Aktar

Aktar

Son dakika aktar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan aktar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan aktar haber sayfamızda...

Aktar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.085 aktar haberi bulunmuştur.
20 liralık yer fıstığını, 800 liralık çam fıstığı diye satıyorlar
20 liralık yer fıstığını, 800 liralık çam fıstığı diye satıyorlarAktarlar ve marketlerde kilosu 800 lirayı bulan çam fıstığı, bazı fırsatçılar tarafından içerisine yer fıstığı karıştırılarak 'dolmalık fıstık' adı altında çok uygun fiyata satılıyor. Gıda Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ali Manavoğlu, "Tüketici ambalajda gerçekten 'çam fıstığı' yazıyor mu bakmalı" dedi.
11.04.2021Ekonomi
Eşref Hamamcıoğlu kimdir, kaç yaşında? Galatasaray başkan adaylığını açıklayan Eşref Hamamcıoğlu biyografisi...
Eşref Hamamcıoğlu kimdir, kaç yaşında? Galatasaray başkan adaylığını açıklayan Eşref Hamamcıoğlu biyografisi...Eşref Hamamcıoğlu kimdir sorusu Galatasaray'lı taraftarlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Galatasaray Başkan adaylığını resmen açıklayan Eşref Hamamcıoğlu hayatı kariyeri ve kişisel serveti konusunda araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peki Galatasaray Başkan adaylığını koyan Eşref Hamamcıoğlu kimdir? İşte hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler...
8.04.2021Galatasaray
Servet-i Fünun şiiri
Servet-i Fünun şiiriServet-i Fünûn Edebiyat sanatçıları, Abdülhak Hamit'in şekilde yaptığı yeniliği daha da genişletirler Fransız şiirinden "sone" ve "terzarima" gibi nazım türlerini alırlar. Müstezad (serbest nazım)ı, yaygın ölçüde kullanırlar. Kalıplaşmış vezinlerin dışına çıkarlar. İşte Servet-i fünun şiiri örnekleri
7.04.2021Şiirler
Ppt Nedir? Ppt Dosya Uzantısı Nasıl Açılır?
Ppt Nedir? Ppt Dosya Uzantısı Nasıl Açılır?Bir dosyanın PPT dosya uzantısına sahip olması Microsoft PowerPoint sunum dosyası olduğunu göstermektedir. Günümüzde PowerPointin yeni sürümlerinde PPTX dosya uzantıları kullanılmaktadır. PPT Nedir? PPT dosya uzantısı nasıl açılır? İşte, tüm detaylar.
10.03.2021Eğitim
‘Sushi’ siparişinize C vitamini bedava!
‘Sushi’ siparişinize C vitamini bedava!Eczacılar, eczane dışında satılan gıda takviyelerinin promosyon olarak verilmesine tepkili: ‘Yemek siparişinde C vitamini hediye ediyorlar’
4.03.2021Gündem
Tırnak İzi Nasıl Geçer? Yüzeki Ve Ciltteki Tırnak İzleri Nasıl Kapatılır?
Tırnak İzi Nasıl Geçer? Yüzeki Ve Ciltteki Tırnak İzleri Nasıl Kapatılır?Özellikle yüz ve cildin farklı bölgelerinde rahatsız edici görüntülerden biri tırnak izleridir. Ancak bunun çözülebilmesi için belli başlı bazı yöntemler ele alınır ve uygulanır. Peki, tırnak izi nasıl geçer? Yüzdeki ve ciltteki tırnak izleri nasıl kapatılır? İşte merak edilenler...
29.01.2021Sağlık
Aktarda 100 lira! Bahçede bedava...
Aktarda 100 lira! Bahçede bedava...Bursa’da zeytinleri budamaya başlayan üreticiler aktarlarda kilosu yüz liraya satılan zeytin yapraklarını bedava dağıtıyor.
20.01.2021Ekonomi
ABD yasakladı! Esnafın 3 bin dolar kazandığı mahallede, iş yerleri kapandı
ABD yasakladı! Esnafın 3 bin dolar kazandığı mahallede, iş yerleri kapandıAdana'da İncirlik Hava Üssü‘nün yer aldığı İncirlik Mahallesi'nde yıllarca yabancı askerlere hediyelik eşya, halı ve av malzemeleri satışı yapan esnaf, ABD’nin 2015 yılında güvenlik gerekçesiyle askerlerin üs dışına çıkışını yasaklamasının ardından iş yapamaz hale geldi. İşte son dakika haberinin detayları...
18.01.2021Haberler
Son dakika: ABD yasakladı! Esnafın 3 bin dolar kazandığı mahallede, iş yerleri kapandı
Son dakika: ABD yasakladı! Esnafın 3 bin dolar kazandığı mahallede, iş yerleri kapandıGelen son dakika haberine göre; Adana'da İncirlik Hava Üssü‘nün yer aldığı İncirlik Mahallesi'nde yıllarca yabancı askerlere hediyelik eşya, halı ve av malzemeleri satışı yapan esnaf, ABD’nin 2015 yılında güvenlik gerekçesiyle askerlerin üs dışına çıkışını yasaklamasının ardından iş yapamaz hale geldi. İşte son dakika haberinin detayları...
18.01.2021Ekonomi
‘Udi Hindi' bitkisinin satışları pandemiyle birlikte 400 kat arttı
‘Udi Hindi' bitkisinin satışları pandemiyle birlikte 400 kat arttıDünya genelinde etkisini gösteren yeni tip Covid-19 salgını sonrası bağışıklık sistemini güçlendiren 'Udi Hindi' bitkisine rağbet çoğaldı. Adana’da 10 yıldır aktar dükkanı işleten Salih Altunsay önceki yıllarda Udi Hindiyi kimsenin bilmediğini ve fiyatının 70 liradan 350 liraya çıktığını söyleyerek, ‘’Daha önceden yılda 250 gram satıyorduk. Şu anda haftada 2 kilogram satıyoruz. Satışlar neredeyse 400 kat çoğaldı’’ dedi.
9.01.2021Ekonomi
Toprak ve çocuk karelerde
Toprak ve çocuk karelerdeİZMİR Ticaret Borsası’nın, Instagram hesabı üzerinden, 1 Eylül-30 Kasım günleri arasında toprak ve çocuk temasıyla ‘Doğayı Koruma Fotoğraf’, ‘Tarımsal Üretim Fotoğraf’, ‘Sağlıklı Beslenme Fotoğraf’ olmak üzere toplam üç ayrı kategoride düzenlediği Instagram Fotoğraf Yarışması (#itbyarisma20) sonuçlandı.
20.12.2020Ege
Karanfil Çayı Nasıl Yapılır? Tarçın Ve Karanfil Çayı Nasıl Demlenir, Nasıl Tüketilir?
Karanfil Çayı Nasıl Yapılır? Tarçın Ve Karanfil Çayı Nasıl Demlenir, Nasıl Tüketilir?Karanfil çayı günümüzde sıklıkla kullanılmakta olan ve vücut sağlığına birebir iyi gelen sıvılardır. Özellikle kullanım yerleri, faydaları ve ne işe yaradığı konusunda oldukça etkili bir yere sahip olmaktadır. Bu nedenden dolayı karanfil çayının faydalarını öğrenebilir ve buna göre kullanımını sağlayabilirsiniz. Karanfil çayı nasıl yapılır, tarçın ve karanfil çayı nasıl demlenir, nasıl tüketilir, neye iyi gelir, yararları, hangi hastalıklara iyi gelir, nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını derledik
7.12.2020Sağlık
İzmir’de esnaf kepenkleri açtı
İzmir’de esnaf kepenkleri açtıİzmir’de gel-al ve paket servis hizmeti veren esnaf, işyerlerini açtı. Kıbrıs Şehitleri Caddesi esnafı açılış saati 10.00’dan önce temizliklerini yaptı, müşterilerini beklemeye başladı.
6.12.2020Ege
Ihlamurun fiyatı uçtu
Ihlamurun fiyatı uçtuKış aylarının gelmesiyle birlikte, şifalı bitkilerden yapılan çaylara ilgi arttı. Birçok bitkinin satışlarında artış yaşanırken, bu bitkiler arasında ıhlamurun kilo fiyatı dikkat çekti. Rahatlatıcı ve nefes açıcı etkisi olan ıhlamurun yapraklı halinin kilo fiyatı 150 TL olurken, sadece çiçeklerinin kilo fiyatı 250 TL'ye çıktı.
28.11.2020Ekonomi
Gribe karşı koruyan 'kış çayı'
Gribe karşı koruyan 'kış çayı'Afyonkarahisar'da havaların soğumasıyla birlikte gribe yakalanmak istemeyen vatandaşlar, aktarlarda satışı yapılan kış çayına rağbet gösteriyor. Aktar Zafer Murat Çakır, soğuk algınlığı ve gribe yakalanmak istemeyenler için kış çayı tarifi paylaştı. İşte detaylar...
26.11.2020Diyet
Ihlamurun kilosu 300 lira
Ihlamurun kilosu 300 liraKış aylarında hastalıktan korunmak, soğuk algınlığına karşı vücut direncini artırmak, koronavirüs sürecinde de bağışıklık sistemini güçlü tutmak amacıyla tercih edilen ıhlamur, aktarlarda kilosu 300 lirayı bulunca kent sakinleri bütçelerine göre 75'er gramlık paketleri 20 liradan almayı tercih ediyor.
20.11.2020Ekonomi
Bağışıklığı güçlendiren 'ginseng' kilosu 2 bin TL'den satılıyor
Bağışıklığı güçlendiren 'ginseng' kilosu 2 bin TL'den satılıyorÇin ve Japonya gibi Uzak Doğu ülkelerinde 5 bin yıldır tedavi amaçlı kullanılan 'ginseng', güçlü antioksidan özelliği sayesinde bağışıklık sistemini destekliyor. Toz halinde kilosu bin 800, kök halinde ise 2 bin TL'den satılan ginsenge pandemi döneminde talep arttı.
14.11.2020Ekonomi
Öyle bir bitkisel karışım hazırladı ki gribe 48 saat süre verdi
Öyle bir bitkisel karışım hazırladı ki gribe 48 saat süre verdiTürkiye Aktarlar ve Baharatçılar Federasyonu Genel Başkanı Halit Özdemir, kışın yaklaşmasıyla birlikte vatandaşların soluğu aktarlarda aldığını söyledi.
6.11.2020Haberler
Aktar ve tütüncüde ele geçirildi! Cinsel içerikli ürünler...
Aktar ve tütüncüde ele geçirildi! Cinsel içerikli ürünler...Afyonkarahisar’da tütüncülük ve aktarcılıkla ilgili işyerlerine ihbar üzerine yapılan operasyonla çok gümrük kaçağı cinsel içerikli ürünler ele geçirildi.
26.10.2020Gündem
Son dakika | Mehmet Bilen: Eşref Hamamcıoğlu istifa etmelidir!
Son dakika | Mehmet Bilen: Eşref Hamamcıoğlu istifa etmelidir!Galatasaray eski yönetim kurulu üyesi Mehmet Bilen, "Divan Kurulu Başkanı sürekli muhalefet sözcüsü gibi yönetimi eleştiriyor. Sürekli muhalefet yapıp ortamı geren bir ikinci divan başkanı örneği yoktur. Eşref Hamamcıoğlu istifa etmelidir" dedi.
25.10.2020Galatasaray
Kış çaylarında hile!
Kış çaylarında hile!İZMİRLİ aktar Gökhan Gökdemir, hazır kış çaylarının içinde gribal enfeksiyonla ilgisi olmayan, östrojen artıran, prostat için veya bağırsak çalıştırıcı bitkilerin yer aldığını söyledi...
18.10.2020Ege
Sahte içkiyle 6-7 villa sahibi oluyorlar!
Sahte içkiyle 6-7 villa sahibi oluyorlar!İzmir'de 6 kişinin yaşamını yitirdiği, 16 kişinin de hastanede tedavi gördüğü sahte içki zehirlenmesine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında baskın düzenlenen iş yerlerinin çoğunun aktar ve baharat dükkanı olduğu belirtildi. Alsancak'ta aktar dükkanı bulunan Emin Göktekin, bazı aktarların yüksek kar getirdiği için etil alkol sattığını belirterek, “Biz duyuyoruz, adamlar bu alkol işinden 6-7 ayda villa sahibi oluyor” dedi.
10.10.2020Haberler
6-7 ayda villa sahibi oluyorlar! Akılalmaz...
6-7 ayda villa sahibi oluyorlar! Akılalmaz...Son dakika haberlere göre, İzmir'de 6 kişinin yaşamını yitirdiği, 16 kişinin de hastanede tedavi gördüğü sahte içki zehirlenmesine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında baskın düzenlenen iş yerlerinin çoğunun aktar ve baharat dükkanı olduğu belirtildi. Alsancak'ta aktar dükkanı bulunan Emin Göktekin, bazı aktarların yüksek kar getirdiği için etil alkol sattığını belirterek, “Biz duyuyoruz, adamlar bu alkol işinden 6-7 ayda villa sahibi oluyor” dedi.
10.10.2020Gündem
İzmir'de sahte içkiden ölenlerin sayısı 6'ya yükseldi
İzmir'de sahte içkiden ölenlerin sayısı 6'ya yükseldiİzmir'de sahte içkiden zehirlenip, yaşamını yitirenlerin sayısı, 6'ya yükseldi. 16 kişinin hastanelerdeki tedavisi sürerken soruşturma kapsamında 10 kişinin gözaltında olduğu bildirildi. Öte yandan Öte yandan Kırıkkale'de ise, dezenfektan olarak kullanılan etil alkol bazlı yüzey temizleyiciden sahte içki yaparak kullandığı iddia edilen 8 kişiden 7'si tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
10.10.2020Gündem
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu: Halkımızdan bir bildirim geliyorsa bu incelemeye alınır
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu: Halkımızdan bir bildirim geliyorsa bu incelemeye alınırRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) 11 yaşındaki çocuğun bıçaklanma sahnesi nedeniyle sonlandırılmasını istediği diziyle ilgili inceleme yapılacağını duyurdu. Dizinin başrol oyuncusunun buna tepkisi üzerine RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, 'Halkımızdan bir bildirim geliyorsa bu incelemeye alınır' açıklaması yaptı.
21.09.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

aktarizmiregeson haberlerEşref Hamamcıoğlu

Aktar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.