Almanya Merkez Bankası

Almanya Merkez Bankası

Son dakika Almanya Merkez Bankası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Almanya Merkez Bankası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Almanya Merkez Bankası haber sayfamızda...

Almanya Merkez Bankası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.803 almanya merkez bankasi haberi bulunmuştur.
'Alman ekonomisinde büyüme yavaşlayacak'
'Alman ekonomisinde büyüme yavaşlayacak'Almanya Merkez Bankası (Bundesbank), Alman sanayisinin tedarik darboğazlarından olumsuz etkilenmesi nedeniyle ülke ekonomisindeki büyümenin dördüncü çeyrekte muhtemelen önemli ölçüde yavaşlayacağını duyurdu.
25.10.2021Uzmanpara
Almanya artan enerji fiyatlarını takibe aldı
Almanya artan enerji fiyatlarını takibe aldıAlmanya’nın son aylarda artan enerji fiyatlarını yakından izlediği ve diğer Avrupa ülkeleri ile birlikte fiyatlara herhangi bir müdahaleyi önemli gördüğü bildirildi.
20.10.2021Uzmanpara
Bundesbank Başkanı görevi bırakıyor
Bundesbank Başkanı görevi bırakıyorAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Jens Weidmann, kişisel nedenlerden dolayı bu yıl sonunda görevini bırakacağını açıkladı.
20.10.2021Uzmanpara
Almanya'da ihracat 15 ay sonra ilk kez düştü
Almanya'da ihracat 15 ay sonra ilk kez düştüAlmanya'da ihracat, tedarik zincirindeki darboğaz ve üretim için ara mal sıkıntısı nedeniyle ağustosta yüzde 1,2 düşerek 15 aylık yükseliş serisine son verdi.
8.10.2021Uzmanpara
Almanya'da yıllık enflasyon arttı
Almanya'da yıllık enflasyon arttıAlmanya'da geçen ay yüzde 3,9 olan yıllık enflasyon, eylülde yüzde 4,1 olarak ölçüldü.
30.09.2021Uzmanpara
Bundesbank'tan enflasyon mesajı!
Bundesbank'tan enflasyon mesajı!Almanya Merkez Bankası (Bundesbank), enflasyonun 28 yılın en yüksek seviyesinden daha da yükselmesinin muhtemel olduğunu ve 2022'nin ortalarına kadar yüzde 2'nin üzerinde kalabileceğini bildirdi.
27.09.2021Uzmanpara
Büyüme tahmininde 'yüksek revizyon'
Büyüme tahmininde 'yüksek revizyon'Almanya'nın önde gelen ekonomik düşünce kuruluşlarından Halle Ekonomik Araştırma Enstitüsü (IWH), bu yıla ilişkin Gayri Safi Yurtiçi Hasıla büyüme tahminini yüzde 3,9’dan 2,2’ye revize etti.
14.09.2021Uzmanpara
Bundesbank'tan 'dijital euro' uyarısı
Bundesbank'tan 'dijital euro' uyarısıAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Jens Weidmann, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) dijital euro projesinde aşırı beklentilere karşı uyarılarda bulunarak, dijital paranın başlangıçta sınırlı bir role sahip olması gerektiğini belirtti.
14.09.2021Uzmanpara
Almanya'da ihracat artışı hız kesmiyor
Almanya'da ihracat artışı hız kesmiyorAlmanya'da ihracat, tedarik zincirindeki darboğaza rağmen temmuzda, yüzde 0,5 artarak yükseliş serisini 15'inci aya taşıdı.
9.09.2021Uzmanpara
Weidmann'dan 'Aşırı hızlı enflasyon riski' uyarısı
Weidmann'dan 'Aşırı hızlı enflasyon riski' uyarısıAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Jens Weidmann, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) aşırı hızlı enflasyon riskini göz ardı etmemesi gerektiğini belirtti.
1.09.2021Uzmanpara
Almanya'da işsizlik rakamları açıklandı
Almanya'da işsizlik rakamları açıklandıAlmanya'da işsiz sayısı, Kovid-19 salgın tedbirlerinin gevşetilmesinin ardından ekonomik toparlanmayla mevsimsel eğilimin aksine 12 bin azalarak 2,58 milyona geriledi.
31.08.2021Uzmanpara
Almanya'da İş Ortamı Güven Endeksi açıklandı
Almanya'da İş Ortamı Güven Endeksi açıklandıAlmanya'da geçen ay 100,7 puan olan Ifo İş Ortamı Güven Endeksi, ağustosta 99,4 puana düşerken, Kovid-19 vakalarının artması ve tedarik darboğazları nedeniyle Alman şirketlerin daha kötümser olduğu bildirildi.
25.08.2021Uzmanpara
Salgının Alman kamu bütçesine etkisi ağır oldu
Salgının Alman kamu bütçesine etkisi ağır olduAlmanya'da federal devlet, eyaletler ve belediyeleri kapsayan bütçe açığı, yılın ilk yarısında Kovid-19 kriziyle mücadele kapsamında yapılan harcamaların etkisiyle 80,9 milyar euroya çıktı.
24.08.2021Uzmanpara
'Almanya beklentinin altında büyüyebilir'
'Almanya beklentinin altında büyüyebilir'Almanya Merkez Bankası (Bundesbank), Kovid-19 salgınının ilave olumsuz ekonomik sonuçları nedeniyle Alman ekonomisinin bu yıl beklenenden daha az büyüyebileceğini duyurdu.
23.08.2021Uzmanpara
Weidmann faizlerin düşük tutulmasından endişeli
Weidmann faizlerin düşük tutulmasından endişeliAlmanya Merkez Bankası Başkanı (Bundesbank) Jens Weidmann, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) düşük faiz ortamını çok uzun süre devam ettirmesinden endişe ettiğini söyledi.
26.07.2021Uzmanpara
Piyasalarda delta varyantı endişesi
Piyasalarda delta varyantı endişesiKüresel piyasalarda koronavirüsün delta varyantının yayılımına ilişkin endişelerle karışık bir seyir izlenirken bugün yurt içinde ekonomik güven endeksi, yurt dışında ise Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın açıklamaları takip edilecek.
29.06.2021Uzmanpara
Bundesbank Başkanı Jens'dan kritik açıklama
Bundesbank Başkanı Jens'dan kritik açıklamaAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Jens Weidmann, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) Pandemi Acil Varlık Alım Programı (PEPP) kapsamında net alımlarının ileride adım adım azaltılması gerektiğini söyledi.
28.06.2021Uzmanpara
Alman iş dünyasının morali yükseldi
Alman iş dünyasının morali yükseldiAlmanya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) krizinde tedbirlerin gevşetilmesiyle, geçen ay 99,2 puan olan Ifo İş Dünyası Endeksi haziranda 101,8 puana yükseldi.
24.06.2021Uzmanpara
Almanya'da ekonomik toparlanma ivme kazandı
Almanya'da ekonomik toparlanma ivme kazandıAlmanya'da Kovid-19 tedbirlerinin daha da gevşetilmesinin etkisiyle bileşik Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) haziranda hizmet sektöründe toparlanma ile 60,4 puana yükseldi.
23.06.2021Uzmanpara
Bundesbank'tan büyüme açıklaması
Bundesbank'tan büyüme açıklamasıAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank), Almanya genelinde Kovid-19 vaka sayısının hızla azalması, aşılamada ilerleme ve salgına karşı alınan önlemlerin de kademeli olarak gevşetilmesiyle Alman ekonomisinin bu yılın ikinci çeyreğinde güçlü büyüyeceğini bildirdi.
21.06.2021Uzmanpara
Bundesbank büyüme tahminlerini revize etti
Bundesbank büyüme tahminlerini revize ettiAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank) Almanya için GSYH büyüme ve AB uyumlu enflasyon tahminlerini yukarı yönlü revize etti.
11.06.2021Uzmanpara
Alman iş dünyası aşı ile morallendi
Alman iş dünyası aşı ile morallendiAlmanya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) krizinde aşılamanın hızlı ilerlemesiyle, geçen ay 96,6 puan olan Ifo İş Dünyası Endeksi mayısta 99,2 puana yükseldi.
25.05.2021Uzmanpara
Almanya’da ihracat artışı devam etti
Almanya’da ihracat artışı devam ettiAlmanya'da ihracat, martta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının 3. dalgasında sıkılaştırılan kısıtlamalara rağmen, Çin ve ABD gibi önemli ticaret ortaklarına artan ihracatın etkisiyle yüzde 1,2 artarak yükseliş serisini 11'inci aya taşıdı.
7.05.2021Uzmanpara
Almanya'da işsizlik yükseldi
Almanya'da işsizlik yükseldiAlmanya'da işsiz sayısı, hükümetin iş gücünü korumaya yönelik önlemlerine rağmen nisanda 9 bin artarak 2 milyon 760 bine yükseldi.
29.04.2021Uzmanpara
Alman iş dünyası iyimser değil
Alman iş dünyası iyimser değilAlmanya'da geçen ay 96,6 puan olan Ifo İş Dünyası Endeksi, nisanda 96,8 puana yükselse de beklentilerin altında kaldı.
26.04.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

AlmanyaBundesbankbüyümeekonomiihracat

Almanya Merkez Bankası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.