Ak Parti Genel Başkanvekili

Ak Parti Genel Başkanvekili

Son dakika AK Parti Genel Başkanvekili haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan AK Parti Genel Başkanvekili gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan AK Parti Genel Başkanvekili haber sayfamızda...

Ak Parti Genel Başkanvekili

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.366 ak parti genel baskanvekili haberi bulunmuştur.
‘Türkiye tarihinin en büyük keşfi’
‘Türkiye tarihinin en büyük keşfi’Cumhurbaşkanı Erdoğan, beklenen müjdeyi açıkladı: “Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi. Fatih gemimiz, Tuna-1 kuyusundaki sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda. Hedefimiz, 2023’te Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmak”
22.08.2020Siyaset
İstanbul Sözleşmesi nedir? İstanbul Sözleşmesinin özellikleri nelerdir?
İstanbul Sözleşmesi nedir? İstanbul Sözleşmesinin özellikleri nelerdir?Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un İstanbul Sözleşmesi açıklamasının ardından vatandaşlar İstanbul Sözleşmesi nedir, özellikleri nelerdir sorusuna yanıt aramaya başladı. Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamada Nasıl usülü yerine getirilerek imzalanmışsa, usülünü yerine getirerek sözleşmeden çıkılır açıklamasında bulundu. Peki İstanbu Sözleşmesi nedir?
2.07.2020Gündem
'Ülkemiz çok daha güzel, iyi günlere gidecek'
'Ülkemiz çok daha güzel, iyi günlere gidecek'Corona virüs nedeniyle bir süredir ibadete kapalı olan Fatih Camii'nde cuma namazı kılan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Temkinli ve tedbirli bir şekilde, tüm kurallara uyarak inşallah bu belayı, musibeti tamamıyla ortadan kaldıracağız dedi.
29.05.2020Siyaset
Son dakika: Pandemi hastanelerine corona virüsten hayatını kaybeden iki Profesörün ismi verilecek!
Son dakika: Pandemi hastanelerine corona virüsten hayatını kaybeden iki Profesörün ismi verilecek!İstanbul’da Yeşilköy ve Sancaktepe’de yapımı devam pandemi hastanelerine koronavirüsten hayatını kaybeden Prof. Dr. Feriha Öz ve Prof. Dr. Murat Dilmener’in adı verilecek. Aileleri, “Bizim için şeref oldu” dedi
20.05.2020Gündem
Emeklilikte Yaşa Takılanlar için son gelişmeler! (EYT)
Emeklilikte Yaşa Takılanlar için son gelişmeler! (EYT)Binlerce kişiyi yakından ilgilendiren EYT ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet tarafından önemli açıklamalar geldi. İşte Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili son gelişmeler!
25.12.2018Gündem
‘Yeni bir sıçrama dönemindeyiz’
‘Yeni bir sıçrama dönemindeyiz’Türkiye’nin ekonomideki yapısal sorunlarını çözecek kabiliyette olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah biz bu dalgayı da atlatacağız. Bu sürecin hem ekonomi hem de siyasi bakımdan yeni bir sıçrama dönemine girişimizin vesilesi olacağına inanıyorum” dedi.
29.08.2018Siyaset
‘Kürtlüğünüzle gurur duyun’
‘Kürtlüğünüzle gurur duyun’Ak Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, dün önce Hakkari ardından Van mitinglerinde konuştu.
5.06.2018Siyaset
'Özgürlüklerden asla taviz yok'
'Özgürlüklerden asla taviz yok'Başbakan Yıldırım, partisinin Siirt ve Şırnak mitinglerinde özgürlükler ve haklar konusunda asla taviz vermeyeceklerini belirterek, “Güvenlik esastır ama en kutsal hak yaşam hakkıdır. Güvenlik uğruna özgürlüklerden asla vazgeçmek yok” dedi
29.05.2018Siyaset
'Özgürlüklerden asla taviz yok'
'Özgürlüklerden asla taviz yok'Başbakan Yıldırım, partisinin Siirt ve Şırnak mitinglerinde özgürlükler ve haklar konusunda asla taviz vermeyeceklerini belirterek, “Güvenlik esastır ama en kutsal hak yaşam hakkıdır. Güvenlik uğruna özgürlüklerden asla vazgeçmek yok” dedi
29.05.2018Siyaset
'Manipülasyonun kaynağını biliyoruz'
'Manipülasyonun kaynağını biliyoruz'Yıldırım, kurdaki dalgalanmanın manipülasyon sonucu olduğunu belirterek “Hangi oyunun içine girerse girsinler, içerdeki işbirlikçilerine sesleniyorum, başaramayacaksınız” dedi.
25.05.2018Siyaset
'Manipülasyonun kaynağını biliyoruz'
'Manipülasyonun kaynağını biliyoruz'Yıldırım, kurdaki dalgalanmanın manipülasyon sonucu olduğunu belirterek “Hangi oyunun içine girerse girsinler, içerdeki işbirlikçilerine sesleniyorum, başaramayacaksınız” dedi.
25.05.2018Siyaset
Erdoğan’ın adaylık başvurusu yapıldı
Erdoğan’ın adaylık başvurusu yapıldıCumhur İttifakı’nı oluşturan Ak Parti’nin Genel Başkanvekili Yıldırım ile MHP’nin Genel Başkanı Bahçeli dün birlikte YSK’ya giderek Cumhurbaşkanı adaylarının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu bildirdi
4.05.2018Siyaset
Sen darbe karşıtı değil, darbecisin
Sen darbe karşıtı değil, darbecisinCumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimleri için ilk mitingini İzmir’de yaptı. Konuşmasında CHP liderini eleştiren Erdoğan, “Sen darbe karşıtı değil darbecisin. CHP, FETÖ’nün borazanı haline dönüştü” dedi.
29.04.2018Siyaset
Sen darbe karşıtı değil, darbecisin
Sen darbe karşıtı değil, darbecisinCumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimleri için ilk mitingini İzmir’de yaptı. Konuşmasında CHP liderini eleştiren Erdoğan, “Sen darbe karşıtı değil darbecisin. CHP, FETÖ’nün borazanı haline dönüştü” dedi.
29.04.2018Siyaset
‘Mini uyum paketi 8-10 madde olacak’
‘Mini uyum paketi 8-10 madde olacak’Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne uyum sağlanması için gerekli hukuki düzenlemeler üzerinde çalışmak için Ak Parti bünyesinde kurulan Uyum Komisyonu seçimlerin 24 Haziran 2019’e alınmasının ardından, seçime kadar mini bir paketin Meclis’e sevk edilmesine karar verdi.
19.04.2018Siyaset
Gölbaşı Hâkimevi’nde ‘Uyum’ toplantısı
Gölbaşı Hâkimevi’nde ‘Uyum’ toplantısıAk Parti’nin Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine uyum için gerekli yasal değişlikliklerin yapılmasını sağlamak için oluşturulan Üst Komisyon, Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım başkanlığında toplantı yaptı.
13.04.2018Siyaset
'Bu ne aymazlık?'
'Bu ne aymazlık?'CHP’li bir milletvekilin ‘PYD terör örgütü değil’ dediğine dikkat çeken Başbakan Yıldırım, “Bu ne aymazlık? Daha ne göreceksin? 90’dan fazla roket fırlatılmış, siviller hayatını kaybetmiş, PKK/PYD/YPG sülalesi aynı boyun soyundan” diyerek tepki gösterdi
3.02.2018Siyaset
Yanlış hesap Kudüs’ten döndü
Yanlış hesap Kudüs’ten döndüBaşbakan Yıldırım, BM’nin Kudüs kararı ile ilgili olarak, “BM üyelerinden 128 ülke dimdik duruşuyla ABD’nin kararını kabul etmediler. Yanlış hesap Kudüs’ten döndü. Dünyanın birden büyük olduğu artık anlaşılmıştır” dedi
24.12.2017Siyaset
Kudüs’te yanlış hesap yapanlar pişman olacak
Kudüs’te yanlış hesap yapanlar pişman olacakABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını eleştiren Yıldırım, “Tek taraflı keyfi kararlar almak hiç kimsenin hakkı değildir. Bu bölgede, Kudüs’te yanlış hesap yapanlar sonunda pişman olacaktır” dedi
18.12.2017Siyaset
‘Trump aramaya cesaret edemedi’
‘Trump aramaya cesaret edemedi’2018 bütçe tasarı görüşmelerinde konuşan Başbakan Yıldırım, muhalefetin sert eleştirilerine yanıt verdi. Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını Erdoğan’a söylememesini hatırlatması üzerine “Trump, Cumhurbaşkanımızı aramaya cesaret edememiştir” dedi
11.12.2017Siyaset
Cumhurbaşkanını birinci turda seçtireceğiz
Cumhurbaşkanını birinci turda seçtireceğizAk Parti Gençlik Kolları ve Kadın Kolları yöneticileriyle ayrı ayrı değerlendirme toplantıları yapan Yıldırım, gençlerden 2019 seçim çalışmalarına şimdiden başlamalarını ve kapı kapı dolaşmalarını istedi
2.07.2017Siyaset
Devletin zirvesinde  ‘söylem birliği’
Devletin zirvesinde ‘söylem birliği’Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Parti’nin genel başkanlığına seçilmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı, hükümet ve Ak Parti arasında söylem birliğinin oluşturulması amacıyla toplantılar yapılması kararı alındı.
19.06.2017Siyaset
İşte yeni başbakanın açıklanacağı tarih
İşte yeni başbakanın açıklanacağı tarihOlağanüstü kongre sürecine giren Ak Parti kulislerinde, yeni genel başkan adayının kamuoyuna ne şekilde takdim edileceği sorusuna yanıt aranıyor. Kulislerde, yine seçildikten sonra başbakan olarak atanacak genel başkan adayının, yıpratılmaması için 22 Mayıs'taki olağanüstü kongrenin son haftası içinde açıklanacağı konuşuluyor.
7.05.2016Siyaset
AK Parti bu iki isme emanet
AK Parti bu iki isme emanetAk Parti'nin cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ağustos ayındaki seçimde cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda, hem başbakanlık hem de Ak Parti Genel Başkanlığı makamları boşalacak. Kongreye kadar Ak Parti'nin başına, partinin şu anda ikinci adamı konumunda bulunan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin geçecek. Erdoğan'ın Köşk'e çıkması durumunda ise yeni hükümet kurulana kadar kabine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a emanet edilecek.
1.07.2014Siyaset
Diyarbakır'da AK Parti Hani ilçe binasına molotoflu saldırı
Diyarbakır'da AK Parti Hani ilçe binasına molotoflu saldırıAK Parti Hani İlçe Başkanlığına molotofkokteylli saldırıyla ilgili iki şüpheli gözaltına alındı. Konuya dair Diyarbakır Valiliği, "Olayın faili olduğu tespit edilen M.E. ve olay esnasında gözcülük yapan Ş.B. isimli şahıslar yakalanarak Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alınmışlardır." açıklamasında bulundu. Öte yandan saldırıya siyasilerden tepkiler peş peşe geldi.
18.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Numan Kurtulmuşkaradenizfatihİstanbul Sözleşmesiİstanbul Sözleşmesi nedir

Ak Parti Genel Başkanvekili ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.