Bundesbank

Bundesbank

Son dakika Bundesbank haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bundesbank gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bundesbank haber sayfamızda...

Bundesbank

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 156 bundesbank haberi bulunmuştur.
Almanya’da ihracat artışı devam etti
Almanya’da ihracat artışı devam ettiAlmanya'da ihracat, martta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının 3. dalgasında sıkılaştırılan kısıtlamalara rağmen, Çin ve ABD gibi önemli ticaret ortaklarına artan ihracatın etkisiyle yüzde 1,2 artarak yükseliş serisini 11'inci aya taşıdı.
7.05.2021Uzmanpara
Almanya'da işsizlik yükseldi
Almanya'da işsizlik yükseldiAlmanya'da işsiz sayısı, hükümetin iş gücünü korumaya yönelik önlemlerine rağmen nisanda 9 bin artarak 2 milyon 760 bine yükseldi.
29.04.2021Uzmanpara
Alman iş dünyası iyimser değil
Alman iş dünyası iyimser değilAlmanya'da geçen ay 96,6 puan olan Ifo İş Dünyası Endeksi, nisanda 96,8 puana yükselse de beklentilerin altında kaldı.
26.04.2021Uzmanpara
Alman ekonomisi yılın ilk çeyreğinde daraldı
Alman ekonomisi yılın ilk çeyreğinde daraldıAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank), salgının yayılmasını önlemek amacıyla uygulanan daha katı ve uzun kısıtlamaların özel tüketimi yavaşlatması nedeniyle Alman ekonomisinin bu yılın ilk çeyreğinde daraldığını bildirdi.
19.04.2021Uzmanpara
Almanya’da ihracat artışı devam etti
Almanya’da ihracat artışı devam ettiAlmanya'da ihracat, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında sıkılaştırılan kısıtlamalara rağmen şubatta, Çin'e yapılan ihracatın etkisiyle yüzde 0,9 artarak yükseliş serisini 10'uncu aya taşıdı.
9.04.2021Uzmanpara
Piyasalar beklentileri aşan verilerle toparlandı
Piyasalar beklentileri aşan verilerle toparlandıKüresel piyasalar haftaya satıcılı başlamasına karşın, haftanın ikinci yarısında küresel bazda beklentilerden iyi gelen makroekonomik veriler ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında aşılama çalışmalarındaki ilerlemeyle pozitif seyrederken, gelecek hafta ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın konuşmaları ile yoğun veri gündemi takip edilecek.
27.03.2021Uzmanpara
Almanya blokzincir kullanarak tahvil alım satımını test etti
Almanya blokzincir kullanarak tahvil alım satımını test ettiAlmanya’da yatırımcıların blokzincir kullanarak tahvil gibi menkul kıymetleri alıp satmalarını sağlayan teknolojinin test edildiği bildirildi.
24.03.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları düşüşle açıldı
Avrupa borsaları düşüşle açıldıAvrupa borsaları, haftanın ikinci işlem gününe satıcılı bir seyirle başladı.
23.03.2021Uzmanpara
Petrol ne kadar oldu?
Petrol ne kadar oldu?Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 64,02 dolardan işlem görüyor.
23.03.2021Uzmanpara
Piyasalar karışık seyrediyor
Piyasalar karışık seyrediyorKüresel piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında bazı ülkelerin tedbirleri sıkılaştırması, ekonomilerin toparlanmasına yönelik beklentiler ve veri gündeminin sakin olmasının etkisiyle dün karışık bir seyir izledi.
23.03.2021Uzmanpara
Jerome Powell'dan dijital para açıklaması
Jerome Powell'dan dijital para açıklamasıABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, merkez bankası dijital para birimi konusunda bir karar aşamasında olmadıklarını ve acele edilmesine gerek olmadığını belirterek, bu konuda Kongre'nin desteği olmadan ilerlemeyeceklerini ifade etti.
22.03.2021Ekonomi
Powell'dan dijital para mesajı!
Powell'dan dijital para mesajı!ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, merkez bankası dijital para birimi konusunda bir karar aşamasında olmadıklarını ve acele edilmesine gerek olmadığını belirterek, bu konuda Kongre'nin desteği olmadan ilerlemeyeceklerini ifade etti.
22.03.2021Uzmanpara
Bundesbank: Alman ekonomisi keskin şekilde daralabilir
Bundesbank: Alman ekonomisi keskin şekilde daralabilirAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank), salgının yayılmasını önlemek amacıyla uygulanan sıkı kısıtlamalar sonucu ülke ekonomisinin ilk çeyrekte keskin şekilde daralabileceğini belirtti.
22.03.2021Uzmanpara
Almanya'da ihracat artışı ocakta da devam etti
Almanya'da ihracat artışı ocakta da devam ettiAlmanya'da ihracat, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ikinci dalgaya rağmen ocakta, Çin'e yapılan ihracatın etkisiyle yüzde 1,4 artarak yükseliş serisini 9'uncu aya taşıdı.
9.03.2021Uzmanpara
Almanya Merkez Bankası ilk kez kar payı dağıtmayacak
Almanya Merkez Bankası ilk kez kar payı dağıtmayacakAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank), temerrüt ve faiz artışı riskleri nedeniyle 2020 yılı için kar payı dağıtmama kararı aldı.
3.03.2021Uzmanpara
Bundesbank: Alman ekonomisi muhtemelen küçülecek
Bundesbank: Alman ekonomisi muhtemelen küçülecekAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank), Alman ekonomisinin Kovid-19 salgınının yayılmasını önleme kısıtlamalarından etkilenmesi nedeniyle birinci çeyrekte muhtemelen küçüleceğini ve ikinci çeyrekte vaka sayılarının düşmesi ve aşılamanın ivme kazanmasıyla toparlanacağını belirtti.
22.02.2021Uzmanpara
Almanya’da ekonomi durgunlaşacak
Almanya’da ekonomi durgunlaşacakAlmanya'nın önemli ekonomi ve düşünce kuruluşlarından Ekonomi Araştırma Enstitüsü (Ifo), ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin kısıtlamaların süresinin 14 Şubat’a kadar uzatılmasının ilk çeyrekte ekonomiyi durgunlaştıracağını bildirdi.
21.01.2021Uzmanpara
Bundesbank'tan Alman ekonomisi için uyarı
Bundesbank'tan Alman ekonomisi için uyarıAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank), Alman ekonomisinin Kovid-19 salgınında "su üstünde" kalmayı başardığını ancak salgının yayılmasını önlemeye yönelik kısıtlamaların tekrar uzatılması durumunda ekonomide büyük bir gerileme yaşanabileceği uyarısında bulundu.
18.01.2021Uzmanpara
Salgın 2020’de Alman ekonomisini vurdu
Salgın 2020’de Alman ekonomisini vurduYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının neden olduğu ekonomik kriz Avrupa’nın lokomotif ülkesi Almanya’yı benzeri görülmemiş şekilde vururken, ülke ekonomisindeki toparlanmanın büyük ölçüde salgının kontrol altına alınmasına bağlı olduğu belirtiliyor.
16.01.2021Uzmanpara
Almanya'da ihracat artışını 7. aya taşıdı
Almanya'da ihracat artışını 7. aya taşıdıAlmanya'da ihracat, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ikinci dalgaya rağmen Kasım 2020’de, Çin'e yapılan satışların etkisiyle yüzde 2,2 artarak yükseliş serisini 7'inci aya taşıdı.
8.01.2021Uzmanpara
'ECB ihtiyaç olur ise faizleri yükseltir'
'ECB ihtiyaç olur ise faizleri yükseltir'Bundesbank Başkanı ve Avrupa Merkez Bankası üyesi Jens Weidmann, koronavirüs salgını sürecinde ekonomilerini desteklemek için kamu borcunu artırmak zorunda kalan hükümetleri, Avrupa Merkez Bankası'ndan (ECB) faizleri sonsuza kadar düşük tutmasını beklememeleri yönünde uyardı.
31.12.2020Uzmanpara
Avrupa borsaları İngiltere hariç yükselişle kapandı
Avrupa borsaları İngiltere hariç yükselişle kapandıAvrupa borsaları, haftanın ilk işlem gününü İngiltere hariç yükselişle tamamladı. Kapanışta, gösterge endeksi Stoxx Europe 600 yüzde 0,44 artışla 391,85 puana çıktı.
14.12.2020Ekonomi
Bundesbank, Almanya'nın 2021 büyüme tahminini düşürdü
Bundesbank, Almanya'nın 2021 büyüme tahminini düşürdüAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank) Almanya'ya ilişkin gelecek yıl için büyüme tahminini yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ikinci dalga ve salgına yönelik sıkı tedbirlerin yeniden uygulanması nedeniyle aşağı yönlü güncelledi.
11.12.2020Uzmanpara
Almanya'da ihracat artışını 6. aya taşıdı
Almanya'da ihracat artışını 6. aya taşıdıAlmanya'da ihracat, ekimde ivme kaybetmesine karşın yüzde 0,8 artarak yükseliş serisini 6'ncı aya taşıdı.
9.12.2020Uzmanpara
'Alman ekonomisi ikinci dalgada duraklayacak ya da daralacak'
'Alman ekonomisi ikinci dalgada duraklayacak ya da daralacak'Almanya Merkez Bankası (Bundesbank), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ikinci dalgaya yönelik ülke ve yurt dışında kasım ayındaki tedbirler nedeniyle Alman ekonomisinin duraklayacağını veya daralacağını duyurdu.
16.11.2020Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

almanyaekonomiihracatBundesbankçin

Bundesbank ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.