Bundesbank

Bundesbank

Son dakika Bundesbank haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bundesbank gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bundesbank haber sayfamızda...

Bundesbank

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 163 bundesbank haberi bulunmuştur.
Piyasalarda delta varyantı endişesi
Piyasalarda delta varyantı endişesiKüresel piyasalarda koronavirüsün delta varyantının yayılımına ilişkin endişelerle karışık bir seyir izlenirken bugün yurt içinde ekonomik güven endeksi, yurt dışında ise Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın açıklamaları takip edilecek.
29.06.2021Uzmanpara
Bundesbank Başkanı Jens'dan kritik açıklama
Bundesbank Başkanı Jens'dan kritik açıklamaAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Jens Weidmann, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) Pandemi Acil Varlık Alım Programı (PEPP) kapsamında net alımlarının ileride adım adım azaltılması gerektiğini söyledi.
28.06.2021Uzmanpara
Alman iş dünyasının morali yükseldi
Alman iş dünyasının morali yükseldiAlmanya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) krizinde tedbirlerin gevşetilmesiyle, geçen ay 99,2 puan olan Ifo İş Dünyası Endeksi haziranda 101,8 puana yükseldi.
24.06.2021Uzmanpara
Almanya'da ekonomik toparlanma ivme kazandı
Almanya'da ekonomik toparlanma ivme kazandıAlmanya'da Kovid-19 tedbirlerinin daha da gevşetilmesinin etkisiyle bileşik Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) haziranda hizmet sektöründe toparlanma ile 60,4 puana yükseldi.
23.06.2021Uzmanpara
Bundesbank'tan büyüme açıklaması
Bundesbank'tan büyüme açıklamasıAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank), Almanya genelinde Kovid-19 vaka sayısının hızla azalması, aşılamada ilerleme ve salgına karşı alınan önlemlerin de kademeli olarak gevşetilmesiyle Alman ekonomisinin bu yılın ikinci çeyreğinde güçlü büyüyeceğini bildirdi.
21.06.2021Uzmanpara
Bundesbank büyüme tahminlerini revize etti
Bundesbank büyüme tahminlerini revize ettiAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank) Almanya için GSYH büyüme ve AB uyumlu enflasyon tahminlerini yukarı yönlü revize etti.
11.06.2021Uzmanpara
Alman iş dünyası aşı ile morallendi
Alman iş dünyası aşı ile morallendiAlmanya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) krizinde aşılamanın hızlı ilerlemesiyle, geçen ay 96,6 puan olan Ifo İş Dünyası Endeksi mayısta 99,2 puana yükseldi.
25.05.2021Uzmanpara
Almanya’da ihracat artışı devam etti
Almanya’da ihracat artışı devam ettiAlmanya'da ihracat, martta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının 3. dalgasında sıkılaştırılan kısıtlamalara rağmen, Çin ve ABD gibi önemli ticaret ortaklarına artan ihracatın etkisiyle yüzde 1,2 artarak yükseliş serisini 11'inci aya taşıdı.
7.05.2021Uzmanpara
Almanya'da işsizlik yükseldi
Almanya'da işsizlik yükseldiAlmanya'da işsiz sayısı, hükümetin iş gücünü korumaya yönelik önlemlerine rağmen nisanda 9 bin artarak 2 milyon 760 bine yükseldi.
29.04.2021Uzmanpara
Alman iş dünyası iyimser değil
Alman iş dünyası iyimser değilAlmanya'da geçen ay 96,6 puan olan Ifo İş Dünyası Endeksi, nisanda 96,8 puana yükselse de beklentilerin altında kaldı.
26.04.2021Uzmanpara
Alman ekonomisi yılın ilk çeyreğinde daraldı
Alman ekonomisi yılın ilk çeyreğinde daraldıAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank), salgının yayılmasını önlemek amacıyla uygulanan daha katı ve uzun kısıtlamaların özel tüketimi yavaşlatması nedeniyle Alman ekonomisinin bu yılın ilk çeyreğinde daraldığını bildirdi.
19.04.2021Uzmanpara
Almanya’da ihracat artışı devam etti
Almanya’da ihracat artışı devam ettiAlmanya'da ihracat, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında sıkılaştırılan kısıtlamalara rağmen şubatta, Çin'e yapılan ihracatın etkisiyle yüzde 0,9 artarak yükseliş serisini 10'uncu aya taşıdı.
9.04.2021Uzmanpara
Piyasalar beklentileri aşan verilerle toparlandı
Piyasalar beklentileri aşan verilerle toparlandıKüresel piyasalar haftaya satıcılı başlamasına karşın, haftanın ikinci yarısında küresel bazda beklentilerden iyi gelen makroekonomik veriler ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında aşılama çalışmalarındaki ilerlemeyle pozitif seyrederken, gelecek hafta ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın konuşmaları ile yoğun veri gündemi takip edilecek.
27.03.2021Uzmanpara
Almanya blokzincir kullanarak tahvil alım satımını test etti
Almanya blokzincir kullanarak tahvil alım satımını test ettiAlmanya’da yatırımcıların blokzincir kullanarak tahvil gibi menkul kıymetleri alıp satmalarını sağlayan teknolojinin test edildiği bildirildi.
24.03.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları düşüşle açıldı
Avrupa borsaları düşüşle açıldıAvrupa borsaları, haftanın ikinci işlem gününe satıcılı bir seyirle başladı.
23.03.2021Uzmanpara
Petrol ne kadar oldu?
Petrol ne kadar oldu?Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 64,02 dolardan işlem görüyor.
23.03.2021Uzmanpara
Piyasalar karışık seyrediyor
Piyasalar karışık seyrediyorKüresel piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında bazı ülkelerin tedbirleri sıkılaştırması, ekonomilerin toparlanmasına yönelik beklentiler ve veri gündeminin sakin olmasının etkisiyle dün karışık bir seyir izledi.
23.03.2021Uzmanpara
Jerome Powell'dan dijital para açıklaması
Jerome Powell'dan dijital para açıklamasıABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, merkez bankası dijital para birimi konusunda bir karar aşamasında olmadıklarını ve acele edilmesine gerek olmadığını belirterek, bu konuda Kongre'nin desteği olmadan ilerlemeyeceklerini ifade etti.
22.03.2021Ekonomi
Powell'dan dijital para mesajı!
Powell'dan dijital para mesajı!ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, merkez bankası dijital para birimi konusunda bir karar aşamasında olmadıklarını ve acele edilmesine gerek olmadığını belirterek, bu konuda Kongre'nin desteği olmadan ilerlemeyeceklerini ifade etti.
22.03.2021Uzmanpara
Bundesbank: Alman ekonomisi keskin şekilde daralabilir
Bundesbank: Alman ekonomisi keskin şekilde daralabilirAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank), salgının yayılmasını önlemek amacıyla uygulanan sıkı kısıtlamalar sonucu ülke ekonomisinin ilk çeyrekte keskin şekilde daralabileceğini belirtti.
22.03.2021Uzmanpara
Almanya'da ihracat artışı ocakta da devam etti
Almanya'da ihracat artışı ocakta da devam ettiAlmanya'da ihracat, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ikinci dalgaya rağmen ocakta, Çin'e yapılan ihracatın etkisiyle yüzde 1,4 artarak yükseliş serisini 9'uncu aya taşıdı.
9.03.2021Uzmanpara
Almanya Merkez Bankası ilk kez kar payı dağıtmayacak
Almanya Merkez Bankası ilk kez kar payı dağıtmayacakAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank), temerrüt ve faiz artışı riskleri nedeniyle 2020 yılı için kar payı dağıtmama kararı aldı.
3.03.2021Uzmanpara
Bundesbank: Alman ekonomisi muhtemelen küçülecek
Bundesbank: Alman ekonomisi muhtemelen küçülecekAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank), Alman ekonomisinin Kovid-19 salgınının yayılmasını önleme kısıtlamalarından etkilenmesi nedeniyle birinci çeyrekte muhtemelen küçüleceğini ve ikinci çeyrekte vaka sayılarının düşmesi ve aşılamanın ivme kazanmasıyla toparlanacağını belirtti.
22.02.2021Uzmanpara
Almanya’da ekonomi durgunlaşacak
Almanya’da ekonomi durgunlaşacakAlmanya'nın önemli ekonomi ve düşünce kuruluşlarından Ekonomi Araştırma Enstitüsü (Ifo), ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin kısıtlamaların süresinin 14 Şubat’a kadar uzatılmasının ilk çeyrekte ekonomiyi durgunlaştıracağını bildirdi.
21.01.2021Uzmanpara
Bundesbank'tan Alman ekonomisi için uyarı
Bundesbank'tan Alman ekonomisi için uyarıAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank), Alman ekonomisinin Kovid-19 salgınında "su üstünde" kalmayı başardığını ancak salgının yayılmasını önlemeye yönelik kısıtlamaların tekrar uzatılması durumunda ekonomide büyük bir gerileme yaşanabileceği uyarısında bulundu.
18.01.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

AlmanyaBundesbankekonomiküreselpiyasa

Bundesbank ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.