Alerji

Alerji

Son dakika Alerji haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Alerji gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Alerji haber sayfamızda...

Alerji

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.621 alerji haberi bulunmuştur.
‘Yılbaşı ağaçları astımı tetikler’
‘Yılbaşı ağaçları astımı tetikler’ Yılbaşı ağaçlarındaki ve süslemelerindeki tozlarla küflerin astımla alerjiyi tetikleyebileceği uyarısı yapıldı.
5.12.2023Dünya
Kanlı öksürük hayatını kurtardı! 'Türkiye'de görülme sıklığı yüzde 200 arttı'
Kanlı öksürük hayatını kurtardı! 'Türkiye'de görülme sıklığı yüzde 200 arttı'Nefes alamıyor, hatta yutkunamıyordu. Aylarca süren öksürük nöbetlerinin sonunda ağzından kan geldi ve soluğu doktorda aldı. İlk yapılan testlerde her şey oldukça normaldi, ta ki tomografi çekilene kadar... Öksürük sayesinde kansere yakalandığını öğrenen kadının başına gelenler aslında herkes için alarm niteliğinde.
Burun spreylerini çöpe attıran tarif! Zerdeçal ile karıştırın, etkisini görün
Burun spreylerini çöpe attıran tarif! Zerdeçal ile karıştırın, etkisini görünSoğuk kış aylarıyla birlikte pek çok kişi grip, soğuk algınlığı veya alerji nedeniyle burun akıntısı ile başa çıkmak zorunda kalıyor. Ancak burun spreyi kullanmadan doğal yöntemlerle bu rahatsız edici durumu hafifletebilir ve sağlığınızı koruyabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler.
İstilacı türlerde 'hızla yayılma' tehlikesi! Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'ndan uyarı
İstilacı türlerde 'hızla yayılma' tehlikesi! Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'ndan uyarıKüresel ısınma nedeniyle yaşanan iklim değişikliğiyle istilacı türler, kene gibi parazitler de artarak, salgın hastalıkların yayılması tehlikesini taşıyor. Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu konuyla ilgili dikkat çeken uyarılarda bulundu.
25.11.2023Gündem
Aklınızdan bile geçirmeyin! Burun karıştırmak bakın nelere sebep oluyor
Aklınızdan bile geçirmeyin! Burun karıştırmak bakın nelere sebep oluyorBurun karıştırmak toplum içinde yapılmasa da kimsenin olmadığı yerde yapılan yaygın bir davranış. Hele bir de alışkanlık haline geldiyse el oradan gitmez. Ancak sebep olduklarını duyunca şaşıracaksınız.
24.11.2023Genel Sağlık
Soğuk havalarda ani kalp ölümüne dikkat
Soğuk havalarda ani kalp ölümüne dikkatHavaların sağumasıyla birlikte spor yapan kişilerde görülen ani kalp ölümleri konusunda uzmanlar uyarıda bulundu.
23.11.2023Gündem
Hastanede yatan bebekte yanık izleri! ‘Doktor raporu’ istan ettirdi
Hastanede yatan bebekte yanık izleri! ‘Doktor raporu’ istan ettirdiMardin'de 20 günlükken nefes darlığı şikayeti ile özel bir hastanede 28 gün tedavi gören Hira Oktay’ın (2), sırt ve karın bölgelerinde yanık izleri oluştuğu gerekçesiyle ailenin hastane ve doktor hakkında açtığı ‘ihmal’ davasında mahkeme, 2 yıl sonra yeniden ‘doktor raporu’ istedi.
21.11.2023Haberler
Hastanede yatan bebekte yanık izleri! ‘Doktor raporu’ isyan ettirdi
Hastanede yatan bebekte yanık izleri! ‘Doktor raporu’ isyan ettirdiMardin'de 20 günlükken nefes darlığı şikayeti ile özel bir hastanede 28 gün tedavi gören Hira Oktay’ın (2), sırt ve karın bölgelerinde yanık izleri oluştuğu gerekçesiyle ailenin hastane ve doktor hakkında açtığı ‘ihmal’ davasında mahkeme, 2 yıl sonra yeniden ‘doktor raporu’ istedi.
21.11.2023Gündem
Sonbaharda hapşırık krizi! Sebebi açıklandı
Sonbaharda hapşırık krizi! Sebebi açıklandıSürekli hapşırıyor musunuz? Uzmanlar, bu yıl “sonbahar hapşırma sendromu” vakalarının arttığını, bunun da saman nezlesinden, bilimsel adıyla “alerjik rinit nöbeti”nden kaynaklandığını söyledi.
13.11.2023Gündem
Mevsimsel alerjiler gözleri de etkiliyor
Mevsimsel alerjiler gözleri de etkiliyorAlerjik reaksiyonların hava değişimi ile görülme sıklığının arttığını belirten uzmanlar bu konuda uyarıyor.
10.11.2023Genel Sağlık
Liposakşın, zayıflama yöntemi değil!
Liposakşın, zayıflama yöntemi değil!Doğru kişiye, işin uzmanı tarafından uygulandığında, bölgesel yağlanmaların, sarkmaların önüne geçmek mümkün.
10.11.2023Gündem
Ağrı ve atakları azaltmak için 6 öneri
Ağrı ve atakları azaltmak için 6 öneriTürkiye’de yaklaşık 12 milyon insanı etkileyen migren, hava değişiminden etkilenen bir hastalık.
9.11.2023Gündem
Çok tüketiyorsanız alerjik reaksiyon gelişebilir! Günde 2 ila 3 mandalina yeterli
Çok tüketiyorsanız alerjik reaksiyon gelişebilir! Günde 2 ila 3 mandalina yeterliSon günlerde birkaç çeşidi ile raflarda yerini alan mandalina tam bir C vitamini deposu. Ancak fazla tüketilmesi halinde ise beklenmedik alerjik reaksiyonlara sebep olabiliyor. İşte sevilen meyveyle ilgili detaylar!
Ev, okul gibi ortamlarda bulunuyor! İşte kış alerjilerine karşı alınması gereken tedbirler
Ev, okul gibi ortamlarda bulunuyor! İşte kış alerjilerine karşı alınması gereken tedbirlerİnsanlar kışın özellikle yeterli havalandırma yapılmayan iç ortamlarda daha fazla zaman geçirdikleri için kış alerjilerine bağlı yakınmaların daha sık görüldüğünü söyleyen Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Uzman Hekimleri, kış alerjilerine karşı alınması gereken tedbirleri açıkladı.
Mide botoksu 3’ten fazla yapılamaz
Mide botoksu 3’ten fazla yapılamazZayıflama yöntemlerinden biri olan mide botoksunu en fazla 3 kez yaptırabiliyorsunuz. Bu işlem sonrası yaşam tarzında yapacağınız değişikliklerle kilonuzun yüzde 10’undan kurtulabilirsiniz.
7.11.2023Gündem
Geceleri artan kaşıntı en önemli belirti!
Geceleri artan kaşıntı en önemli belirti!Gece geç saatlerde uykudan uyandıracak kadar artan kaşıntı en önemli belirtilerden biri. İlk muayenede hemen tanı konulamayacağını belirten Dermatoloji Uzmanı; her 30-40 yılda bir pik yapma sıklığı olan uyuz hastalığının pik döneminin bu aralar olduğunu söyleyerek çarpıcı uyarılarda bulundu.
1.11.2023Gündem
Sahte kozmetik ürünleri sağlığı tehdit ediyor: Yüzüne sürdüğün krem gerçek mi?
Sahte kozmetik ürünleri sağlığı tehdit ediyor: Yüzüne sürdüğün krem gerçek mi?Sosyal medya fenomenlerinin büyük bir ilgi gösterdiği kozmetik piyasasında “sahte ürün” endişesi yaşanıyor. Uzmanlar, sahte kozmetik ürünlerinin kanser yapabileceği uyarısında bulundu.
31.10.2023Gündem
Dünyanın sonu değil! Alerjinizi kontrol altında tutmanın yolları
Dünyanın sonu değil! Alerjinizi kontrol altında tutmanın yollarıHayvanların tüyleri, tüy dökme, tüylerdeki proteinler ve tüylerin taşıdığı alerjenler nedeniyle ortaya çıkan kedi ve köpek alerjilerini yönetmek ve semptomları hafifletmek aslında o kadar da zor değil. Dikkate alınması gereken bazı önemli faktörler var. Çocuk Alerji ve İmmünoloji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mahir İğde, yapılması gerekenleri sıraladı.
30.10.2023Genel Sağlık
İklim krizi polen alerjisini uzattı
İklim krizi polen alerjisini uzattıKüresel ısınma sonucu sıcaklık artışı polen alerjisine de yansıdı.
25.10.2023Gündem
Her 15 bebekten 1'inde var! 'Alerjiler artık şekil değiştirdi'
Her 15 bebekten 1'inde var! 'Alerjiler artık şekil değiştirdi'Yaşamın ilk yıllarında her 15 çocuktan 1'inde besin alerjisi görüldüğünü söyleyen Prof. Dr. Bülent Enis Şekerel, çocukluk çağında sık görülen alerjileri anlattı. Prof. Dr. Şekerel, "Alerjik bünye ilk belirtisini yaşamın ilk yılında verir. O nedenle bebekleri besin alerjisinden korumak için ek besinlere gecikilmeden başlanması gerekir" dedi.
22.10.2023Genel Sağlık
Yazı, kışı yok: Ne kadar sivrisinek varsa üzerine yapıştı! 1 muz bile yetiyor
Yazı, kışı yok: Ne kadar sivrisinek varsa üzerine yapıştı! 1 muz bile yetiyorÖzellikle yaz aylarının kâbusu olan sivrisinekler kış aylarında da çileden çıkarır oldu. İçimizden bazıları ise hâlâ aynı soruyu sormaya devam ediyor: 'Neden sivrisinekleri mıknatıs gibi üzerime çekiyorum?' Kan grubundan kiloya, hatta yediğiniz muzdan sevdiğiniz renklere kadar her şey sizi sivriseklerin radarına sokuyor. İyi haber: Mevsim fark etmeksizin, kimyasal ürünler kullanmadan bundan kurtulmanın yolları var!
22.10.2023Genel Sağlık
Profesörden uyarı: Kaşıntı, yanma, batma, ağrı ve şişme varsa dikkat
Profesörden uyarı: Kaşıntı, yanma, batma, ağrı ve şişme varsa dikkatİstanbul'da ele geçirilen binlerce sahte saç boyası büyük tehlikeye dikkat çekti. Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Zekayi Kutlubay, "Merdiven altı yerlerden bu tarz ürünleri almamaları lazım. Bir de boyayı uyguladıktan hemen sonra saç diplerinde kaşıntı, yanma, batma, ağrı, şişme vesaire hissediyorlarsa bir an önce saçlarını yıkayarak boyayı uzaklaştırsınlar ve en yakın sağlık kuruluşuna veya dermatoloğa girmelerinde fayda var" dedi.
20.10.2023Gündem
Tarım zehri raporu açıklandı: Her yıl 11 bin kişiyi öldürüyor
Tarım zehri raporu açıklandı: Her yıl 11 bin kişiyi öldürüyorTarım zehirlerinin kullanımına ilişkin raporda pestisitlerin de etkisiyle Parkinson, lösemi, akciğer, meme kanseri, tip 2 diyabet, astım, alerji, obezite ve hormon bozukluklarında dünyada ciddi artışlar olduğuna dikkat çekildi.
12.10.2023Gündem
Akraba evliliği yapan çift 2 çocuklarını kaybetti! '1 saat içinde hastalığı tespit ettik'
Akraba evliliği yapan çift 2 çocuklarını kaybetti! '1 saat içinde hastalığı tespit ettik'Konya’da akraba evliliği yapan, 2 çocuklarını bağışıklık ve böbrek yetmezliğinden kaybeden Yılmaz çiftinin 4'üncü çocukları Yaşar Göktuğ'a, göbek kordonundan alınan kanla primer immün (bağışıklık sistemi) yetmezliği tanısı konuldu. Bunun üzerine 3'üncü ve sağlıklı olan çocuk Rüveyda'dan yapılan kök hücre ile Yaşar Göktuğ, hayata tutundu.
11.10.2023Gündem
İthal süs bitkileri yeni alerjiler getirdi
İthal süs bitkileri yeni alerjiler getirdiAlerji uzmanı Prof. Dr. Bülent Enis Şekerel, farklı coğrafyalardan ithal edilen süs bitkilerinin yeni alerjilere yol açtığı uyarısında bulundu...
11.10.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Alerji ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.