Ampütasyon

Ampütasyon

Son dakika ampütasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ampütasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ampütasyon haber sayfamızda...

Ampütasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 64 ampütasyon haberi bulunmuştur.
Bacağı kesilen Jamie Spears ilk kez görüntülendi! Tanınmamak için şapka taktı
Bacağı kesilen Jamie Spears ilk kez görüntülendi! Tanınmamak için şapka taktı Britney Spears'ın vasilik davasıyla senelerce kavgalı olduğu babası Jamie Spears, geçtiğimiz aylarda ciddi bir enfeksiyon nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Jamie'nin bacağının geçirdiği enfeksiyon nedeniyle kesildiği ise geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Baba Spears, Ampütasyondan sonra ilk kez görüntülendi.
14.12.2023 Cadde
Britney Spears'ın babası Jamie Spears'ın bacağı kesildi!
Britney Spears'ın babası Jamie Spears'ın bacağı kesildi! Britney Spears'ın vasilik davasıyla senelerce kavgalı olduğu babası Jamie Spears, geçtiğimiz aylarda ciddi bir enfeksiyon nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Jamie'nin bacağının geçirdiği enfeksiyon nedeniyle kesildiği ve durumunun iyi olmadığı öne sürüldü.
6.12.2023 Cadde
'Kesilmek zorunda' denen bacağı için dört şehir dolaştı! 'Yüzyıllık' Mucize gerçekleşti
'Kesilmek zorunda' denen bacağı için dört şehir dolaştı! 'Yüzyıllık' Mucize gerçekleşti Diyarbakır’da yaşayan 23 yaşındaki Merve Ay, henüz 8 yaşındayken sol ayak topuğunda tespit edilen damarsal bir tümör ile 12 yıl mücadele etti. Defalarca ameliyat oldu, hastalığına ve imkansızlıklara rağmen acil tıp teknikerliğini kazandı. Tümör yüzünden artık yürüyemez hale gelen Merve’ye, gittiği her doktor bacağının kesilmek zorunda olduğunu söyledi. Adı, “yüzyılın kalp cerrahları" arasında gösterilen Ordinaryus Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos, Merve’nin bacağını kesmeden sağlığına kavuşturdu.
3.12.2023 Gündem
'Beyni olmayan adam' gerçek mi? 'Gizli yetenekleri ortaya çıkabilir'
'Beyni olmayan adam' gerçek mi? 'Gizli yetenekleri ortaya çıkabilir' Son günlerde herkes beyin dokusunun büyük bir kısmını kaybetmesine rağmen yine de normal bir hayat sürdürebilen kişiyi konuşuyor. Peki sosyal medya platformu TikTok'ta izlenme rekorları kıran bu videoda izlediklerimiz gerçek mi? Beyin hasarı alan bir kişinin günlük yaşamına devam etmesi mümkün mü?
2.12.2023 Gündem
1 saat kalp masajı yapıldı! Doktorlar 'yaşama şansı yok' dedi: 100 gün sonra şoke eden mucize
1 saat kalp masajı yapıldı! Doktorlar 'yaşama şansı yok' dedi: 100 gün sonra şoke eden mucize Kızının tedavisi için gittiği hastanede kalp krizi geçiren ve 1 saatlik kalp masajıyla hayata dönen anne, 100 gün hastanede kaldı. Kalbinin sol ana damarında yırtık olduğu tespit edilen, doktorların bile yaşama şansını zayıf gördüğü Nuran Yılmaz sağlığına kavuştu.
4.10.2023 Gündem
Antalya’dan Meis’e uzanan yardım eli!
Antalya’dan Meis’e uzanan yardım eli! Yunanistan’ın Meis Adası’nda yaşayan üç yaşındaki Valentina Kavvidas’ın kolu asansöre sıkıştı. Küçük kızın Yunanistan’da tam teşekküllü bir hastaneye sevki için helikopter gecikince devreye adaya yolcu getiren Türk kaptan girdi. Tekneyle Türkiye’ye getirilen çocuk, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyat edildi.
4.10.2023 Gündem
Et yiyen bakteri kabusu! İlaç verip eve gönderdikleri kadının bacağı kesildi
Et yiyen bakteri kabusu! İlaç verip eve gönderdikleri kadının bacağı kesildi Tatile gittiği Bahamalar'da et yiyen bakteri virüsü kaptığı düşünülen ABD askeri Jennifer, 10 günde 12 ameliyat geçirdi ve sonrasında kabusu yaşadı.
30.08.2023 Dünya
GATA'da eksik malzeme iddiasına Bakan Koca'dan yanıt: Tamamen asılsızdır
GATA'da eksik malzeme iddiasına Bakan Koca'dan yanıt: Tamamen asılsızdır GATA'dan “Malzeme krizi, kopan parmağı dikmeyi engelledi!" balığıyla yer alan habere yanıt verdi.
22.08.2023 Gündem
Damar tıkanıklığında kök hücre tedavisi
Damar tıkanıklığında kök hücre tedavisi Damarlarının tamamına yakını tıkalı ve bypass yapılamayan, ilaç tedavisine yanıt vermeyen hastalara kendi dokularından veya uygun antijenik özellikte hazır kök hücreler kullanılarak damarsız bölgesinde hızla yeni damar oluşturulabiliyor.
19.08.2023 Pazar
Rus füzesi vurdu, bacaklarından oldu! 18 ayda 50 bin kişiye ampütasyon
Rus füzesi vurdu, bacaklarından oldu! 18 ayda 50 bin kişiye ampütasyon Savaşta Rus ordusunun attığı füzenin yakınına düşmesi nedeniyle bacaklarını kaybeden Ukrayna askerinin şimdilerde baletlik yaptığı ortaya çıktı. Ayrıca Alman kaynaklar işgal süreci boyunca uzuvları kesilen Ukrayna askerlerinin sayısını açıkladı, söz konusu veriler oldukça vahim.
14.08.2023 Dünya
Kabus gibi olay! Tek bir ısırık sonrası el ve ayaklarını kestiler
Kabus gibi olay! Tek bir ısırık sonrası el ve ayaklarını kestiler ABD'de bir pire tarafından ısırılan ve hayatı kabusa dönen Micheal Kohlhof dünya basınında manşet oldu.
23.07.2023 Dünya
Yürüyen merdivende dehşet! Kurtarmak için bacağını kestiler
Yürüyen merdivende dehşet! Kurtarmak için bacağını kestiler Havalimanında şans eseri bavuluna takılan ve yürüyen merdivene sıkışan kadın milyonda bir ihtimal yaşanacak olan senaryoya maruz kaldı. Söz konusu kadının başına gelenler dünya basınında ses getirdi.
29.06.2023 Dünya
Karı kocaya palalı saldırı: Adamın bacağını, kadının parmağını kestiler
Karı kocaya palalı saldırı: Adamın bacağını, kadının parmağını kestiler Kendi evlerinde palalı bir grubun saldırısına uğrayan ve parmak ve bacağını kaybeden çiftin hikayesi dünya medyasında kendine ön sıralardan yer buldu.
19.06.2023 Dünya
Enkazdan sağ çıktılar ama artık eli, kolu ve bacakları yok! Şimdi ne olacak? '3 ila 5 yıl sürebilir'
Enkazdan sağ çıktılar ama artık eli, kolu ve bacakları yok! Şimdi ne olacak? '3 ila 5 yıl sürebilir' Deprem felaketi sonrası yaraların sarılmaya çalışıldığı bu zorlu süreçte göz ardı edilmemesi gereken konulardan biri de enkazdan sağ çıkarılan ancak hayatta kalabilmek için kurtarılma anında ya da hastanede eli, ayağı, kolu ya da bacağı kesilmek zorunda kalan depremzedeler. 'Ampütasyon' olarak adlandırılan bu süreç ve sonrasına dair bilgi veren uzmanların söyledikleri ise deprem kuşağında yer alan bir ülke olan Türkiye'de yaşayan herkesi yakından ilgilendiriyor.
4.03.2023 Gündem
Bölgede çok sayıda çocuğun aşısı eksik
Bölgede çok sayıda çocuğun aşısı eksik Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER), Hatay’daki son büyük deprem öncesine kadar ele aldığı saha incelemesine ilişkin rapor hazırladı.
25.02.2023 Gündem
Kompartman sendromu tedavi gerektiriyor
Kompartman sendromu tedavi gerektiriyor Fizyoterapist Didem Taşlıyurt’un verdiği bilgiye göre, depremzedelerde sık görülen “kompartman sendromu” tedavi edilmediğinde felç, kangren ve uzuv kaybı gibi ağır sonuçlara neden olabiliyor.
21.02.2023 Gündem
Gölcük'te enkazdan çıktı, şimdi depremzedeler uzuv kaybetmesin diye çabalıyor
Gölcük'te enkazdan çıktı, şimdi depremzedeler uzuv kaybetmesin diye çabalıyor Gölçük depreminde, 14 saat enkaz altında kalıp, yaralı olarak çıkarılan Dr. Öğr. Üyesi Yavuz Aslan, şimdi, Abdülhamit Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Hiperbarik Oksijen Tedavisi Merkezi'nde, kendisi gibi enkazdan çıkarılan yaralılar uzuvlarını kaybetmesin diye, 30 kişilik ekibiyle bir haftadır gece gündüz çalışıyor. 
16.02.2023 Haberler
Gölcük'te enkazdan çıktı, şimdi depremzedeler uzuv kaybetmesin diye çabalıyor
Gölcük'te enkazdan çıktı, şimdi depremzedeler uzuv kaybetmesin diye çabalıyor Gölçük depreminde, 14 saat enkaz altında kalıp, yaralı olarak çıkarılan Dr. Öğr. Üyesi Yavuz Aslan, şimdi, Abdülhamit Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Hiperbarik Oksijen Tedavisi Merkezi'nde, kendisi gibi enkazdan çıkarılan yaralılar uzuvlarını kaybetmesin diye, 30 kişilik ekibiyle bir haftadır gece gündüz çalışıyor. 
16.02.2023 Gündem
Kopan sol ayağı 6 saatte dikildi! 7 ay sonra yürüdü
Kopan sol ayağı 6 saatte dikildi! 7 ay sonra yürüdü Zonguldak'ta bir firmada usta olarak çalışan Celal Gök sol ayağını iş makinesinin kepçesine kaptırdı. Kopan sol ayağı, 6 saat süren ameliyatla dikildi.
19.01.2023 Gündem
Tahnit dükkanında sergilemek için hastanın ayağını kesen hemşireye dava
Tahnit dükkanında sergilemek için hastanın ayağını kesen hemşireye dava ABD'nin Wisconsin eyaletinde hemşire Mary K. Brown, yaşlı bir adamın ayağını izin olmadan kesti. Brown'ın, kesik ayağı tahnit edip (cesedin veya uzvun bozulmaması için yapılan işlem) çocuklara "Botlarınızı giyin" uyarısı olarak göstermek istediği iddia edildi.
10.11.2022 Dünya
Diyabetik ayak yarasını önlemek için bakım tavsiyeleri
Diyabetik ayak yarasını önlemek için bakım tavsiyeleri Diyabet nedeniyle kan şekerinin uzun süreli yüksek olması sinirlerin zarar görmesine yol açabilir. Bu durumda diyabetik nöropatinin yani vücuttaki periferik sinirler üzerindeki hasarın ortaya çıktığını ve bunun da sinirlerin ağrı ve diğer duyuları iletmesini engellediğini belirten Endokrinoloji Uzmanı Dr. Erdem Türemen, önemli tavsiyelerde bulundu.
15.09.2022 Genel Sağlık
Tıp tarihini aydınlatan keşif... İlk kez 31 bin yıl önce yapılmış!
Tıp tarihini aydınlatan keşif... İlk kez 31 bin yıl önce yapılmış! Yaklaşık 31 bin yıl önce yetenekli bir Taş Devri cerrahı, bir çocuğun bacağını kesti. Yeni bir araştırmada bu ameliyatın, kayıtlara geçen en eski tıbbi ampüstasyon olduğu sonucuna varıldı.
14.09.2022 Dünya
31 bin yıllık operasyon!
31 bin yıllık operasyon! Endonezya’daki bir mağarada 31 bin yıl önce yapılmış en eski ampütasyona dair kanıtlar bulundu.
9.09.2022 Dünya
‘Geç kalsaydım komple bacağımı kaybederdim’
‘Geç kalsaydım komple bacağımı kaybederdim’ Diyabet nedeniyle bacağındaki 3 damarı tıkanan, farkına varmadığı için sağ ayak parmağını kaybeden gazeteci ve haber spikeri Korcan Karar, Medicana International İzmir Hastanesi’nde sağlığına kavuştu.
27.06.2022 Ege
Kanser hastası genç, bacağının kesilip kesilmemesine yazı tura atarak karar verdi
Kanser hastası genç, bacağının kesilip kesilmemesine yazı tura atarak karar verdi Kanseri iki kez yenen genç, bacağının kesilip kesilmemesine karar verirken "yazı tura attığını" söyledi.
21.01.2022 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Ampütasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.