Anayasa Değişikliği

Anayasa Değişikliği

Son dakika anayasa değişikliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan anayasa değişikliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan anayasa değişikliği haber sayfamızda...

Anayasa Değişikliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.230 anayasa degisikligi haberi bulunmuştur.
AK Partili Yavuz'dan erken seçim tartışmalarına ilişkin açıklama
AK Partili Yavuz'dan erken seçim tartışmalarına ilişkin açıklamaAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, seçimlerin erkene alınması için hiçbir neden olmadığını belirterek "Türkiye'de seçimlerin erkene alınmasına ilişkin ortam söz konusu değildir. Dolayısıyla 18 Haziran 2023'te inşallah milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini yapacağız." dedi.
22.09.2021Siyaset
Rusya’da Duma seçimlerinden Putin’in partisi birinci çıktı
Rusya’da Duma seçimlerinden Putin’in partisi birinci çıktıRusya Parlamentosu'nun alt kanadı Devlet Duması milletvekilleri için yapılan 2016'daki seçimde yüzde 54,2 oy alan Birleşik Rusya partisi, bu seçimde oyların yüzde 49,85’ini aldı. Duma’da çoğunluğu elde eden Birleşik Rusya'nın, 300’ün üzerinde milletvekiliyle Anayasa değişikliği yapacak çoğunluğa sahip olduğu belirtildi.
20.09.2021Dünya
‘Barajın düşürülmesi Meclis’e gidecek’
‘Barajın düşürülmesi Meclis’e gidecek’AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Hayati Yazıcı, seçim kanunu çalışmaları ile ilgili “Hazırladığımız metinde 10 ile 15 madde arasında bir içerik de olacak. Diğer detayları ortağımız ile görüştükten sonra kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.
19.09.2021Siyaset
Yeni Kaledonya'da koronavirüsten ilk ölüm
Yeni Kaledonya'da koronavirüsten ilk ölümPasifik Okyanusu'nun güneydoğusunda yer alan Yeni Kaledonya’da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ilk kez 1 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.
10.09.2021Dünya
Gine'de darbe sonrası siyasi tutuklular serbest bırakılıyor
Gine'de darbe sonrası siyasi tutuklular serbest bırakılıyorGine'de 5 Eylül'de yapılan askeri darbe sonrası devrik lider Alpha Conde hükümeti döneminde hapse atılan siyasi tutuklu ve hükümlüler tahliye edilmeye başlandı.
8.09.2021Dünya
ABD Gine'deki askeri darbeyi kınadı
ABD Gine'deki askeri darbeyi kınadıGelen son dakika haberine göre; ABD yönetimi, Gine'de yapılan askeri darbeyi kınadı. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, yaptığı yazılı açıklamada, ABD'nin Gine'de yönetimin zorla ele geçirilmesini kınadığı belirtti.
6.09.2021Dünya
BM Genel Sekreteri Guterres'ten Gine'deki darbeye kınama
BM Genel Sekreteri Guterres'ten Gine'deki darbeye kınamaBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antionio Guterres, Gine'de yaşanan askeri darbeyi şiddetle kınadığını belirtti.
5.09.2021Dünya
CHP’den ‘sınıraşan anayasa’ vurgusu
CHP’den ‘sınıraşan anayasa’ vurgusuCHP’nin yeni sistem raporunda,21. yüzyıla ulusal ölçekte anayasa arayışları ile giren devletlerin, küresel ölçekte ortaya çıkan sorunlar karşısında sınıraşan anayasacılık olgusu ile bugüne değin hiç olmadığından daha çok yüzleştikleri belirtildi.
24.08.2021Siyaset
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Neden Kutlanır?
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Neden Kutlanır?Ülkemizde farklı zamanlarda birçok milli bayram kutlanmaktadır. Bunlardan birisi de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramıdır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ülkemiz için büyük önem taşıyan milli bir bayram olup neden kutlandığı mutlaka bilinmesi gerekir. Peki 29 Ekim cumhuriyet bayramı neden kutlanır? Sizlere Cumhuriyet bayramı hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
10.08.2021Eğitim
Deniz Baykal sessizliğini bozdu! "Kendime 'iyi ki cevap vermedin' diyorum"
Deniz Baykal sessizliğini bozdu! "Kendime 'iyi ki cevap vermedin' diyorum"Deniz Baykal, 3 Kasım 2002 seçimleri ile ilgili 'siyasi pazarlık' iddiasında bulunarak kendisini hedef alan Zülfü Livaneli ile ilgili sessizliğini bozdu. Baykal, "Geriye bakınca kendime ‘İyi ki bir cevap vermeye kalkmadın’ diyorum. Çünkü çok kolayca duygusallaşarak insanın içini rahatlatacak laflar da söylenebilir ama şimdi yaşanmışlıkları görünce ‘İyi ki Deniz, hiç konuşmaya girmedin, açmadın’ diyorum" açıklamasını yaptı.
27.07.2021Siyaset
AYM’den Demirtaş için dikkat çeken hak ihlali kararı
AYM’den Demirtaş için dikkat çeken hak ihlali kararıAnayasa Mahkemesi (AYM), eski HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ile ilgili dikkat çekici bir karara imza attı.
27.07.2021Siyaset
Erkek: Demokrasi ittifakını seçmen sandıkta kuracak
Erkek: Demokrasi ittifakını seçmen sandıkta kuracakÖnümüzdeki seçimin, “ittifaklar seçimi” olacağına dikkat çeken CHP’li Erkek, “Ben eminim ki önümüzdeki seçimde seçim ittifaklarını aşan boyutta seçmen sandıkta çok büyük bir ‘demokrasi ittifakı’nı kendisi kuracak” dedi
11.07.2021Siyaset
Meclis Başkanı Şentop: Somut öneriler içeren metinler ortaya çıkmalı
Meclis Başkanı Şentop: Somut öneriler içeren metinler ortaya çıkmalıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye artık ilkesel bazda tartışmalar dönemini kapatmalı, anayasa tartışmasında. Onun yerine somut, herkes madde madde nasıl bir anayasa öngörüyor, cumhurbaşkanının konumu ne olacak, başbakan, hükümet nasıl kurulacak, kanunlar nasıl görüşülecek, KHK var mı, yok mu; tüm bunları içeren, birtakım temennilerden ibaret değil somut öneriler içeren metinlerin ortaya çıkması lazım" dedi.
29.06.2021Siyaset
Referandum Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Referandum Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Devletler farklı yönetim şekilleri ile idare edilmektedir. Bu yönetim şekilleri cumhuriyet, monarşi, diktatörlük ve kraliyet gibi ifade edilebilir. Yönetim şekillerinin daha rahat uygulanmasına yardımcı olan birtakım uygulamalar bulunmaktadır. Ülkeyi yöneten kişinin ya da ülke halkının fikirleri yönetimde önemli olarak görülmektedir. Referandum kelimesi de demokrasiye hizmet eden araçlardan biri olmaktadır. Peki, referandum ne anlama gelmektedir? TDK sözlük anlamı ne olarak açıklanmıştır? İşte, referandum kelimesi hakkında bilinmesi gerekenler.
13.06.2021Eğitim
Bakan Gül'den yeni anayasa açıklaması
Bakan Gül'den yeni anayasa açıklamasıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Bu yasama döneminde, milletimizin bizden beklediği yeni ve sivil bir anayasa yapımı anlamındaki ödevini Türk siyaset kurumunun gerçekleştireceğine inanıyorum. Böyle bir konunun tercih olmaktan öte zorunluluk olduğuna inanıyorum." dedi.
8.06.2021Siyaset
‘Askeri Suçlar’ teklifi TBMM’de
‘Askeri Suçlar’ teklifi TBMM’deTBMM’ye sunulan askeri ceza mahkemelerine ilişkin yasa teklifine göre, 2010 Anayasa değişikliği ile görevleriyle ilgili suçlardan Yüce Divan’da yargılanmaları öngörülen Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları hakkında soruşturma yapılması Cumhurbaşkanı’nın iznine bağlı olacak.
27.05.2021Siyaset
AK Parti'li Elitaş'tan 'Ali Babacan' açıklaması: Buna ikiyüzlülük denir
AK Parti'li Elitaş'tan 'Ali Babacan' açıklaması: Buna ikiyüzlülük denirAK Parti TBMM Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ortak adaylığına ilişkin sözleriyle ilgili, "Lider olmak zor iştir. Ağızdan çıkan söz, elden çıkan imza bizim için senettir, namustur. 2018 yılında Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı hem dilinizle ikrar etmiş, hem imzanızla tasdik etmişsiniz cumhurbaşkanı adayı olarak. Buna ikiyüzlülük denir" dedi.
11.05.2021Siyaset
Sistem çalışması görücüye çıkıyor
Sistem çalışması görücüye çıkıyorRaporun, önce MYK’da görüşüleceğini sonra PM’ye sunulacağını belirten Kılıçdaroğlu, “1.5 sayfayı geçmeyen ilkeler belirlemesi yapacağız. İlkeleri diğer partilerle de paylaşacağız. Bütün partiler uzlaştıktan sonra, ortak bir ilkeler bildirgesi hazırlayabiliriz” dedi.
11.05.2021Siyaset
Son dakika! TBMM Başkanı Şentop'tan flaş açıklamalar
Son dakika! TBMM Başkanı Şentop'tan flaş açıklamalarTBMM Başkanı Mustafa Şentop: "Demokrasinin en önemli unsurlarından sendikaların katkısıyla işçi ve çalışanların haklarının daha da genişletilmesi gerektiğine inanıyorum."
29.04.2021Siyaset
'Unutulma hakkına rağbet artacak'
'Unutulma hakkına rağbet artacak'TBMM’nin yaptığı araştırmada “unutulma hakkının” ismini yeni kazanmış olmasına rağmen hukuk sisteminde önemli etki yarattığı ve vatandaşların bu hakkı kullanma talebinin yaygınlaşacağı tespiti yapıldı.
19.04.2021Siyaset
Siyasilerden ‘Aşı olun’ çağrısı
Siyasilerden ‘Aşı olun’ çağrısıSiyasiler, toplum sağlığının korunması için vatandaşları Kovid-19’a karşı aşı yaptırmaya çağırdı. Aşıyı zorunlu kılacak olası bir düzenlemenin beraberinde yaptırımları da getireceğine işaret eden siyasiler, toplum sağlığının korunması için öncelikle ikna çalışması ve kamu spotları hazırlanmasını önerdi
17.04.2021Gündem
Avrupa'da Ukrayna alarmı! NATO ile randevu
Avrupa'da Ukrayna alarmı! NATO ile randevuRusya'nın Ukrayna sınırında bölgede askeri varlığını ve hareketliliğini artırmasının ardından Ukrayna ve ABD'den NATO'ya üst düzey ziyaretler düzenlenecek.
12.04.2021Dünya
Kırgızistan referanduma gidiyor
Kırgızistan referanduma gidiyorOrta Asya ülkesi, yönetimde köklü değişimi öngören yeni Anayasa taslağını oylamak ve yerel meclis üyelerini belirlemek üzere 11 Nisan Pazar günü sandık başına gidecek. Anayasada yapılan yönetim değişikliğiyle tavsiye kararı alabilecek "Halk Kurultayı" adlı yeni bir organ oluşturulacak. Başbakanlık makamı kaldırılacak ve bunun yerine Bakanlar Kurulu Başkanı ve Devlet Sekreteri makamı da şekillendirilecek.
10.04.2021Dünya
‘Meclis’e darbe’ demek cehalettir
‘Meclis’e darbe’ demek cehalettirGüvenlik soruşturması kanun teklifi oylamasının yenilenmesini değerlendiren Şentop, oylama yenilemenin ilk kez olmadığını söyledi. Şentop, ‘Meclis’e darbe’ ifadelerini de ‘cahilce, manipülatif değerlendirmeler’ olarak yorumladı
3.04.2021Siyaset
Meclis Başkanı Şentop'tan önemli açıklamalar
Meclis Başkanı Şentop'tan önemli açıklamalarTBMM Başkanı Mustafa Şentop, bütünüyle yeni bir anayasa yapılmasına yönelik tartışmanın genişletilerek desteklenmesi gerektiğini belirterek, "Önümüzdeki günlerde bu tartışmanın daha da yoğunlaşacağını ümit ediyorum, arzu ediyorum. Sadece birtakım slogan ve ilkeler düzeyinde bir tartışma, Türkiye'yi ileriye taşımaz." dedi.
2.04.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

ak partiginemustafa şentopkoronavirüsdarbe

Anayasa Değişikliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.