Akıllı Şehir

Akıllı Şehir

Son dakika akıllı şehir haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan akıllı şehir gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan akıllı şehir haber sayfamızda...

Akıllı Şehir

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.365 akilli sehir haberi bulunmuştur.
Bakan Kurum: Son 2 yılda korunan alanlarımızı yüzde 9’dan yüzde 10,6’ya çıkardık
Bakan Kurum: Son 2 yılda korunan alanlarımızı yüzde 9’dan yüzde 10,6’ya çıkardıkÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, iklim değişikliğiyle ulusal ölçekte mücadele ettiklerini, uluslararası çabaya destek verdiklerini belirterek, "Son 2 yılda korunan alanlarımızı yüzde 9'dan yüzde 10,6'ya çıkardık" dedi.
25.04.2021Ekonomi
Akıllı kent dayanışması
Akıllı kent dayanışmasıİzmir, işbirlikleriyle örnek olmayı sürdürüyor. Güçlerini birleştiren belediye, İKÇÜ ve Yaşar Üniversitesi, Karşıyaka’ya teknoloji geliştirme ve girişimcilik merkezi kazandırıyor
16.04.2021Ege
Dünyaya örnek
Dünyaya örnekDenizli Büyükşehir Belediyesi, su yönetimi ve iklim değişikliği projeleriyle dünya ikincisi oldu. Başkan Osman Zolan, “Amacımız çevreyi korumak” dedi
6.04.2021Ege
Batur, akıllı şehir vizyonunu anlattı
Batur, akıllı şehir vizyonunu anlattıTürkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) düzenlediği “Akıllı Şehirler ve Kent Ekonomisi” oturumunda konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, TBB çatısı altında akıllı şehirler birimi kurulmasını önerdi.
6.04.2021Ege
Bakanlar 'İklim Değişikliği Koordinasyon Toplantısı'nda bir araya geldi
Bakanlar 'İklim Değişikliği Koordinasyon Toplantısı'nda bir araya geldiAnkara'da 'İklim Değişikliği Koordinasyon Toplantısı' Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un ev sahipliğinde bakanların katılımıyla gerçekleştirildi.
6.04.2021Ekonomi
Nesnelerin İnteneti (Iot) Nedir? Iot Örnekleri Nelerdir, Ne İşe Yarar?
Nesnelerin İnteneti (Iot) Nedir? Iot Örnekleri Nelerdir, Ne İşe Yarar?Fiziksel olarak nesneler arası bağlantılar, nesneler arasında kurulan bağlantı ağı olarak bilinmektedir. IoT olarak bilinen bu bağlantı şekli, nesnelerin bir çeşit iletişim ağını oluşturmaktadır. Peki, neden böyle bir nesneler arası bağlantıya ihtiyaç duyulmuştur? Bu tür bağlantıların amacı ve faydaları nelerdir? IoT hakkında görülen örnekler nelerdir? İşte, IoT nesne bağlantıları ve örnekleri.
30.03.2021Eğitim
Veri portalına 1 milyon tık...
Veri portalına 1 milyon tık...Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, çağın gerekliliklerini yerine getirebilmek ve her zaman daha iyi hizmet verebilmek amacıyla ‘Akıllı Şehir’ uygulamalarına büyük önem veriyor.
30.03.2021Ege
Bakan Murat Kurum: Bina Kimlik Belgesi'ni hayata geçiriyoruz
Bakan Murat Kurum: Bina Kimlik Belgesi'ni hayata geçiriyoruzÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bina Kimlik Belgesi'ni hayata geçirdiklerini belirterek,"Bu yıl 100 bin binada uygulamaya geçireceğiz bu projeyi. Bu aslında binaların nüfus cüzdanı. Binaya ilişkin her türlü bilgiye üzerindeki QR kodunu okutarak erişebiliyorsunuz." dedi.
26.03.2021Siyaset
Kadın çalıştayı sözü
Kadın çalıştayı sözüBASİFED üyeleriyle buluşan Başkan Soyer, dijitalleşme ve akıllı şehir olma sürecinde planlanan yol haritasını anlattı
26.03.2021Ege
Başkan Sandal: Gerekeni yapacağız
Başkan Sandal: Gerekeni yapacağızİzmir Bayraklı’da vatandaşların “deprem toplanma alanı” olarak kullandığı alana trafo yapılmak istenmesi tepkilere neden oldu. Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Ortada bir risk varsa biz vatandaşımızdan yana gerekeni yapacağız” dedi
19.03.2021Gündem
Bakan Kurum: Depremle mücadele terörle mücadele kadar önemlidir
Bakan Kurum: Depremle mücadele terörle mücadele kadar önemlidirÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Biz bakanlık olarak, depremle mücadeleyi sadece bir istikbal mücadelesi olarak değil, dahası istiklal mücadelesi olarak görüyoruz. Depremle mücadele terörle mücadele kadar önemlidir. Bir milli güvenlik meselesidir. Hatta terörün ve savaşların bile bu millete yapamadığını, maalesef deprem yapabilir diyoruz." ifadesini kullandı.
16.03.2021Siyaset
Bakan Kurum: Şehircilik anlayışımızla dünyaya ev sahipliği yapmaya hazırız
Bakan Kurum: Şehircilik anlayışımızla dünyaya ev sahipliği yapmaya hazırızÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, konutların, sosyal ve kamusal alanların ‘geleceğe hitap eden şehircilik anlayışıyla’ nasıl tasarlandığını anlattı.
15.03.2021Ekonomi
Son dakika... Azerbaycan kararını verdi! Yeniden inşada Türkiye’ye öncelik
Son dakika... Azerbaycan kararını verdi! Yeniden inşada Türkiye’ye öncelikAzerbaycan’ın işgalden kurtardığı ve büyük çoğunluğu, ‘hayalet şehir’leri andıran yerleşim yerleri yeniden imar edilecek. Türk firmaları yeniden inşada büyük roller üstlenecek.
1.03.2021Siyaset
Iot Nedir? Iot Uygulama Alanları Ve Örnekleri Nelerdir?
Iot Nedir? Iot Uygulama Alanları Ve Örnekleri Nelerdir?IoT nesnelerin interneti ismi ile de bilinmektedir. Bu terim sürekli duyulmaktadır. Ancak anlamı pek az kişi tarafından bilinir. Bu sebeple IoT kavramının ne anlama geldiği insanlar tarafından merak edilmektedir. IoT nedir? IoT uygulama alanları ve örnekleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
1.03.2021Teknoloji
İngiliz firmalar için Türkiye'nin sunduğu imkanlar büyük potansiyel oluşturuyor
İngiliz firmalar için Türkiye'nin sunduğu imkanlar büyük potansiyel oluşturuyorTürkiye'de İngiliz Ticaret Odası Üst Yöneticisi Emrah Öz, kaliteli işçilik, eğitimli profesyoneller ve kolay ticaret imkanlarının Türkiye'yi cazip kıldığını kaydetti.
28.02.2021Ekonomi
Terter’de savaşın izleri siliniyor
Terter’de savaşın izleri siliniyor Dağlık Karabağ savaşı sırasında günlerce bombardıman altında kalan Terter’de yıkım net bir şekilde gözlenirken, normalleşme çalışmaları sürüyor. Bölge, mayınlardan temizlenip imara açılacak.
25.02.2021Dünya
Bakan Varank, TÜBA-Döngüsel Ekonomi Sempozyumu'nda konuştu
Bakan Varank, TÜBA-Döngüsel Ekonomi Sempozyumu'nda konuştuSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dijitalleşme, yeşil büyüme, temiz üretim, atık yönetimi, geri dönüşüm, endüstriyel simbiyoz ve kaynak verimliliği konularında önemli çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "2013'ten bu yana, düzenlediğimiz 1676 teşvik belgesiyle geri kazanım konusundaki 18 milyar liralık özel sektör yatırımını destekledik." dedi.
19.02.2021Ekonomi
Son dakika: Türkiye ile Azerbaycan arasında imzalar atıldı!
Son dakika: Türkiye ile Azerbaycan arasında imzalar atıldı!Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki ticaretin önemine değinerek, "Kovid-19 salgınının olumsuz etkilerine rağmen 2020 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 5 artarak, enerji dahil 4,6 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir." dedi.
19.02.2021Ekonomi
Azerbaycan, işgalden kurtarılan bölgelerde kapsamlı imar çalışmaları başlatacak
Azerbaycan, işgalden kurtarılan bölgelerde kapsamlı imar çalışmaları başlatacakAzerbaycan, Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan topraklarda modern şehircilik ilkelerinin temel alındığı kapsamlı imar çalışmaları başlatmayı planlıyor.Yaklaşık 30 yıl işgal altında bulunan topraklarını geçen yıl başlattığı askeri harekatla kurtaran Azerbaycan'ı, gelecek yıllarda yeni yerleşim birimlerinin inşa edileceği, altyapı ve üstyapı projelerinin gerçekleştirileceği bir dönem bekliyor.Azerbaycan'ın işgalden kurtardığı topraklardaki yerleşim birimlerinin büyük çoğunluğu, sadece taşlardan ibaret "hayalet şehir"leri andırıyor. Ağdam, Fuzuli, Cebrayıl, Zengilan gibi kentlerde işgal döneminde büyük tahribat yaşanmış durumda.
9.02.2021Haberler
Akıllı teknolojide öncü kent Denizli
Akıllı teknolojide öncü kent DenizliDenizli Büyükşehir Belediyesi’nin, akıllı şehir uygulamaları sayısı 23’ten 46’ya yükseldi.
1.02.2021Ege
‘İzmir’in verilerini  özgürleştiriyoruz’
‘İzmir’in verilerini özgürleştiriyoruz’İzmir Büyükşehir, yeni portalıyla, hizmetleriyle ilgili 10 kategoride 120 veri setini erişime açtı
30.01.2021Ege
İstanbulkart bakiye sorgulama nasıl, nereden yapılır? Akbilimde ne kadar var?
İstanbulkart bakiye sorgulama nasıl, nereden yapılır? Akbilimde ne kadar var?İstanbulkart, İstanbul'da tüm toplu taşımalarda kullanılıyor. Vatandaşlar İstanbul kartlarında ne kadar bakiye kaldığını zaman zaman unutabiliyor. Bu nedenle İstanbulkart bakiye sorgulama ekranı da araştırılıyor. Peki, akbil bakiye sorgulama nasıl yapılır, İstanbulkart nasıl alınır?
14.01.2021Gündem
‘Akıllı şehir’le yüksek tasarruf
‘Akıllı şehir’le yüksek tasarrufTürk Telekom, Enerji Verimliliği Haftası’nda yaptığı açıklamada, 5G ve yapay zeka yatırımlarını sürdürürken, “Yeni Nesil Şehirler İnisiyatifi” ile bu teknolojilerin ilk adımını 9 kentte hayata geçirdiğini duyurdu.
11.01.2021Ekonomi
Vakıf Katılım, belediyelere 600 milyon liralık yeşil enerji desteği planlıyor
Vakıf Katılım, belediyelere 600 milyon liralık yeşil enerji desteği planlıyorVakıf Katılım, belediyelerin akıllı yenilenebilir enerji ve akıllı şehir projelerine 600 milyon liralık destek sağlamayı planlıyor.
14.12.2020Ekonomi
Bakan Kurum'dan eleştirilere 'kepçe'li yanıt
Bakan Kurum'dan eleştirilere 'kepçe'li yanıtÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Giresun'daki sel felaketi sonrası mahsur kalanlara kepçe üzerinde ulaşmasına ilişkin yapılan eleştirilere, "Biz kimlerin bu milletin ödediği paralarla hain emellerini gerçekleştirmek için kepçeye bindiğini, o kepçeyle kimlerin çukurlar kazdığını, sonra kepçeyle kazdıkları o çukurlara kimlerin gömüldüğünü biliyoruz. Bizi çevreci olmamakla suçlayanların çevreciliklerini gördük. Şaşkınlık içerisindeyiz." yanıtını verdi.
20.11.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

izmiregeBakan Kurumgazetemurat kurum

Akıllı Şehir ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.