Açığa Satış

Açığa Satış

Son dakika açığa satış haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan açığa satış gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan açığa satış haber sayfamızda...

Açığa Satış

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 451 aciga satis haberi bulunmuştur.
Borsa İstanbul'dan yatırımcılara uyarı
Borsa İstanbul'dan yatırımcılara uyarıBorsa İstanbul AŞ, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı video ile yatırımcılara, "Doğru ve güvenilir bilgiden şaşma, sosyal medya tuzaklarına düşme. Sosyal medyada yapılan paylaşımlara karşı dikkatli olun." uyarısında bulundu.
12.04.2021Uzmanpara
Borsadan Hisse Nasıl Alınır? Hisse Senedi Nereden Alınır?
Borsadan Hisse Nasıl Alınır? Hisse Senedi Nereden Alınır?Sanal ortam alışverişleri ve internet kaynaklı para giriş çıkışları oldukça merak edilen konulardandır. Günümüzde ise bu merak internet üzerinden yatırım yapma yönünde ilerlemektedir. İnternet yatırımları arasında en bilineni ise Borsa adı verilen bir uygulamadır. Para kazanma konusunda araştırma yapanların Borsa hakkında daha fazla bilgi bilmesinde fayda vardır. Borsadan hisse nasıl alınır? Hisse senedi nereden alınır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
11.04.2021Eğitim
SPK'dan 10 yabancı yatırım kuruluşuna ceza
SPK'dan 10 yabancı yatırım kuruluşuna cezaSermaye Piyasası Kurulu (SPK), 10 yabancı yatırım kuruluşuna usulsüz açığa satış işlemlerinde bulunulması nedeniyle toplam 26,4 milyon lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.
2.04.2021Uzmanpara
Borsa İstanbul'dan açığa satış kararı
Borsa İstanbul'dan açığa satış kararıBorsa İstanbul AŞ, BIST-50 endeksinde yer alan paylarda, geçen hafta salı gününden bu yana uygulanan açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralının bugün de geçerli olduğunu duyurdu.
29.03.2021Uzmanpara
Borsa İstanbul'dan açığa satış kararı
Borsa İstanbul'dan açığa satış kararıBorsa İstanbul AŞ, BIST-50 endeksinde yer alan paylarda, salı gününden bu yana uygulanan açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralının bugün de geçerli olduğunu duyurdu.
26.03.2021Uzmanpara
Borsada açığa satış işlemlerinde "yukarı adım kuralı" bugün de uygulanacak
Borsada açığa satış işlemlerinde "yukarı adım kuralı" bugün de uygulanacakBorsa İstanbul AŞ, BIST-50 endeksinde yer alan paylarda, salı gününden bu yana uygulanan açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralının bugün de geçerli olduğunu duyurdu.
26.03.2021Ekonomi
Son dakika: Borsa İstanbul'dan açığa satış kararı
Son dakika: Borsa İstanbul'dan açığa satış kararıBorsa İstanbul AŞ, BIST-50 endeksinde yer alan paylarda, 23-24 Mart'ta getirilen açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralının bugün de uygulanacağını duyurdu.
25.03.2021Ekonomi
Borsa İstanbul'dan açığa satış kararı
Borsa İstanbul'dan açığa satış kararıBorsa İstanbul AŞ, BIST-50 endeksinde yer alan paylarda, 23-24 Mart'ta getirilen açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralının bugün de uygulanacağını duyurdu.
25.03.2021Uzmanpara
Borsa İstanbul'dan açığa satış kararı
Borsa İstanbul'dan açığa satış kararıBorsa İstanbul AŞ, BIST-50 endeksinde yer alan paylarda, dün getirilen açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralının bugün de uygulanacağını duyurdu.
24.03.2021Uzmanpara
Son dakika: Borsa İstanbul'dan açığa satış kararı
Son dakika: Borsa İstanbul'dan açığa satış kararıSon dakika haberine göre Borsa İstanbul AŞ, BIST-50 endeksinde yer alan paylarda, dün getirilen açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralının bugün de uygulanacağını duyurdu.
24.03.2021Ekonomi
Borsa İstanbul'dan flaş açığa satış kararı
Borsa İstanbul'dan flaş açığa satış kararıBorsa İstanbul AŞ, BIST-50 endeksinde yer alan paylarda, bugün geçerli olmak üzere açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralının uygulanacağını duyurdu.
23.03.2021Ekonomi
Borsa İstanbul'dan önemli açığa satış kararı
Borsa İstanbul'dan önemli açığa satış kararıBorsa İstanbul AŞ, BIST-50 endeksinde yer alan paylarda, bugün geçerli olmak üzere açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralının uygulanacağını duyurdu.
23.03.2021Uzmanpara
Borsa İstanbul'dan yatırımcılara uyarı!
Borsa İstanbul'dan yatırımcılara uyarı!Borsa İstanbul AŞ, yatırım kuruluşları ve yatırımcıların mevzuata uyum konusunda gerekli hassasiyeti göstermesi uyarısında bulunarak, "Aksi durumda, usulsüz açığa satış işlemleri başta olmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsamız düzenlemelerine uygun olmayan işlemlere karşı gerekli her türlü tedbirin alınacağı, inceleme ve denetim faaliyetlerinin titizlikle icra edileceği hususları kamuoyuna saygıyla duyurulur." açıklamasını yaptı.
22.03.2021Uzmanpara
Borsa İstanbul'dan yatırım kuruluşları ve yatırımcılara uyarı!
Borsa İstanbul'dan yatırım kuruluşları ve yatırımcılara uyarı!Borsa İstanbul AŞ, yatırım kuruluşları ve yatırımcıların mevzuata uyum konusunda gerekli hassasiyeti göstermesi uyarısında bulunarak, "Aksi durumda, usulsüz açığa satış işlemleri başta olmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsamız düzenlemelerine uygun olmayan işlemlere karşı gerekli her türlü tedbirin alınacağı, inceleme ve denetim faaliyetlerinin titizlikle icra edileceği hususları kamuoyuna saygıyla duyurulur." açıklamasını yaptı.
22.03.2021Ekonomi
Pay piyasası işlem esaslarında değişiklik
Pay piyasası işlem esaslarında değişiklikBorsa İstanbul, belirlenmiş istisnalar kapsamında teminat almaksızın alım emri kabul edilebilmesine yönelik hükümleri, bireysel yatırımcı için sadece Yıldız Pazar, yatırım kuruluşları için ise sadece Ana Pazar'da yer alan paylar ile sınırlandırdı.
5.03.2021Uzmanpara
SPK'dan önemli değişiklik
SPK'dan önemli değişiklik Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK), Sermaye Piyasası Araçlarının Kredili Alım, Açığa Satış ve Ödünç Alma ve Verme İşlemleri Hakkında Tebliğ'de yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
5.03.2021Uzmanpara
GameStop olayının aktörleri ifade verdi
GameStop olayının aktörleri ifade verdiKüçük yatırımcıların büyük yatırımcılara meydan okuduğu GameStop olayının aktörlerinden Robinhood Üst Yöneticisi Vlad Tenev, Reddit Kurucu Ortağı Steve Huffman, yatırım şirketleri Citadel Securities Üst Yöneticisi Kenneth Griffin ile Melvin Capital Üst Yöneticisi Gabriel Plotkin ve bireysel yatırımcılardan Keith Gill ABD Temsilciler Meclisinde ifade verdi.
19.02.2021Uzmanpara
Borsalar 13 haftanın en kötü performansını geride bıraktı
Borsalar 13 haftanın en kötü performansını geride bıraktıKüresel piyasalarda bu haftanın odağında ABD Merkez Bankası'nın (Fed) kararları, "GameStop" olayı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında artan vaka ve ölüm sayıları, aşı tedarikinde yaşanan sorunlar ve ABD'deki teşvik paketine ilişkin gelişmeler yer alırken, başlıca borsalar 13 haftanın en yüksek değer kaybını kaydetti.
30.01.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları düşüşle kapandı
Avrupa borsaları düşüşle kapandıAvrupa borsaları, haftanın son işlem gününü bireysel yatırımcıların spekülatif işlemlerinde artış ve ABD borsasında küçük ve büyük yatırımcılar arasında başlayan çekişmenin ardından düşüşle tamamladı.
29.01.2021Ekonomi
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldıNew York borsası, haftanın son işlem gününe düşüşle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde değer kaybetti ve yüzde 0,57 azalışla 30.429,29 puandan işlem gördü.
29.01.2021Uzmanpara
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldıNew York borsası, haftanın son işlem gününe düşüşle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde değer kaybetti ve yüzde 0,57 azalışla 30.429,29 puandan işlem gördü.
29.01.2021Ekonomi
Avrupa borsaları düşüşle açıldı
Avrupa borsaları düşüşle açıldıAvrupa borsaları, güne satıcılı bir seyirle başladı. Açılışın ardından Stoxx Europe 600 gösterge endeksi yüzde 1,16 azalışla 398,74 puan, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 1,25 değer kaybıyla 13.501 puan oldu.
29.01.2021Uzmanpara
Borsa güne düşüşle başladı
Borsa güne düşüşle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 1,39 düşüşle 1.477,42 puandan başladı.
29.01.2021Uzmanpara
Piyasalar karışık bir seyir izliyor
Piyasalar karışık bir seyir izliyorKüresel piyasalarda karışık bir seyir izlenirken, New York borsasında GameStop hisselerindeki sert yükselişin ardından bazı hisselere getirilen işlem sınırlamaları, alım-satım platformları ve açığa satış işlemleri ile ilgili tartışmaları gündemin odağına yerleştirdi.
29.01.2021Uzmanpara
Açığa Satış Nedir? Borsada Açığa Satış İşlemi Nasıl Yapılır?
Açığa Satış Nedir? Borsada Açığa Satış İşlemi Nasıl Yapılır?Borsa ile ilgilenen kişilerin birçok terimi araştırdığını söylemek mümkündür. Bununla beraber borsaya girecek kişilerin bazı terimleri öğrenmesi önemlidir. Peki, açığa satış nedir? Borsada açığa satış işlemi nasıl yapılır? Borsada açığa satış işlemi hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? İşte ayrıntılar.

Benzer Haber Etiketleri

borsaistanbulaçığa satışBIST100borsa istanbul

Açığa Satış ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.