Alım Gücü

Alım Gücü

Son dakika alım gücü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan alım gücü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan alım gücü haber sayfamızda...

Alım Gücü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.479 alım gücü haberi bulunmuştur.
Her aile ev sahibi olabilmeli
Her aile ev sahibi olabilmeli45 yıldır gayrimenkul geliştiren Artaş İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, yaşanan konut sorununun çözümü için “Devlet uygun fiyata arazi geliştirip, dar gelirliye üretmek şartıyla müteahhide vermeli” dedi. ‘Her dar gelirli aile bir ev sahibi olabilmeli’ diyen Çetinsaya, sosyal devlet gereği bu şartın sağlanmasının önemine dikkat çekti...
Düğün sezonuyla birlikte çeyrek ve grama olan ilgi yükseldi
Düğün sezonuyla birlikte çeyrek ve grama olan ilgi yükseldiGeçtiğimiz aylarda başlayan düğün sezonuyla birlikte altına olan ilgi de arttı. Çeyrek ve yarım altın rağbet görürken, farklı bütçelere göre gramajı düşük altınlarda tercih ediliyor.
4.08.2022Ekonomi
BRÜT-NET ASGARİ ÜCRET ne kadar oldu? 2022 Asgari Ücrete ne kadar kaç liralk zam yapıldı?
BRÜT-NET ASGARİ ÜCRET ne kadar oldu? 2022 Asgari Ücrete ne kadar kaç liralk zam yapıldı?Asgari Ücret konusunda meraklı bekleyiş sona erdi. Artan enflasyon rakamları ile birlikte 2022 yılı başında yapılan % 50'lik zam eridi. 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacağı duyurulan ara zam pazarlığında sona gelindi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma akşam saatlerinde yeni asgari ücreti açıkladı. Peki 2022 Asgari Ücret net-brüt kaç TL oldu?
4.07.2022Ekonomi
Asgari ücrette ara zam ne kadar olacak? Uzman isimler kritik soruyu cevapladı
Asgari ücrette ara zam ne kadar olacak? Uzman isimler kritik soruyu cevapladıMilyonlarca çalışanın gözü kulağı temmuz ayında yapılacak zam oranlarında... Asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "En kısa sürede müjdeli haberi vereceğiz" dedi. Peki asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? Hangi formüller konuşuluyor? Uzman isimler asgari ücrette konuşulan farklı senaryoları tek tek anlattı.
28.06.2022Haberler
Asgari ücrette ara zam ne kadar olacak? Uzman isimler kritik soruyu cevapladı
Asgari ücrette ara zam ne kadar olacak? Uzman isimler kritik soruyu cevapladıMilyonlarca çalışanın gözü kulağı temmuz ayında yapılacak zam oranlarında... Asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "En kısa sürede müjdeli haberi vereceğiz" dedi. Peki asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? Hangi formüller konuşuluyor? Uzman isimler asgari ücrette konuşulan farklı senaryoları tek tek anlattı.
28.06.2022Ekonomi
Tüm Türkiye’de ekmeğin kilo fiyatı 20 TL’yi geçmeyecek
Tüm Türkiye’de ekmeğin kilo fiyatı 20 TL’yi geçmeyecekTürkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Tüm Türkiye’de ekmeğin kilo fiyatının 20 TL’yi geçmeyeceğini söyledi.
25.06.2022Ekonomi
Akşener: En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalı
Akşener: En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalıİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Asgari ücrette şu anda işte o bugünkü zamlara uygun hale getirilmeli. Dolayısıyla en düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalı. Onlar yapmıyor kardeşim, biz yapacağız inşallah el ele vereceğiz, biz yapacağız" dedi.
23.06.2022Siyaset
Asgari ücrete ara zam gelecek mi? Makro Ekonomi Uzmanı Öngel tahminini açıkladı
Asgari ücrete ara zam gelecek mi? Makro Ekonomi Uzmanı Öngel tahminini açıkladıAsgari ücretin yeniden artırılması gündem. Konuyla ilgili açıklama yapan Makro Ekonomi Uzmanı Prof. Dr. Volkan Öngel, asgari ücrette ara düzenlemenin yakın olduğunu belirtti. Öngel asgari ücret tahminini de açıkladı.
17.06.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı
Bakan Nebati'den enflasyon mesajıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Uyguladığımız politikalar ile artan enflasyon karşısında özellikle gelir seviyesi düşük vatandaşlarımızın alım gücünü korumak için yoğun çaba sarf ediyoruz" dedi.
6.06.2022Uzmanpara
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı: Alım gücünü korumak için yoğun çaba sarf ediyoruz
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı: Alım gücünü korumak için yoğun çaba sarf ediyoruzHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabı üzerinden enflasyonla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
6.06.2022Ekonomi
Türkiye’deki̇ her 6 fideden 1’ini o üretti
Türkiye’deki̇ her 6 fideden 1’ini o ürettiTürkiye’de dikilen her 6 fideden 1’i Kamil Savaş Titiz’in elinden çıkıyor. Titiz Agro mısırdan ayçiçeğine, domatesten kavuna fide üretiyor, sadece Türkiye’nin değil dünyanın ihtiyacını da karşılıyor
Pazar esnafına indirim
Pazar esnafına indirimKuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Nazilli Pazarı esnaf ziyaretinde ‘Derman belediyeciliği’ örneğine imza attı. Başkan Günel’in talimatı ile yiyecek içecek tezgahlarında işgaliye ücretlerinde yüzde 20 oranında bir indirim uyguladı.
5.06.2022Ege
Mayıs ayı enflasyon rakamları (oranları) ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?
Mayıs ayı enflasyon rakamları (oranları) ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?Haziran ayına kısa bir süre kaldı. Haziran ayında mayıs ayı enflasyon rakamları açıklanacak. Enflasyonun yükselip yükselmediği merak edilirken "Enflasyon rakamları (oranları) ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?"sorusu art arda geliyor.
26.05.2022Ekonomi
Son dakika! AK Partili Hamza Dağ: Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün sözcülüğü yöntemini uyguluyor
Son dakika! AK Partili Hamza Dağ: Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün sözcülüğü yöntemini uyguluyorCHP lideri Kılıçdaroğlu'nun para transferi iddiasıyla ilgili konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün sözcülüğü yöntemini uyguluyor. Kılıçdaroğlu bunu ilk defa uygulamıyor. Bunu çok açık, net görüyoruz." dedi.
26.05.2022Siyaset
ASGARİ ÜCRET EK ZAM VAR MI? | Temmuzda asgari ücrete ek zam gelecek mi, artış olacak mı?
ASGARİ ÜCRET EK ZAM VAR MI? | Temmuzda asgari ücrete ek zam gelecek mi, artış olacak mı?Enflasyon rakamlarının artışı ile birlikte milyonlarca asgari ücretle çalışan ek zam gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Hükümet konu hakkında zaman zaman açıklama yaparken "Asgari ücret ek zam gelecek mi?" sorusu sıklaşıyor.
18.05.2022Gündem
Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması
Bakan Nebati'den enflasyon açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Halkımızın alım gücünü eskisinin de üzerine çıkaracağız. Enflasyon ve enflasyon ile mücadeleyi tek başına devletin çözeceği bir sorun olarak görmüyor, tüm paydaşlarla koordine edilmesi gereken bir mesele olarak değerlendiriyoruz" dedi.
17.05.2022Uzmanpara
Yargıtay'dan emsal karar! Eşin maaşına el koymak boşanma sebebi
Yargıtay'dan emsal karar! Eşin maaşına el koymak boşanma sebebiYargıtay 2. Hukuk Dairesi, eşinin maaşını alarak ekonomik şiddet uygulayan eşin boşanma davasında kusurlu kabul edileceğine hükmetti.
14.05.2022Gündem
Tezgahta indirim çağrısı!
Tezgahta indirim çağrısı!Kuşadası’nda Başkan Ömer Günel pazaryeri esnafına yapılan yüzde 20 kira indirimine dikkat çekti, “Üzerimize düşeni yerine getirdik. Esnafımız da bu indirimi etiketlerine yansıtmalı” dedi
13.05.2022Ege
Açıklanan kredi oranları sonrası konuta talep artıyor
Açıklanan kredi oranları sonrası konuta talep artıyorOrdu Müteahhitler Derneği Birliği Başkanı Kadem Adalı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni konut faiz oranlarının sektörü hareketlendireceğini söyledi.
11.05.2022Ekonomi
Bakan Bilgin açıkladı! Maaşlar için yeni çalışma
Bakan Bilgin açıkladı! Maaşlar için yeni çalışmaMilyonlarca çalışan ve emekli merakla bekliyordu. Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanı Vedat Bilgin 'Temmuz ayında maaş düzenlemesi olacak mı?' sorusuna cevap verdi. İşte
10.05.2022Haberler
Don vuran kayısıların yerine üreticiler sebze ekimine yöneldi
Don vuran kayısıların yerine üreticiler sebze ekimine yöneldiDünyanın kayısı başkenti Malatya’da geçtiğimiz günlerde meydana gelen don olayının ardından bazı kayısı bahçeleri zarar görmüştü. Don hadisesi sebebiyle kayısı bahçeleri zarar gören ve bu yıl ürün elde edemeyecek olan üreticiler ise sebze ekimine yöneldi.
10.05.2022Ekonomi
Memur-Sen Başkanı Yalçın'dan '3600 ek gösterge' açıklaması
Memur-Sen Başkanı Yalçın'dan '3600 ek gösterge' açıklamasıMemur ve memur emeklilerinin merakla beklediği 3600 ek göstergenin üçüncü toplantısının yapılmasına sayılı gün kaldı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, "Ek gösterge komisyonu çalışıyor; 2 toplantı yaptık, 3'üncü toplantı için gün sayıyoruz. Kamu işveren tarafı bize bir öneri getirecek ve onun üzerinden tartışmamız devam edecek" dedi.
7.05.2022Ekonomi
Orta sınıf araçlara talep her geçen gün azalıyor
Orta sınıf araçlara talep her geçen gün azalıyorİkinci el araç piyasasında durağan zamanlar geçerken, galerici esnafı alt ve üst sınıf araçların satıldığını, orta sınıf araçlara talebin her geçen gün azaldığını belirtiyor.
6.05.2022Ekonomi
Binali Yıldırım'dan '3600 ek gösterge' açıklaması: Çalışmalarda sona gelindi
Binali Yıldırım'dan '3600 ek gösterge' açıklaması: Çalışmalarda sona gelindiAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Memur-Sen Erzincan İl Temsilciliği Teşkilat Buluşması’nda katıldı. Yıldırım, enflasyonun doğurduğu mahrumiyetleri ve hayat pahalılığı kaynaklı sıkıntıları hafifletecek tedbirler üzerinde çalışıldığını belirtti. Binali Yıldırım 3600 ek göstergeyle ilgili çalışmalarda sona gelindiğini açıkladı.
5.05.2022Siyaset
Lüks restoranda çok iş var!
Lüks restoranda çok iş var!“Pandemiyle, üst segment restoranlarda daha çok kritik iş görüşmesi yapıldığını, karar alındığını ve kutlamaya geçildiğini görüyoruz...”

Benzer Haber Etiketleri

Alım Gücü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.