Adalet Bakanı Abdulhamit Gül

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül

Son dakika Adalet Bakanı Abdulhamit Gül haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül haber sayfamızda...

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.994 adalet bakanı abdulhamit gül haberi bulunmuştur.
Yargıda ihtisaslaşmada önemli adımlar geliyor
Yargıda ihtisaslaşmada önemli adımlar geliyorHakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), aldığı kararla yeni ihtisas mahkemelerini belirledi. Buna göre vergi suçları, bilişim suçları, finansal suçlar, finansal uyuşmazlıklar, sendikal uyuşmazlıklar, kamulaştırma davaları artık ihtisas mahkemelerinde görülecek.
1.12.2021Siyaset
Son dakika... MYK sonrası AK Parti Sözcüsü Çelik'ten asgari ücret açıklaması
Son dakika... MYK sonrası AK Parti Sözcüsü Çelik'ten asgari ücret açıklamasıAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. 2023 seçimleriyle ilgili Çelik, 'Tabanımızın, vatandaşlarımızın görüşü budur. Hiçbir gölgeli alan yoktur. Önümüzdeki seçimlerde Cumhurbaşkanımız Cumhur İttifakı'nın kuşkusuz adayıdır. Defalarca açıklandı. Bu apaçık bir gerçek.' dedi. Asgari ücretle ilgili bir soru üzerine Çelik, 'Hakkaniyetli, makul, adil ve sorun çözücü bir çerçevede. Değerli vatandaşlarımızın hiç kuşkusu olmasın. Bize iletilen her mesajı alıyoruz' ifadelerine yer verdi.
30.11.2021Siyaset
Cezaevlerinde açık görüşler ne zaman başlıyor 2021? Açık görüş kaç kişi, şartlar/tedbirler neler?
Cezaevlerinde açık görüşler ne zaman başlıyor 2021? Açık görüş kaç kişi, şartlar/tedbirler neler?Açık görüşe kaç kişi girebilir? Uzun süredir koronavirüs nedeniyle açık görüşler gerçekleştirilemiyordu. Yapılan son Bilim Kurulu toplantısında açık görüşlerin yeniden başlamasına karar verildi. Öte yandan açık cezaevi izinlerinde son durum da merakla aranıyor. Peki, açık cezaevi izinleri uzatıldı mı?
30.11.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mustafa Cengiz için başsağlığı mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mustafa Cengiz için başsağlığı mesajıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Galatasaray eski Başkanı, Mustafa Cengiz'in vefatı nedeniyle taziye mesajı yayımladı.
28.11.2021Siyaset
Baykar'ın acı günü! Tarık Kesekçi için cenaze töreni
Baykar'ın acı günü! Tarık Kesekçi için cenaze töreniBursada otomobilin TIR'a çarptığı kazada 3 arkadaşıyla birlikte hayatını kaybeden uçak mühendisi Tarık Kesekçi (26), memleketi Nevşehir'de, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar'ın da katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Selçuk Bayraktar, Baykar'da çalışan Kesekçi için "Son haftalarda kendisiyle görüştüğümüzde büyük işler başarmıştı, görüştüğümüzde daha da önemli bir projeyi söylemiştim" dedi.
28.11.2021Gündem
Şehit Uzman Çavuş Dinç son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Uzman Çavuş Dinç son yolculuğuna uğurlandı Kilis’te Suriye sınırında kaçak geçiş yapmaya çalışan kişilere müdahale edildiği esnada açılan ateş sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Savaş Dinç, memleketi Gaziantep’te düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde şehidin küçük Ecemsu ile eşi Rümeysa Dinç cenazeye asker selamı vermesi duygu dolu anlar yaşattı.
27.11.2021Gündem
‘Daha çok tedbir kararı alındı’
‘Daha çok tedbir kararı alındı’İstanbul Sözleşmesi’nin feshi eleştirilerine yanıt veren Bakan Gül, ‘Önceki döneme oranla yüzde 43 daha fazla tedbir kararı verildi’ dedi
27.11.2021Gündem
‘Kadına kalkan elleri asla affetmeyeceğiz’
‘Kadına kalkan elleri asla affetmeyeceğiz’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, dün Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Araştırmaları Merkezi Müdürlüğü’nde düzenlenen Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Paneli’nin açılışında konuştu.
26.11.2021Gündem
Bakan Gül: Kadına yönelik şiddet insan hakkı ihlali
Bakan Gül: Kadına yönelik şiddet insan hakkı ihlaliAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, kadına yönelik şiddetin insan hakkı ihlali olduğunu belirterek, "Şiddeti önlemek ve ortadan kaldırmak insanlık borcudur" dedi.
25.11.2021Siyaset
Güneş için TBMM’de cenaze töreni
Güneş için TBMM’de cenaze töreniAnkara’da tedavi gördüğü hastanede önceki gün yaşamını yitiren CHP’nin 18 ve 22. dönem İstanbul Milletvekili, 42’nci hükümetin İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş (87), dün TBMM’de düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.
25.11.2021Siyaset
Yol magandasına ağır ceza geliyor!
Yol magandasına ağır ceza geliyor!Bakanlığının bütçe görüşmelerinde yürüttükleri çalışmaları anlatan Adalet Bakanı Gül, ‘Trafik magandalığı diye tabir edilen fiillere ceza artırımı gündemimizdedir’ dedi.
25.11.2021Gündem
Açık görüşler başlıyor mu? Cezaevlerinde açık görüşler ne zaman başlayacak 2021?
Açık görüşler başlıyor mu? Cezaevlerinde açık görüşler ne zaman başlayacak 2021?Açık görüşler başlıyor mu? Koronavirüs nedeniyle cezaevlerinde açık görüşler uzun bir süredir gerçekleştirilemiyordu. Bilim Kurulu'ndan çıkan kararlar doğrultusunda açık görüşler yeniden başlıyor. Peki, açık görüşler ne zaman başlıyor?
24.11.2021Gündem
Son dakika: Bakan Gül duyurdu: Cezaevlerinde açık görüşler yeniden başlıyor
Son dakika: Bakan Gül duyurdu: Cezaevlerinde açık görüşler yeniden başlıyorGelen son dakika haberine göre: Adalet Bakanı Abdulhamit Gül "Sağlık Bakanlğı Bilim Kurulunun tavsiye kararıyla açık görüşler uzun bir aranın ardından 1 Aralık Çarşamba günü başlayacak." açıklamasında bulundu.
24.11.2021Gündem
Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman (12 bin 400 personel)? Adalet Bakanlığı personel alımı şartları belli mi?
Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman (12 bin 400 personel)? Adalet Bakanlığı personel alımı şartları belli mi?Adalet Bakanlığı personel alımı son dakika gelişmeleri merak konusu. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, 12 bin 400 yeni personel alımı yapılacağını duyurdu. Bakan Gül'ün açıklaması sonrasında Adalet Bakanlığı personel alımı tarihleri araştırılmaya başlandı. Peki Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak?
24.11.2021Gündem
Bakan Gül: Taciz niteliğinde ısrarlı takibin daha ağır cezalandırılmasına çalışıyoruz
Bakan Gül: Taciz niteliğinde ısrarlı takibin daha ağır cezalandırılmasına çalışıyoruzAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, kadına yönelik her türlü şiddet eylemini kınadığını belirterek, "Özellikle kadınlara yönelik huzur ve sükun bozucu ya da taciz niteliğindeki ısrarlı takip fiillerinin ayrıca daha ağır cezalandırılmasına ilişkin yeni bir suç ihdası da çalışma başlıklarımız arasındadır" dedi.
24.11.2021Siyaset
Son dakika! Bakan Gül duyurdu! 1 Ocak 2022'den itibaren değişiyor
Son dakika! Bakan Gül duyurdu! 1 Ocak 2022'den itibaren değişiyorAdalet Bakanı Abdülhamit Gül, "1 Ocak 2022 tarihinden itibaren tutuklamaya itiraza asliye ceza mahkemesi hakimleri bakacak." dedi. Bakan Gül, "2022 yılında 12 bin 400 yeni personel alacağız. Bu konudaki planlamamızı tamamladık." ifadelerini de kullandı.
24.11.2021Gündem
Bakan Gül'den Bolu Belediyesi'ne tepki: Kamu hizmetinden yararlanmada herkes eşit
Bakan Gül'den Bolu Belediyesi'ne tepki: Kamu hizmetinden yararlanmada herkes eşitAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bolu Belediyesi'nin yabancı uyruklulara nikah ve su ücreti fiyatlandırmasına tepki göstererek, "Bilsinler ki kamu hizmetinden yararlanmada herkes eşittir" dedi.
23.11.2021Siyaset
Tarım ve Orman ile Adalet bakanlıkları, hükümlülerin rehabilitasyonu için iş birliği yaptı
Tarım ve Orman ile Adalet bakanlıkları, hükümlülerin rehabilitasyonu için iş birliği yaptıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hükümlülerin rehabilitasyonu amacıyla orman faaliyetlerinde çalıştırılmalarına ilişkin, "Böylece hem ormanları koruma noktasında insan gücümüz artacak hem de yeşilin iyileştirici gücü ile hükümlülerimizin sosyalleşmeleri, meslek sahibi olmaları, topluma yeniden kazandırılmaları konusunda katkı sağlamış olacağız." dedi.
22.11.2021Ekonomi
Adalet Bakanı Gül: Eleştiriden, eleştirmekten çekinmeyin
Adalet Bakanı Gül: Eleştiriden, eleştirmekten çekinmeyinAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde düzenlenen "Meclis Simülasyonu" etkinliğinin kapanış programına katıldı. Gençlere tavsiye veren Gül, "Bu milletin geleceğini siz belirleyin. Kimsenin sizin yaşam tarzınıza müdahale etmesine izin vermeyin. Aklınızı kiraya vermeyin" dedi.
21.11.2021Siyaset
‘Rehberiniz daima hukuk olsun’
‘Rehberiniz daima hukuk olsun’Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, dün Erzurum’da İnfaz Koruma Memuru Yetiştirme Eğitimi Yemin Töreni’nde konuştu.
21.11.2021Siyaset
Bakan Gül: Türkiye, birçok alandaki vesayetini AK Parti ile sona erdirdi
Bakan Gül: Türkiye, birçok alandaki vesayetini AK Parti ile sona erdirdiAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'nin birçok alandaki vesayetini AK Parti'nin sona erdirdiğini, özgürlükler önündeki engelleri kaldırdıklarını ve vesayetle mücadele ettiklerini belirtti.
20.11.2021Siyaset
Türkiye'nin ilk Çocuk Adalet Merkezi, Bakan Gül'ün katılımıyla açıldı
Türkiye'nin ilk Çocuk Adalet Merkezi, Bakan Gül'ün katılımıyla açıldıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'nin ilk Çocuk Adalet Merkezi'ni (ÇAM) Erzurum'da açtı. Gül, “Çocuk, yargılandığını değil devletin kendisini suçtan uzak tutmak için seferber olduğunu iliklerine kadar hissetsin, istiyoruz. Özellikle ilk defa suça temas eden çocuklar hakim, savcı, pedagogları aynı zamanda ağabey, abla gibi görsün istiyoruz" dedi.
20.11.2021Gündem
Bakan Gül'den Adli Tup Kurumu açıklaması
Bakan Gül'den Adli Tup Kurumu açıklamasıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adli Tıp Kurumu'nun vatandaşların adalete erişimini gecikmeden sağlayan ve gerçek suçla mücadele, delilleri ortaya koyma süreci bakımından önemli bir kurum olduğunu belirtti.
20.11.2021Siyaset
İmran Kılıç toprağa verildi
İmran Kılıç toprağa verildiAK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, TBMM’de düzenlenen cenaze törenin ardından Kahramanmaraş’ta toprağa verildi.
20.11.2021Siyaset
Vefat eden AK Parti'li İmran Kılıç'ın ailesine taziye ziyareti
Vefat eden AK Parti'li İmran Kılıç'ın ailesine taziye ziyaretiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindekiler, vefat eden AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
19.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.