Abdülhamid

Abdülhamid

Son dakika abdülhamid haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan abdülhamid gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan abdülhamid haber sayfamızda...

Abdülhamid

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.571 abdulhamid haberi bulunmuştur.
Devrim Muhafızlarına düzenlenen saldırı sonrası 1 kişi kaçırıldı
Devrim Muhafızlarına düzenlenen saldırı sonrası 1 kişi kaçırıldıİran'ın güneydoğusundaki Sistan-Beluçistan eyaletine bağlı Pakistan sınırındaki Seravan ilçesinde Devrim Muhafızları Ordusu'na düzenlenen saldırı sonucunda 1 kişi kaçırılırken, 1 kişinin de yaralandığı bildirildi.
2.03.2021Dünya
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: Uluslararası bir operasyondu!
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: Uluslararası bir operasyondu!AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Rahmetli Abdülhamid Han'ı darbeyle devletin başından uzaklaştıran odaklar, hangi uluslararası odaklarsa ve onların yerli aparatları kimlerse, 28 Şubat sürecinde de rahmetli Erbakan'ı aynı odaklar ve işbirlikçiler devletin başından uzaklaştırmışlardır." dedi.
26.02.2021Siyaset
Bursa'nın Türk İslam Eserleri Müzesi ziyaretçilerini tarih yolculuğuna çıkarıyor
Bursa'nın Türk İslam Eserleri Müzesi ziyaretçilerini tarih yolculuğuna çıkarıyorBursa'nın ilk Osmanlı medreselerinden Yeşil Medrese'de 3 yıl süren restorasyonun ardından geçen aralık ayında yeniden açılan Türk İslam Eserleri Müzesi'nde 13. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar 1200 civarında eser sergileniyor.
26.02.2021Tatil
Son dakika... 'Fuhuş yuvası' sözlerinden sonra bir skandal daha! Ebubekir Sofuoğlu'na tepki yağdı
Son dakika... 'Fuhuş yuvası' sözlerinden sonra bir skandal daha! Ebubekir Sofuoğlu'na tepki yağdıDaha önce üniversiteler konuşulurken “Fuhuş yuvası” sözleriyle kız öğrencilere hakaret eden Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu bu kez de hocaların hocası olarak bilinen dünyaca ünlü tarihçi Halil İnalcık’ı hedef aldı. Sofuoğlu’na tepki yağdı.
26.02.2021Gündem
Son dakika... Libya Başbakanı: Türkiye ile ilişkilerimiz ayrıcalıklı
Son dakika... Libya Başbakanı: Türkiye ile ilişkilerimiz ayrıcalıklıLibya Başbakanı Dibeybe, hükümet listesini güvenoyu için meclise sunduklarını açıkladı. Dibeybe, "Türkiye ile ilişkilerimiz ayrıcalıklı olacak. Türkiye ekonomik ortağımız ve biz bu ortaklığı destekliyoruz." ifadelerini kullandı.
25.02.2021Dünya
Son dakika... Libya İçişleri Bakanının konvoyuna silahlı saldırı!
Son dakika... Libya İçişleri Bakanının konvoyuna silahlı saldırı!Libya İçişleri Bakanı Fethi Başağa'nın bulunduğu konvoya başkent Trablus'ta silahlı saldırı düzenlendiği bakanlık tarafından da doğrulandı. İtalya saldırıyı sert şekilde kınadı.
22.02.2021Dünya
BM, Libya'da yeni geçici yönetimin belirlenmesini  memnuniyetle karşıladı
BM, Libya'da yeni geçici yönetimin belirlenmesini memnuniyetle karşıladıBirleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Libya'da seçimlere kadar ülkeyi yönetecek yeni geçici yönetimin belirlenmesini memnuniyetle karşıladı. BM Güvenlik Konseyi, yaptığı ortak açıklamada, Libya'da geçici yeni yönetimin belirlenmesinin ''siyasi süreçte önemli bir dönüm noktası'' olduğunu bildirdi.
9.02.2021Dünya
İtalya Dışişleri Bakanı, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı ve Başbakan ile görüştü
İtalya Dışişleri Bakanı, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı ve Başbakan ile görüştüİtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, Libya Başkanlık Konseyi Başkanlığına seçilen Muhammed Menfi ve Başbakanlığa seçilen Abdulhamid Dibeybe ile birer telefon görüşmesi yaptı.
9.02.2021Dünya
Ülke alarmda! Kuş gribi yeniden hortladı
Ülke alarmda! Kuş gribi yeniden hortladıDünya Hayvan Sağlığı Örgütünün (OIE), Cezayir'in kuzeydoğusundaki bir çiftlikte kuş gribine rastlandığını duyurmasının ardından, ülkede sağlık alanında olağanüstü hal (OHAL) kararı alındı.
9.02.2021Dünya
Rusya Dışişleri Bakanı, Libya’nın yeni yöneticileri ile telefonda görüştü
Rusya Dışişleri Bakanı, Libya’nın yeni yöneticileri ile telefonda görüştüRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Libya’nın yeni seçilen geçici yönetiminin Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi ve Ulusal Birlik Hükümeti'nin Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
8.02.2021Dünya
AB Libya Delegasyonu Başkanı, yeni Başbakan Dibeybe ile telefonda görüştü
AB Libya Delegasyonu Başkanı, yeni Başbakan Dibeybe ile telefonda görüştüAvrupa Birliği (AB) Libya Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Sabadell Jose ile Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ülkede kapsamlı bir geçici hükümetin kurulmasının gerekliliği konusunda mutabık kaldıklarını belirtti.
8.02.2021Dünya
'Libya'da yeni yönetimle birlikte ihracatımız hızla artacak'
'Libya'da yeni yönetimle birlikte ihracatımız hızla artacak'Türkiye-Libya İş Konseyi Başkanı Karanfil, "Geçici yönetim üzerinde uzlaşı sağlanması nedeniyle 2021’den oldukça umutluyuz. Libya’ya olan ihracatımızın artacağını ve 2021’i çok daha iyi rakamlarla kapatacağımızı düşünüyoruz." dedi.
8.02.2021Ekonomi
Libya Başbakanı ile BM Özel Temsilcisi Libya'daki süreci görüştü
Libya Başbakanı ile BM Özel Temsilcisi Libya'daki süreci görüştüLibya Başbakanı Fayiz es-Serrac ile Birleşmiş Milletler (BM) Libya Özel Temsilcisi Jan Kubis, yaptıkları telefon görüşmesinde, ülkeyi seçimlere kadar idare edecek geçici yönetimin seçilmesinin ardından ekonomik ve askeri süreci ele aldı.
7.02.2021Dünya
ABD'nin Trablus Büyükelçisi, Libya'nın yeni Başbakanı ile görüştü
ABD'nin Trablus Büyükelçisi, Libya'nın yeni Başbakanı ile görüştüLibya'nın 5 Şubat'ta seçilen geçici Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ile ABD'nin Trablus Büyükelçisi Richard B. Norland, telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
7.02.2021Dünya
Fas: Libya'da geçici yürütme belirlenmesini memnuniyetle karşılıyoruz
Fas: Libya'da geçici yürütme belirlenmesini memnuniyetle karşılıyoruzFas yönetimi, Libya'yı genel seçimlere götürecek geçici yönetimin belirlemesini memnuniyetle karşıladı. Dışişleri Bakanı Nasır Burita, 34. Afrika Birliği Zirvesi vesilesiyle başkent Rabat'ta düzenlediği basın toplantısında, Libya'da oluşturulan yeni yürütme otoritesinin halkın beklentilerine karşılık vereceğine inandığını belirtti.
7.02.2021Dünya
Arap Birliği Libya'da geçici yönetimin seçilmesinden memnun
Arap Birliği Libya'da geçici yönetimin seçilmesinden memnunArap Birliği, Cezayir, Umman ve Yemen, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı ve üyeleri ile Başbakanın seçilmesini memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.
6.02.2021Dünya
120 milyon liraya satışa çıkarıldı! Yurt dışından alıcı çıkarsa...
120 milyon liraya satışa çıkarıldı! Yurt dışından alıcı çıkarsa...Sultanahmet'te tarihi Leman Esma Kasay Han 120 milyon liraya satışa çıkarıldı. Satışla ilgili Lüks Konut Uzmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, "Ailenin çok hassas olduğu bir konu var. Yurt dışından gelecek taleplere ikinci üçüncü sırada bırakıyoruz. Burayı önce kendi kültür mirasımızı yaşatacak bir aileye vermek istiyoruz" dedi.
6.02.2021Ekonomi
Geçiş yönetimi  2. turda belirlendi
Geçiş yönetimi 2. turda belirlendiBirleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde İsviçre’de toplanan Libya Siyasi Diyalog Forumu (LSDF) oturumunda, 24 Aralık 2021’de yapılması planlanan seçimlere kadar Libya’yı yönetecek geçici yürütme otoritesi için yapılan seçimler sonucu geçici yönetimin başkanlığına Muhammed Menfi, başbakanlığa da Abdulhamid Dibeybe seçildi.
6.02.2021Dünya
ABD, Fransa, Almanya, İtalya ve İngiltere, Libya'da geçici yönetimin seçilmesinden memnun
ABD, Fransa, Almanya, İtalya ve İngiltere, Libya'da geçici yönetimin seçilmesinden memnunABD, Fransa, Almanya, İtalya ve İngiltere yönetimleri, ortak bir açıklama yaparak Libya Başkanlık Konseyi Başkanı ve üyeleri ile Başbakan'ın belirlenmesini memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.
5.02.2021Dünya
UNSMIL Temsilcisi: Hafter siyasi sürece destek verdi
UNSMIL Temsilcisi: Hafter siyasi sürece destek verdi  Birleşmiş Milletler (BM) Libya Destek Misyonu (UNSMIL) Temsilcisi Stephanie Williams, ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'in, Libya'da sağlanan geçici hükümet uzlaşısına destek verdiğini bildirdi.
5.02.2021Dünya
ABD, Libya'da geçici yönetimin seçilmesini memnuniyetle karşıladı
ABD, Libya'da geçici yönetimin seçilmesini memnuniyetle karşıladıABD yönetimi, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı ve üyeleri ile Başbakan'ın belirlenmesini memnuniyetle karşıladığını bildirdi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, basın mensuplarına telefonla yaptığı brifingde, Libya'daki son gelişmeleri değerlendirdi.
5.02.2021Dünya
Almanya'dan Libya'daki geçici yönetime destek
Almanya'dan Libya'daki geçici yönetime destekAlmanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Libya'da sağlanan geçici hükümet uzlaşısının barışa giden yolda bir mihenk taşı olduğunu belirtti.
5.02.2021Dünya
Son dakika! Türkiye'den 'Libya' açıklaması: Memnuniyetle karşılıyoruz
Son dakika! Türkiye'den 'Libya' açıklaması: Memnuniyetle karşılıyoruzSon dakika haberine göre Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde İsviçre'de toplanan Libya Siyasi Diyalog Forumu (LSDF) üyelerinin oylaması sonucunda, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı ve üyeleri ile Başbakan'ın belirlenmesinin memnuniyetle karşılandığını bildirdi.
5.02.2021Gündem
Son dakika... Libya'da geçici başkan belli oldu!
Son dakika... Libya'da geçici başkan belli oldu!Libya'da geçici yönetimin Başkanlığına Muhammed Menfi, Başbakanlığa da Abdulhamid Dibeybe seçildi.
5.02.2021Dünya
Mahir Ünal'dan 'demokratik siyaset vandallığı kabul etmez' açıklaması
Mahir Ünal'dan 'demokratik siyaset vandallığı kabul etmez' açıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylara ilişkin "Persilvanya'dakinin yanında saf tutan FETÖ'cü tweet atıyor; 'kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet' diye. Bakıyorsun aynı tweeti CHP'nin milletvekili dağıtıyor, radikal bir solcu dağıtıyor. Siz hangi iradenin mensuplarısınız, hangi iradeyle hareket ediyorsunuz, referans olarak neyi alıyorsunuz? Referans olarak demokrasiyi aldığınızı varsaysak demokratik siyaset, hiçbir şiddeti, silahı, vandallığı kabul etmez." dedi.
3.02.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

libyabmabdAK PartiAbdülhamid Dibeybe

Abdülhamid ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.