Abdulkadir Masharipov

Abdulkadir Masharipov

Son dakika Abdulkadir Masharipov haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Abdulkadir Masharipov gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Abdulkadir Masharipov haber sayfamızda...

Abdulkadir Masharipov

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 133 abdulkadir masharipov haberi bulunmuştur.
Son dakika... Reina'daki terör saldırısıyla ilgili flaş gelişme
Son dakika... Reina'daki terör saldırısıyla ilgili flaş gelişmeGelen son dakika haberine göre; İstinaf, Ortaköy'deki eğlence merkezi Reina'daki terör saldırısına ilişkin yerel mahkemece sanıklara verilen hapis cezalarını usul ve yasaya uygun buldu.
9.07.2021Gündem
Reina teröristinin mesajları deşifre oldu! Her şey tabletinden çıktı
Reina teröristinin mesajları deşifre oldu! Her şey tabletinden çıktıİstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi, Ortaköy'deki eğlence merkezi Reina'da 2017 yılbaşı gecesi düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin görülen davanın gerekçeli kararını açıkladı. Kararda, saldırgan Abdülkadir Masharipov'un tabletinden ele geçirilen şifreli eylem talimatının dökümüne yer verildi. İşte tüm detaylar...
15.11.2020Gündem
39 kişinin katili Masharipov’a 40 kez ağır müebbet, bin 368 yıl hapis
39 kişinin katili Masharipov’a 40 kez ağır müebbet, bin 368 yıl hapisReina’da 2017 yılbaşı gecesinde gerçekleşen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin davada sanık Abdulkadir Masharipov, 40 kez ağırlaştırılmış müebbet ve bin 368 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
8.09.2020Gündem
Reina saldırganına 40 kez ağırlaştırılmış müebbet
Reina saldırganına 40 kez ağırlaştırılmış müebbetReina’da 2017 yılbaşı gecesinde gerçekleşen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin görülen davada saldırgan Abdulkadir Masharipov “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” ve “Kasten öldürme” suçlarından 40 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Diğer suçlardan ise 1368 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
7.09.2020Haberler
Son dakika: Reina saldırganına 40 kez ağırlaştırılmış müebbet
Son dakika: Reina saldırganına 40 kez ağırlaştırılmış müebbetSon dakika haberine göre, Reina’da 2017 yılbaşı gecesinde gerçekleşen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin görülen davada saldırgan Abdulkadir Masharipov “Anayasayı ihlal” ve “Kasten öldürme” suçlarından 40 kez ağırlaştırılmış müebbet ve diğer suçlardan 1368 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
7.09.2020Gündem
Reina davasında karar çıkması bekleniyor
Reina davasında karar çıkması bekleniyorOrtaköy'de bulunan eğlence merkezi Reina'ya 2017 senesinin yılbaşı gecesinde düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin 19'u tutuklu 60 sanığın yargılandığı davada karar çıkması bekleniyor.
7.09.2020Gündem
‘Sağlık savunmadan daha önemlidir’
‘Sağlık savunmadan daha önemlidir’Ortaköy’de eğlence mekanı Reina’da 2017 yılbaşı gecesi gerçekleşen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin davaya İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.
20.06.2020Gündem
Son dakika! Reina saldırganı Masharipov’la ilgili yeni gelişme: İki karısı ve çocukları izledi!
Son dakika! Reina saldırganı Masharipov’la ilgili yeni gelişme: İki karısı ve çocukları izledi!Gelen bir son dakika haberine göre; Reina’da yılbaşı gecesi gerçekleşen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin görülen davaya saldırgan Abdulkadir Masharipov’un dosyada tutuksuz yargılanan iki eşi ve iki küçük çocuğu katıldı. Ara kararını açıklayan mahkeme, yargılamanın yüz yüze yapılması ilkesi gereğince duruşma tarihinde pandeminin riskine göre sanıkların duruşma salonuna getirilmesine aksi takdirde genel sağlık ilkesinin savunmadan daha önemli olması nedeniyle sanıkların son sözlerinin SEGBİS ile alınmasına karar verdi.
19.06.2020Gündem
Reina katliamcısına 40 ağırlaştırılmış müebbet istendi
Reina katliamcısına 40 ağırlaştırılmış müebbet istendiOrtaköy’deki eğlence mekanı Reina’da iki yıl önce yılbaşı gecesi düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin davada esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı saldırıyı gerçekleştiren Abdulkadir Masharipov’un 40 kez ağırlaştırılmış müebbet ve bin 583 yıl hapisle cezalandırılmasını talep etti.
28.01.2020Gündem
Son dakika... Reina’da düzenlenen terör saldırısında mütalaa açıklandı
Son dakika... Reina’da düzenlenen terör saldırısında mütalaa açıklandıSon dakika gelen bilgilere göre; Reina'da yılbaşı gecesi düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, saldırıyı gerçekleştiren Abdulkadir Masharipov'un 40 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi.
27.01.2020Gündem
Ortaköy'deki terör saldırısında flaş gelişme!
Ortaköy'deki terör saldırısında flaş gelişme!Ortaköy'deki eğlence merkezi Reina'da yılbaşı gecesi düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin, aralarında saldırıyı gerçekleştiren Abdulkadir Masharipov'un da bulunduğu 18'i tutuklu 58 sanığın yargılanması sürüyor.
31.10.2019Gündem
Reina saldırı davasında ara karar!
Reina saldırı davasında ara karar!İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki salonda yapılan duruşmaya, aralarında saldırgan Abdulkadir Masharipov’un da bulunduğu 18'i tutuklu 25 sanık ve tarafların avukatları katıldı. Türkçe bilmeyen sanıklar için tercüman olarak 3 görevli salonda hazır bulundu.
8.08.2019Gündem
Reina katliamı davasında 2 tahliye kararı
Reina katliamı davasında 2 tahliye kararıOrtaköy'deki eğlence merkezi Reina'da 2017 yılbaşı  gecesi düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin  davada, saldırıyı gerçekleştiren tutuklu sanık Abdulkadir Masharipov'un resmi  nikahlı eşi Zarina Nurullayeva ile birlikte yaşadığı Tene Traore'nin tahliyesine  karar verildi.
16.05.2019Gündem
Reina ‘ihmal’ine beraat
Reina ‘ihmal’ine beraatOrtaköy’deki eğlence merkezi Reina’ya 2017 yılbaşı gecesi düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısında, fail Abdulkadir Masharipov’u durdurdukları halde üst araması ve kimlik kontrolü yapmadan bıraktıkları iddia edilen polis memurları Süleyman Gencer ve Akif Akyüz, “görevi ihmal” suçundan yargılandıkları davada beraat ettiler.
10.05.2019Gündem
Reina katliamcısının üst aramasını yapmamakla suçlanan 2 polise beraat
Reina katliamcısının üst aramasını yapmamakla suçlanan 2 polise beraatReina'da 39 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından mekandan çıkan DEAŞ’lı terörist Abdulkadir Masharipov’u durdurup kimlik kontrolü ve üst araması yapmadıkları iddiasıyla yargılanan iki polisin yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, iki polisin üzerine atılı suçun sabit olmadığı gerekçesiyle beraatlerine karar verdi.
9.05.2019Gündem
Son dakika | 'Reina Katliamı Davası'nda flaş karar!
Son dakika | 'Reina Katliamı Davası'nda flaş karar!Ortaköy'deki eğlence merkezi Reina'da yılbaşı gecesi  düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin,  aralarında saldırıyı gerçekleştiren Abdulkadir Masharipov'un da bulunduğu 39'u  tutuklu 58 sanığın yargılandığı davada, 19 sanığın tahliyesine karar verildi.
18.02.2019Gündem
Reina katliamı davasında flaş gelişme! Salon boşaltıldı, ifade veriyor
Reina katliamı davasında flaş gelişme! Salon boşaltıldı, ifade veriyorReina katliamı davasında mahkeme heyeti, sanık Abdulkadir Masharipov'un savunmasının kapalı oturumda alınmasına karar verdi. Gazeteciler ve izleyiciler salondan çıkarıldı, kapalı oturumda Abdulkadir Masharipov'un savunması alınıyor.
18.02.2019Gündem
'Ben esnafım' demişti! Cep telefonundan çıkanlar şoke etti
'Ben esnafım' demişti! Cep telefonundan çıkanlar şoke ettiAdana'da yakalanan ve terör örgütü El-Kaide’nin Suriye kolu ‘Heyet Tahrir Şam’ adına faaliyet gösteren Çeçenistan asıllı Rusya vatandaşının cep telefonunda, bomba yapımı krokileri ve x-ray cihazından geçebilecek canlı bomba yeleğinin yapımını anlattığı video çıktığı öğrenildi.
28.12.2018Gündem
Reina saldırganının ev arkadaşından "esnafım" savunması
Reina saldırganının ev arkadaşından "esnafım" savunmasıAdana'da Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, terör ekiplerince düzenlenen operasyonda yakalanan terör örgütü El-Kaide’nin Suriye’deki yapılanması olarak faaliyet gösteren 'Heyet Tahrir Şam' terör örgütüne üye olduğu iddiasıyla tutuklanan Çeçenistan asıllı Rusya vatandaşı Akmet G'nin ifadesinde esnaf olduğunu ve Avrupa'ya gitmek istediğini söylediği öğrenildi. Soruşturma kapsamında Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanan Çeçenistan asıllı Rusya vatandaşı Akmet G. (36) "terör örgütü üyesi olmak" ve "resmi belgede sahtecilik" suçlamasıyla çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından dün tutuklandı. Zanlı Akmet G. adliyeden terör ekipleri tarafından Kürkçüler Kapalı Cezaevine götürüldü.Parmak izleri bulundu Yapılan parmak izi incelemesinde, 1 Ocak 2017’de İstanbul’da yılbaşı gecesi Reina eğlence merkezine düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybedip, 79 kişinin de yaralandığı saldırının tutuklanan zanlısı Tacik asıllı Özbek vatandaşı Abdulkadir Masharipov’un Başakşehir ilçesindeki kaldığı ikamette tespit edilen parmak izlerinden birinin şüpheli Akmet G.'ye ait olduğu anlaşıldı. Ancak zanlının parmak izinin kendisine ait olmadığını onunla aynı evde kalmadığını ileri sürdüğü öğrenildi.Esaf olduğunu ileri sürdü 2017’de Mısır’a çıkışı yapılan şüphelinin, sahte pasaportla geçtiğimiz Ocak ayında yeniden Türkiye’ye geldiği ve sözde ‘cihat etmek’ amacıyla illegal yollardan Suriye’ye gidip terör örgütü El Kaide’nin Suriye yapılanması 'Fetih El Şam Cephesi' ve 'Heyet Tahrir Şam' terör örgütleri adına faaliyet gösterdiği yönünde veriler elde edilen ve yabancı terörist savaşçı olduğu değerlendiren zanlının ifadesinde bu suçlamaları kabul etmeyerek esnaf olduğunu söylediği ve Adana'dan İstanbul'a oradan da Avrupa'ya geçmek istediğini söylediği öğrenildi.Yılbaşında eylem yapabilir Ancak savcılık ve polis şahsın sahte kimlikle olması, Reina saldırganın
11.09.2019Haberler
'Reina' saldırganının evinde parmak izi olan terör örgütü üyesi: 'Esnafım'
'Reina' saldırganının evinde parmak izi olan terör örgütü üyesi: 'Esnafım'Adana'da, polis operasyonunda gözaltına alınan, terör örgütü El-Kaide'nin 'Suriye yapılanması'nda faaliyet gösteren 'Heyet Tahrir Şam'a üye olduğu değerlendirilen, Çeçenistan asıllı Rusya vatandaşı A.G., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. A.G.'nin, sorguda suçlamaları kabul etmeyip, esnaf olduğunu öne sürdüğü öğrenildi.
25.12.2018Gündem
Reina saldırganının ev arkadaşından 'esnafım' savunması
Reina saldırganının ev arkadaşından 'esnafım' savunmasıAdana'da Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, terör ekiplerince düzenlenen operasyonda yakalanan terör örgütü El-Kaide’nin Suriye’deki yapılanması olarak faaliyet gösteren 'Heyet Tahrir Şam' terör örgütüne üye olduğu iddiasıyla tutuklanan Çeçenistan asıllı Rusya vatandaşı Akmet G.'nin ifadesinde, esnaf olduğunu ve Avrupa'ya gitmek istediğini söylediği öğrenildi.
25.12.2018Gündem
Son dakika: Eylem hazırlığındayken yakalandı! Kimliği şok etti...
Son dakika: Eylem hazırlığındayken yakalandı! Kimliği şok etti...Adana'da yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, terör örgütü El-Kaide’nin Suriye’deki yapılanması olarak faaliyet gösteren “Heyet Tahrir Şam” terör örgütüne üye olduğu değerlendirilen Çeçenistan asıllı Rusya vatandaşı A.G. yakalandı.Şüphelinin, Reina saldırısının failinin kaldığı evdeki parmak izlerinden birinin sahibi olduğu belirlendi. Şüpheli A.G., ifadesinin ardından tutuklandı
24.12.2018Gündem
Son dakika: Eylem hazırlığındayken yakalandı! Kimliği şok etti...
Son dakika: Eylem hazırlığındayken yakalandı! Kimliği şok etti...Adana'da yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, terör örgütü El-Kaide’nin Suriye’deki yapılanması olarak faaliyet gösteren “Heyet Tahrir Şam” terör örgütüne üye olduğu değerlendirilen Çeçenistan asıllı Rusya vatandaşı A.G. yakalandı.Şüphelinin, Reina saldırısının failinin kaldığı evdeki parmak izlerinden birinin sahibi olduğu belirlendi. Şüpheli A.G., ifadesinin ardından tutuklandı
24.12.2018Gündem
Katliamcı yine savunma yapmadı
Katliamcı yine savunma yapmadıOrtaköy’deki eğlence mekanı Reina’ya yılbaşı gecesi düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin 44’ü tutuklu 58 sanık hakkında açılan davanın 9. duruşmasında da tutuklu sanık Abdulkadir Masharipov savunma yapmadı.
20.11.2018Gündem
Reina katliamı davasında flaş gelişme!
Reina katliamı davasında flaş gelişme!Ortaköy'deki eğlence merkezi Reina'da 2017 yılbaşı  gecesi düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin,  aralarında saldırıyı gerçekleştiren Abdulkadir Masharipov'un da bulunduğu 44'ü  tutuklu 58 sanığın yargılandığı davada, tutuklu 5 sanığın tahliyesine karar  verildi.
19.11.2018Gündem

Benzer Haber Etiketleri

reinareina katliamısaldırıAdanaAbdülkadir Masharipov

Abdulkadir Masharipov ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.