Adriyatik

Adriyatik

Son dakika Adriyatik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Adriyatik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Adriyatik haber sayfamızda...

Adriyatik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 767 adriyatik haberi bulunmuştur.
Bakan Yardımcısı Birpınar'dan 'iklim değişikliği' uyarısı
Bakan Yardımcısı Birpınar'dan 'iklim değişikliği' uyarısıÇevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, kötü yapılan her şeyin iklimi değiştirebildiğini belirterek, "Kestiğiniz her ağaç veya piknik yaptıktan sonra bıraktığınız çöp ve ondan dolayı yanan orman iklim değişikliğine sebep oluyor." dedi.
21.10.2021Siyaset
'Kıyamet' böyle koptu! Balonu görenler Vali'nin yanına koştu...
'Kıyamet' böyle koptu! Balonu görenler Vali'nin yanına koştu...Hezarfen Ahmet Çelebi'nin 17. yüzyılda Galata Kulesi'nden uçup uçmadığı tartışmaları sürerken, tarihçiler III. Selim döneminde Bosna'da gerçekleşen ve 'kıyamet alameti' olarak kabul edilen bir havacılık olayının ayrıntılarını gün ışığına çıkardı.
17.10.2021Gündem
Girişimcilerin gözü Karadağ’da
Girişimcilerin gözü Karadağ’daEGİAD, Karadağ’a iş gezisi düzenledi; ticaret hacminin artması için ikili görüşmelerde bulunuldu. Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, “İşbirliğimiz çoğalacak” dedi
4.10.2021Ege
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Polonya gazetesi Pravna için makale kaleme aldı
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Polonya gazetesi Pravna için makale kaleme aldıPolonya gazetesi Pravna için makale kaleme alan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Savunma sanayii alanında sahip olduğumuz önemli iş birliği potansiyelini ortak üretim ve teknoloji paylaşımı temelinde hayata geçirmeye hazırız." dedi.
4.10.2021Siyaset
İngilizce İsimler ve Anlamları: En Güzel Yabancı Erkek-Kadın İsimleri ve Türkçe Karşılığı
İngilizce İsimler ve Anlamları: En Güzel Yabancı Erkek-Kadın İsimleri ve Türkçe KarşılığıDünya üzerinden en çok konuşulan dil hiç şüphesiz İngilizce’dir. Küresel dil olan İngilizce başta Amerika olmak üzere İngiltere, Yeni Zelanda ve İskoçya gibi ülkelerin de resmi dilidir. İngilizce öğrenme aşamasında olan kişilerin ders veya metin yazımı için kendilerine İngilizce takma ad seçmeleri gerekebilir. Anne veya baba adayları kız veya erkek bebeklerine İngilizce isim vermek isteyebilir. İngilizce’de erkek ve kadınlar için birbirinden güzel isimler bulunur. Bazılarının Türkçe karşılığı benzerken bazılarının anlamı farklıdır. En güzel yabancı erkek-kadın isimleri ve Türkçe karşılığı için “İngilizce İsimler ve Anlamları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.10.2021Yaşam
Eski Yugoslavya hakkında bilinmesi gerekenler
Eski Yugoslavya hakkında bilinmesi gerekenlerYugoslavya bir dönem özellikle spor dallarındaki başarısıyla dünyanın gündeminde olan bir Avrupa ülkesiydi. 1990'lı yıllarda yaşayan iç savaşlarla bölünen ülke artık maziye karışsa da nostaljisi sayesinde hala gündemde olmayı sürdürüyor. 27 Nisan 1992'de resmen dağılan Yugoslavya'dan yedi yeni ülke doğdu. İşte bir zamanların özellikle sporda başarılı ülkesi Yugoslavya hakkında bilinmesi gerekenler.
5.09.2021Tatil
Kartallar ülkesi Arnavutluk
Kartallar ülkesi ArnavutlukArnavutluk, Avrupa'nın en kendine has ülkelerinden biri. Diğer Avrupa ülkelerinin dillerinden farklı bir dile, yüzlerce yıldır sımsıkıya bağlı oldukları gelenekleri, keşfedilmeyi bekleyen doğa güzellikleriyle Arnavutluk, Türkiye ile yakın bağlara sahip. İki ülke vatandaşları vizesiz seyahat imkânına sahip. Avrupa Birliği'ne tam üye olma sürecindeki Arnavutluk, Adriyatik kıyılarında henüz bozulmamış plajlara, iç kesimlerinde ise tarihi kentlere ev sahipliği yapıyor. Yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı hakimiyetinde kalan Arnavutluk'ta bu uzun süreli devre ait çok sayıda miras günümüze kadar ulaşmış durumda. Topkapı Sarayı'na onlarca sadrazam göndermiş Arnavutluk toprakları, Osmanlı İmparatorluğu için hem kültürel hem de stratejik nedenlerden ötürü çok büyük öneme sahip bir bölgeydi. Berat ve Ergiri (Gjirokater) gibi UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan şehirler Osmanlı dönemi kent mimari dokusunu en iyi korumuş yerlerdendir. Kartallar ülkesi olarak anılan Arnavutluk'a daha yakından bakalım. Ergiri aynı zamanda Türk edebiyatının önemli ismi Şemsettin Sami'nin de memleketi olma özelliği taşımakta. Ergiri'ye bağlı Fraşeri köyünden olan Şemsettin Sami, hem Türk hem de Arnavut edebiyatı için büyük öneme sahip. Şemsettin Sami'nin oğlu olan Ali Sami Yen ise Galatasaray Spor Kulübü'nün kurucusudur.
30.08.2021Tatil
Bej ve mavi tonlar vazgeçilmez oldu
Bej ve mavi tonlar vazgeçilmez olduArtan boya badana talebinin arkasında bu sefer temizlik ihtiyacından çok dekorasyon ilgisi var. Bir kesim açık renklerden vazgeçmezken, diğer bir kesim ise oldukça cesur renkler deniyor. Hatta her duvar ayrı renklerle tasarlanıyor.
30.08.2021Home
Marmara, Adriyatik örneğiyle kurtulacak
Marmara, Adriyatik örneğiyle kurtulacakMüsilaj sorunuyla mücadele eden Türkiye’nin, Adriyatik Denizi tecrübesini yaşayan İtalya ile “on-line müsilaj” hattı kurduğu ortaya çıktı.
28.08.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye yeni bir şahlanış içinde
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye yeni bir şahlanış içindeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 950. yılı dolayısıyla düzenlenen Malazgirt Fetih Programı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Malazgirt’ten başlayıp İznik’e ve Konya’ya, ardından Söğüt’ten başlayıp Bursa, Edirne ve İstanbul'a, bir asır önce de Ankara’ya kadar uzanan bu uzun yürüyüşün her anı bizim için ibretlerle doludur. Türkiye, doğuya ve batıya ait ne varsa hepsini de kucaklayan, kuşatan, bağrına basan bir büyük medeniyet mirasının bugünkü varisi olarak yeni bir şahlanış içindedir.' dedi.
26.08.2021Haberler
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye yeni bir şahlanış içinde
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye yeni bir şahlanış içindeGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 950. yılı dolayısıyla düzenlenen Malazgirt Fetih Programı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Malazgirt’ten başlayıp İznik’e ve Konya’ya, ardından Söğüt’ten başlayıp Bursa, Edirne ve İstanbul'a, bir asır önce de Ankara’ya kadar uzanan bu uzun yürüyüşün her anı bizim için ibretlerle doludur. Türkiye, doğuya ve batıya ait ne varsa hepsini de kucaklayan, kuşatan, bağrına basan bir büyük medeniyet mirasının bugünkü varisi olarak yeni bir şahlanış içindedir.' dedi.
26.08.2021Siyaset
Adriyatik Denizi'nin masalsı güzelliği Dubrovnik
Adriyatik Denizi'nin masalsı güzelliği DubrovnikDubrovnik, Game of Thornes dizisinin de etkisiyle son yılların en gözde rotalarından biri haline geldi. Hırvatistan'ın en güney ucunda Dalmaçya bölgesinde yer alan bu tarihi Adriyatik kenti Orta Çağ'dan kalma yapılarıyla ziyaretçilerini zaman içinde bir yolculuğa çıkarıyor. Dubrovnik, Türk turistlerin de ilgi odağı olmayı başaran bir yer. Bunda coğrafi yakınlığın yanı sıra kültürel benzerliklerin de etkisi büyük. Dubrovnik yüzlerce yıl bir şehir devleti olarak varlığını sürdürse de Osmanlılar tarafından da himaye edilmişti.
28.07.2021Tatil
ODTÜ 'Bilim-2' Gemisi, Marmara'daki araştırmalarına ağustosta devam edecek
ODTÜ 'Bilim-2' Gemisi, Marmara'daki araştırmalarına ağustosta devam edecekBilim-2 Gemisi'nde, 40 günlük Marmara Denizi seferi sırasında müsilaj ile ilgili önemli araştırmalar yürüten ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü'nde görevli bilim insanları, ağustos ayında çalışmalarına kaldığı yerden devam edecek.
23.07.2021Teknoloji
Aliağa ilk yabancı transferini yaptı
Aliağa ilk yabancı transferini yaptı ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Aliağa Petkimspor, Darko Planinic ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.
‘Tuna Nehri, Marmara’daki  müsilajın en büyük nedeni’
‘Tuna Nehri, Marmara’daki müsilajın en büyük nedeni’Müsilaj Sorununun Sebeplerinin Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Üyesi AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Marmara Denizi’ndeki müsilajın büyük oranda Tuna Nehri’nden kaynaklandığını söyledi.
10.07.2021Gündem
IMF Başkanı'ndan Avrupa ekonomisi için büyüme tahmini
IMF Başkanı'ndan Avrupa ekonomisi için büyüme tahminiUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, Orta ve Doğu Avrupa'da yer alan Üç Deniz İnisiyatifi ekonomilerinin 2025'e kadar batı Avrupa'daki 15 Avrupa Birliği (AB) ekonomisinden yılda yaklaşık yüzde 1,2 daha fazla büyüme kaydetmesinin beklendiğini bildirdi.
8.07.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Antalya'da "Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Zirvesi"nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Türkiye'nin tam üye olarak yer almadığı bir AB'nin çekim ve güç merkezi olma hedefine ulaşması mümkün değildir. Birliğin içine düştüğü stratejik körlükten bir an önce kurtulmasını, olumlu gündem çerçevesinde katılım sürecini ilerletmesini bekliyoruz' dedi.
17.06.2021Siyaset
Son dakika... Türkiye ve Azerbaycan'dan anlaşma! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev'den açıklamalar
Son dakika... Türkiye ve Azerbaycan'dan anlaşma! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev'den açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Şuşa'da ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan ve Aliyev, baş başa görüşmelerinin ardından Şuşa Valiliği bahçesinde imzaladıkları beyannamede, Azerbaycan'ın ve bir bütün olarak Türk dünyasının eski kültür beşiği Şuşa görüşmesinin tarihi önemine vurgu yapıldı.
16.06.2021Siyaset
Son dakika: Bakan Kurum'dan çok önemli müsilaj açıklaması! 'Tespit ettik' diyerek duyurdu
Son dakika: Bakan Kurum'dan çok önemli müsilaj açıklaması! 'Tespit ettik' diyerek duyurduGelen son dakika haberine göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum Marmara'daki müsilaj sorunu ile açıklamada bulundu. Kurum "Yaptığımız ilk çalışmalar çerçevesinde; bugün itibarıyla müsilajın tehlikeli atık olmadığı veya toksik özellik göstermediğini tespit ettik." dedi.
15.06.2021Gündem
Son dakika: Türkiye'de ilk oldu! İşte Marmara Denizi'ndeki müsilajın yoğunluk haritası
Son dakika: Türkiye'de ilk oldu! İşte Marmara Denizi'ndeki müsilajın yoğunluk haritasıSon dakika haberlere göre Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Harita Mühendisliği Bölümü tarafından, Marmara Denizi'nde görülen müsilajın (deniz salyası) optik ve termal uydu görüntüleri kullanılarak yoğunluk ve zamansal değişim haritaları çıkarıldı.
12.06.2021Gündem
Su altında oksijen bitmek üzere
Su altında oksijen bitmek üzereİstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi’nden uzman ekip, Müsilaj kâbusuna çözüm bulabilmek için R/V Yunus S gemisiyle Marmara’ya açıldı. Milliyet ekibi de gemideydi. Bilim insanları ilk incelemelerinde denizde çözünmüş oksijenin bitmek üzere olduğunu tespit etti ve atık suların Marmara’ya derin deşarjının hemen sona erdirilmesi çağrısı yaptı.
7.06.2021Gündem
Dalmaçya Kıyı Tipi Nedir, Özellikleri Nelerdir? Nasıl Oluşur Ve Nerelerde Görülür?
Dalmaçya Kıyı Tipi Nedir, Özellikleri Nelerdir? Nasıl Oluşur Ve Nerelerde Görülür?Dalmaçya Kıyı tipi, coğrafi alanlar kapsamında sıklıkla duyulmuş olan bir ifadedir. Dalmaçya kıyıları ülkemiz içerisinde de bulunması sebebi ile bilinmesi gereken önemli özelliklere sahi olan bir kıyı tipidir. Dalmaçya kıyı tipinin oluşumu farklı bir yapıya sahiptir. Sizin için Dalmaçya kıyı tipini detayları ile derledik.
3.06.2021Eğitim
Dalmaçya Kıyı Tipi Nedir, Özellikleri Nelerdir? Nasıl Oluşur Ve Nerelerde Görülür?
Dalmaçya Kıyı Tipi Nedir, Özellikleri Nelerdir? Nasıl Oluşur Ve Nerelerde Görülür?Dalmaçya Kıyı tipi, coğrafi alanlar kapsamında sıklıkla duyulmuş olan bir ifadedir. Dalmaçya kıyıları ülkemiz içerisinde de bulunması sebebi ile bilinmesi gereken önemli özelliklere sahi olan bir kıyı tipidir. Dalmaçya kıyı tipinin oluşumu farklı bir yapıya sahiptir. Sizin için Dalmaçya kıyı tipini detayları ile derledik.
3.06.2021Eğitim
Dalmaçya Kıyı Tipi Nedir, Özellikleri Nelerdir? Nasıl Oluşur Ve Nerelerde Görülür?
Dalmaçya Kıyı Tipi Nedir, Özellikleri Nelerdir? Nasıl Oluşur Ve Nerelerde Görülür?Dalmaçya Kıyı tipi, coğrafi alanlar kapsamında sıklıkla duyulmuş olan bir ifadedir. Dalmaçya kıyıları ülkemiz içerisinde de bulunması sebebi ile bilinmesi gereken önemli özelliklere sahi olan bir kıyı tipidir. Dalmaçya kıyı tipinin oluşumu farklı bir yapıya sahiptir. Sizin için Dalmaçya kıyı tipini detayları ile derledik.
3.06.2021Eğitim
Son dakika... Marmara Denizi'ni kaplayan deniz salyası 4 ay sonra bitti
Son dakika... Marmara Denizi'ni kaplayan deniz salyası 4 ay sonra bittiÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yeşim Büyükateş, Marmara Denizi'nde görülen müsilajın (deniz salyası), balıkların beslenme, üreme ve göçlerini olumsuz etkilediğini söyledi. Tekirdağ'da da yaklaşık 4 aydır etkili olan ve son günlerde kıyılarda yoğunlaşan deniz salyası, poyrazın esmesiyle dağıldı.
11.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

müsilajAdriyatikmarmaracumhurbaşkanırecep tayyip erdoğan

Adriyatik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.