Özlem Zengin

Özlem Zengin

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul-3 2 .sıra Adayı.1969 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1990 yılında mezun oldu. Mezuniyetinden sonra bir süre Amerika’da yaşadı. Türkiye’ ye döndükten sonra bir yıl öğretmenlik yaptı. 1998-2001 yılları arasında Kanal 7’ de yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği “HAYATIN İÇİNDEN” adlı televizyon programını hazırladı. Aynı yıl serbest avukatlık yapmaya başlayan Zengin mesleğini aktif olarak sürdürmektedir. 2003 yılında AK PARTİ İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2005’den itibaren İl Başkan Yardımcısı olarak Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini üstlendi. 2011 yılına kadar devam eden bu süreçte fasılasız üç dönem il yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, Din Sosyolojisi alanında ’Yüksek Yargı Kararları Işığında Din ve Laiklik Algısındaki Sosyolojik Değişim’ konulu tez çalışması ile yüksek lisans derecesi aldı. Bu arada Yeni Akit gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. 12 Mayıs 2012 ‘de, Üçüncü Olağan İstanbul İl Kadın Kolları Kongresi’ nde AK PARTİ İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı’ na seçildi ve 14 Mart 2015 tarihine kadar bu görevini sürdürdü. Kadın, Aile ve Çocuk üzerine sivil toplum alanında çalışmalarına da devam eden Av. Özlem ZENGİN İstanbul Kadın ve Aile Araştırma Merkezi “İKAMER” in kurucularındandır. Beyaz El Dayanışma Derneği kurucu üyesi, Kadın ve Demokrasi Derneği “KADEM” kurucu üyesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesidir. Medya alanında çalışmalarına devam etmekte ve ÜLKE TV de Türkiye ve dünya gündeminin özellikle kadınların bakış açısından değerlendirildiği “İNCE FİKİR” programını hazırlamakta ve sunmaktadır. İyi derecede İngilizce bilen Zengin, 3 çocuk annesidir.

Özlem Zengin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 873 özlem zengin haberi bulunmuştur.
Meclis'te 'Kobani' tartışması yaşandı
Meclis'te 'Kobani' tartışması yaşandı TBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti Grubu'nun Meclis Başkanlığına sunduğu, '6- 8 Ekim Kobani Olaylarının Tüm Yönüyle Araştırılması' başlıklı önergenin tartışıldığı sırada tansiyon yükseldi.
21.05.2024 Gündem
AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum: AK Parti, Türkiye'nin en büyük kadın hareketidir
AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum: AK Parti, Türkiye'nin en büyük kadın hareketidir AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum Üsküdar’da düzenlenen ‘8 Mart Kadınlar Günü Buluşması’ programına katıldı.
8.03.2024 Haberler
AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum: AK Parti, Türkiye'nin en büyük kadın hareketidir
AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum: AK Parti, Türkiye'nin en büyük kadın hareketidir AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum Üsküdar’da düzenlenen ‘8 Mart Kadınlar Günü Buluşması’ programına katıldı.
8.03.2024 Gündem
Para cezaları ağırlaşıyor
Para cezaları ağırlaşıyor AK Parti, 43 maddelik 8’inci Yargı Paketi’ni TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Teklifle adli para cezaları 1 Haziran’dan geçerli olacak şekilde artırılıyor.
17.02.2024 Gündem
Emekli bayram ikramiyesine ilişkin düzenleme TBMM'ye sunuldu
Emekli bayram ikramiyesine ilişkin düzenleme TBMM'ye sunuldu Yargı hizmetlerinin etkinliğinin artırılmasına yönelik düzenlemeler içeren 8. Yargı Paketi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu. TBMM Başkanlığına sunulan 8. Yargı Paketi'nde, emekli bayram ikramiyesinin 2 bin liradan 3 bin liraya yükseltilmesine ilişkin düzenleme de yer aldı.
16.02.2024 Gündem
Özlem Zengin: Hapishaneye selam verenlerden vatanperver olur mu?
Özlem Zengin: Hapishaneye selam verenlerden vatanperver olur mu? AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, partisinin Çanakkale'deki belediye başkan adaylarının tanıtımı için düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, "Genel kurula geldiklerinde her defasında millete selam vermek yerine, hapishaneye selam verenlerden vatanperver olur mu? Olamaz, asla olmaz. Onlara oy veren seçmenlerin de ben asla bunu istemediğine inanıyorum" dedi.
10.02.2024 Gündem
Atalay’ın milletvekilliği düştü
Atalay’ın milletvekilliği düştü Yüksek yargıyı karşı karşıya getiren TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın hakkındaki Yargıtay 3. Ceza Dairesi kararı dün TBMM Genel Kurulu’nda okundu. Böylece Atalay’ın milletvekilliği düşmüş oldu.
31.01.2024 Gündem
TBMM'de yaşanan tartışma sonrası AK Parti'li Zengin'den CHP'li Karaca'ya istifa çağrısı
TBMM'de yaşanan tartışma sonrası AK Parti'li Zengin'den CHP'li Karaca'ya istifa çağrısı AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Genel Kurul'u yönetmede 'beceriksiz ve tarafgir olduğunu' öne sürdüğü TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca'yı istifaya davet etti.
18.12.2023 Gündem
‘Kız çocuklarında erken yaşta evliliği yüzde 73 azalttık’
‘Kız çocuklarında erken yaşta evliliği yüzde 73 azalttık’ Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Bugün itibariyle 16-17 yaş grubunda evlenen kız çocuklarının oranını yüzde 73 azalttık” dedi.
18.12.2023 Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda 'gülme' tartışması!
TBMM Genel Kurulu'nda 'gülme' tartışması! TBMM Genel Kurulu'nda, Milli Eğitim ile Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlıklarının bütçelerinin görüşmeleri sırasında AK Parti ile CHP'li vekiller arasında 'gülme' tartışması yaşandı.
17.12.2023 Gündem
SP’li vekil bayıldı görüşme ertelendi
SP’li vekil bayıldı görüşme ertelendi Bütçe görüşmelerinde Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, kürsüdeyken bayılıp kafasını basamaklara çarptı. Doktor vekillerin kalp masajı yaptığı Bitmez’e hastanede anjiyo yapıldı. Bu olay nedeniyle dünkü görüşmeler ertelendi.
13.12.2023 Gündem
Meclis'te bütçe görüşmeleri yarına ertelendi
Meclis'te bütçe görüşmeleri yarına ertelendi TBMM Genel Kurulunda devam eden bütçe görüşmeleri, Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'in kürsüde konuşurken fenalaşması nedeniyle yarına ertelendi.
12.12.2023 Gündem
AK Parti'li Zengin: UCM'de, Filistin’e yapılanlarla ilgili başvurunun hazırlıkları tamamlandı
AK Parti'li Zengin: UCM'de, Filistin’e yapılanlarla ilgili başvurunun hazırlıkları tamamlandı AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, "13-14 kadar avukat arkadaşımız ve aynı zamanda farklı 13 ülkeden 3 bine yakın dilekçeyle beraber Lahey'deler şu anda. Uluslararası Ceza Mahkemesinde Filistin'e yapılanlarla ilgili başvurunun hazırlıkları tamamlandı, bir hafta içerisinde bu başvuru yapılmış olacak" dedi.
23.11.2023 Gündem
Aile ve Gençlik Fonu kanun teklifi görüşmeleri sürüyor
Aile ve Gençlik Fonu kanun teklifi görüşmeleri sürüyor TBMM Genel Kurulu’nda, Aile ve Gençlik Fonu kurulmasına ilişkin kanun teklifinin görüşmeleri devam ediyor.
22.11.2023 Gündem
Meclis Genel Kurulu toplandı
Meclis Genel Kurulu toplandı TBMM Genel Kurulu’nda, muhalefet partilerinin grup önerileri reddedildi. AK Parti’nin gündem ve genel kurulun çalışma gün ve saatlerine ilişkin grup önerisi kabul edildi.
18.10.2023 Gündem
AK Parti'li Zengin açıkladı! 3 günlük milli yas ilan edilecek
AK Parti'li Zengin açıkladı! 3 günlük milli yas ilan edilecek AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Gazze'de 500 kişinin hayatını kaybettiği hastane saldırısı nedeniyle 3 gün süreyle milli yas ilan edileceğini açıkladı.
18.10.2023 Gündem
75 kişilik MKYK’ya 49 yeni isim girdi
75 kişilik MKYK’ya 49 yeni isim girdi Erdoğan’ın yeniden genel başkan seçildiği kongrede asıl heyecan, MKYK üyelikleri için yaşandı. MKYK’nın yüzde 65’i değişti, listeye 49 yeni isim girdi, 26 kişi de yerini korudu. Birçok eski bakan MKYK’da yer alırken, Binali Yıldırım ve Nurettin Canikli gibi AK Parti’nin ağır toplarının listede yer almaması dikkat çekti.
8.10.2023 Gündem
AK Parti'li Zengin: Meclis’teki konuşmalar terörü lanetleyecek
AK Parti'li Zengin: Meclis’teki konuşmalar terörü lanetleyecek 28. Dönem 2. Yasama Yılı açılış programı TBMM Atatürk Anıtı'ndaki törenle başladı. Açılış töreni öncesi ise CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin konuğu oldu.
1.10.2023 Gündem
AK Parti yerel seçim takvimini netleştiriyor
AK Parti yerel seçim takvimini netleştiriyor Türkiye, 14-28 Mayıs milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimlerinin ardından 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere hazırlanırken, AK Parti önümüzdeki 8 aylık süreci planlayacak çalışma takvimini netleştirmeye başladı.
19.07.2023 Gündem
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu toplandı TBMM Genel Kurulu'nda, İnsan Hakları Komisyonu, Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT), Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve AB Uyum Komisyonu'nda görev alacak milletvekillerinin isimleri okunarak oylandı.
21.06.2023 Gündem
TBMM'de '3 dakika' tartışması
TBMM'de '3 dakika' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda konuşma süresinin 3 dakika olarak sınırlandırılması tartışmaya neden oldu. CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal ile Yeşil Sol Parti Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, karara tepki gösterdi.
20.06.2023 Gündem
Kurtulmuş, TBMM Başkanlığı adaylığı için başvurusunu yaptı
Kurtulmuş, TBMM Başkanlığı adaylığı için başvurusunu yaptı AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanlığı için Meclis Genel Sekreterliğine adaylık başvurusu yaptı.
6.06.2023 Gündem
Erdoğan grubu Güler’e emanet etti
Erdoğan grubu Güler’e emanet etti AK Parti’nin 28. dönemde TBMM’de görev yapacak A Takımı da basına kapalı toplanan AK Parti grubunda netleşti.
4.06.2023 Gündem
Özlem Zengin kimdir? AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Özlem Zengin kaç yaşında, nereli? İşte biyografisi
Özlem Zengin kimdir? AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Özlem Zengin kaç yaşında, nereli? İşte biyografisi AK Parti'nin Meclis Grup Başkanvekilleri arasında Özlem Zengin de bulunuyor. Peki Özlem Zengin kimdir? AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Özlem Zengin kaç yaşında, nereli? İşte biyografisi...
3.06.2023 Bilgi Rehberi
AK Parti'nin Meclis'teki A Takımı belli oldu
AK Parti'nin Meclis'teki A Takımı belli oldu Abdullah Güler, AK Parti'nin Meclis Grup Başkanı seçilirken Abdulhamit Gül, Özlem Zengin, M. Emin Akbaşoğlu, Bahadır Yenişehirlioğlu ve Leyla Şahin Usta da Grup Başkanvekili oldu.
3.06.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Özlem Zengin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.