Apollon Tapınağı

Apollon Tapınağı

Son dakika Apollon tapınağı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Apollon tapınağı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Apollon tapınağı haber sayfamızda...

Apollon Tapınağı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 181 apollon tapınağı haberi bulunmuştur.
Binlerce yıldır diyar diyar geziyoruz: Nasıl başladı bu turizm?
Binlerce yıldır diyar diyar geziyoruz: Nasıl başladı bu turizm?İnsanlar, bin yıllar önce de başka kentleri, oradaki yapıları görmek için seyahat ediyordu. Roma, turizmin gelişmesi için önemli imkânlar sağlarken turizmin ayrılmaz parçası rehberliğin tarihi de asırlar öncesine dayanıyor.
23.08.2023Arkeoloji
Ege’de şenlik var
Ege’de şenlik varAlaçatı Ot Festivali, Urla Enginar Günleri, Didim Vegfest ve Efeler Gastronomi Festivali Ege’nin eşsiz lezzetleri eşliğinde baharı karşılayan konuklarına unutulmaz günler yaşatıyor
29.04.2023Ege
Doğanın yok ettiği kentler
Doğanın yok ettiği kentlerAnadolu’da tarih boyunca birçok kent depremlerle yıkılıp terk edilirken, akarsuların taşıdığı alüvyonlarla koy ve körfezleri doldurması da liman kentlerinin sonu oldu.
20.03.2023Arkeoloji
2022’NİN YILDIZLARI
2022’NİN YILDIZLARIGeçen yıl Türkiye’de arkeoloji alanında yaşanan önemli gelişmeleri hatırlamak, ortaya çıkarılan eserlerin kamuoyu tarafından daha iyi bilinmesini sağlamak ve kültürel miras bilincine katkı sunmak amacıyla farklı üniversitelerden 20 arkeoloji öğrencisinin hazırladığı arkeolojik keşifler listesini, arkeoloji meraklıları ile bu alandaki uzman isimlerin değerlendirmesine sunduk.
23.01.2023Arkeoloji
AMAZON KRALİÇESİ’NİN KENTİ: HİERAPOLİS
AMAZON KRALİÇESİ’NİN KENTİ: HİERAPOLİSBir yanda eşsiz bir doğa, diğer yanda görkemli bir tarih... Pamukkale yakınlarındaki Hierapolis Antik Kenti sizi bekliyor!
18.12.2022Arkeoloji
Şiddetli yağışta Side Antik Kenti'ni su bastı
Şiddetli yağışta Side Antik Kenti'ni su bastıMeteoroloji'nin dün gece için 'turuncu kod' uyarısı yaptığı Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Side Antik Kenti'nde bazı bölgeler su altında kaldı. Manavgat Kaymakamı Abdulkadir Demir, ilgili bütün kurumların teyakkuz halinde olduğunu belirterek, ilçe genelinde endişe verici bir durum olmadığını söyledi.
14.12.2022Haberler
Şiddetli yağışta Side Antik Kenti'ni su bastı
Şiddetli yağışta Side Antik Kenti'ni su bastıMeteoroloji'nin dün gece için 'turuncu kod' uyarısı yaptığı Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Side Antik Kenti'nde bazı bölgeler su altında kaldı. Manavgat Kaymakamı Abdulkadir Demir, ilgili bütün kurumların teyakkuz halinde olduğunu belirterek, ilçe genelinde endişe verici bir durum olmadığını söyledi.
14.12.2022Gündem
Türkiye’nin 2022 arkeoloji zenginliği
Türkiye’nin 2022 arkeoloji zenginliğiMilliyet’in arkeoloji keşif değerlendirmesine katılan 20 öğrencinin hazırladığı listeyi, 400 arkeoloji meraklısı değerlendirdi. 10 keşiften oluşan listede ilk sırayı Bathonea’dan divit, hokka takımı aldı.
12.12.2022Gündem
Jale İnan'ın hayatı: İlk kadın arkeolog Jale İnan kimdir, ne zaman, kaç yaşında vefat etti?
Jale İnan'ın hayatı: İlk kadın arkeolog Jale İnan kimdir, ne zaman, kaç yaşında vefat etti?Jale İnan bugün Doodle oldu. Arama motoru devi Google önemli günleri ve kişileri ana sayfasına taşımaya devam ediyor. Tarayıcılarını açan kullanıcılar bugün Jale İnan Doodle'ı ile karşılaştılar. Peki, Jale İnan kimdir, ne zaman, nasıl öldü? İşte Jale İnan'ın yaptığı işler.
27.09.2022Bilgi Rehberi
Google Jale İnan'ı doodle yaptı! Jale İnan kimdir, mesleği nedir? İşte hayatı ve kariyeri...
Google Jale İnan'ı doodle yaptı! Jale İnan kimdir, mesleği nedir? İşte hayatı ve kariyeri...Jale İnan, Türkiye'nin ilk kadın arkeoloğudur. 2001 yılında hayatını kaybeden İnan, Perge ve Side antik kentlerinin ortaya çıkarılmasında büyük payı vardır. Arkeolog Aziz Ogan’ın kızı olan Jale İnan kaç yaşındaydı, neden öldü?
27.09.2022Bilgi Rehberi
2600 yıldır ayakta
2600 yıldır ayaktaGeçmişinde birçok uygarlığa ev sahipliği yapan, Didim’de bulunan ve dünyanın ilk kehanet merkezi olarak bilinen Apollon Tapınağı, 2 bin 600 yıldır ayakta...
30.08.2022Ege
Dünyanın ilk kehanet merkezinin sırrı! Kutsal suyun yeri tespit edilemedi
Dünyanın ilk kehanet merkezinin sırrı! Kutsal suyun yeri tespit edilemediGeçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Aydın’ın Didim ilçesinde bulunan ve dünyanın ilk kehanet merkezi olarak bilinen Apollon Tapınağı, 2 bin 600 yıldır ayakta duruyor.
29.08.2022Gündem
Veganlığın festival hali
Veganlığın festival haliDidim’de bu yıl dördüncüsü düzenlenen Vegan Festivali, veganlığın tüm boyutlarıyla 7’den 70’e deneyimlendiği bir şenlik havasında geçti.
29.05.2022Pazar
İlklerin festivali
İlklerin festivaliDördüncüsü düzenlenen Didim VegFest, veganizm felsefesini binlerle buluşturdu. Hazırlanan 50 metrelik vegan dürüm için de Guinness’e başvuruda bulunuldu
23.05.2022Ege
50 metrelik vegan dürümle dünya rekoru denemesi
50 metrelik vegan dürümle dünya rekoru denemesiDidim Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen Didim Veganfast etkinlik alanında kurulan 50 metrelik masada Gastronomi Derneği ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Davutlar Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Şef Emrah Köksal Sezgin öncülüğünde bir rekor denemesi yaptı.
21.05.2022Kültür Sanat
Vegan müzisyen Atilla Volga, Didim VegFest'te
Vegan müzisyen Atilla Volga, Didim VegFest'teYenilik arayan müzikseverlerin besteleriyle ilgisini çeken Atilla Volga, Türkiye'nin vegan kültürüne açılan kapısı olan ilk vegan festivali Didim VegFest'te sahne alacak.
18.05.2022Vitrin
Didim’de Engelsiz Festival başlıyor
Didim’de Engelsiz Festival başlıyorAydın Büyükşehir Belediyesi ve Didim Belediyesi’nin katkılarıyla Didim Yöresi Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği öncülüğünde düzenlenecek 4. Engelsiz Festival, 12-14 Mayıs günlerinde gerçekleştirilecek. 3 gün sürecek festivale, Türkiye’nin dört bir yanından katılımcılar gelecek.
11.05.2022Ege
Apollon Tapınağı'na ihanet! Akılalmaz görüntü sonrası suç duyurusu
Apollon Tapınağı'na ihanet! Akılalmaz görüntü sonrası suç duyurusuAntalya'nın Manavgat ilçesi Side Antik Kenti'ndeki bir gece kulübünün kendisine ait özel mülk içinde kalan ve Apollon Tapınağı'nın bulunduğu kazı alanına açılan tarihi kalıntıları kapı olarak kullanması tepki çekti.
4.05.2022Gündem
29 yıl sonra inanılmaz manzara! Antalya kent merkezine kar yağdı
29 yıl sonra inanılmaz manzara! Antalya kent merkezine kar yağdıTurizm kenti Antalya’nın şehir merkezine 29 yıl sonra kar yağışı başladı. Araçların üzerinde beyaz örtüye Antalya yazısı yazanların olduğu görüldü. Öte yandan Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde de vatandaşlar sabah uyandıklarında kar yağışı sürprizi ile karşılaştılar.
25.01.2022Gündem
“Eski Kent”te Bizans turu
“Eski Kent”te Bizans turuİstanbul, 330 ila 1453 yıllarında Bizans İmparatorluğu diye de bilinen Doğu Roma İmparatorluğu’na ev sahipliği yaptı. Bin yılı aşkın bir süreyi kapsayan “Bizans İstanbul”unu keşfetmeye ne dersiniz?
24.01.2022Arkeoloji
Şengül Boybaş “İstanbul’un Kayıp Mührü” ile kadim şehrin kuruluş hikayesine uzanıyor
Şengül Boybaş “İstanbul’un Kayıp Mührü” ile kadim şehrin kuruluş hikayesine uzanıyorİlk kitabı Dünyanın Uyanışı ile, dünyada milyonlarca izleyiciye ulaşan Atiye dizisine ilhamı olan Şengül Boybaş’ın yazın serüveni şimdilerde kadim şehir İstanbul’un kuruluş hikayesine uzanıyor. Yeni romanı İstanbul’un Kayıp Mührü raflardaki yerini alırken Şengül Boybaş, tarih ve macerayla harmanlanan romanı ve yazma serüvenine dair merak edilenleri anlattı.
13.01.2022Kültür Sanat
Apollon Smintheus Kutsal Alanı: Farelerin efendisi
Apollon Smintheus Kutsal Alanı: Farelerin efendisiÇanakkale’nin Ayvacık ilçesinde bulunan Apollon Smintheus Kutsal Alanı, tarihsel ve mitolojik açıdan insanların farelerle olan ilginç ilişkisini hatırlatıyor.
22.11.2021Arkeoloji
Sualtında tarihe dalıyorlar
Sualtında tarihe dalıyorlarSualtındaki arkeolojik zenginlikleri zorlu bir çalışmayla gün yüzüne çıkarıyorlar. Yaz boyunca İznik Sualtı Arkeoloji kazısında görev yapan sualtı arkeologlarının çalışmalarına yakından baktık
12.09.2021Pazar
Sütunlara 2 bin 300 yıl sonra ilk bakım
Sütunlara 2 bin 300 yıl sonra ilk bakımDidim ilçesindeki Apollon Tapınağı’nda bulunan 20 metre uzunluğundaki 3 sütunun güçlendirilmesi için restorasyon ve onarım çalışması başlatıldı.
18.08.2021Ege
Apollon Tapınağı'nda bulunan 2 bin 300 yıllık sütunlar restore edilecek
Apollon Tapınağı'nda bulunan 2 bin 300 yıllık sütunlar restore edilecekAydın'ın Didim ilçesindeki Apollon Tapınağı'nda bulunan 20 metre uzunluğundaki 3 sütunun güçlendirilmesi için restorasyon ve onarım çalışması başlatıldı.
18.08.2021Tatil

Benzer Haber Etiketleri

Apollon Tapınağı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.