Alabalık

Alabalık

Son dakika Alabalık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Alabalık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Alabalık haber sayfamızda...

Alabalık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 825 alabalık haberi bulunmuştur.
Gıda sektöründen 18,1 milyar dolarlık ihracat
Gıda sektöründen 18,1 milyar dolarlık ihracatTürkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan Dış Ticaret Verileri baz alınarak Agrimetre tarafından hazırlanan TGDF Dijital Veri Paneli’ne göre 2021 yılının ilk 10 ayında tarım, gıda ve içecek sektörü 18,1 milyar dolar ihracat, 13,5 milyar dolar ithalat gerçekleştirdi. 01 ile 24 fasılları arasındaki tüm GTIP kalemleri ile 29. ve 35. fasıllardan seçili ürünlerin dahil edildiği hesaplamalara göre, 2021’nin ilk 10 ayında sektörün dış ticaret fazlası önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 20,3 arttı.
3.12.2021Ekonomi
Nefes Darlığına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Nefes Darlığı Nedenleri ve Belirtileri Nelerdir?
Nefes Darlığına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Nefes Darlığı Nedenleri ve Belirtileri Nelerdir? Tıp literatüründeki karşılığı dispne olan nefes darlığı kişinin yeteri kadar nefes alamaması olarak açıklanabilir. İnsanın yaşam kalitesini olumsuz etkileyen nefes darlığının psikolojik olabildiği gibi farklı nedenleri de olabilir. Korona ve göğüs hastalıklarından kaynaklanan rahatsızlıklar nefes darlığı yapabilir. Nefes darlığının sebebi psikolojik ise evde yapılabilecek terapi veya fizik tedavi ile geçirmek mümkün. Ancak altta yatan problemin öncelikle tespit edilmesi gerekir. Nefes darlığında görülen şikayetlerin yarattığı his kişiden kişiye değişir. Nefes darlığı belirtilerinde nefesin yetmemesi, hava açlığı çekme, nefes nefese kalma, nefes alamama gibi yakınmalarla kendini gösterir. Nefes darlığına ne iyi gelir, nasıl geçer? diyorsanız “Nefes darlığı nedenleri ve belirtileri nelerdir?” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
3.12.2021Sağlık
Somon balığı üretiminde Norveç’e rakip oldu
Somon balığı üretiminde Norveç’e rakip olduErzurum'un Oltu ilçesindeki Ayvalı Baraj Gölü’nde alabalık ve somon balığı üretiminde ikinci sezon üretimine başladılar. Ayvalı Baraj gölünde bu sene kafes balıkçılığı üretimi yapan işletme kafes sayısını artırılarak Norveç’e rakip oldular.
30.11.2021Ekonomi
Balık da turizmci de stresten kurtuluyor
Balık da turizmci de stresten kurtuluyorÇevre kirliliği yarattığı gerekçesiyle eleştirilen balık çiftlikleri koylardan çıkarılıyor. Turizm tesislerinin yakınındaki balıkların strese girdiğine dikkat çeken uzmanlar, böylece turizmcilerin de balıkların da rahatlayacağını belirtiyor
28.11.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Turistik Doğu Ekspresi'miz 15 Aralık'ta seferlerine yeniden başlıyor
Bakan Karaismailoğlu: Turistik Doğu Ekspresi'miz 15 Aralık'ta seferlerine yeniden başlıyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, pandemi nedeniyle ara verilen Turistik Doğu Ekspresi seferlerinin 15 Aralık'ta başlayacağını söyledi. Bakan Karaismailoğlu, yataklı ve yemekli vagondan oluşacak Doğu Ekspresi seferlerinin karşılıklı olarak haftada iki defa düzenleneceğini ifade etti.
19.11.2021Ekonomi
Su ürünleri ihracatında yıl bitmeden rekor geldi
Su ürünleri ihracatında yıl bitmeden rekor geldiTürk su ürünleri sektörü, bu yılın 10 ayında 1 milyar 97 milyon dolarlık ihracat rakamına ulaşarak Cumhuriyet tarihinin en yüksek su ürünleri ihracatının yapıldığı geçen yılın toplam ihracatını da geride bıraktı.
19.11.2021Ekonomi
Trabzon'dan Rusya Federasyonu'na ihracatta artış yaşandı
Trabzon'dan Rusya Federasyonu'na ihracatta artış yaşandıTrabzon'dan Ocak-Ekim 2021'de Rusya Federasyonu'na 148 milyon 223 bin 900 dolarlık ihracat gerçekleştirildiği bildirildi.
15.11.2021Ekonomi
Çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belirlendi
Çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belirlendiÇiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) dahil olan çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belli oldu. Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına 22 lirası mazot, 20 lirası gübre olmak üzere 42 lira destek sağlanacak.
11.11.2021Ekonomi
Tarım, gıda ve içecek sektöründen 15,9 milyar dolarlık ihracat
Tarım, gıda ve içecek sektöründen 15,9 milyar dolarlık ihracatTürkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) Dijital Veri Paneli'ne göre, 2021 yılının 9 ayında tarım, gıda ve içecek sektörü 15,9 milyar dolar ihracat, 12,2 milyar dolar ithalat gerçekleştirdi.
6.11.2021Ekonomi
Bal ormanına taş ocağı için bilirkişi raporu: Ekolojik denge yok olur
Bal ormanına taş ocağı için bilirkişi raporu: Ekolojik denge yok olurRize'nin organik tarım havzası Hemşin ilçesinde, AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti ilçe başkanları ile 12 köy ve mahalle muhtarının imzaladığı ortak bildiriyle karşı çıktığı Levent köyünde 99 hektarlık alanda planlanan taş ocağı için açılan ‘iptal’ davasında hazırlanan bilirkişi raporu mahkemeye ulaştı. Raporda, taş ocağı projesinin ekolojik dengenin tahribine, bozulmasına ve yok olmasına neden olacağına yer verildi. Nesli tükenme tehlikesi altındaki kırmızı benekli alabalık, su samuru ve su kertenkelesinin yaşadığı dere ile bal ormanlarını kapsayan Hemşin Vadisi için hazırlanan taş ocağı raporu yöre halkını sevindirdi.
6.11.2021Gündem
Benekli Hayvanlar Nelerdir? İsimleri Ve Özellikleri Nelerdir?
Benekli Hayvanlar Nelerdir? İsimleri Ve Özellikleri Nelerdir?Dünyada pek çok türde benekli hayvan bulunmaktadır. Benekli hayvanların en büyük özellikleri vücutlarının üstünde tane tane lekelerin bulunmasıdır. Bu bakımdan benekli hayvanların hangileri olduğunu, isimlerini ve özelliklerini öğrenebilir ve günlük hayatta kolaylıkla kullanabilirsiniz. Benekli hayvanlar nelerdir? İsimleri ve özellikleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
29.10.2021Evcil Hayvan
Sağlığınız için balığı sofranızdan eksik etmeyin
Sağlığınız için balığı sofranızdan eksik etmeyinAlabalık üreticisi ve Ali Dayı Balık restoranlar zinciri sahibi Ali Eren Çiçek, “Sağlıklı yaşamın vazgeçilmez besinlerinden balığı sofranızdan eksik etmeyin dedi. Bilinenin aksine et ile yapılabilecek ne yemek varsa hepsinin balıkla da yapılabileceğini söyleyen Çiçek, vatandaşların balıkla farklı lezzetler deneyebilmeleri için sosyal medya hesaplarından balıklı tarifler hakkında videolar paylaştıklarını ifade etti.
28.10.2021Advertorial
A Vitamini Nelerde Var, Hangi Besinlerde Bulunur? A Vitamini İçeren Besinler...
A Vitamini Nelerde Var, Hangi Besinlerde Bulunur? A Vitamini İçeren Besinler...Birçok vitamin çeşidi bulunmaktadır. Vücudumuzda vitaminler doğrudan üretilmediğinden dolayı dışarıdan almak son derecede önemlidir. A vitamini içeren birçok besin bulunmaktadır. Bu besinlerin de besin değerleri son derecede zengindir. A vitamini içeren besinlerin tüketilmesi son derecede önemlidir. Peki, A vitamini nelerde var? A vitamini hangi besinlerde bulunur? A vitamini içeren besinler nelerdir? İşte A vitamini içeren besinler ile ilgili tüm detayları derledik.
27.10.2021Püf Noktası
Uzungöl’ün yeni ‘imar planı’nda 3 kat sınırı
Uzungöl’ün yeni ‘imar planı’nda 3 kat sınırıTrabzon'da, imar kirliliği tartışmalarıyla gündeme gelen, dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl’de revize edilen ‘koruma amaçlı imar planı’nda yöresel mimaride yapılaşma esas alınıyor, konut ve pansiyonlar için 2, oteller için 3 kat sınırlaması getiriliyor. Kullanım amacı dışında tesis yapılamayacağına yer verilen planda, otopark ve hafif raylı sistemle trafik sorununa çözüm öneriliyor.
22.10.2021Emlak
Sülüklü Göl Bolu'da Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve Tarihçesi
Sülüklü Göl Bolu'da Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve TarihçesiÜlkemiz göller bakımından oldukça zengin bir ülkedir. Her coğrafyasında ayrı güzel göllerin yer aldığı bir ülke olan Türkiye'de en ünlü göller arasında Sülüklü göl yer almaktadır. Bolu'yu ziyaret edenlerin gezmiş olduğu göllerden bir tanesi olan Sülüklü göl görülmeye değer olan bir göldür. Sülüklü gölün oluşumu ve özellikleri merak konusu haline gelmiştir. Peki, Sülüklü göl Bolu'da nerede yer almaktadır? Sülüklü gölün özellikleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
21.10.2021Eğitim
Haçlı Gölü Muş'da Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve Tarihçesi
Haçlı Gölü Muş'da Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve TarihçesiÜlkemiz üç tarafı sularla kaplı olduğu gibi içerisinde de pek çok göle ev sahipliği yapmaktadır. Balıkçılık, enerji kazanımı ve turizm açısından oldukça önemli olan göllerimiz bulunmaktadır. İşte bunlardan biri de Haçlı Gölü'dür. Haçlı Gölü'nün nerede ve ne gibi özelliklere sahip olduğu merak edilir. Bu bakımdan Haçlı Gölü Muş'da nerede? Gölün özellikleri, oluşumu ve tarihçesi nelerdir tüm detayları ile derledik.
18.10.2021Eğitim
Denizde Yaşayan Balık Türleri Ve İsimleri Nelerdir?
Denizde Yaşayan Balık Türleri Ve İsimleri Nelerdir?Balıklar denizlerde en çok türü olan canlı türlerinden bir tanesidir. Denizlerde oldukça fazla yer alan balıkların birçok türü bulunmaktadır. Balıklar deniz mahsullerinde de oldukça fazladır. Denizde yaşayan balık türlerinin neler olduğu araştırılmaktadır. Peki denizlerde yaşayan balık türleri nelerdir? Denizlerde yaşayan balık türlerinin isimleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
15.10.2021Eğitim
Türk somonunun ihracatı katlanarak artıyor
Türk somonunun ihracatı katlanarak artıyorTürkiye'nin somon ihracatı, ocak-eylül döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 264 artarak 109 milyon dolara çıktı.
15.10.2021Ekonomi
Muğla'da su ürünleri ihracatının 500 milyon doları aşması bekleniyor
Muğla'da su ürünleri ihracatının 500 milyon doları aşması bekleniyorMuğla'da bu yıl su ürünleri ihracatının 90 bin tonu bulması ve 500 milyon dolardan fazla gelir elde edilmesi bekleniyor.
12.10.2021Ekonomi
TGDF dış ticaret verilerini açıkladı
TGDF dış ticaret verilerini açıkladıTürkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) Dijital Veri Paneli’ne göre dış ticaret verilerini açıkladı. Buna göre, 2021 yılının ilk 8 ayında tarım, gıda ve içecek sektörü 13,8 milyar dolar ihracat, 10,6 milyar dolar ithalat gerçekleştirildi. 01 ile 24 fasılları arasındaki tüm GTIP kalemleri ile 29 ve 35’inci fasıllardan seçili ürünlerin dahil edildiği hesaplamalara göre, 2021’nin ilk 8 ayında sektörün dış ticaret dengesi, önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 35,3 arttı.
5.10.2021Ekonomi
Doğu Karadeniz'den 8 ayda 54,5 milyon dolarlık alabalık ihraç edildi
Doğu Karadeniz'den 8 ayda 54,5 milyon dolarlık alabalık ihraç edildiDoğu Karadeniz'den 2021 yılının 8 aylık döneminde 54 milyon 524 bin 670 dolarlık alabalık ihraç edildi.
21.09.2021Ekonomi
Sarımehmet Baraj Gölü'nde balık ölümlerine inceleme
Sarımehmet Baraj Gölü'nde balık ölümlerine incelemeVan'ın Muradiye ilçesindeki Sarımehmet Baraj Gölü'nde, son günlerde yüzlerce ölü balık, kıyıya vurdu. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nce balık ölümlerinin araştırılması için bölgeye ekip gönderildi.
11.09.2021Haberler
Sarımehmet Baraj Gölü'nde balık ölümlerine inceleme
Sarımehmet Baraj Gölü'nde balık ölümlerine incelemeVan'ın Muradiye ilçesindeki Sarımehmet Baraj Gölü'nde, son günlerde yüzlerce ölü balık, kıyıya vurdu. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nce balık ölümlerinin araştırılması için bölgeye ekip gönderildi.
11.09.2021Gündem
Karadeniz'den Rusya'ya ihracatta yüzde 100 artış oldu
Karadeniz'den Rusya'ya ihracatta yüzde 100 artış olduKaradeniz Bölgesi'nden 2021 yılının 8 ayında Rusya Federasyonu'na ihracat, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 100 artarak 218 milyon 909 bin dolara çıktı.
8.09.2021Ekonomi
Fırat Nehri ve Keban Barajı manzaralı salıncak ilgi odağı oldu
Fırat Nehri ve Keban Barajı manzaralı salıncak ilgi odağı olduElazığ'da turistik özellikleriyle her yıl çok sayıda ziyaretçi ağırlayan Keban ilçesinde Fırat Nehri ile Keban Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES) manzaralı bir tepede kurulan salıncak, adrenalin tutkunlarının ilgi odağı oldu.
5.09.2021Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Alabalık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.