Açev

Açev

Son dakika AÇEV haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan AÇEV gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan AÇEV haber sayfamızda...

Açev

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 249 acev haberi bulunmuştur.
Belediye ve AÇEV’den fırsat eşitliği projesi
Belediye ve AÇEV’den fırsat eşitliği projesiKonak Belediyesi ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) imzaladıkları işbirliği protokolü ile okul öncesi eğitime ulaşamayan dar gelirli ailelerin çocuklarına eğitimde fırsat eşitliğinin kapılarını açtı...
12.04.2021Ege
Şiddete karşı el ele
Şiddete karşı el eleSivil toplum örgütleri Kovid-19 salgınında artan şiddete karşı el ele vererek mücadele ediyor. Kadın liderlerden oluşan interaktif haritaya www.eca.unwomen.org sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz
13.03.2021Gündem
Ekranı Kapat Kitabı Aç YKY kitaplarında
Ekranı Kapat Kitabı Aç YKY kitaplarındaBilinçli teknoloji kullanımına dikkat çekerek ebeveyn-çocuk iletişimine katkı sağlamayı amaçlayan KoçSistem’in ödüllü Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesi Aile Saati, Yapı Kredi Yayınları ile tüm Türkiye’ye ulaşıyor. Yapı Kredi Yayınları, KoçSistem Aile Saati projesi kapsamında, yayınladığı seçme kitapların arka kapaklarında Aile Saati logosu, web adresi ve “Ekranı Kapat Kitabı Aç” söylemine yer vererek projenin ülke genelindeki farkındalığının artmasına ve yaygınlaşmasına katkı sağlıyor.
10.03.2021Kültür Sanat
AÇEV pandemi döneminde oyun kutuları ile çocukların yanında
AÇEV pandemi döneminde oyun kutuları ile çocukların yanındaYüz yüze eğitim programlarıyla her yıl binlerce aileye ulaşan Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), pandemi sürecinde çocukları ve ebeveynleri destekleyebilmek için çalışmalarına yeni bir uzaktan eğitim programı ekledi. Çevrim içi olarak düzenlediği “Anne Buluşmaları” ve “Baba Buluşmaları” ile ebeveynler için destek gruplarını sürdüren AÇEV, evlere ulaştırdığı oyun kutularıyla ise hane ortamında çocuk gelişiminin desteklenmesini hedefliyor.
11.02.2021Yaşam
Son dakika: Bakan Varank farikayı ziyaret etti! Binlerce kişiye yeni iş
Son dakika: Bakan Varank farikayı ziyaret etti! Binlerce kişiye yeni işSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ford Otosan'ın Kocaeli'deki fabrikalarını ziyaret ederek firmanın yeni yatırım ve çalışmalarını inceledi. Yeni nesil ticari araç yatırımlarına devam ettiklerini ifade eden Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, "Bu yatırım neticesinde Türk otomotiv sektöründe tedarikçilerimiz ve tüm ekosistemle dolaylı olarak 18 bin kişilik yeni istihdam imkanı sağlamış olacağız." dedi.
20.01.2021Ekonomi
Elektrikli araçları çalışanlar anlattı
Elektrikli araçları çalışanlar anlattıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ford Otosan’ın önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği uzun dönemli yatırıma ilişkin incelemelerde bulunmak üzere Ford Otosan Kocaeli Fabrikaları’nı ziyaret etti. ‘İş’te Eşitlik’ anlayışıyla hareket eden ve otomotiv sektöründe kadın çalışan sayısını artırmak hedefiyle faaliyet gösteren Ford Otosan’da, Bakan Varank, elektrikli araçlar konusundaki çalışmaları ve yeni yatırım planlarını mühendis, teknisyen ve saha çalışanı kadınlardan dinledi.
20.01.2021Otomobil
Eğitimin içeriği masaya yatırılıyor!
Eğitimin içeriği masaya yatırılıyor!Öğretmenlerin, meslektaşları ve farklı disiplinlerden kişi ve kurumlarla bir araya gelerek güçlendiği bir paylaşım ve iş birliği ağı olan ‘Öğretmen Ağı’; pandemiyle birlikte değişen koşulların ardındaki yeni imkânların tartışıldığı “Bağlantılar” isimli çevrimiçi panel serisinin dördüncü buluşmasını “Eğitimin İçeriğini Yeniden Düşün” başlığı altında, 7 Ocak 2021 Perşembe günü saat 20.00’da gerçekleştirilecek.
2.01.2021Vitrin
Pandemide ‘ekransız’  zaman geçirme
Pandemide ‘ekransız’ zaman geçirmeKoçSistem’in hayata geçirdiği Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) “Eğitim Ortağı” olduğu kurumsal sosyal sorumluluk projesi Aile Saati’nin Kitap Ortağı, Yapı Kredi Yayınları oldu.
13.12.2020 Kültür Sanat
Pandemide her güne bir masal
Pandemide her güne bir masalKoçSistem tarafından hayata geçirilen, bilinçli teknoloji kullanımına dikkat çekmeyi ve aile içerisinde ebeveyn-çocuk iletişimine katkı sağlamayı amaçlayan Aile Saati projesi, yeni proje ortağı Yapı Kredi Yayınları ile etki alanını genişletiyor. Projeye kapsamında Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan “Her Güne Bir Oyun” ve “Her Güne Bir Masal” isimli özel olarak basılarak eğitime katılan ebeveynlerle paylaşılacak.
Öğretmenler eğitimi yeniden düşünmeye çağırıyor
Öğretmenler eğitimi yeniden düşünmeye çağırıyorÖğretmenlerin, meslektaşları ve farklı disiplinlerden kişi ve kurumlarla bir araya gelerek güçlendiği bir paylaşım ve işbirliği ağı olan ‘Öğretmen Ağı’, pandemiyle birlikte değişen koşulların eğitimi geri dönülemez biçimde değiştirdiğinden yola çıkarak, değişken koşulların ardındaki yeni imkânların tartışıldığı “Bağlantılar” isimli bir çevrimiçi panel serisi başlatıyor.
24.11.2020Gündem
Zoom’dan eğitime destek
Zoom’dan eğitime destekZoom, Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) dijital eğitim çalışmalarına destek oluyor. Zoom, yayınladığı 4 yeni özellikle sanal sınıfları daha verimli ve etkili bir eğitim alanına dönüştürmeye yardımcı oluyor.
18.11.2020Ekonomi
Sosyal medyada baba kapışması
Sosyal medyada baba kapışmasıAnne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV), “Baba Destek Programı”na (BADEP) katılan babalar, korona günlerinde evde oldukları zamanda hem çocuklarıyla kaliteli vakit geçiriyor hem de ev işlerine yardımcı oluyor.
3.06.2020Gündem
Tecrit, can sıkıntısı ve yaratıcılık
Tecrit, can sıkıntısı ve yaratıcılıkVirüsten korunmak amacıyla hayata geçen tecrit uygulamasının ardından insanların evde sıkılmamaları için bir dizi önerilerde bulunuluyor. Bu öneriler arasında kitaplar, filmler, sanal müze ziyaretleri, yemek tarifleri yer alıyor. Oysa artık klişeleşmeye başlayan ifade ile “bu tecrit döneminde” belki de sıkılmak bizlere müthiş bir fırsat veriyor.
12.04.2020Dünya
Süper kahramanlar pelerin  takmaz ev işi yapar
Süper kahramanlar pelerin takmaz ev işi yaparKiminin eline ütü çok yakışıyor kimi de şahane kereviz soyuyor. Eve kapandığımız korona günlerinde çamaşırdan bulaşığa koşturmaktan yorulan kadınların en büyük destekçileri “Hayat müşterektir” diyen erkekler
5.04.2020Pazar
Kadınlar için iki protokol
Kadınlar için iki protokolKadınların hayatın her alanında daha aktif rol alması adına başkan yardımcılığı, müdürlük ve yöneticilik kadrolarında kadın sayısında önemli artışa giden Çiğli Belediyesi, kadın hakları konusunda çalışan sivil toplum örgütlerinin projelerine de destek vermeye devam ediyor.
13.03.2020Ege
AÇEV’le annelere destek programı
AÇEV’le annelere destek programıBuca Belediyesi, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) işbirliğiyle 3-6 yaş çocuğu olan annelere eğitim semineri gerçekleştirdi
4.03.2020Ege
Yerli Malı Haftası’nı miniklerle kutladı
Yerli Malı Haftası’nı miniklerle kutladıBaşkan Sadık Doğruer öğrencilerin Yerli Malı Haftası programına katıldı...
19.12.2019Ege
SES, kadınları spora davet ediyor
SES, kadınları spora davet ediyorKadın basketbol antrenörleri Ezgi Kırılmaz ve Serra Yıldızlı tarafından 2016 yılında yaş, aile, eğitim, kariyer ve benzeri sebeplerle yaptıkları sporu bırakmak zorunda kalan ya da hiç spor yapma fırsatı bulamamış kadınları düzenli sporla buluşturmak amacıyla kurulan Sağlık Eğitim ve Spor (SES), çalışmalarını sürdürüyor.
9.12.2019Gündem
Mert öğretmen hayatı öğretiyor
Mert öğretmen hayatı öğretiyorMürüvvet Hanım İlkokulu’nun Mert öğretmeni kitapla yetinmiyor, öğrencilerini sanat, spor ve doğa ile buluşturuyor. Ayrıca annelere İngilizce öğretiyor ve babaların çocuklarına kitap okumalarını sağlıyor.
24.11.2019Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan Oğuz’a teşekkür
Kılıçdaroğlu’ndan Oğuz’a teşekkür‘Yaşanabilir bir Türkiye mümkün’ sloganıyla 1-3 Kasım’da CHP Genel Merkezi öncülüğünde Urla Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tarım Orman İş Sendikası işbirliğiyle Urla’da düzenlenen ‘Kırsalda Üretim ve İstihdam Temelli Kalkınma Çalıştayı’ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan tam not aldı...
7.11.2019Ege
AÇEV için  tek yürek
AÇEV için tek yürekGenerali Sigorta’nın koşu takımı, 41’inci kez gerçekleştirilen İstanbul Maratonu’nda, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) için koştu.
5.11.2019Cadde
FİBA’da ‘genç’ Özyeğin hareketi
FİBA’da ‘genç’ Özyeğin hareketiHüsnü Özyeğin, kurucusu olduğu FİBA Holding’de bayrağı gençlere devretti. Grubun Başkanı Murat Özyeğin, Başkan Yardımcısı Ayşecan Özyeğin Oktay oldu
1.04.2020Ekonomi
FİBA Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Murat Özyeğin getirildi
FİBA Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Murat Özyeğin getirildiFİBA Holding ve FİNA Holding'in 22 Ekim 2019 günü düzenlenen Genel Kurullarında Yönetim Kurulu Başkanlığına Murat Özyeğin getirildi. Murat Özyeğin, FİBA Grubunun kurucusu, babası Hüsnü Özyeğin'den grubun liderliğini devraldı.
22.10.2019 Ekonomi
Denizin sultanları
Denizin sultanlarıBu yıl dördüncüsü gerçekleşen Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nı Sailing Team AG kazandı
19.10.2019Cadde
Kınık’ta çocuklar mutlu
Kınık’ta çocuklar mutluKınık Belediyesi, AÇEV işbirliğiyle merkez ve Poyracık Mahallesi’nde açtığı Aile Yaşam Merkezi kreşlerinde, her yıl 158 öğrenciyi, ilkokula hazırlıyor.
17.10.2019Ege

Benzer Haber Etiketleri

egeeğitimöğretmencoronaizmir

Açev ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.