Anadolu

Anadolu

Son dakika Anadolu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Anadolu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Anadolu haber sayfamızda...

Anadolu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 164.420 anadolu haberi bulunmuştur.
Erdoğan, KAAN ile başladı projeleri tek tek saydı: Füze sistemlerine sahip olmak beka meselesidir
Erdoğan, KAAN ile başladı projeleri tek tek saydı: Füze sistemlerine sahip olmak beka meselesidirSakarya'da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadele konusunda net mesajlar verirken milli muharip uçak KAAN, İHA, SİHA ve savunma sanayiinin önemine dikkat çekti.
24.02.2024Gündem
BATMAN SON DEPREMLER: Batman'da deprem mi oldu? Batman'da son 24 saatte meydana gelen depremler listesi
BATMAN SON DEPREMLER: Batman'da deprem mi oldu? Batman'da son 24 saatte meydana gelen depremler listesiTürkiye, Doğu Anadolu Fay Hattı üzerinde bulunması sebebiyle sıklıkla depremlere maruz kalmaktadır. Batman da bu deprem riski altında olan illerimizden biridir. Son dönemde Batman'da da birkaç deprem meydana gelmiştir. Örneğin, 2023 yılında 4.6 büyüklüğünde bir deprem yaşanmıştır. Bu deprem, Batman ve çevresinde hissedilmiş ve halk arasında kısa süreli bir panik yaratmıştır. Batman'da son dakika meydana gelen depremleri Milliyet.com.tr son depremler sayfasında görüntüleyebilirsiniz.
24.02.2024Bilgi Rehberi
ŞANLIURFA SON DEPREMLER 2024: Şanlıurfa'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde deprem oldu? Şanlıurfa'da son 24 saatte meydana gelen depremler listesi
ŞANLIURFA SON DEPREMLER 2024: Şanlıurfa'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde deprem oldu? Şanlıurfa'da son 24 saatte meydana gelen depremler listesiTürkiye, tarihi boyunca deprem kuşağında bulunması sebebiyle sıklıkla depremlerle karşı karşıya kalmaktadır. Son dönemde yaşanan depremler arasında 2024 yılında Şanlıurfa'da meydana gelen depremler de yer almaktadır. Şanlıurfa, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin önemli illerinden biri olup, deprem riskine sahip bir şehirdir. Şanlıurfa'da gerçekleşen depremler, genellikle bu bölgedeki aktif fay hatlarından kaynaklanmaktadır. Bu fay hatlarından kaynaklanan depremler, yerel halkın yaşantısını etkilemekte ve bölgede bazı yıkımlara yol açabilmektedir. Son depremlere ilişkin olarak, Şanlıurfa'da 2024 yılında meydana gelen depremlere ilişkin haritalar ve bilgiler, ilgili kurumlar tarafından yayımlanmaktadır. Bu haritalar ve bilgiler, ilgili bölgelerdeki mülkiyet sahipleri, yerel yönetimler ve afet yönetimi kurumları tarafından takip edilmektedir. Şanlıurfa'da son dakika meydana gelen depremleri Milliyet.com.tr son depremler sayfasında görüntüleyebilirsiniz.
24.02.2024Bilgi Rehberi
MUŞ SON DEPREMLER: Muş'ta deprem mi oldu? Muş'ta son 24 saatte meydana gelen depremler listesi
MUŞ SON DEPREMLER: Muş'ta deprem mi oldu? Muş'ta son 24 saatte meydana gelen depremler listesiMuş ili, Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunmakta ve yüksek deprem riskine sahip bir bölgede yer almaktadır. Son zamanlarda Muş ili çevresinde küçük ölçekte depremler meydana gelmiştir. 2022 yılında Muş'un Malazgirt ilçesinde 4.8 büyüklüğünde bir deprem yaşanmıştır. Bu depremde de bölgede hafif hasarlar oluşmuş ve vatandaşlar arasında kısa süreli bir korku yaşanmıştır. 2023 yılında ise Muş'un Bulanık ilçesinde 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Muş son depremler listesine Milliyet.com.tr son depremler sayfasından ulaşabilirsiniz. İşte Muş'ta 24 saat için meydana gelmiş depremler.
24.02.2024Bilgi Rehberi
Halı ihracatçılarının yeni rotası Hindistan
Halı ihracatçılarının yeni rotası HindistanGaziantepli halı ihracatçıları bu kez dünyanın en büyük nüfusuna sahip olan ülkesi Hindistan’ı hedef pazar olarak belirleyerek 25 Şubat-2 Mart 2024 tarihleri arasında bu ülkeye yönelik Hindistan Sektörel Ticaret Heyeti düzenliyor.
24.02.2024Ekonomi
Plazadan köy muhtarlığına! 'Züğürt Ağa gibi olma' diyorlar ama korkusu yok
Plazadan köy muhtarlığına! 'Züğürt Ağa gibi olma' diyorlar ama korkusu yokUluç Özturan, 5 yıl önce İstanbul'dan İzmir Kınık'taki Çiftlikköy’e yerleşerek yeni bir yaşam kurdu. Bir zamanlar yabancısı olduğu bu köyde şimdi ise bir muhtar adayı. Aday olmaya köyün büyükleriyle yaptığı konuşma sonrası karar veren Uluç'un, "Ya sandıktan bir tek kendi oyun çıkarsa" diyenlere ise cevabı var.
24.02.2024Yaşam
Meteoroloji yeni raporu yayınladı! Hafta sonu hava durumu nasıl olacak?
Meteoroloji yeni raporu yayınladı! Hafta sonu hava durumu nasıl olacak?Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık hava tahmin raporunu yayımladı. Raporda Karadeniz için çığ uyarısında bulunuldu. Sıcaklıkların mevsim normalleri üzerine çıkacağı belirtildi. İşte detaylar...
23.02.2024Gündem
Öğrencilerden büyük katkı! Milyonluk ürünler üretiyorlar! 6 milyonluk ciroya ulaşıldı
Öğrencilerden büyük katkı! Milyonluk ürünler üretiyorlar! 6 milyonluk ciroya ulaşıldıAdıyaman'da Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri hem meslek öğreniyor hem de milyonluk katkılar sağlıyor. Öğrencilerin yaptıkları ürünler 6 Milyon TL’lik bir ciroya ulaştı.
23.02.2024Gündem
TBF'den Fenerbahçe Beko'ya para cezası!
TBF'den Fenerbahçe Beko'ya para cezası!TBF Disiplin Kurulu, Türkiye Kupası finalinde yaşanan olaylar sebebiyle Fenerbahçe Beko'yu para cezasına çarptırdı.
23.02.2024Basketbol
6 yaşında evlendirme davası: İstinaf cezayı az bularak bozdu! Yeniden yargılanacaklar
6 yaşında evlendirme davası: İstinaf cezayı az bularak bozdu! Yeniden yargılanacaklar6 yaşında evlendirilme davasından sanık Kadir İstekli 30 yıl, Yusuf Ziya Gümüşel 20 yıl ve Fatıma Gümüşel’in 16 yıl 8 ay hapis cezası ile cezalandırıldıkları karar istinaf mahkemesi tarafından bozuldu. Mahkeme cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi.
23.02.2024Gündem
AÖF SINAV TARİHLERİ 2024: Anadolu Üniversitesi AÖF Bahar Dönemi vize sınavı ne zaman, kaç dakika sürecek?
AÖF SINAV TARİHLERİ 2024: Anadolu Üniversitesi AÖF Bahar Dönemi vize sınavı ne zaman, kaç dakika sürecek?Anadolu Üniversitesi açıköğretim güz dönemi sınav takvimi tamamlandı ve gözler bahar dönemi sınavlarında! AÖF 2024 vize sınav tarihi ne zaman? AÖF bahar dönemi ara sınavı ne zaman, saat kaçta olacak? İşte, AÖF sınav takvimi...
23.02.2024Bilgi Rehberi
Bakan Kacır: "590 milyon dolarlık finasmanı KOBİ'lere sunduk”
Bakan Kacır: "590 milyon dolarlık finasmanı KOBİ'lere sunduk”Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Gaziantep’te Nurdağı İpekyolu Çarşısı ile Nurdağı Sosyal Girişimcilik Merkezi Açılışı’na katıldı. Bakan Kacır, deprem bölgesindeki yatırımlara vurgu yaparak, "Deprem bölgesinde devletimizin tüm imkânlarını en üst düzeyde seferber ettik” dedi. Bakan Kacır, bölgede 590 milyon dolarlık finansmanın KOBİ'lerin hizmetine sunulduğunun da altını çizdi.
23.02.2024Ekonomi
Marmara'da yeni fay sürprizi
Marmara'da yeni fay sürpriziÇanakkale'nin Biga ilçesinde 4 Şubat'tan bu yana 150'ye yakın mikro deprem meydana geldi. Prof. Dr. Tolga Bekler, "Yeni bir fayın ortaya çıktığını söylemek söz konusu olabilir" dedi. Öte yandan CNN Türk'e konuşan Prof. Dr. Şürkü Ersoy ise Bursa'da keşfedilen Kayapa-Yenişehir fayının 7.3 şiddetinde bir deprem üretme potansiyeline sahip olduğunu söyledi.
23.02.2024Haberler
Kentte 20 günde 150 mikro deprem: Yeni bir fay olabilir
Kentte 20 günde 150 mikro deprem: Yeni bir fay olabilirÇanakkale'nin Biga ilçesinde 4 Şubat'tan bu yana 150'ye yakın mikro deprem meydana geldi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Tolga Bekler, "Yeni bir fayın ortaya çıktığını söylemek söz konusu olabilir" dedi.
23.02.2024Haberler
Kentte 20 günde 150 mikro deprem: Yeni bir fay olabilir
Kentte 20 günde 150 mikro deprem: Yeni bir fay olabilirÇanakkale'nin Biga ilçesinde 4 Şubat'tan bu yana 150'ye yakın mikro deprem meydana geldi. Prof. Dr. Tolga Bekler, "Yeni bir fayın ortaya çıktığını söylemek söz konusu olabilir" dedi. Öte yandan CNN Türk'e konuşan Prof. Dr. Şürkü Ersoy ise Bursa'da keşfedilen Kayapa-Yenişehir fayının 7.3 şiddetinde bir deprem üretme potansiyeline sahip olduğunu söyledi.
23.02.2024Gündem
Sofralık zeytin ihracatı döviz bazında arttı
Sofralık zeytin ihracatı döviz bazında arttıTürkiye, 2023/24 sezonunun ilk 4 aylık döneminde sofralık zeytin ihracatını yüzde 21'lik artışla 61 milyon dolardan 73,7 milyon dolara taşırken, Türkiye'nin sofralık zeytin ihracatı döviz bazında yüzde 52 değerlendi. Sektör, 2023/24 sezonu sonunda ihracatta 200 milyon doları aşmayı hedefliyor.
23.02.2024Ekonomi
3.3 milyon ortağı için gongu çaldı
3.3 milyon ortağı için gongu çaldıLimak Doğu Anadolu Çimento, gong töreninin ardından Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Halka arz, 2 milyar 526 milyon TL büyüklükte gerçekleşti.
23.02.2024Ekonomi
Bayraktar TB3 bir testi daha başarıyla tamamladı
Bayraktar TB3 bir testi daha başarıyla tamamladıBaykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA 18. Uçuş testini de başarıyla tamamladı.
22.02.2024Gündem
Bakan Uraloğlu'ndan Kalkınma Yolu Projesi ile ilgili açıklama
Bakan Uraloğlu'ndan Kalkınma Yolu Projesi ile ilgili açıklamaUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Bugün, Ümit Burnu'ndan 45 gün ve Kızıldeniz'den 35 günde yapılan nakliyelerin Kalkınma Yolu Projesi'ni bitirdiğimizde sadece 25 günlük bir süre içerisinde yapılabileceğini biliyoruz. Çok önemli bir proje ve hayata geçmesi için işleri çok sıkı tutuyoruz" dedi.
22.02.2024Ekonomi
Dilan Polat ve Engin Polat'ın komşu kavgasında istenen ceza belli oldu
Dilan Polat ve Engin Polat'ın komşu kavgasında istenen ceza belli olduKara para aklama soruşturması nedeniyle tutuklu bulunan sosyal medya fenomeni Engin Polat ve Dilan Polat ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.
22.02.2024Haberler
Dilan Polat ve Engin Polat'ın komşu kavgasında istenen ceza belli oldu
Dilan Polat ve Engin Polat'ın komşu kavgasında istenen ceza belli olduKara para aklama soruşturması nedeniyle tutuklu bulunan sosyal medya fenomeni Engin Polat ve Dilan Polat ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.
22.02.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Anadolu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.