Ankara Ticaret Odası

Ankara Ticaret Odası

Son dakika Ankara Ticaret Odası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ankara Ticaret Odası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ankara Ticaret Odası haber sayfamızda...

Ankara Ticaret Odası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.923 ankara ticaret odasi haberi bulunmuştur.
Bakan Yanık: "İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız doğrudan e-devletten sosyal yardım başvurusu yapabilecek
Bakan Yanık: "İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız doğrudan e-devletten sosyal yardım başvurusu yapabilecekAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bugün itibarıyla sosyal yardım başvurularını e-Devlet kapısı üzerinden almaya başladıklarını bildirdi.
15.10.2021Haberler
Son dakika: Bakan Yanık açıkladı! Artık e-Devlet'ten yapılacak
Son dakika: Bakan Yanık açıkladı! Artık e-Devlet'ten yapılacakAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bugün itibarıyla sosyal yardım başvurularını e-Devlet kapısı üzerinden almaya başladıklarını bildirdi.
15.10.2021Ekonomi
Ayvalık’ta zeytin hasadı festivaline davetlisiniz
Ayvalık’ta zeytin hasadı festivaline davetlisinizGeçtiğimiz yıl pandemi koşulları nedeniyle ertelenmek zorunda kalınan Ayvalık 16. Uluslararası Zeytin Hasat Festivali, 28-31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
11.10.2021Ege
'Kadınlara el kaldıran alçaktır'
'Kadınlara el kaldıran alçaktır'MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Kadına şiddet sorunu çözülmeden, uzanan vahşi eller kırılmadan, daha da önemlisi şiddete müzahir psikolojik ve sosyolojik faktörler köreltilmeden hayat bize zindandır” dedi.
11.10.2021Siyaset
Son dakika... Bahçeli: Kadına şiddet sorunu çözülmeden hayat bize zindan
Son dakika... Bahçeli: Kadına şiddet sorunu çözülmeden hayat bize zindan"Analar Bacılar Kurultayı'nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Anaların nefesi PKK'nın ensesindir. HDP, PKK'nın ikmal organıdır. HDP eşittir PKK'dır. HDP terörist sevk zincirin ilk halkasıdır. HDP'nin ön kapısından giren arkadan terörist kamuflajı giyerek çıkmaktadır. HDP terörizmin siyasi organizasyonudur. Kimse aklımızla alay etmesin. HDP ile ortaklık PKK ile ortaklıktır." ifadelerini kullandı. Bahçeli, kadına şiddet konusunda da mesaj verdi. "Ne üzücü ki kadınların karşılaştıkları zorbalıklar ilkelliktir." diyen Bahçeli, "Kadına şiddet sorunu çözülmeden hayat bize zindandır. Kadın şiddeti son vermeden gelişmeyi tam yakalayamayız. Her zaman kadınlarımızın yanındayız." dedi.
10.10.2021Siyaset
ATO, vergide "yerinde denetim" uygulamasının devam etmesini istedi
ATO, vergide "yerinde denetim" uygulamasının devam etmesini istediAnkara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, TBMM gündemindeki yasa teklifiyle vergi denetimlerinin uzaktan yapılmasının mümkün hale getirileceğini belirterek, reel sektörün uzaktan incelemeye hazır olmadığını ifade etti.
7.10.2021Ekonomi
TSE'den sanayicilere 'standartların hazırlanma süreçlerine katılın' çağrısı
TSE'den sanayicilere 'standartların hazırlanma süreçlerine katılın' çağrısıTürk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Adem Şahin, standartların hazırlandığı süreçlere dahil olmanın sanayiciye büyük katma değer sağlayacağını belirterek, "Sanayicilerimizin, üniversitelerimizin ve tüketici birliklerimizin ayna komitelerde bulunmasıyla standartların daha kapsayıcı olarak hazırlanacağını düşünüyoruz." dedi.
6.10.2021Ekonomi
TOBB'dan AFAD'a doğal afetler için 50,5 milyon lira yardım
TOBB'dan AFAD'a doğal afetler için 50,5 milyon lira yardımİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangın ve sel afeti yardım kampanyasına 961 milyon 351 bin lira bağışta bulunulduğunu bildirdi.
29.09.2021Ekonomi
Sarıgül, yeniden genel başkanlığa seçildi
Sarıgül, yeniden genel başkanlığa seçildiTürkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin 1'inci Olağan Genel Kurultayı'nda 635 geçerli oyun tamamını alarak yeniden genel başkanlığa seçildi.
26.09.2021Siyaset
ATO Başkanı Baran büyüme rakamlarını değerlendirdi
ATO Başkanı Baran büyüme rakamlarını değerlendirdiAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, yılın ikinci çeyreğindeki yüzde 21,7'lik büyüme oranına ilişkin, "Verilere bakıldığında bu yılı yüzde 7-8’lik büyümeyle kapatabiliriz." ifadelerini kullandı.
1.09.2021Ekonomi
Adli yıl açılış töreni yeniden Yargıtay’da
Adli yıl açılış töreni yeniden Yargıtay’daYeni Adli Yıl açılış töreni 2017 yılındaki ‘istisna’ hariç 10 yıl aradan sonra ilk kez Yargıtay’ın ev sahipliğinde düzenlenecek. Böylece son yıllarda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne taşındığı için “yargı bağımsızlığı”na ilişkin eleştirilerin hedefi haline gelen adli yıl açılış törenleri için yeni bir sayfa açılmış olacak. Yarın yapılacak törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılması ve bir konuşma gerçekleştirmesi bekleniyor.
31.08.2021Siyaset
Üç üretken büyükşehir zirvede
Üç üretken büyükşehir zirvede‘Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’nda Balıkesir ‘Dijital Gençlik Merkezi’, Manisa ‘Genç Bakış’, Denizli de ‘Genç 2023’ projesiyle ödül aldı
25.08.2021Ege
Son dakika: Erdoğan çok net açıkladı: Tercih değil zorunluluktur
Son dakika: Erdoğan çok net açıkladı: Tercih değil zorunlulukturGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium'da ‘Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi’de konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sel ve orman yangınlarına ilişkin "Siyasi parti ayrımı gözetmeden yardım çalışmalarında yer alan tüm belediyelerimize şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. 'Gençlerimizin sesine kulak veceğiz' diyen Erdoğan, "Gençlerimizi karar alma ve uygulama süreçlerine daha fazla dahil edeceğiz" dedi. Erdoğan, değişen şartlara ve yükselen toplumsal taleplere göre politika belirlemenin, buna göre adım atmanın belediyeler için tercihten öte zorunluluk olduğunu ifade ederek, "Nasıl Türkiye, dünkü Türkiye değilse şehirlerimizi de artık yeni bir anlayışla geliştirmeli, belki bir kısmını yıkıp yeniden inşa etmeli, büyüme alanlarını tekrar değerlendirmeliyiz." sözlerine yer verdi.
24.08.2021Siyaset
Erdoğan çok net açıkladı: Tercih değil zorunluluktur
Erdoğan çok net açıkladı: Tercih değil zorunlulukturCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da ‘Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi’de konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sel ve orman yangınlarına ilişkin "Siyasi parti ayrımı gözetmeden yardım çalışmalarında yer alan tüm belediyelerimize şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. 'Gençlerimizin sesine kulak veceğiz' diyen Erdoğan, "Gençlerimizi karar alma ve uygulama süreçlerine daha fazla dahil edeceğiz" dedi. Erdoğan, "İnsanların yerel yönetimlerden beklentileri değişiyor. Hiçbirimizin bu haklı taleplere kulak tıkama lüksü yoktur. Bu bir tercih değil, zorunluluktur." sözlerine yer verdi.
24.08.2021Haberler
Vergi ödemesinde kolaylık talebi
Vergi ödemesinde kolaylık talebiAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, üyelerinin vergi ödemelerine ilişkin görüş ve önerilerini Gelir İdaresi Başkanı Bekir Bayrakdar’a yazdığı mektupla iletti.
20.08.2021Ekonomi
ATO orman yangınları için 1,5 milyon lira bağışladı
ATO orman yangınları için 1,5 milyon lira bağışladıAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, orman yangınlarından zarar görenlere destek olmak için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından başlatılan kampanyaya 1,5 milyon lira katkıda bulunduklarını bildirdi.
11.08.2021Ekonomi
ATO Başkanı Baran, Türkiye'nin Çinli şirketler için bölgesel merkez olabileceğini bildirdi
ATO Başkanı Baran, Türkiye'nin Çinli şirketler için bölgesel merkez olabileceğini bildirdiAnkara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Türkiye'nin Çinli global şirketler için ideal bir bölgesel merkez olma potansiyeline sahip olduğunu ifade etti.
6.08.2021Ekonomi
ATO'dan şehirler arası otobüs işletmecilerinin dernekleşmesine destek
ATO'dan şehirler arası otobüs işletmecilerinin dernekleşmesine destekYeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle iş kaybı yaşayan şehirler arası otobüs işletmecileri, dernek kurma kararı aldı.
4.08.2021Ekonomi
Anadolu lezzette Türkiye birincisi
Anadolu lezzette Türkiye birincisiAnkara mutfağının da tanıtılacağı ‘Gastronomi Merkezi’ kurulacak. Türkiye’nin lezzet haritasına göre ülkemize özgü 2 bin 205 yöresel yiyecek ve içecek bulunuyor
24.07.2021Gündem
ATO Başkanı Baran'dan "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" mesajı
ATO Başkanı Baran'dan "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" mesajıAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Fetullahçı Terör Örgütünün 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin büyüyen ve gelişen güçlü Türkiye'yi hedef aldığını belirterek, "Demokrasimiz için nöbette, ekonomimiz için gece gündüz işimizin başındayız." ifadesini kullandı.
14.07.2021Ekonomi
ATO Başkanı Baran'dan karşılıksız çek sorununa karşı "fon" önerisi
ATO Başkanı Baran'dan karşılıksız çek sorununa karşı "fon" önerisiAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, TBMM gündemindeki "Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi"nde yer alan çek düzenlemesine ilişkin, "Karşılıksız çekte, lehtarın alacaklarını peşin tahsil etmesine, keşidecinin de taksitle ödeyebilmesine imkan veren, kamunun destekleyeceği bir fonla çözüm üretilebilir." ifadelerini kullandı.
13.07.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan AB'ye Suriyeliler için yasal göç çağrısı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan AB'ye Suriyeliler için yasal göç çağrısıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Arzumuz, Avrupa Birliğinin (AB) adil yük ve sorumluluk paylaşımı çerçevesinde Suriyeliler için yasal göç yollarını açması, gönüllü insani kabul mekanizmasını somut taahhütlerle aktive etmesi ve yeniden yerleşme kotalarını artırmasıdır." dedi.
6.07.2021Siyaset
ATO Başkanı Baran konutta tek oranlı KDV uygulanmasını önerdi
ATO Başkanı Baran konutta tek oranlı KDV uygulanmasını önerdiAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, konut sektöründe tek oranlı katma değer vergisi (KDV) uygulanabileceğini belirterek, "KDV'de yeni düzenlemeye lokomotif sektörlerimizden konut sektöründen başlanabilir, tek oranlı ve yüzde 8 olarak uygulanabilir." ifadesini kullandı.
24.06.2021Ekonomi
‘Yardım parasına çökülemeyecek’
‘Yardım parasına çökülemeyecek’Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ın seçim vaatlerinden olan ve dünyanın her yerinde kullanabilme özelliğine sahip ‘Başkent Kart’ törenle tanıtıldı.
24.06.2021Siyaset
Kurban Bayramı tatili uzayacak mı? 2 farklı istek...
Kurban Bayramı tatili uzayacak mı? 2 farklı istek...Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasına yönelik turizmcilerden talepler var. Ancak, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran tatilin uzatılmasının ekonomiye uzun tatil durgunluğu yaşatacağını söyleyerek karşı talepte bulundu.
22.06.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

ATOderya yanıksosyal yardıme-devletege

Ankara Ticaret Odası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.