Alım Gücü

Alım Gücü

Son dakika alım gücü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan alım gücü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan alım gücü haber sayfamızda...

Alım Gücü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.673 alım gücü haberi bulunmuştur.
Merkez Bankası'ndan asgari ücret vurgusu! Ek zam gelecek mi? Ekonomist Muhammet Bayram kritik soruyu cevapladı
Merkez Bankası'ndan asgari ücret vurgusu! Ek zam gelecek mi? Ekonomist Muhammet Bayram kritik soruyu cevapladı Merkez Bankası, 2023 enflasyon hedefinden sapıldığı için yasa gereği hükümete açık mektup gönderdi. Metinde asgari ücrete ilişkin tek zam vurgusu da vardı. Peki asgari ücrete yıl ortasında zam gelecek mi, gelmeyecek mi? Ekonomist Muhammet Bayram merak edilenleri cevapladı.
8.04.2024 Ekonomi
Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor! Refah payı artışı yapılacak mı? En düşük emekli maaşında tahminler değişti
Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor! Refah payı artışı yapılacak mı? En düşük emekli maaşında tahminler değişti Mart ayı enflasyon rakamının netleşmesiyle birlikte emeklilere zam için son 3 veri kaldı. Peki emeklilere 6 aylık enflasyon verisinin açıklanmasının ardından refah payı verilecek mi? Ekonomist Muhammet Bayram cevapladı.
7.04.2024 Ekonomi
Erdoğan’ın ‘emekli maaşı’ açıklaması sonrası ilk tahminler geldi: Zam oranı ne olacak?
Erdoğan’ın ‘emekli maaşı’ açıklaması sonrası ilk tahminler geldi: Zam oranı ne olacak? Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından temmuz ayında emekli maaşlarına yapılacak artışa ilişkin önemli bir açıklama yapıldı. Erdoğan, enflasyona dikkat çekerken, “Emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız” dedi. Peki hedeflenen enflasyona göre emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacak? Refah payı verilecek mi? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte detaylar...
29.03.2024 Ekonomi
Emeklilere özel kampanya ve indirim! Düzenleme ne zaman hayata geçecek?
Emeklilere özel kampanya ve indirim! Düzenleme ne zaman hayata geçecek? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada emeklilerin yaşam kalitesini artıracak, fiziksel ve ruhsal sağlık, sosyal ve kültürel yönden zenginleştirecek birçok çalışmayı, emekliler yılı kapsamında hayata geçireceklerini söyledi.
27.03.2024 Ekonomi
Türkiye'den bir ilçe daha sakin şehir listesine girdi
Türkiye'den bir ilçe daha sakin şehir listesine girdi UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, Karabük'ün tarihi Safranbolu ilçesi 'Sakin Şehir' (Cittaslow) ünvanı aldı. Bu gelişme, ilçede sevinçle karşılandı.
25.03.2024 Gündem
Turizmde bayram sevinci
Turizmde bayram sevinci Turizm sektörü 2024 yaz sezonuna üç bayramla giriyor. 21 Mart'ta Nevruz Bayramı ile İran'dan turistlerin akın ettiği Antalya, 31 Mart Paskalya Bayramı’nda Batı Avrupa'dan yoğun turist bekliyor. Turizmde, 10 Nisan'daki Ramazan Bayramı öncesi de yoğun iç pazar hareketliliği yaşanacak.
25.03.2024 Ekonomi
Bakan Kacır: Atatürk Havalimanı terminalini dünyanın en büyük teknoloji ve girişimcilik merkezi olacak
Bakan Kacır: Atatürk Havalimanı terminalini dünyanın en büyük teknoloji ve girişimcilik merkezi olacak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, AK Parti'nin "Yeniden İstanbul mitingi' öncesi konuştu.
24.03.2024 Haberler
Bakan Kacır: Atatürk Havalimanı terminalini dünyanın en büyük teknoloji ve girişimcilik merkezi olacak
Bakan Kacır: Atatürk Havalimanı terminalini dünyanın en büyük teknoloji ve girişimcilik merkezi olacak  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, AK Parti'nin "Yeniden İstanbul mitingi' öncesi konuştu.
24.03.2024 Gündem
‘Taklit ve tağşiş sağlık için tehdit’
‘Taklit ve tağşiş sağlık için tehdit’ Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, gıda fiyatlarının artmasıyla alım gücü düşen tüketicilerin daha ucuz ürünlere yöneldiğini belirterek “Bu durumu fırsat bilen bazı satıcılar gıda ürünlerinde hile ve sahtekarlığa daha fazla başvuruyor. Gerek merdiven altı yapılan üretimlerle gerekse taklit ve tağşiş yöntemiyle sözde ‘uygun fiyat’ adı altında satışa sunuluyor” dedi.
20.03.2024 Ekonomi
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu: İnsanımız adeta nefes alamıyor
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu: İnsanımız adeta nefes alamıyor Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “İnsanımız adeta nefes alamıyor. Her şey korkunç bir şekilde pahalandı” dedi. Karamollaoğlu, bir gazetecinin 2018 yılında ‘Hızlı tren hizmet değil, göçü hızlandırır' dediğini hatırlatması üzerine "Hızlı tren Sivas'a yeni bir iş imkanı, istihdam imkanı tanımıyor. Onun için ben öyle demiştim. Ben hızlı trenin kendisine değil, önceliğine karşıyım" diye konuştu.
3.03.2024 Gündem
Bakan Tunç duyurdu! Büyükçekmece'ye Adalet Sarayı geliyor
Bakan Tunç duyurdu! Büyükçekmece'ye Adalet Sarayı geliyor Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Adalet Bakanlığı olarak bir müjdemiz var. Büyükçekmece Adalet Sarayı. 2024 yılı yatırım programına aldık. " dedi.
25.02.2024 Haberler
Bakan Tunç duyurdu! Büyükçekmece'ye Adalet Sarayı geliyor
Bakan Tunç duyurdu! Büyükçekmece'ye Adalet Sarayı geliyor Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Adalet Bakanlığı olarak bir müjdemiz var. Büyükçekmece Adalet Sarayı. 2024 yılı yatırım programına aldık. " dedi.
25.02.2024 Gündem
Memur-Sen 8’inci Büyük Türkiye Buluşması gerçekleştirildi
Memur-Sen 8’inci Büyük Türkiye Buluşması gerçekleştirildi Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) tarafından 8’incisi düzenlenen Memur-Sen 8’inci Büyük Türkiye Buluşması Ankara’da gerçekleştirildi.
24.02.2024 Ekonomi
Perakendeci 2024 yılından umutlu
Perakendeci 2024 yılından umutlu Birleşmiş Markalar Derneği’nin (BMD) ‘Perakende Buluşması – Ne Oldu Ne Olacak?’ etkinliği, organize perakendenin lider isimlerini bir araya getirdi.
7.02.2024 Ekonomi
İkinci el araçlar yüzde 50'den fazla kazandırdı! İşte en çok talep gören 5 model
İkinci el araçlar yüzde 50'den fazla kazandırdı! İşte en çok talep gören 5 model Geçtiğimiz yıl ikinci el araç fiyatları yüzde 56 oranında değer kazandı. Bu 12 aylık enflasyon ortalamasının da üzerinde gerçekleşti. Yani ikinci el araç piyasası geçtiğimiz yıl enflasyonun üzerinde kazanç sağladı.
30.01.2024 Ekonomi
800 bin liralık kemer 700 lira! Duyan dükkanın yolunu tutuyor
800 bin liralık kemer 700 lira! Duyan dükkanın yolunu tutuyor Kahramanmaraş'ta imitasyon takılara ilgi artıyor. Gerçeğinden farksız ürünler, 20 liradan 800 liraya kadar alıcı buluyor. Takılara yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Ali Atıcı, " Düğün alışverişini buradan yapanlar oluyor. Aynı kuyumcuya gelmiş gibi" dedi.
19.01.2024 Gündem
Japonya Hakkında Bilgiler; Japonya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Japonya Hakkında Bilgiler; Japonya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Bir Doğu Asya ülkesi olan Japonya, Japon Denizinden Doğu Çin Denizi'ne ve Tayvan'a kadar uzanan çok geniş bir coğrafyaya sahiptir. Türkçe anlamı ile Doğan Güneşin Ülkesi olarak isimlendirilen Japonya, aynı zamanda geniş ve köken anlamlarına da gelmektedir. 6.852 adadan oluşmakta olan bu ülke, tam anlamı ile bir takımadadır.
3.01.2024 Dünya
Fransa Hakkında Bilgiler; Fransa Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Fransa Hakkında Bilgiler; Fransa Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Dünyanın, medeniyet ve kültür sahasında önemi yeri olan Fransa, sanat ve kültür açısından dünyanın en zengin ülkeleri arasındadır. Eyfel Kulesi'nden, Notre Dame Katedrali'ne birçok tarihi yapıyı içerisinde barındıran ülke, Avrupa'nın en zengin 3. turizm yeridir. Fransa nerede, nüfusu ne kadar, para birimi nedir, başkenti neresi ve resmi dili hangisi sorularının yanıtlarını derledik.
2.01.2024 Tatil
Restoran ve kafelerde yeni dönem: Fiyat listesi zorunluluğu başladı
Restoran ve kafelerde yeni dönem: Fiyat listesi zorunluluğu başladı Yeni yılın ilk günü itibariyle lokanta, restoran, kafe ve pastanelerde fiyat listelerinin giriş kapısı ve masalara koyulması zorunlu hale geldi. Çoğu işletme karara uyarken bazı iş yerlerinde ise fiyat bilgisinin yer almadığı görüldü. Öte yandan vatandaşlar uygulamanın yerinde olduğunu söylerken, bazı işletmeciler ise işlerinin yarı yarıya düştüğünü belirtti.
1.01.2024 Haberler
Restoran ve kafelerde yeni dönem: Fiyat listesi zorunluluğu başladı
Restoran ve kafelerde yeni dönem: Fiyat listesi zorunluluğu başladı Yeni yılın ilk günü itibariyle lokanta, restoran, kafe ve pastanelerde fiyat listelerinin giriş kapısı ve masalara koyulması zorunlu hale geldi. Çoğu işletme karara uyarken bazı iş yerlerinde ise fiyat bilgisinin yer almadığı görüldü. Öte yandan vatandaşlar uygulamanın yerinde olduğunu söylerken, bazı işletmeciler ise işlerinin yarı yarıya düştüğünü belirtti.
1.01.2024 Ekonomi
Asgari ücrete yüzde 49 zam! Uzman isimlerden ilk değerlendirme
Asgari ücrete yüzde 49 zam! Uzman isimlerden ilk değerlendirme Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yeni yılda geçerli olacak asgari ücreti açıkladı. 1 Ocak 2024'ten itibaren asgari ücret yüzde 49 zamla 17 bin 2 liraya çıkacak. Peki yeni zam oranı için uzman isimler ne dedi? İşte detaylar...
27.12.2023 Ekonomi
Dünyayı oyuna getirdi! Dev rakipleri geri bıraktı
Dünyayı oyuna getirdi! Dev rakipleri geri bıraktı Türk teknoloji girişimi Dream Games’in ‘Royal Match’ oyunu dünyada en çok gelir elde eden mobil oyun oldu. Bakan Kacır, Dream Games’in Candy Crush gibi dev rakipleri geride bırakmayı başardığını paylaştı.
26.12.2023 Ekonomi
Z kuşağı bilinçli alışveriş yapıyor! Teknolojik devrim etkisi
Z kuşağı bilinçli alışveriş yapıyor! Teknolojik devrim etkisi 1997 ile 2012 yılları arasında doğan insanlar “Z kuşağı” olarak tanımlanıyor.
24.12.2023 Dünya
‘Hiç kimseden para istemedik’
‘Hiç kimseden para istemedik’ Yaptıkları yurtdışı seyahatlerinde kimseden para istemediklerini belirten Bakan Şimşek, “Türkiye’nin paraya ihtiyacı yok” dedi. Şimşek en düşük emekli aylığında da reel artışın yüzde 455 olduğunu kaydetti
22.12.2023 Ekonomi
Son dakika: Asgari ücrette maaş zammı ne kadar olacak? CNN Türk'te beklenen oranlar açıklandı...
Son dakika: Asgari ücrette maaş zammı ne kadar olacak? CNN Türk'te beklenen oranlar açıklandı... Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde, 11 Aralık'ta ilk toplantısını gerçekleştiren Asgari Ücret Tespit Komisyonu, ikinci toplantıyı bugün tamamladı. Milyonlar asgari ücretin ne kadar olacağını merak ediyor. Gazeteciler CNN TÜRK'te kulis bilgisini aktardı.
18.12.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Alım Gücü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.