirvesi düzenlendi.
21.10.2023 Dünya
DSÖ'den Gazze'ye insani yardım açıklaması
DSÖ'den Gazze'ye insani yardım açıklaması Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Tedros Adhanom Ghebreyesus, “Tüm silahlı aktörler sağlık hizmetlerini aktif olarak korumakla yükümlüdür” ifadelerini kullanarak, Gazze Şeridi’ne yardım ulaştırmak için kamyonların yüklendiğini ve yola çıkmak için hazır beklediğini açıkladı.
19.10.2023 Dünya
Mısır: Filistinlilerin topraklarından çıkarılmasını reddediyoruz
Mısır: Filistinlilerin topraklarından çıkarılmasını reddediyoruz Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi, Almanya Başkanı Olaf Scholz ile gerçekleştirdiği basın toplantısında, 'Filistinlilerin zorla topraklarından çıkarılmasını reddediyoruz' değerlendirmesinde bulundu.
18.10.2023 Dünya
İsrail-Hamas çatışmasında sıcak gelişme! Biden İsrail'e gidiyor
İsrail-Hamas çatışmasında sıcak gelişme! Biden İsrail'e gidiyor İsrail ile Hamas arasında 11 gündür devam eden çatışmalar devam ederken ABD Başkanı Joe Biden'dan kritik bir hamle geldi. Biden, İsrail'i ziyaret edecek.
17.10.2023 Dünya
'Erdoğan gürledi!' Türkiye'nin resti dünya medyasında
'Erdoğan gürledi!' Türkiye'nin resti dünya medyasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın G20'nin ardından kameralar karşısına geçip F-16 ve NATO mesajları vermesi İsveç'te soğuk duş etkisi yarattı, Rus ve Yunan medyalarının yanı sıra Arap basını da açıklamaları ilk sayfadan verdi.
11.09.2023 Dünya
Mısır'dan Erdoğan ve Sisi görüşmesine dair açıklama
Mısır'dan Erdoğan ve Sisi görüşmesine dair açıklama Resmi açıklamada, liderlerin Doğu Akdeniz bölgesinde güvenlik ve istikrarın korunmasına katkıda bulunmak amacıyla bölgesel iş birliğinin güçlendirilmesi yönündeki isteklerini ifade ettikleri aktarıldı.
10.09.2023 Dünya
Dünya 'son dakika' koduyla duydu! Zirveye damga vuran buluşma
Dünya 'son dakika' koduyla duydu! Zirveye damga vuran buluşma Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Mısır lideri Sisi'nin G20 Zirvesi'nde bir araya gelmesi Arap medyasından Güney Kıbrıs'a ve Çin'e dünyada yankı buldu. Ortak bildiriyi bir 'kilometre taşı' olarak niteleyen Rusya ise, 'zafer' kazandığını belirtiyor.
10.09.2023 Dünya
BRICS’ten 6 ülkeye üyelik daveti
BRICS’ten 6 ülkeye üyelik daveti Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’dan oluşan BRICS grubunun Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde yapılan zirvesinde, Suudi Arabistan, İran, Etiyopya, Mısır, Arjantin ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne oluşuma katılma daveti yapıldı.
25.08.2023 Dünya
El Alameyn'den Türkiye'ye mesaj! Yunan medyasında ilk haber
El Alameyn'den Türkiye'ye mesaj! Yunan medyasında ilk haber Miçotakis yanına dışişleri ve savunma bakanını alıp Akdeniz kıyısındaki kentte Sisi ile buluştu, görüşmenin zamanlamasına dikkat çeken Yunan medyası 'Atina Türkiye-Mısır ilişkilerine bir takoz mu koyuyor?' başlıkları attı.
4.08.2023 Dünya
Türk SİHA'ları Arap medyasında gündemi belirledi
Türk SİHA'ları Arap medyasında gündemi belirledi Şarkul Avsat'taki analizde Türkiye ve Arap dünyası arasındaki Soğuk Savaş'ın yedi yıl sürdüğü, ordu dışında tüm silahların kullanıldığı belirtildi. El Arabi El Cedid ise, Türk dronelarını almak isteyen son ülkeyi yazdı.
25.07.2023 Dünya
Ankara ve Kahire anlaştı, Yunanistan'dan ses geldi! 'Yakında Türkiye yolcusu'
Ankara ve Kahire anlaştı, Yunanistan'dan ses geldi! 'Yakında Türkiye yolcusu' Doğu Akdeniz krizinde 4 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla ortaya çıkan yeni tablo hem Mısır hem de Yunan medyasında manşetten verildi, 'Çılgınca' başlıkları atıldı.
5.07.2023 Dünya
Batı medyasında ton değişti: Erdoğan'a diktatör demeyi bırakın!
Batı medyasında ton değişti: Erdoğan'a diktatör demeyi bırakın! The Washington Post 'Erdoğan'ın izinden giden muhalefet, seçim sonrası acı gerçekle yüzleşiyor' derken, Politico 'Batı Erdoğan'la nasıl yaşaması gerektiğini öğrenmek zorunda kalabilir' başlığını attı.
18.05.2023 Dünya
Afrika'da savaş ikinci gününde! Sudan'da onlarca ölü
Afrika'da savaş ikinci gününde! Sudan'da onlarca ölü Başkent Hartum'un yanı sıra komşu şehirler de de ağır top sesleri duyuldu, havalimanındaki bir Suudi Arabistan yolcu uçağına mermiler isabet etti. ABD'den Rusya'ya, Çin'den Türkiye'ye, Fransa'dan İran'a, Avrupa Birilği'nden Birleşmiş Milletler ve Arap Birliği'ne dünya ayakta, sınırda teslim olan Mısır askerlerinin videosu ise şok dalgaları yaydı.
16.04.2023 Dünya
Dünya konuşuyor! Türkiye'nin Karadeniz hamlesi Doğu Akdeniz'de denklemi değiştirdi
Dünya konuşuyor! Türkiye'nin Karadeniz hamlesi Doğu Akdeniz'de denklemi değiştirdi Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun 10 yıl sonra Kahire'ye gitmesi, beklendiği gibi dünya medyasında geniş şekilde yer aldı. Amerikan resmi yayın kuruluşu VOA, açılan yeni sayfadaki Karadeniz etkisini gözden kaçmayacak şekilde ortaya koydu.
19.03.2023 Dünya
Türkiye Arap medyasında manşet!
Türkiye Arap medyasında manşet! Türkiye'ye 10 yıl sonra gerçekleşen ilk gezi Lübnan'dan Mısır'a, Katar'dan Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan'a ilk sayfadan verildi. Haberlerde yeni sayfa vurgusu öne çıkarken, Sky News Arapça Türkiye tarafında da fazlasıyla memnuniyet duyulduğu yorumunu yaptı.
28.02.2023 Dünya
Yunan gazetesi Türkiye'nin Karadeniz'den sonraki hedefini yazdı
Yunan gazetesi Türkiye'nin Karadeniz'den sonraki hedefini yazdı Türkiye'nin Karadeniz'de bulduğu yeni doğal gaz rezervi Yunanistan'da ses getirdi, 'Enerji köprüsü' başlıkları atıldı. Ta Nea gazetesi ise, şimşek yüklü bulutların çarpışmasına yol açacak gelişmeyi özel haberiyle duyurdu. Ethnos gazetesi ise 'Türkiye'nin Karadeniz'den sonraki hedefini yazdı.
27.12.2022 Dünya
Mısır yayınladı, Yunanistan kendi kendine sevindi!
Mısır yayınladı, Yunanistan kendi kendine sevindi! Sisi'nin imzaladığı kararnameye Trablus ve Ankara'dan tepki geldi. Mısır'ın yeni adımı hem Arap basını hem de Yunan medyasında geniş yer buldu, 'Anlaşma bir darbe daha aldı' ve 'Girit'e çifte kalkan' başlıkları atıldı.
19.12.2022 Dünya
'Türkiye bir gemiyle çıkarma yapabilir, göz ardı edilemez'
'Türkiye bir gemiyle çıkarma yapabilir, göz ardı edilemez' Amerikan Washington Post gazetesindeki analizi alıntılayan Yunan basını 'Sisi yardım edebilir mi?' başlığını attı, Atina'yı sersemleten çıkış ise Skai tarafından 'Türkiye ipleri elinde tuttuğunu gösteriyor' diyerek yorumlandı.
9.12.2022 Dünya
Son dakika... Hepsi aynı fotoğrafı kullandı! Türkiye'ye akıl almaz suçlamalar
Son dakika... Hepsi aynı fotoğrafı kullandı! Türkiye'ye akıl almaz suçlamalar Atina'daki üçlü zirvede Sisi, Miçotakis ve Anastasiadis bir araya geldi, Yunan Başbakan doğrudan Türkiye'yi hedef alan açıklamalar yaptı. Yunan medyası, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki adımlarının arttığı dönemde gerçekleşen zirvenin zamanlamasına vurgu yapıyor.
19.10.2021 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Abdulfettah Sisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.