Animasyon

Animasyon

Son dakika Animasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Animasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Animasyon haber sayfamızda...

Animasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.205 animasyon haberi bulunmuştur.
2023’ün en iyi beş filmi
2023’ün en iyi beş filmi İstanbul Modern Sinema, 2023’e damgasını vuran beş film ile sezonu sonlandırıyor.
29.05.2024 Kültür Sanat
Kafa naklini resmen duyurdular! Ameliyat tarihi açıklandı, şoke edici detaylar
Kafa naklini resmen duyurdular! Ameliyat tarihi açıklandı, şoke edici detaylar Bilim insanları kafa nakli için tarih verdi. Buna göre felçli veya hastalığı olan kişilerin kafaları kadavralara yapay zeka yardımıyla nakledilecek.
23.05.2024 Dünya
Ayla Algan’ı kimse unutmadı
Ayla Algan’ı kimse unutmadı Yedi başlıkta 41 filmi izleyici ile buluşturmaya hazırlanan Engelsiz Filmler Festivali, 7 - 13 Haziran tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek.
16.05.2024 Kültür Sanat
Bakan Kacır açıkladı! "2030’da 100 bin teknoloji girişimciliği"
Bakan Kacır açıkladı! "2030’da 100 bin teknoloji girişimciliği" Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır Hacettepe Teknokent'te önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kacır "2030’da 100 bin teknoloji girişimciliği hedefimize ulaşacağız" dedi.
7.05.2024 Gündem
Bakan Kacır duyurdu! Teknoparklarımızın sayısını 2'den 102'ye çıkardık
Bakan Kacır duyurdu! Teknoparklarımızın sayısını 2'den 102'ye çıkardık Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Girişimcileri, üniversiteleri ve yatırımcıları buluşturarak iş birliği imkanları oluşturuyoruz. Geride bıraktığımız 22 yılda girişimcilik ekosistemimizin önemli yapı taşları Teknoparklarımızın sayısını 2'den 102'ye çıkardık" dedi.
7.05.2024 Gündem
Mutluluk Müzesi açıldı
Mutluluk Müzesi açıldı Mutluluk öğrenilebilir mi? Mutluluk duygusunun ardındaki bilimsel gerçekler, animasyon filmler ve karikatürler 8 Mayıs’a kadar İstanbul Kanyon’daki Mutluluk Müzesi’nde.
4.05.2024 Pazar
Sinemaya 34 milyonluk destek
Sinemaya 34 milyonluk destek Kültür ve Turizm Bakanlığı senaryo ve diyalog yazım, kısa film yapım, kısa animasyon film yapım ve yerli film gösterim türlerine 2024 yılı desteklerini açıkladı.
4.05.2024 Kültür Sanat
Bu ev uçuyor
Bu ev uçuyor Konaklama hizmeti sunan Airbnb firması, Pixar’ın 2009 yapımı “Up” (Yukarı Bak) adlı animasyon filmindeki balonlarla uçan evi Meksika’nın Abiquiu kentinde kullanıma sundu.
3.05.2024 Dünya
Pandemide karar verip evlerini kapattılar! 'Burada her gün aynı kıyafetleri giyiyoruz'
Pandemide karar verip evlerini kapattılar! 'Burada her gün aynı kıyafetleri giyiyoruz' Mehtap-Kadir Çakır, pandemi döneminde profesyonel dans antrenörlüğü yaptıkları işlerini geride bırakarak köye göç etmeye karar verdi. Şehrin stresli koşturmasının kendilerini köye yönelttiğini söyleyen çift, her gün aynı kıyafetleri giydiklerini, kıyafet almak yerine, tohum ve fidan aldıklarını dile getiriyor. Şehir yaşamını hiç aramayan Çakır ailesi, genç yaşta göç ettikleri köy hayatında yaşadıklarını anlatıyor.
29.04.2024 Yaşam
Engelsiz Filmler çocuklar için
Engelsiz Filmler çocuklar için 7-13 Haziran arasında Paribu Cineverse ANKAmall ve Goethe-Institut salonlarında izleyicilerle buluşacak olan 12. Engelsiz Filmler Festivali’ndeki “Çocuklar İçin” seçkisi ve Stop Motion Animasyon Atölyesi çocuk izleyicileri hem film izlemeye hem de bir arada üretime çağırıyor.
28.04.2024 Kültür Sanat
Ot Festivali’nde renkli kortej
Ot Festivali’nde renkli kortej Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Alaçatı Ot Festivali’nin ikinci gününde düzenlenen kortej renkli görüntülere sahne oldu. Başkan Lal Denizli de binlerce vatandaş ile birlikte korteje katıldı.
20.04.2024 Ege
Hizmet ihracatçıları “strateji” belirledi
Hizmet ihracatçıları “strateji” belirledi Hizmet İhracatçılar Birliği, 19-21 Nisan tarihlerinde Sapanca’da düzenlediği Hizmet İhracatı Strateji Toplantısı ile sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini masaya yatırdı.
20.04.2024 Ekonomi
Arkadaşım robot
Arkadaşım robot Bu senenin En İyi Animasyon dalında Oscar adaylarından olan “Robot Dreams/Robot Düşleri” yalnızlık, arkadaşlık, bağlılık temaları üzerine çok duygusal bir hikâye anlatıyor.
19.04.2024 Kültür Sanat
Evinin odasında kendi mahallesini kurdu: Bütün hikayem bir çöp şişle başladı
Evinin odasında kendi mahallesini kurdu: Bütün hikayem bir çöp şişle başladı Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde esnaf İsmail Kuş (43), evinin bir odasına eski yapıların olduğu minyatür mahalle kurdu.
30.03.2024 Gündem
Depremzede çocuklar için 'Sıfır Atık' etkinliği! Gönüllerince eğlendiler
Depremzede çocuklar için 'Sıfır Atık' etkinliği! Gönüllerince eğlendiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından yürütülen 'Sıfır Atık Hareketi' kapsamında BM Genel Kurulu'nda ilan edilen '30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü' 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde çeşitli etkinliklerle kutlandı.
29.03.2024 Gündem
Aşk gider toprak kalır
Aşk gider toprak kalır Nobel Ödüllü romandan uyarlanan “The Peasants/Köylüler”, taşradaki ataerkil düzenin kadın üzerindeki baskısını anlatan sıra dışı bir animasyon.
24.03.2024 Kültür Sanat
Bakan Tekin: Türkiye'de eğitim öğretim altyapısını ikiye katladık
Bakan Tekin: Türkiye'de eğitim öğretim altyapısını ikiye katladık Tuzla Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Tuzla'ya Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) kazandırıldı. Çocukların ilgi ve yeteneklerine hitap eden 11 atölyenin bulunduğu merkez Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in katılımıyla açıldı.
19.03.2024 Gündem
“Önümüzdeki 3-4 ay içerisinde TÜRKSAT 6A’yı uzaya göndereceğiz”
“Önümüzdeki 3-4 ay içerisinde TÜRKSAT 6A’yı uzaya göndereceğiz” Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Önümüzdeki 3-4 ay içerisinde TÜRKSAT 6A’yı uzaya gönderecek ve kendi haberleşmesini üretebilen 10 ülkeden biri olacağız” dedi.
19.03.2024 Ekonomi
30’uncu yılını kutluyor
30’uncu yılını kutluyor Tüm zamanların en ünlü ve en sevilen animasyon filmi ‘The Lion King’ (Live Action), 30’uncu yılını İstanbul Film Orkestrası eşliğinde Cemil Topuzlu Harbiye Açık Hava Sahnesi’nde kutlayacak.
16.03.2024 Cadde
Bakan Kacır: KOSGEB’den yararlanan kobilerin sayısını 6 bin 680’e çıkardık
Bakan Kacır: KOSGEB’den yararlanan kobilerin sayısını 6 bin 680’e çıkardık Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Batman'a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen 'Batman Ekonomik Kalkınma, Kültür ve Turizm Projeleri Açılış ve 2024 Yılı GAP Projeleri İmza Töreni'ne katıldı.
6.03.2024 Ekonomi
Hamza Dağ gençlerle buluştu! İlk bine giren öğrencilere 50 bin lira başarı ödülü
Hamza Dağ gençlerle buluştu! İlk bine giren öğrencilere 50 bin lira başarı ödülü Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, bir araya geldi. Dağ, projelerini ‘gençler için eğitim ve istihdam altyapısı, kampüs, gençler için sosyal altyapı ve gençler için sosyal imkânlar’ olmak üzere 4 başlık altında topladıklarını belirtti.
3.03.2024 Gündem
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dağ: Şehrimizi daha dirençli hale getireceğiz
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dağ: Şehrimizi daha dirençli hale getireceğiz AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, depreme dayanıklı alanlarla ilgili çalışmaları bulunduğunu belirtip, "Hızla şehrimizdeki hastane, okul gibi kamu binalarının depreme dayanıklı hale gelmesi için bugüne kadar İstanbul'da uygulanan projeyi hayata geçireceğiz. Dünyadaki finans kuruluşlarından uygun krediler alarak kamu binalarını depreme dayanıklı hale getiren bu projenin aynısını İzmir'de uygulayacağız. Ön hazırlığı yapıldı. Cumhurbaşkanımızla görüştük. Şehrimizi daha dirençli hale getireceğiz" dedi.
3.03.2024 Haberler
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dağ: Şehrimizi daha dirençli hale getireceğiz
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dağ: Şehrimizi daha dirençli hale getireceğiz AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, depreme dayanıklı alanlarla ilgili çalışmaları bulunduğunu belirtip, "Hızla şehrimizdeki hastane, okul gibi kamu binalarının depreme dayanıklı hale gelmesi için bugüne kadar İstanbul'da uygulanan projeyi hayata geçireceğiz. Dünyadaki finans kuruluşlarından uygun krediler alarak kamu binalarını depreme dayanıklı hale getiren bu projenin aynısını İzmir'de uygulayacağız. Ön hazırlığı yapıldı. Cumhurbaşkanımızla görüştük. Şehrimizi daha dirençli hale getireceğiz" dedi.
3.03.2024 Gündem
Yapay zekâdan Çin usulü animasyon
Yapay zekâdan Çin usulü animasyon Çin’den gelen bir haber, animasyon dünyasında devrim yaratacak.
2.03.2024 Kültür Sanat
Hamza Dağ: Aklımızda bir formül var, tarihe geçeceğim
Hamza Dağ: Aklımızda bir formül var, tarihe geçeceğim AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, Basmane semtinde yer alan ve 'Basmane çukur'u olarak bilinen alanla ilgili formülleri olduğunu söyledi.
28.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Animasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.