Akreditasyon

Akreditasyon

Son dakika Akreditasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Akreditasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Akreditasyon haber sayfamızda...

Akreditasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.341 akreditasyon haberi bulunmuştur.
Ege durmuyor!
Ege durmuyor!Ege Üniversitesi Çeşme Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü açıldı. Diş Hekimliği Fakültesi de, Karşıyaka’da poliklinik hizmeti vermeye başladı
13.04.2021Ege
Allianz Teknik akredite oldu
Allianz Teknik akredite olduAllianz Türkiye’nin, sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında deprem ve yangın konusunda toplumsal risk farkındalığını artırmaya katkıda bulunma hedefiyle hayata geçirdiği Allianz Teknik, Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) akreditasyon belgesini aldı.
13.04.2021Ekonomi
Türk - Özbek ticareti için hedef 5 milyar $
Türk - Özbek ticareti için hedef 5 milyar $Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Özbekistan Başbakan Yardımcısı, Yatırımlar ve Dış Ticaret Bakanı Sardor Umurzakov başkanlığında, başkent Taşkent’te, Özbekistan - Türkiye Yuvarlak Masa Toplantısı gerçekleştirildi.
9.04.2021Ekonomi
PFDK kararları açıklandı! Ceza yağdırdı
PFDK kararları açıklandı! Ceza yağdırdıÇaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, müsabaka hakemlerine yönelik hakareti nedeniyle 75 gün hak mahrumiyeti ve 65 bin TL para cezası aldı
8.04.2021Süper Lig
Son dakika: Turizmi Teşvik Kanunu komisyonda kabul edildi
Son dakika: Turizmi Teşvik Kanunu komisyonda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Turizmi Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda kabul edildis
6.04.2021Siyaset
İzmir’in ‘Akıllı’ üniversitesi
İzmir’in ‘Akıllı’ üniversitesiYeni kurulmalarına rağmen önemli başarılara imza attıklarını söyleyen Bakırçay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Berktaş, otomasyon sistemlerle her alanda kendini yenileyen, düzelten ve iyileştiren bir kampüs yaratacaklarını belirtti.
28.03.2021Ege
ASELSAN Erasmus'a kabul edildi!
ASELSAN Erasmus'a kabul edildi!ASELSAN'ın mesleki eğitim alanında "Erasmus " akreditasyon başvurusu kabul edildi. Elde edilecek hibeyle, çalışanların mesleki ve kişisel gelişimlerini sağlamak amacıyla eğitim, işbaşı eğitimi, beceri yarışmaları ve benzeri faaliyetler için program üyesi ülkelere gönderilmesi sağlanacak
25.03.2021Teknoloji
PFDK kararları açıklandı! Kayserispor para cezası...
PFDK kararları açıklandı! Kayserispor para cezası...Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Hes Kablo Kayserispor Kulübü'ne 172 bin TL para cezası verdi.
18.03.2021Kayserispor
Ects (Akts) Nedir? Ects Kredisi Nasıl Hesaplanır, 1 Ects Kaç Kredi?
Ects (Akts) Nedir? Ects Kredisi Nasıl Hesaplanır, 1 Ects Kaç Kredi? Avrupa'da çeşitli üniversiteler bulunmaktadır. Bu üniversiteler arasında hareketi kolaylaştırmak adına karşımıza çıkan sistemlerin başında Avrupa Kredi Transfer Sistemi gelmektedir. Avrupa Kredi Transfer Sistemi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
17.03.2021Eğitim
TBMM Genel Kurulunda 10 uluslararası anlaşma kabul edildi
TBMM Genel Kurulunda 10 uluslararası anlaşma kabul edildiTBMM Genel Kurulunda, 10 uluslararası anlaşmanın uygun bulunmasına dair kanun teklifi kabul edildi.
16.03.2021Siyaset
Son dakika - PFDK'dan Fenerbahçe ve Selahattin Baki kararı!
Son dakika - PFDK'dan Fenerbahçe ve Selahattin Baki kararı!PFDK'dan Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki'ye 15 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.
11.03.2021Fenerbahçe
Uzay mühendisleri DEÜ'de yetişecek
Uzay mühendisleri DEÜ'de yetişecekDokuz Eylül Üniversitesi, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü ile Türkiye’nin Milli Uzay Programı’na nitelikli personel yetiştirecek...
10.03.2021Ege
Son dakika | Selahattin Baki PFDK'ya sevk edildi
Son dakika | Selahattin Baki PFDK'ya sevk edildiFenerbahçe Yönetici Selahattin Baki, sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.
10.03.2021Fenerbahçe
EÜ, öğrencilere danışıyor
EÜ, öğrencilere danışıyorEge Üniversitesi’nde (EÜ) Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın öncülüğünden başlatılan öğrenci odaklı uygulamalar devam ediyor. Öğrenci Dekanlığı’nın ardından şimdi de Öğrenci Senatosu kuruldu.
2.03.2021Ege
İstanbul İl Afet Risk Azaltma Planı Hazırlık Toplantısı düzenlendi
İstanbul İl Afet Risk Azaltma Planı Hazırlık Toplantısı düzenlendiİstanbul İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) Hazırlık Toplantısı düzenlendi. Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AFAD Başkan Vekili Hamza Taşdelen, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, AFAD İl Müdürü Gökhan Yılmaz, İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Alper İlki de katıldı.
2.03.2021Gündem
MEDİCAL PARK’A 72 MİLYON LİRALIK TEKNOLOJİ YATIRIMI
MEDİCAL PARK’A 72 MİLYON LİRALIK TEKNOLOJİ YATIRIMISağlık sektöründe referans hastane olma misyonu ile İzmir’e değer katan İEÜ Medical Park; yapay zeka tabanlı MR, tomografi ve mobil röntgenler ile altyapısını güçlendirdi, hastalarına daha kaliteli bir hizmet sunuyor
26.02.2021Ege
Gücüne güç kattı
Gücüne güç kattı65 yıllık köklü geçmişiyle yükseköğretim tarihinde önemli bir yere sahip Ege Üniversitesi öğrenci odaklı toplumla bütünleşen araştırma üniversitesi hedefli, eğitim- öğretimde kalite öncelikli bir yönetim anlayışıyla hareket eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın vizyonuyla geleceğe hazırlanıyor
26.02.2021Ege
İstanbul Havalimanı'na, Birinci Seviye Karbon Salımı Sertifikası
İstanbul Havalimanı'na, Birinci Seviye Karbon Salımı SertifikasıTürkiye'nin dünyaya açılan kapısı olan İstanbul Havalimanı, Havalimanı Karbon Akreditasyonu (Airport Carbon Accreditation) kapsamında Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından verilen "Birinci Seviye Karbon Salımı Sertifikası"nı almaya hak kazandı.
24.02.2021Ekonomi
15 milyar dolarlık hedefe kararlı adım
15 milyar dolarlık hedefe kararlı adımCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Azerbaycan ile Türkiye arasında 138 maddelik Karma Ekonomik Komisyon Protokolü’nün imzalandığını duyurdu. Oktay, protokolün iki ülke arasındaki 15 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine önemli katkı yapacağını söyledi
20.02.2021Ekonomi
Son dakika: Türkiye ile Azerbaycan arasında imzalar atıldı!
Son dakika: Türkiye ile Azerbaycan arasında imzalar atıldı!Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki ticaretin önemine değinerek, "Kovid-19 salgınının olumsuz etkilerine rağmen 2020 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 5 artarak, enerji dahil 4,6 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir." dedi.
19.02.2021Ekonomi
Trabzonspor'dan Bakasetas'a yöneltilen soru ile ilgili açıklama
Trabzonspor'dan Bakasetas'a yöneltilen soru ile ilgili açıklamaTrabzonspor Kulübü, Anastasios Bakasetas'a yöneltilen soruya ilişkin açıklama yaparak tepki gösterdi.
12.02.2021Trabzonspor
Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye akreditasyon tepkisi
Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye akreditasyon tepkisiGalatasaray Kulübü Kurumsal İletişim Direktörü Ömer Kükner, Fenerbahçe ile Kadıköy'de oynadıkları derbi maç için stada gelen başkan Mustafa Cengiz'e akreditasyon kartı sorulduğunu kaydetti ve bu duruma tepki gösterdi.
9.02.2021Galatasaray
Harf Notu Hesaplama Nasıl Yapılır? Üniversite Ders Harf Notları Nasıl Hesaplanır?
Harf Notu Hesaplama Nasıl Yapılır? Üniversite Ders Harf Notları Nasıl Hesaplanır?Üniversiteler içinde başarı puanlamaları, harf notları ile yapılmaktadır. Bu harf sistemine göre notların hesaplanması ve yıl sonu ortalamanın hesaplanması gerekmektedir. Üniversiteler için harf notları hesaplama oldukça basittir. Yüz üzerinden yapılan sınavlar için alınan puanlar, belli aralıklar içinde harf değerlerine sahiptir. Harf notları nasıl hesaplanmaktadır? İşte, tüm detaylar.
7.02.2021Eğitim
Burdur’dan dünyaya ilmek ilmek işlenen toplar
Burdur’dan dünyaya ilmek ilmek işlenen toplarGençlik ve Spor Bakanlığı ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin iş birliğiyle başlatılan ‘El Dikimi Top Üretim Kursu’ projesi kapsamında 75 kadın top dikim ustası oldu. FIFA’ya başvuru için hazırlıklara başlayan ekip, üç yılda 2500 top üretti
7.02.2021Pazar
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'önümüzdeki haftadan itibaren uygulamaya geçiyoruz' deyip müjdeyi verdi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'önümüzdeki haftadan itibaren uygulamaya geçiyoruz' deyip müjdeyi verdiGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YÖK Anadolu Projesi Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Anadolu Projesi ile 15 genç üniversitenin öğrencilerinin bazı derslerini, 12 üniversitenin kıdemli hocalarından alacağını açıkladı. Erdoğan konuşmasında, 'YÖK'ün uygulamaya koyacağı bir başka projenin müjdesini de vermek istiyorum. YÖK Akademik Kariyer Liyakat Projesi'dir. Doktoroları insan kaynaklarının yükseköğretimimizde liyakat odaklı istihdamına olanak sağlamaktır. Hazırlıkları tamamlanan bu projeyi önümüzdeki hafta uygulamaya geçiriyoruz' dedi.
4.02.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirPFDKTürkiyeFenerbahçe

Akreditasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.