Aile Bakanı

Aile Bakanı

Son dakika Aile Bakanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Aile Bakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Aile Bakanı haber sayfamızda...

Aile Bakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.680 aile bakani haberi bulunmuştur.
İtalya'da hükümet krizi parlamentoda tartışılacak
İtalya'da hükümet krizi parlamentoda tartışılacakİtalya Başbakanı Giuseppe Conte, dörtlü koalisyonun bozulmasıyla başlayan hükümet krizini parlamento gündemine taşıyacak.
14.01.2021Dünya
Son dakika... İtalya'da flaş gelişme! 2 bakan ve 1 bakan yardımcısı hükümetten çekildi
Son dakika... İtalya'da flaş gelişme! 2 bakan ve 1 bakan yardımcısı hükümetten çekildiGelen son dakika haberine göre; İtalya'da koalisyon hükümetinin ortaklarından Italia Viva (Iv) partisinin lideri Matteo Renzi hükümetten çekildiklerini açıkladı
14.01.2021Dünya
Bakan Selçuk: Kadınların ekonomik güçlenmesi seminerleri ile 386 bin kişiye ulaştık
Bakan Selçuk: Kadınların ekonomik güçlenmesi seminerleri ile 386 bin kişiye ulaştıkAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 'Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Ekonomik Güçlenmesi' seminerleriyle 386 bin kişiye ulaştıklarını belirtti.
7.01.2021Ekonomi
Bakan Selçuk: 12 bin 500 personel 'erişilebilirlik' eğitimi verdik
Bakan Selçuk: 12 bin 500 personel 'erişilebilirlik' eğitimi verdikAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kamu kurumlarının web sayfalarının erişilebilir olarak tasarlanması, mevcutların erişilebilir hale getirilmesi ve bu konuda farkındalık oluşturmak için 12 bin 500 kişiye 'erişilebilirlik eğitimi' verdiklerini bildirdi.
31.12.2020Ekonomi
Son Dakika Haberler: İstanbul Maltepe'de vahşet! Öğretim görevlisini yakarak öldürdü
Son Dakika Haberler: İstanbul Maltepe'de vahşet! Öğretim görevlisini yakarak öldürdüSon dakika haberine göre; İstanbul Maltepe'de bir kişi eski sevgilisi olduğu iddia edilen kadının önce boğazını kesti. Ardından üzerine yanıcı madde döktükten sonra ateşe verdi. Özel bir üniversitede öğretim görevlisi olan Aylin Sözer feci şekilde hayatını kaybederken, şüpheli ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine de saldırdı. Kemal Delbe gözaltına alındığı sırada çevredekiler linç girişiminde bulundu. Delbe'nin üzerinden kadına ait altın kolyeler çıktı. Öte yandan Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada, 'Akademisyen Aylin Sözer'in vahşice katledilişi hepimizi derinden yaraladı. Katilin en ağır cezayı alması için dava sürecinin yakın takipçisi olacağız' dedi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Aylin Sözer'i vahşice katleden caninin hak ettiği cezayı alması için yargı gerekeni yapacaktır." açıklamasında bulundu.
29.12.2020Gündem
Aile Bakanı Selçuk'un koronavirüs testi pozitif çıktı
Aile Bakanı Selçuk'un koronavirüs testi pozitif çıktıAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.
17.11.2020Televizyon
Son dakika... Aile Bakanı Selçuk'un koronavirüs testi pozitif çıktı
Son dakika... Aile Bakanı Selçuk'un koronavirüs testi pozitif çıktıGelen son dakika haberine göre; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.
17.11.2020Siyaset
Son dakika: Bakanlardan önemli açıklama! 5 milyon TL daha ödenecek
Son dakika: Bakanlardan önemli açıklama! 5 milyon TL daha ödenecekBakanlar AFAD Koordinasyon Merkezi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Bugüne kadar 4 bin 424 binada, 33 bin 434 bağımsız bölümde hasar tespit çalışmalarını yaptık." dedi. Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise, 5 milyon TL daha yardım ödeneğinin bugün aktarılacağını belirtti.
2.11.2020Ekonomi
Bakan Selçuk açıkladı! Ödemeler bugün başlıyor
Bakan Selçuk açıkladı! Ödemeler bugün başlıyorAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Eylül ayına ilişkin İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödeneği ödemelerini bugün yapıyoruz" dedi.
5.10.2020Ekonomi
Bakan duyurdu! 18 ilde başladı
Bakan duyurdu! 18 ilde başladı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, '2020-2021 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı' kapsamında Aile Bilgi Sistemi'ne (ABS) entegre edilmek üzere Risk Analiz ve Yönetim Modülünün geliştirilmesine yönelik başlanan çalışmalarda pilot uygulama aşamasına gelindiğini söyledi.
23.09.2020Gündem
Son dakika... İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri bugün başladı
Son dakika... İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri bugün başladıAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Ağustos ayını ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri bugün başladı" dedi.
3.09.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı! ‘Normalleşme Desteği’ devam edecek
Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı! ‘Normalleşme Desteği’ devam edecekAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "COVID-19 pandemi sürecinde işleri durma noktasına gelen işyerlerine ve çalışanlara verdiğimiz desteği, ‘Normalleşme Desteği’ adı altında sürdüreceğiz. Böylece normalleşme desteği ile istihdamı korumaya devam edeceğiz" dedi.
24.08.2020Ekonomi
Mesleki eğitim programlarına son iki yılda 4,6 milyar liralık kaynak
Mesleki eğitim programlarına son iki yılda 4,6 milyar liralık kaynakAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, gençler, kadınlar ve engellilerin istihdamını kolaylaştıran aktif işgücü programlarına son iki yılda 4,6 milyar lira aktarıldığını açıkladı.
11.08.2020Ekonomi
Bakan Selçuk: Sendikalı işçi sayımız 1.9 milyona ulaştı
Bakan Selçuk: Sendikalı işçi sayımız 1.9 milyona ulaştıAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye'de toplam işçi sayısının 14.2 milyona, sendika üyesi işçi sayısının ise 1.9 milyona ulaştığını ifade etti.
30.07.2020Ekonomi
İstanbul Sözleşmesi masaya yatırıldı
İstanbul Sözleşmesi masaya yatırıldıAK Parti’nin beş saat süren MYK toplantısının ana gündemini İstanbul Sözleşmesi oluşturdu. Erdoğan, “tartışmalı maddelere çekince konulması” ya da “sözleşmenin tek taraflı feshi”nin hukuki ve toplumsal sonuçlarının çalışılmasını istedi
15.07.2020Siyaset
Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı! 50 yaş üzeri vatandaşlar dikkat!
Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı! 50 yaş üzeri vatandaşlar dikkat!Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, istihdamın korunmasını hedefleyen "İstihdam Kalkanı" paketinde, gençler ve 50 yaş üzerindekilerin istihdamını kolaylaştırıcı maddelerin olacağını bildirdi.
23.06.2020Ekonomi
1000 TL Pandemi başvuru sonucu sorgulama ekranı! Sosyal Yardım Pandemi başvuru sonucu ne zaman açıklanıyor?
1000 TL Pandemi başvuru sonucu sorgulama ekranı! Sosyal Yardım Pandemi başvuru sonucu ne zaman açıklanıyor?1000 TL Pandemi sosyal yardım başvuruları alınmaya devam ediyor. Corona virüsün 11 Mart tarihinde ülkemizde ortaya çıkmasının ardından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı ile yürütülen çalışmalar kapsamında ilk olarak sistemde kayıtlı olan sosyal yardımlardan faydalanan kişilere 1. ve 2. faz kapsamında 1000 TL sosyal yardım ödemesi yapıldıktan sonra e-Devlet üzerinden Pandemi sosyal yardım başvuruları alınmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 3. faz ödemelerinin dinamik bir süreç olacağını bitme ve sona erme gibi bir durumunun olmayacağını açıklamıştı. Peki Pandemi Sosyal Yardım başvuru sonucu ne zaman açıklanıyor?
22.06.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk'tan flaş kıdem tazminatı açıklaması!
Son dakika... Bakan Selçuk'tan flaş kıdem tazminatı açıklaması!Gelen son dakika haberine göre; Bakan Zehra Zümrüt Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Selçuk, " (Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi) Hedeflerimizden biri, işçimizin kazanılmış haklarının geri gitmemesi. Çalıştığımız modellerde bunu sağladık. Kıdem tazminatı düzenlemesi için yürürlük tarihini 2022 olarak hedefliyoruz." dedi.
17.06.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı! 65 bin TL'ye çıkarıldı...
Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı! 65 bin TL'ye çıkarıldı...Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kendi işini kurmak isteyen engellilere sağlanan hibe desteğini 50 bin TL'den 65 bin TL'ye çıkardıklarını, 2020 yılı 2'nci dönem hibe desteği başvurularının başladığını duyurdu.
14.06.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu!  Mesleki Yeterlilik Sınavları başlıyor
Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu! Mesleki Yeterlilik Sınavları başlıyorAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, corona virüs salgını nedeniyle 16 Mart'ta ara verilen Mesleki Yeterlilik Sınavları'nın, bugün itibarıyla yeniden başladığını açıkladı.
3.06.2020Ekonomi
Son dakika haberi I Van'da Vefa Sosyal Destek grubuna silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var
Son dakika haberi I Van'da Vefa Sosyal Destek grubuna silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar varSon dakika gelen bilgilere göre; Van'ın Özalp ilçesinde teröristler, Vefa Sosyal Destek grubuna silahlı saldırı düzenledi. Saldırıda 2 kişinin hayatını kaybettiği ve 1 kişinin de yaralandığı bildirildi. Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medya hesaplarından alçak terör saldırısına tepkiler gedi. Bakan Albayrak mesajında, "Ramazan gününde yapılan bu alçakça saldırıyı kınıyor, şehit kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Başımız sağ olsun" dedi. Bakan Soylu ise taziye mesajında, "Bu topraklarda, ne kadar çabalarsanız çabalayın, ne yaparsanız yapın, "Yenileceksiniz, ve Cehennem'e sürüleceksiniz!" ifadelerine yer verdi.
15.05.2020Gündem
Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek 2020? Hangi banka ne kadar emekli promosyonu veriyor?
Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek 2020? Hangi banka ne kadar emekli promosyonu veriyor?Corona virüsten dolayı çeşitli çalışmalar gerçekleştiriliyor. Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi çerçevesinde milyonlarca emeklinin bayram ikramiyesinin erken ödenmesi kararlaştırılmıştı. Emekli ikramiyesinin ne zaman ödeneceğinin yanında emekliler promosyon ile ilgili detayları araştırıyorlar. Peki emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?
28.03.2020Gündem
Skandal istifa getirdi
Skandal istifa getirdiÜç yıl önceki kasırga için gönderilen yardımların tutulduğu deponun ortaya çıkması, Porto Riko'da iki bakanı koltuğundan etti.
20.01.2020Dünya
Aile bakanı Selçuk: Şule Çet kararına itiraz edeceğiz
Aile bakanı Selçuk: Şule Çet kararına itiraz edeceğizAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Şule Çet’in ölümüne ilişkin davada verilen karara ilişkin açıklamalarda bulundu.
6.12.2019Gündem
Zehra Zümrüt Selçuk: Şiddetin her türüne hayır
Zehra Zümrüt Selçuk: Şiddetin her türüne hayırAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kadına yönelik şiddeti bir insanlık suçu olarak görüyoruz. Bu anlayışla kadına yönelik şiddetin her türlüsüne ‘hayır’ diyor, bütün toplum kesimlerini ve sivil toplum kuruluşlarımızı kadına şiddete karşı mücadele etmeye davet ediyoruz” dedi.
25.11.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

aile bakanıZehra Zümrüt SelçukBakan SelçukSon haberitalya

Aile Bakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.