Anket

Anket

Son dakika Anket haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Anket gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Anket haber sayfamızda...

Anket

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.009 anket haberi bulunmuştur.
Son dakika... Son koronavirüs anketinden çıkan çarpıcı sonuç! Yüzde 38'i güveniyor
Son dakika... Son koronavirüs anketinden çıkan çarpıcı sonuç! Yüzde 38'i güveniyorGelen son dakika haberine göre; Türkiye’de kitlesel aşılamada istenilen seviyeye ulaşılamamasının nedenlerine ilişkin önemli ipuçları veren araştırmaya göre, toplumda en çok kadınlar aşı konusunda tereddüt yaşıyor. Hastalığı hafif atlatanlar aşı karşıtı tavır sergiliyor. Ayrıca tıp doktoru milletvekilleri, aşı karşıtı söylemlerde bulunanlar ile aşı karşıtı olmadığı halde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarına tereddütle yaklaşanlara karşı iktidar muhalefet ayrımı olmaksızın tek ses oldu. Öneriler arasında aşı yaptırmayana maskede olduğu gibi ceza yazılması da var.
18.04.2021Gündem
Kadınlar aşıya daha tereddütlü
Kadınlar aşıya daha tereddütlüTürkiye’de kitlesel aşılamada istenilen seviyeye ulaşılamamasının nedenlerine ilişkin önemli ipuçları veren araştırmaya göre, toplumda en çok kadınlar aşı konusunda tereddüt yaşıyor. Hastalığı hafif atlatanlar aşı karşıtı tavır sergiliyor
18.04.2021Gündem
Egeli başkanların gururu
Egeli başkanların gururuORC Araştırma Şirketi’nin yaptığı ankette ilk 10’a Egeli başkanlar damga vurdu.
14.04.2021Ege
TGDF, 'tarımın finansmanını' gözlemliyor
TGDF, 'tarımın finansmanını' gözlemliyorTürkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) tarımın finansmanında güncel durumu özel sektör bakış açısı ile daha net ortaya koyabilmek adına Tarımın Finansmanı Sektör Değerlendirme Anketi düzenliyor.
14.04.2021Ekonomi
PPK Beklenti Anketi sonuçlandı
PPK Beklenti Anketi sonuçlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistlerin tamamına yakını bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının (politika faizi) yüzde 19 düzeyinde sabit bırakılacağını tahmin ediyor.
13.04.2021Uzmanpara
Peru'daki seçimlerin ilk turunda sürpriz: Solcu sendikacı sandıktan birinci çıktı
Peru'daki seçimlerin ilk turunda sürpriz: Solcu sendikacı sandıktan birinci çıktıAnketlere göre boş oyların ilk sırayı alması beklenen seçimde, Pedro Castillo tahminlerin çok ötesine geçerek oyların yüzde 15'ini kazandı. Castillo, özellikle ülkenin yoksul kırsal bölgelerinde popüler bir aday.
12.04.2021Dünya
Piyasalar yoğun bir haftaya giriyor
Piyasalar yoğun bir haftaya giriyorKüresel piyasalarda beklentilerden iyi gelen makroekonomik verilerin desteği ve enflasyon endişelerinin yatışması ile yükseliş eğiliminin korunduğu görülürken, gelecek hafta yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararının yanı sıra ödemeler dengesi, işsizlik oranı ve sanayi üretimi verileri takip edilecek.
10.04.2021Uzmanpara
Bir yıllık enflasyon beklentisi artıyor
Bir yıllık enflasyon beklentisi artıyorTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Beklenti Anketi’ne göre, yıl sonu Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) beklentisi yüzde 13.12 oldu. Merkez Bankası reel sektör, finansal sektör temsilcileri ve profesyonellerden oluşan 60 katılımcıyla gerçekleştirdiği “2021 yılı Nisan ayı Beklenti Anketi”ni yayımladı.
10.04.2021Ekonomi
Merkez Bankası Beklenti Anketi yayımlandı
Merkez Bankası Beklenti Anketi yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Beklenti Anketi'ne göre, yıl sonu Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) beklentisi yüzde 13,12 oldu.
9.04.2021Uzmanpara
Merkez Bankası Nisan ayı Beklenti Anketi yayımlandı
Merkez Bankası Nisan ayı Beklenti Anketi yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Beklenti Anketi'ne göre, yıl sonu Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) beklentisi yüzde 13,12 oldu.
9.04.2021Ekonomi
Turizm acenteleri pazarı çeşitlendirdi
Turizm acenteleri pazarı çeşitlendirdiTürkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Incoming İhtisas Başkanlığı tarafından hazırlanan anketin sonuçları belli oldu.
9.04.2021Ekonomi
Bilimsel başarıya ortak akıl katkısı
Bilimsel başarıya ortak akıl katkısıEge Üniversitesi’nin (EÜ) 2023 vizyonu doğrultusunda hayata geçirilen “Eğitim Öğretimde Kalite: Anket Sistemi (ASİS)” tanıtım toplantısı yapıldı.
9.04.2021Ege
Dış Ticaret Beklenti Anketi açıklandı
Dış Ticaret Beklenti Anketi açıklandıTicaret Bakanlığı'nın bu yılın ikinci çeyreğine ilişkin İhracat Beklenti Endeksi, önceki çeyreğe göre 17,1 puan artarak 132 seviyesinde gerçekleşti. İthalat Beklenti Endeksi ise 1,2 puan azalarak 111,6 oldu.
8.04.2021Uzmanpara
Dış Ticaret Beklenti Anketi belli oldu
Dış Ticaret Beklenti Anketi belli olduTicaret Bakanlığı'nın bu yılın ikinci çeyreğine ilişkin İhracat Beklenti Endeksi, önceki çeyreğe göre 17,1 puan artarak 132 seviyesinde gerçekleşti. İthalat Beklenti Endeksi ise 1,2 puan azalarak 111,6 oldu.
8.04.2021Ekonomi
ABD'de ankette halkın çoğu, göçmen krizinin sorumlusu olarak Biden'ı gösterdi
ABD'de ankette halkın çoğu, göçmen krizinin sorumlusu olarak Biden'ı gösterdiABD'de yapılan anket, Amerikalıların Meksika sınırındaki göçmen yoğunluğunun sorumlusu olarak eski ABD Başkanı Donald Trump'tan çok yeni Başkan Joe Biden'ı gördüklerini ortaya koydu.
5.04.2021Dünya
Tüm merak edilenleriyle akne sorunları ve çözümleri
Tüm merak edilenleriyle akne sorunları ve çözümleri Türkiye’de en çok görülen cilt problemlerinin başında akne geliyor. Özellikle gençlerin korkulu rüyası akneler sadece ergenlik döneminde çıktığı düşünülse de yetişkinlerde de sıklıkla görülüyor. 30 Mart Ulusal Akne Günü’nde Propia’nın gerçekleştirdiği anket sonuçlarına göre sivilceler özgüven problemini beraberinde getiriyor. Daha da ilginci sivilcelerine yönelik ürünleri seçerken tüketiciler hekimlerden daha çok arkadaş tavsiyesine güveniyor. Bilinçsizce uygulanan yöntemler dahil akneye dair her detayı Dermatolog Doç. Dr. Yasemim Oram anlattı.
15.04.2021Güzellik
Bulgaristan'da sandıktan yine koalisyon çıktı
Bulgaristan'da sandıktan yine koalisyon çıktıBulgaristan'da 4 Nisan'da yapılan genel seçimin kesin olmayan sonuçlarına göre hiçbir parti tek başına hükümet kurabilecek meclis çoğunluğunu sağlayamadı.
5.04.2021Dünya
Son dakika... Bulgaristan'da sandık çıkış anketi sonucu belli oldu!
Son dakika... Bulgaristan'da sandık çıkış anketi sonucu belli oldu!Bulgaristan'daki genel seçimi, sandık çıkış anketine göre, Başbakan Borisov'un lideri olduğu parti kazandı.
4.04.2021Dünya
Bulgaristan'da gözler yarına çevrildi! İlk kez kullanılacak
Bulgaristan'da gözler yarına çevrildi! İlk kez kullanılacakBulgaristan’da yarın 6 milyon 355 bin seçmen parlamentodaki 240 milletvekilini seçmek için sandık başına gidecek.
3.04.2021Dünya
Son dakika: Ülke savaşın Putin Rusya'nın en seksi erkeği seçildi!
Son dakika: Ülke savaşın Putin Rusya'nın en seksi erkeği seçildi!Rus ordusunun Ukrayna sınırındaki askeri hareketliliğini artırmasıyla tüm dünyanın dikkati, Rusya ile Ukrayna arasındaki yükselen gerilime çevrilmişken, ülkede yapılan bir anket herkesi şoka uğrattı.
3.04.2021Dünya
Son dakika: Ülke savaşın eşiğindeyken şok anket! Putin...
Son dakika: Ülke savaşın eşiğindeyken şok anket! Putin...Rus ordusunun Ukrayna sınırındaki askeri hareketliliğini artırmasıyla tüm dünyanın dikkati, Rusya ile Ukrayna arasındaki yükselen gerilime çevrilmişken, ülkede yapılan bir anket herkesi şoka uğrattı.
3.04.2021Dünya
TCMB Banka Kredileri Eğilim Anketi yayımlandı
TCMB Banka Kredileri Eğilim Anketi yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Banka Kredileri Eğilim Anketi'nde, "2021 yılının ikinci çeyreği için bankaların beklentisi, işletme kredi türlerinde standartların büyük oranda gevşetilmeye devam edeceği yönündedir." ifadelerine yer verildi.
2.04.2021Ekonomi
TCMB Banka Kredileri Eğilim Anketi yayımlandı
TCMB Banka Kredileri Eğilim Anketi yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Banka Kredileri Eğilim Anketi'nde, "2021 yılının ikinci çeyreği için bankaların beklentisi, işletme kredi türlerinde standartların büyük oranda gevşetilmeye devam edeceği yönündedir." ifadelerine yer verildi.
2.04.2021Uzmanpara
İngiltere'de korkunç gerçek: Semptom gösterenlerin beşte biri test yaptırmış
İngiltere'de korkunç gerçek: Semptom gösterenlerin beşte biri test yaptırmışİngiltere'de yapılan ankette, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) semptomları görülenlerden sadece yüzde 18'inin test yaptırdığı tespit edildi.
1.04.2021Dünya
AA Finans'ın mart ayı "Enflasyon Beklenti Anketi" sonuçlandı
AA Finans'ın mart ayı "Enflasyon Beklenti Anketi" sonuçlandıAA Finans Enflasyon Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler, mart ayında Tüketici Fiyat Endeksi'nin (TÜFE) yüzde 1,09 artmasını bekliyor.
1.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

anketseçimmerkezbankasıbulgaristan

Anket ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.