Blinken

Blinken

Son dakika blinken haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan blinken gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan blinken haber sayfamızda...

Blinken

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 428 blinken haberi bulunmuştur.
Müttefiklerin arası açıldı
Müttefiklerin arası açıldıABD ve İngiltere’nin Avustralya ile vardığı güvenlik anlaşmasıyla ilgili kriz büyüyor. Anlaşmayı kaptıran Fransa, Washington ve Canberra Büyükelçilerini geri çağırdı
18.09.2021Dünya
ABD'de Cumhuriyetçi senatörler'den 'Taliban' talebi
ABD'de Cumhuriyetçi senatörler'den 'Taliban' talebiABD'de Cumhuriyetçi 4 senatör, Dışişleri Bakanı Anthony Blinken'a mektup yollayarak Taliban'ın "yabancı terör örgütleri" listesine alınmasını istedi.
16.09.2021Dünya
Çekilme tartışması devam ediyor
Çekilme tartışması devam ediyorAfganistan’dan çekilme ve tahliyenin başarısı hakkında ABD’de tartışma devam ediyor. Dışişleri Bakanı Blinken, Kongre’de soruları yanıtlarken zorlandı
15.09.2021Dünya
Son dakika haberleri: ABD askerlerinden Kıbrıs'a çıkarma! Rumlar çıldırdı
Son dakika haberleri: ABD askerlerinden Kıbrıs'a çıkarma! Rumlar çıldırdıReuters ve AP dünyaya fotoğrafları geçti, Amerikan deniz piyadeleri Rum medyası tarafından manşetten verildi. Rum Savunma Bakanı, ABD ile bir kilometre taşının dönüldüğünü söyledi.
10.09.2021Dünya
ABD: Taliban’ın uluslararası meşruiyeti hak etmesi gerekiyor
ABD: Taliban’ın uluslararası meşruiyeti hak etmesi gerekiyorABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Taliban’ın uluslararası meşruiyeti ve desteği "hak etmesi gerektiğini" söyledi.
9.09.2021Dünya
ABD ve Avrupa Afganistan stratejisini görüşecek
ABD ve Avrupa Afganistan stratejisini görüşecekAlmanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bugün Taliban'a yönelik yaklaşımı değerlendirmek üzere 20'den fazla ülkenin dışişleri bakanının katılacağı uluslararası video konferansa ev sahipliği yapacaklarını söyledi.
8.09.2021Dünya
Katar Emiri'nden ABD ile kritik Afganistan görüşmesi
Katar Emiri'nden ABD ile kritik Afganistan görüşmesiKatar Emiri Temim bin Hamed Al Sani, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve Savunma Bakanı Lloyd Austin ile Afganistan'daki gelişmeleri ele aldı.
6.09.2021Dünya
Türkiye'nin SİHA'ları neden hedefte? Bünyamin Aygün CNN TÜRK'te anlattı
Türkiye'nin SİHA'ları neden hedefte? Bünyamin Aygün CNN TÜRK'te anlattıDünyanın gözü kulağı Türk SİHA'larının pek çok cephede elde ettiği başarılarda... Ancak SİHA başarısı sadece rakip ülkeleri değil, NATO müttefiki ülkeleri de rahatsız ediyor. Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri'nde dikkat çeken bir adım geldi. 27 kongre üyesi, Dışişleri Bakanı Blinken'a bir mektup yazıp Türk İHA ve SİHA'larını şikayet etti. Peki, bu mektup ne anlama geliyor? Mektup Türkiye-ABD ilişkilerini nasıl etkiler? İnceleme haberimizde gazeteci Bünyamin Aygün'e sorduk.
4.09.2021Haberler
Türkiye'nin SİHA'ları neden hedefte? Bünyamin Aygün CNN TÜRK'te anlattı
Türkiye'nin SİHA'ları neden hedefte? Bünyamin Aygün CNN TÜRK'te anlattıDünyanın gözü kulağı Türk SİHA'larının pek çok cephede elde ettiği başarılarda... Ancak SİHA başarısı sadece rakip ülkeleri değil, NATO müttefiki ülkeleri de rahatsız ediyor. Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri'nde dikkat çeken bir adım geldi. 27 kongre üyesi, Dışişleri Bakanı Blinken'a bir mektup yazıp Türk İHA ve SİHA'larını şikayet etti. Peki, bu mektup ne anlama geliyor? Mektup Türkiye-ABD ilişkilerini nasıl etkiler? İnceleme haberimizde gazeteci Bünyamin Aygün'e sorduk.
4.09.2021Gündem
Son dakika! ABD'den Kabil Havalimanı açıklaması: Türkiye ile yakından çalışıyoruz
Son dakika! ABD'den Kabil Havalimanı açıklaması: Türkiye ile yakından çalışıyoruzABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Kabil'deki Hamid Karzai Havalimanının bir an önce yeniden açılması için Türkiye ve Katar ile yakın bir şekilde çalıştıklarını açıkladı.
3.09.2021Dünya
Taliban’dan zafer ilanı
Taliban’dan zafer ilanıABD’nin pazartesi gecesi tahliyeleri sonlandırmasıyla Taliban Kabil Havaalanı’na girdi ve zafer ilan etti. Halen Afganistan’da kalan ABD vatandaşlarının olması Amerikan siyasetinde tepkilere yol açtı. ABD'nin çekilmesi devasa bir başarısızlıkla, verilen sözlerin tutulmamasıyla, 180'den fazla Afgan ve 13 Amerikan askerinin ölümüyle hatırlanacak.
1.09.2021Dünya
Biden'dan son dakika Afganistan açıklaması
Biden'dan son dakika Afganistan açıklamasıABD Başkanı Joe Biden, Afganistan işgalini bitirme kararının doğru olduğunu belirterek Afgan ordusunun bu kadar kısa sürede çökmesini öngörmelerinin mümkün olmadığını savundu. Biden, "DEAŞ Horasan'a şunu söyleyeceğim: Sizinle işimiz daha bitmedi." ifadelerini kullandı.
31.08.2021Haberler
ABD Başkanı Biden'dan son dakika Afganistan açıklaması
ABD Başkanı Biden'dan son dakika Afganistan açıklamasıABD Başkanı Joe Biden, Afganistan işgalini bitirme kararının doğru olduğunu belirterek Afgan ordusunun bu kadar kısa sürede çökmesini öngörmelerinin mümkün olmadığını savundu. Biden, "DEAŞ Horasan'a şunu söyleyeceğim, sizinle işimiz daha bitmedi." ifadelerini kullandı.
1.09.2021Dünya
Son dakika: Biden'ı hedef gösterdiler! 'Ahlaki felaket'
Son dakika: Biden'ı hedef gösterdiler! 'Ahlaki felaket'Tüm dünya Afganistan'da yaşanan son dakika gelişmelerini takip etmeye devam ediyor Washington Post gazetesi, ABD askerlerinin Afganistan'dan çıkarken hayati tehlikesi bulunan binlerce Afgan'ı geride bırakmasını "ahlaki bir felaket" olarak yorumladı.
31.08.2021Dünya
Son dakika haberler... ABD duyurdu: Afganistan'dan çekilme süreci tamamlandı
Son dakika haberler... ABD duyurdu: Afganistan'dan çekilme süreci tamamlandıSon dakika haberine göre, ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie, ABD güçlerinin Afganistan'dan çekilme sürecinin tamamlandığını açıkladı. Biden, Afganistan'daki 20 yıllık askeri varlıklarının sona erdiğini belirterek, bir konuşma yapacağını duyurdu. ABD Dışişleri Bakanı Blinken, bugünden itibaren Kabil'deki diplomatik varlıklarını askıya aldıklarını ve faaliyetlerini Katar'ın başkenti Doha'ya taşıdıklarını açıkladı.
31.08.2021Dünya
Son dakika: Bir dönem bitti yenisi başlıyor! Blinken dünyaya ilan etti
Son dakika: Bir dönem bitti yenisi başlıyor! Blinken dünyaya ilan ettiSon dakika haberine göre, ABD'nin Afganistan'dan çekilme sürecinin tamamlanmasının ardından Dışişleri Bakanı Antony Blinken açıklama yaptı. 123 binden fazla kişinin Afganistan'dan tahliye edildiğini belirten Blinken, yeni bir dönemin başladığını belirtti.
30.08.2021Dünya
Çin'den Afganistan açıklaması: ABD'ye büyük işler düşüyor
Çin'den Afganistan açıklaması: ABD'ye büyük işler düşüyorÇin Dışişleri Bakanı Vang Yi, Afganistan'da yeni yönetimin siyasi yapıyı inşa sürecinde ABD'ye büyük işler düştüğünü belirtti.
29.08.2021Dünya
ABD, DAEŞ’e karşılık verdi
ABD, DAEŞ’e karşılık verdiABD, 200’e yakın Afgan sivil ve 13 Amerikan askerinin ölümüne neden olan terör örgütü DAEŞ-Horasan’a yönelik hava saldırısı düzenledi. İki yönetici öldürüldü
29.08.2021Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Blinken'la Afganistan'ı görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Blinken'la Afganistan'ı görüştüSon dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefonda Afganistan'daki son durumu görüştü.
28.08.2021Siyaset
Son dakika! Biden 'karşılık verilecek' demişti! ABD hava saldırısını duyurdu
Son dakika! Biden 'karşılık verilecek' demişti! ABD hava saldırısını duyurduSon dakika haberine göre; ABD, 26 Ağustos Perşembe günü Kabil Havalimanı yakınlarında düzenlenen terör saldırısını üstlenen DEAŞ/Horasan ele başına yönelik Afganistan'da hava saldırısı düzenlendiğini duyurdu. Öte yandan ABD Başkanı Biden'a ulusal güvenlik ekibinden "Kabil'de başka terör saldırıları olabilir" uyarısı gitmişti.
28.08.2021Dünya
Tahliye paniği!
Tahliye paniği!Hem kendi vatandaşlarını hem de mümkün olduğunca çok Afganı Kabil’den çıkarmaya çalışan ülkeler 31 Ağustos tarihinin ertelenmemesi sonrası büyük bir paniğe girdi. Havaalanında hâlâ binlerce Afgan bekliyor...
26.08.2021Dünya
Afganistan'dan ayrılmak isteyen ABD'lilere 31 Ağustos'tan sonra da izin verilecek
Afganistan'dan ayrılmak isteyen ABD'lilere 31 Ağustos'tan sonra da izin verilecekABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 31 Ağustos'tan sonra da Taliban'ın Afganistan'dan ayrılmak isteyen Amerikalılara ve risk altındaki Afganlara izin vereceğini söyledi.
25.08.2021Dünya
Çavuşoğlu: Afganistan’dan bin 404 kişiyi tahliye ettik
Çavuşoğlu: Afganistan’dan bin 404 kişiyi tahliye ettikDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Bugüne kadar Afganistan’dan bin 404 kişiyi tahliye ettik. Bunlardan bin 61’i bizim vatandaşımız, diğerleri farklı ülkelerin vatandaşları. Şu anda 200 civarında dönmek isteyen vatandaşımız var” dedi. Çavuşoğlu, Türkiye’de iltica merkezi kurulacağına dair haberler gerçek dışı çıkmasına rağmen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilgili sosyal medya paylaşamını silmemesini eleştirdi.
25.08.2021Siyaset
Biden'dan son dakika Afganistan açıklaması: Ne kadar erken çıkarsak o kadar iyi
Biden'dan son dakika Afganistan açıklaması: Ne kadar erken çıkarsak o kadar iyiSon dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, Afganistan'dan çekilme sürecini 31 Ağustos'a kadar tamamlama yolunda olduklarını ve bu ülkeden ne kadar erken çıkarlarsa o kadar iyi olacağını söyledi.
24.08.2021Dünya
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşıyla görüştü
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşıyla görüştüSon dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
24.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

abdafganistantalibanSİHAkabil

Blinken ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.