Anamur

Anamur

Son dakika anamur haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan anamur gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan anamur haber sayfamızda...

Anamur

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.055 anamur haberi bulunmuştur.
CHP örgütlerin röntgenini çekiyor
CHP örgütlerin röntgenini çekiyorOlası bir erken seçime karşı teyakkuza geçen CHP, illerin ve örgütlerin röntgenini çekerken, örgütlerine de “üye” ve “sandık” talimatı verdi.
13.04.2021Siyaset
Görüntüler ortaya çıktı! Silahlı suç örgütüne operasyon...
Görüntüler ortaya çıktı! Silahlı suç örgütüne operasyon...Mersin'de silahlı suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 15 zanlıdan 6'sı tutuklandı.
8.04.2021Haberler
Sahir Ne Demek? Sahir Zaman Ve Sahir Etmek Hangi Anlamlarda Kullanılır?
Sahir Ne Demek? Sahir Zaman Ve Sahir Etmek Hangi Anlamlarda Kullanılır?Merak edilen kelimelerden biri olarak sahir sözcüğü geliyor. Özellikle maddesel olmayan güçle üzerinden araştırma yapıldığında karşılaşılan bir kelimedir. Peki sahir ne demek? Sahir zaman ve sahir etmek hangi anlamlarda kullanılır? İşte bu konuda merak edilenler.
5.04.2021Eğitim
Masif Arazi Nedir, Özellikleri Nelerdir? Türkiye'deki Masif Arazi Örnekleri Nelerdir?
Masif Arazi Nedir, Özellikleri Nelerdir? Türkiye'deki Masif Arazi Örnekleri Nelerdir?Masif arazi kavramı ile zaman zaman karşılaşmak olanaklıdır. Televizyonlarda, gazetelerde, dergilerde masif arazi sözcüklerini görmek mümkündür. Sosyal medya kullanımının yaygınlaşması ile birlikte masif arazi kavramına bu mecralarda da rastlanmaktadır. Masif arazinin ne olduğu sorusu sorulmaktadır. İşte masif arazi kavramı hakkında bilgileri sizler için derledik.
15.03.2021Eğitim
65 yıllık çift, ikinci doz aşılarını olmak için hastaneye el ele tutuşarak gitti
65 yıllık çift, ikinci doz aşılarını olmak için hastaneye el ele tutuşarak gittiMERSİN'in Anamur ilçesinde 65 yıllık evli İbrahim Baz (88) ve Sakine Baz (82), el ele tutuşup ikinci doz koronavirüs aşılarını yaptırmak için hastaneye geldi. Çiftin birbirine olan sevgisi, görenleri hayran bıraktı.
14.03.2021Yaşam
Öldü sanılan dededen dev miras! 97 yıl sonra ortaya çıktı
Öldü sanılan dededen dev miras! 97 yıl sonra ortaya çıktıDenizli'nin Beyağaç ilçesinde yaşayan 6 kardeşe, 1'nci Dünya Savaşı'nda şehit düştüğünü sandıkları dedeleri Hüseyin Akar’dan 4 milyon lira değerinde muz seraları olan tarla miras kaldı. Suriye-Filistin Cephesi'nde savaşa katılarak şehit olduğu sanılan dedeleri Hüseyin Akar'ın gerçekte yaşamını yitirmediği ve Mersin'in Anamur ilçesine yerleştiği ortaya çıktı. Dedeleri öldükten 97 yıl sonra devletin aldığı kamulaştırma kararıyla mirastan haberdar olan kardeşlerden Nasuh Akar, " Tebligat gelince gerçeği öğrendik. Çok şaşırdık, dedemizin kabrine gidip ziyaret etmek istiyoruz" dedi.
11.03.2021Haberler
Öldü sanılan dededen dev miras! 97 yıl sonra ortaya çıktı
Öldü sanılan dededen dev miras! 97 yıl sonra ortaya çıktıDenizli'nin Beyağaç ilçesinde yaşayan 6 kardeşe, 1'nci Dünya Savaşı'nda şehit düştüğünü sandıkları dedeleri Hüseyin Akar’dan 4 milyon lira değerinde muz seraları olan tarla miras kaldı. Suriye-Filistin Cephesi'nde savaşa katılarak şehit olduğu sanılan dedeleri Hüseyin Akar'ın gerçekte yaşamını yitirmediği ve Mersin'in Anamur ilçesine yerleştiği ortaya çıktı. Dedeleri öldükten 97 yıl sonra devletin aldığı kamulaştırma kararıyla mirastan haberdar olan kardeşlerden Nasuh Akar, " Tebligat gelince gerçeği öğrendik. Çok şaşırdık, dedemizin kabrine gidip ziyaret etmek istiyoruz" dedi.
11.03.2021Gündem
Mersin'de göçmenleri taşıyan tekne kayalıklara çarptı
Mersin'de göçmenleri taşıyan tekne kayalıklara çarptıMersin'in Anamur ilçesi açıklarında, düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin kayalıklara çarpması sonucu yaralanan 13 kişi kurtarılıp hastaneye kaldırıldı.
10.03.2021Gündem
Mersin'de doğal muz üretimi için kanatlı hayvanlar kullanılıyor
Mersin'de doğal muz üretimi için kanatlı hayvanlar kullanılıyorTürkiye'nin önde gelen muz üretim merkezlerinden Mersin'de, ürünlerde kimyasal kalıntı olmaması için zararlı organizmalarla ve otlarla mücadelede kanatlı hayvanlar kullanılıyor.
9.03.2021Ekonomi
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Su Temin Projesi’nin yıl dönümünü kutladı
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Su Temin Projesi’nin yıl dönümünü kutladıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye'den KKTC'ye deniz altından borularla su temin edilmesi projesinin en önemli adımı olan Anamur'daki Alaköprü Barajı'nın temelinin atılışının 10'ncu yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
7.03.2021Dünya
Mersin İl Posta Kodu Nedir? Mersin İlçelerinin Posta Kodları
Mersin İl Posta Kodu Nedir? Mersin İlçelerinin Posta KodlarıYurt içi ve Yurt dışı postalarının doğru dağıtılması için doğru bölgelere ulaşması gerekmektedir. Bu sebeple adreslerinin doğru şekilde verilmesi gerekir. Adres bilgisi dışında posta gönderilerinde posta kodları da kullanılır. Peki Mersin il posta kodu nedir? Mersin ilçelerinin posta kodları nelerdir? Sizler için tüm detayları derledik.
24.04.2020Posta Kodları
33 Nerenin Plakası? İçel İlçelerinin Plaka Kodları Ve Harfleri
33 Nerenin Plakası? İçel İlçelerinin Plaka Kodları Ve HarfleriÜlkemizin güneyinde konumlanmış olan Mersin, eski adı ile İçel ilimiz merkezde toplamda dört ilçenin birleşmesi ile meydana gelmiştir. Ülkemizin en büyük limanı Mersin Limanıdır. Bu sebeple yaz aylarında sıklıkla gidilmesi tercih edilen illerimiz içerisindedir. Peki, 33 nerenin plakasıdır? İçel ilçelerinin plaka kodları ve harfleri nelerdir? İşte, detaylar.
23.04.2020Plaka Kodları
Mersin Haritası: Mersin İlçeleri Nelerdir? Mersin İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Mersin Haritası: Mersin İlçeleri Nelerdir? Mersin İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Limanları ile ünlü olan Mersin şehri Türkiye'nin en önemli şehirleri arasında geliyor. Aynı zamanda sanayileşme ve pek çok sektör açısından da oldukça güçlüdür. Bu yüzden sürekli olarak gelişen şehrin nüfus potansiyeli de artış göstermeye devam etmektedir. Peki, Mersin haritası: Mersin ilçeleri nelerdir? Mersin ilinin nüfusu kaçtır, kaç ilçesi vardır? İşte cevaplar.
20.09.2020Haritalar
Türkiye Muz Üretim Haritası: Muz Nerelerde Yetişir? İl İl En Çok Muz Yetiştirilen Bölgeler
Türkiye Muz Üretim Haritası: Muz Nerelerde Yetişir? İl İl En Çok Muz Yetiştirilen BölgelerÜlkemizde yetiştirilen ve insan sağlığına pek çok faydası bulunan meyveler bulunmaktadır. Muz bu meyvelerden bir tanesidir. İklim şartlarına göre ülkemizde belirli yerlerde yetiştiriciliği yapılmaktadır. Peki Muz nerelerde yetişir? İl il en çok muz yetiştirilen bölgeleri sizlere detaylıca açıkladık.
18.09.2020Haritalar
Doğu Akdeniz'in cenneti Mersin'de görülmesi gereken yerler
Doğu Akdeniz'in cenneti Mersin'de görülmesi gereken yerlerGezilip görülmesi gereken yerler bakımından zengin bir kataloğa sahip olan Mersin, deniz ve tarih severler için ayrı bir önem ifade ediyor. Akdeniz bölgesinin farklı bir şehri olan Mersin'in görülmesi gereken müzeleri, eğlence mekanları ve etkinlikleri ile ziyaretçilere çok sayıda seçenek sunabiliyor. Tarihi yerler açısından en zengin illerimizin baş sıralarında bulunan şehir, merkez ve merkezin dışında kalan güzellikleriyle ön plana çıkıyor. Bu yazımızda Mersin'de görülmesi gereken yerleri inceleyebilir, dilediğiniz yeri tercih edip tura başlayabilirsiniz. İşte Mersin'in gezilip görülmesi gereken tüm mekanları. Mersin ilinin bir gezi rehberi niteliğinde olan listemizi dikkatle takip ederek, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Semtlerinin her biri ayrı sevilen Mersin'i yazımızı okudukça keşfedebilirsiniz. Mersin 2 milyona yaklaşan nüfusuyla, Türkiye'nin en büyük şehirlerinden birisidir. Akdeniz bölgesinde yer alan şehrin komşu şehirler, Adana, Niğde, Konya, Antalya ve Karaman'dır. Liman şehir özelliği olan Mersin'in tantunisi ve balıkları meşhurdur. Tatil yapmak açısından birçok ile göre daha ucuz olduğu söylenen Mersin'in ziyaretçi turist sayıları, her geçen yıl katlanarak artıyor. Tatilinizi Mersin'de geçirmek istiyorsanız veya Mersin'in tarihini tanımak amacındaysanız, zaman kaybetmeden yola çıkmanızı tavsiye edebiliriz. Kalelerden, mağaralara, çaylardan, türbelere kadar çok zengin bir kültürü bağrında tutan şehri tanıdıkça daha çok sevebilirsiniz. Doğayla barışık olan yapısıyla dikkat çeken şehirde, hemen her yerde dinlenme alanları bulabilirsiniz. İsterseniz tek başınızda dilerseniz ailenizle birlikte Mersin keşif turuna çıkabilir, güzel ve eğlenebileceğiniz bir zaman geçirebilirsiniz.
Yerli muzda bu yıl hedef 900 bin ton rekolte
Yerli muzda bu yıl hedef 900 bin ton rekolteTürkiye'nin önemli meyve üretim merkezlerinden Mersin'de, bu yıl 900 bin ton yerli muz yetiştirilmesi hedefleniyor.
3.03.2021Ekonomi
Mikroklima Nedir? Mikroklima İklim Nerelerde Görülür?
Mikroklima Nedir? Mikroklima İklim Nerelerde Görülür?İklim alanları kendi içerisinde mikro ve makro olarak ikiye ayrılır. Makro iklim, bir şehrin ya da bölgenin genelinde görülen iklim çeşididir. Marmara Bölgesinde görülen Karasal, Akdeniz ve Karadeniz iklimleri buna örnek olarak gösterilebilir. Makro iklim tipleri o bölgede yetişen tarım ürünlerini, florayı ve bitki örtüsünü de etkiler. Mikro- klima ise çok daha küçük yerleşim yerlerinde görülen iklim tiplerine verilen isimdir. Mikroklima nedir ve nerelerde görülür? İşte, merak edilen tüm detaylar.
1.03.2021Eğitim
Türkiye'nin muz üretimi arttı
Türkiye'nin muz üretimi arttıTarım ve Orman Bakanlığı'nın yürüttüğü çalışmalarla muz üretimi geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 32,8 artarak 728 bin 133 tona yükseldi.
24.02.2021Ekonomi
Gara'daki 13 şehitten 1'inin daha kimliği tespit edildi
Gara'daki 13 şehitten 1'inin daha kimliği tespit edildiIrak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen ve cenazeleri Malatya'ya getirilen 13 şehitten 1’inin daha kimliği belirlendi. Kimliği saptanan şehidin Uzman Çavuş Ümit Gıcır olduğu ifade edildi. Böylece şehitlerden 12’sinin kimlik tespit işlemi tamamlanmış oldu.
15.02.2021Gündem
PKK, alıkoyduğu 13 sivili şehit etti
PKK, alıkoyduğu 13 sivili şehit ettiBakan Akar, Gara bölgesinin büyük ölçüde terör örgütünden temizlendiğini belirterek, “Yoğun çatışmaları müteakip kontrol altına alınan mağarada alıkonulan 13 vatandaşımızın naaşlarına ulaşılmıştır” açıklaması yaptı
15.02.2021Gündem
Dev kaya parçası Antalya-Mersin yolunu ulaşıma kapadı
Dev kaya parçası Antalya-Mersin yolunu ulaşıma kapadıAntalya-Mersin D400 karayolunda öğlen saatlerinde bir heyelan meydana geldi. Yolun 30'uncu kilometresinde; yerinden kopan devasa bir kaya parçası asfalt zemine düşerek parçalandı. Yolu tamamen kaplayan kaya parçası ulaşım durdu.
31.01.2021Haberler
Antalya-Mersin yolu kayalar nedeniyle ulaşıma kapandı!
Antalya-Mersin yolu kayalar nedeniyle ulaşıma kapandı!Antalya-Mersin D400 karayolunda öğlen saatlerinde bir heyelan meydana geldi. Yolun 30'uncu kilometresinde; yerinden kopan devasa bir kaya parçası asfalt zemine düşerek parçalandı. Yolu tamamen kaplayan kaya parçası ulaşım durdu.
31.01.2021Gündem
Sağanak yağış muz seralarını vurdu
Sağanak yağış muz seralarını vurduMersin'in Anamur ilçesinde etkili olan yağış nedeniyle muz seraları zarar gördü. İlçe genelinde yağışlar aralıklarla sürüyor.
30.01.2021Gündem
Son dakika... Mersin'de öğretim görevlisi İbrahim Kaan Tekin bıçaklanarak öldürüldü
Son dakika... Mersin'de öğretim görevlisi İbrahim Kaan Tekin bıçaklanarak öldürüldüGelen son dakika haberine göre; Tarsus Üniversitesi'nde öğretim görevlisi İbrahim Kaan Tekin'in kavgayı ayırmak isterken bıçaklandığı, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği bildirildi.
25.01.2021Gündem
Ali Toprak'ı öldürdüğünü itiraf eden eşi Alime Toprak, tutuklandı
Ali Toprak'ı öldürdüğünü itiraf eden eşi Alime Toprak, tutuklandıMersin'in Anamur ilçesinde, muz serasında cesedi bulunan Ali Toprak'ı öldürdüğünü itiraf eden eşi Alime Toprak, tutuklandı.
24.01.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

mersinanamurHaberlertürkiyedenizli

Anamur ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.