Aleksey Navalnıy

Aleksey Navalnıy

Son dakika Aleksey Navalnıy haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Aleksey Navalnıy gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Aleksey Navalnıy haber sayfamızda...

Aleksey Navalnıy

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 138 aleksey navalniy haberi bulunmuştur.
Son dakika... Şok BM raporu! 'Navlnıy'i Rusya zehirledi'
Son dakika... Şok BM raporu! 'Navlnıy'i Rusya zehirledi'Birleşmiş Milletler (BM) insan hakları soruşturmacısı Callamard, Rus muhalif Navalnıy’in zehirlendiği iddialarının doğru olduğunu açıkladı.
1.03.2021Dünya
Fransız Bakan'dan Uygur Türkleri adımı! Belgelere ulaşıldı
Fransız Bakan'dan Uygur Türkleri adımı! Belgelere ulaşıldıFransa Dışişleri Bakanı Le Drian, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Uygur Türklerine karşı yapılan haksız uygulamaları, kurumsallaşmış gözetim ve baskı sisteminin olduğunu gösteren bilgi ile doğrulayıcı belgelerin kendilerine ulaştığını belirtti.
24.02.2021Dünya
Son dakika... Geri sayım başladı! ABD'den yaptırımlar: Batı bloğu Rusya'ya karşı birleşiyor...
Son dakika... Geri sayım başladı! ABD'den yaptırımlar: Batı bloğu Rusya'ya karşı birleşiyor...Joe Biden'ın ABD Başkanı seçilmesi üzerine Batı bloğu Rusya'ya karşı duruşunu sertleştirmeye başladı. Politico'nun haberine göre ABD'nin yaptırım uygulamak için harekete geçmesi tansiyonu bir anda artırdı. ABD'nin en önemli dış meselelerinden birisinin Rusya olacağı ve bununla sınırlı kalmayıp, AB ile ortak hareket ederek Rusya'yı köşeye sıkıştırıp "püskürtmek" olduğu belirtilen habere göre, bölgedeki dengeler değişmek üzere...
24.02.2021Dünya
Rusya, AB’nin yaptırım kararını "hayal kırıklığı" olarak nitelendirdi
Rusya, AB’nin yaptırım kararını "hayal kırıklığı" olarak nitelendirdiRusya Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin dışişleri bakanlarının Rus muhalif Aleksey Navalnıy’ın hapsedilmesi nedeniyle Rusya’ya yönelik yaptırım kararı almasına tepki gösterdi.
22.02.2021Dünya
Son dakika: AB'den Navalnıy hamlesi! Rusya'ya yaptırım kararı alındı
Son dakika: AB'den Navalnıy hamlesi! Rusya'ya yaptırım kararı alındıAB ülkelerinin dışişleri bakanları, Rus muhalif Navalnıy'ın tutuklanması nedeniyle Rusya'ya yeni yaptırımlar uygulanmasını kararlaştırdı. Bu yaptırım haricinde hali hazırda AB'nin Rusya'ya uyguladığı bir dizi yaptırım bulunuyor.
22.02.2021Dünya
Rus muhalif Navalnıy para cezasına çarptırıldı
Rus muhalif Navalnıy para cezasına çarptırıldıMahkeme, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'a "2. Dünya Savaşı gazisi İgnat Artemenko’ya iftira ettiği" gerekçesiyle 850 bin ruble (yaklaşık 80 bin Türk lirası) para cezası verdi.
20.02.2021Dünya
Son dakika... Rusya'ya AB'den yeni yaptırımlar geliyor!
Son dakika... Rusya'ya AB'den yeni yaptırımlar geliyor!Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin dışişleri bakanlarının 22 Şubat'taki toplantısında Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın tutuklanması nedeniyle Rusya'ya yönelik yeni yaptırım kararı çıkması bekleniyor.
19.02.2021Dünya
Kremlin Sözcüsü Peskov, AİHM’in Navalnıy kararı için "yasa dışı" dedi
Kremlin Sözcüsü Peskov, AİHM’in Navalnıy kararı için "yasa dışı" dediKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM), hapis cezasına çarptırılan Rus muhalif Aleksey Navalnıy’ın serbest bırakılması kararının yasa dışı olduğunu savundu.
18.02.2021Dünya
Putin'den dikkat çeken Navalnıy açıklaması
Putin'den dikkat çeken Navalnıy açıklamasıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bazı güçlerin Rus muhalif Aleksey Navalnıy’ı Rusya’da olumsuz ekonomik koşulların ortaya çıktığı bu dönemde özellikle kullandığını ileri sürdü.
14.02.2021Dünya
Rusya: AB ilişkilerin kopmasına hazır olmalıyız
Rusya: AB ilişkilerin kopmasına hazır olmalıyızBatıdan gelen yaptırım sinyallerini değerlendiren Dışişleri Bakanı Lavrov, "Askeri alanda kendi kendimize yeterli hale geldik. Risk oluşturan yaptırımlara karşı ekonomide de aynı seviyeye gelmeliyiz. Kendimizi dünyadan izole etmek istemiyoruz ama buna hazır olmalıyız" dedi.
12.02.2021Dünya
AB yönetiminden, istifası istenen Borrell'e destek
AB yönetiminden, istifası istenen Borrell'e destekAvrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Rusya ziyareti nedeniyle eleştirilen AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'e güvendiğini bildirdi.
9.02.2021Dünya
Son dakika... NATO, Navalnıy'ın serbest bırakılması çağrısında bulundu!
Son dakika... NATO, Navalnıy'ın serbest bırakılması çağrısında bulundu!NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rus muhalif Aleksey Navalnıy ve destekçilerinin gözaltına alınmasını kınayarak Navalnıy'ın bir an önce serbest bırakılmasını istedi.
9.02.2021Dünya
Son dakika... İstifasını istemişlerdi! AB Yüksek Temsilcisi "Risk aldım" dedi
Son dakika... İstifasını istemişlerdi! AB Yüksek Temsilcisi "Risk aldım" dediAB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, geçen hafta Rusya'ya yaptığı ziyarette AB'nin çıkarlarını savunamadığı gerekçesiyle istifasını isteyen Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekillerine karşı ziyaretini savundu, Moskova'ya giderek risk aldığını, AB'nin Rusya ile ilişkilerde "dönüm noktasında" olduğunu söyledi.
9.02.2021Dünya
Polonya bir Rus diplomatı sınır dışı etti
Polonya bir Rus diplomatı sınır dışı ettiPolonya, Rusya'nın 5 Şubat'ta aralarında bir Polonyalının da bulunduğu 3 Avrupalı diplomatı sınır dışı etmesine misillemede bulunarak, bir Rus diplomatın ülkeden gönderilmesi kararı aldı.
8.02.2021Dünya
AB sallanıyor! 70'den fazla vekil "küçük düşürücü" buldu...
AB sallanıyor! 70'den fazla vekil "küçük düşürücü" buldu...Avrupa Parlamentosu'ndaki 70'den fazla milletvekili, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'in geçen haftaki Rusya ziyaretinde "küçük düşürücü" gelişmeler karşısında AB'nin çıkarlarını savunamadığı gerekçesiyle istifasını istedi.
8.02.2021Dünya
Lavrov: AB ile çıkarlarımızın örtüştüğü alanlarda iş birliğine hazırız
Lavrov: AB ile çıkarlarımızın örtüştüğü alanlarda iş birliğine hazırızRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Avrupa Birliği (AB) ile çıkarların örtüştüğü alanlarda iş birliği kurmaya hazır olduklarını söyledi. Lavrov, başkent Moskova'da gündeme ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.
8.02.2021Dünya
İsveç bir Rus diplomatı istenmeyen kişi ilan etti
İsveç bir Rus diplomatı istenmeyen kişi ilan ettiİsveç, Rusya'nın Stockholm Büyükelçiliğinde çalışan bir Rus diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti. İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, kamu televizyonu SVT'ye yaptığı açıklamada, Stockholm Büyükelçiliğinde çalışan bir Rus diplomatı "istenmeyen kişi" ilan ettiklerini belirterek "Rusya bize başka bir yol bırakmadı." dedi.
8.02.2021Dünya
Son dakika... Almanya, bir Rus diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti
Son dakika... Almanya, bir Rus diplomatı "istenmeyen kişi" ilan ettiAlmanya, Rusya'nın Berlin Büyükelçiliğinde çalışan bir Rus diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti. İsveç de Rusya'nın Stockholm Büyükelçiliğinde çalışan bir Rus diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti.
8.02.2021Dünya
AB, Rusya'ya yaptırım sinyali verdi: Şimdi bir yol ayrımındayız
AB, Rusya'ya yaptırım sinyali verdi: Şimdi bir yol ayrımındayızAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borell, Rusya'nın AB ile yapıcı diyalog fırsatını değerlendirmek istemediğini belirterek, bundan "sonuç çıkarmak" zorunda kalacaklarını, yaptırımların buna dahil olduğunu kaydetti.
7.02.2021Dünya
Rusya ile İspanya arasında diplomatik kriz!
Rusya ile İspanya arasında diplomatik kriz!Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un, hapis cezası alan Rus muhalif Aleksey Navalnıy ile tutuklu Katalan siyasetçileri kıyaslaması, İspanya ve Rusya arasında diplomatik krize neden oldu.
5.02.2021Dünya
Macron: "Rusya ile katı diyalog olmazsa Avrupa'da barış, güvenlik ve  istikrar sağlanamaz"
Macron: "Rusya ile katı diyalog olmazsa Avrupa'da barış, güvenlik ve  istikrar sağlanamaz"Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Rusya ile  aralarında "katı diyalog" olmazsa Avrupa'da barış, güvenlik ve istikrarın  sağlanamayacağını belirtti.
5.02.2021Dünya
Almanya'dan, Avrupalı 3 diplomatın Rusya'da "istenmeyen kişi" ilan edilmesine tepki
Almanya'dan, Avrupalı 3 diplomatın Rusya'da "istenmeyen kişi" ilan edilmesine tepkiAlmanya, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'a destek için yapılan yasa dışı protesto gösterilerine katıldıkları gerekçesiyle Almanya, Polonya ve İsveç'in büyükelçiliklerinden 3 diplomatın Rusya’da "istenmeyen kişi" ilan edilmesine tepki gösterdi.
5.02.2021Dünya
AB, Rusya'nın 3 Avrupalı diplomatı sınır dışı etme kararını kınadı
AB, Rusya'nın 3 Avrupalı diplomatı sınır dışı etme kararını kınadıAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Rusya'nın Avrupalı 3 diplomatı "istenmeyen kişi" ilan edip sınır dışı etme kararını Moskova'da öğrendiğini, kararı kınadığını bildirdi.
5.02.2021Dünya
AB'den Rus muhalif Navalnıy'ın serbest bırakılması çağrısı
AB'den Rus muhalif Navalnıy'ın serbest bırakılması çağrısıAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, hapis cezasına çarptırılan Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın serbest bırakılmasını istedi.
5.02.2021Dünya
Son dakika: Biden'dan dengeleri değiştirecek bomba iki askeri karar!
Son dakika: Biden'dan dengeleri değiştirecek bomba iki askeri karar!Gelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, alınan çok kritik kararları peş peşe açıkladı. ABD, Suudi Arabistan'a Yemen'de verdiği askeri desteği sonlandıracak. Biden yönetimi ayrıca Almanya'daki ABD askerlerinin geri çekilmesine ilişkin süreci dondurdu. İşte sıcak gelişmelerin ayrıntıları...
5.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

rusyaabnavalnynavalnıyyaptırım

Aleksey Navalnıy ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.