Kültür

Kültür

Son dakika kültür haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kültür gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kültür haber sayfamızda...

Kültür

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 88.020 kültür haberi bulunmuştur.
Bozcaada'da bulundu! Çok sayıda çocuk mezarı tespit edildi
Bozcaada'da bulundu! Çok sayıda çocuk mezarı tespit edildi Çanakkale’nin Kuzey Ege Denizi’nde her yıl 50 bine yakın yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği turizm merkezi Bozcaada ilçesinde antik kentin nekropolis alanında 2023 yılı sonunda yapılan kazı çalışmaları sırasında çok sayıda çocuk mezarı tespit edildi. Kazılar sırasında erken yaşta ölen çocukların hem küp mezar hem amfora mezar hem de taş örme mezarlarda ölü hediyeleriyle birlikte gömüldüğü belirlendi.
2.03.2024 Gündem
Kız Kulesi ziyarete açıldı
Kız Kulesi ziyarete açıldı Kız Kulesi, yapılan kapsamlı restorasyonun ardından yeniden İstanbullularla buluştu.
2.03.2024 Kültür Sanat
Alüminyumdan heykele ödül
Alüminyumdan heykele ödül Sanatçıların alüminyumu yakından tanımaları ve bu malzemeye dair farkındalıklarının artırılması amacıyla düzenlenen Alüminyum Heykel Yarışması’nın başvurular başladı.
2.03.2024 Kültür Sanat
Yapay zekâdan Çin usulü animasyon
Yapay zekâdan Çin usulü animasyon Çin’den gelen bir haber, animasyon dünyasında devrim yaratacak.
2.03.2024 Kültür Sanat
Üniversitede viyolonsel günleri
Üniversitede viyolonsel günleri Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi tarafından 4-9 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek Uluslararası Viyolonsel Günleri kapsamında Ioannis Toulis, José Enrique Bouché, Doğan Cangal, Dilbağ Tokay gibi birçok önemli sanatçı, akademisyen ve solist yer alacak...
2.03.2024 Kültür Sanat
Arkeolojinin keşfi wasabi
Arkeolojinin keşfi wasabi Yeni bir araştırmaya göre, Japon yaban turbu olarak bilinen wasabi antik papirüsleri korumada da etkili bir araç olarak kullanılabilir.
2.03.2024 Kültür Sanat
‘Leo varsa şansım yoktu’
‘Leo varsa şansım yoktu’ “Star Wars: Attack of the Clones” ve “Star Wars: The Revenge of the Sith”te Anakin Skywalker’ı canlandıran Hayden Christensen, Empire’a verdiği röportajda bu rolü alamayacağını düşündüğünü açıkladı.
2.03.2024 Kültür Sanat
Gençlere sanat kartı
Gençlere sanat kartı Gençlerin kültürel faaliyetlerden mahrum kalmaması için GençKart uygulaması başladı.
2.03.2024 Kültür Sanat
Cemevleri yasal ibadethane olmalı
Cemevleri yasal ibadethane olmalı Cemevi ziyaretinde konuşan Özel, “Bugün devlet maalesef yurttaşlarına eşit davranmıyor. Herkes eşit olması gerekirken Alevilere daha az eşit davranıyor. Elbette bütün mezhepler eşit olmalı. Onlara sağlanan hizmet eşit olacak. Cemevleri ibadethane olacak” dedi...
2.03.2024 Gündem
Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız: Türkiye yüzyılına yakışır bir hizmet anlayışıyla hizmet ediyoruz
Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız: Türkiye yüzyılına yakışır bir hizmet anlayışıyla hizmet ediyoruz Ak Parti Beyoğlu İlçe Başkanlığı tarafından proje tanıtım ve belediye meclis üyesi adayları tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ali Haydar Yıldız, "Türkiye yüzyılına yakışır bir hizmet anlayışıyla hizmet ediyoruz" dedi.
1.03.2024 Gündem
Ali Erbaş: Filistin'deki bu katliamın ortadan kalkması için elimizden geleni yapacağız
Ali Erbaş: Filistin'deki bu katliamın ortadan kalkması için elimizden geleni yapacağız Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Gazze'de, Filistin'de katliam yapanlara silahları 'Siyonist Hristiyanlar' veriyor" dedi.
1.03.2024 Haberler
Ali Erbaş: Filistin'deki bu katliamın ortadan kalkması için elimizden geleni yapacağız
Ali Erbaş: Filistin'deki bu katliamın ortadan kalkması için elimizden geleni yapacağız Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Gazze'de, Filistin'de katliam yapanlara silahları 'Siyonist Hristiyanlar' veriyor" dedi.
1.03.2024 Gündem
Alsancak Kültür Yolu Projesi’ni Ulaştırma Bakanı yerinde inceledi
Alsancak Kültür Yolu Projesi’ni Ulaştırma Bakanı yerinde inceledi AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde hayata geçirmeyi planladığı Alsancak Kültür Yolu Projesi'ni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'na yerinde anlattı. Bakan Uraloğlu ise projelere ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Yapılamayacak işler değil. Her şey İzmir için. Hepsi yerinde ve isabetli projeler" dedi.
1.03.2024 Ekonomi
Erdoğan'dan İsrail'e Gazze tepkisi: Savaş değil soykırım
Erdoğan'dan İsrail'e Gazze tepkisi: Savaş değil soykırım Antalya Diplomasi Forumu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gazze'de yaşananlar bir savaş değildir, bir soykırım girişimidir. Çünkü savaşın bile uyulması gereken bir adabı, hukuku vardır." dedi.
1.03.2024 Gündem
Dünya’nın En İyi Breaking Yarışması ‘Red Bull BC One Cypher’ Türkiye Finali için geri sayım
Dünya’nın En İyi Breaking Yarışması ‘Red Bull BC One Cypher’ Türkiye Finali için geri sayım Her yıl 30’u aşkın ülkede dünyanın en iyi B-Boy ve B-Girl’lerini belirleyen Red Bull BC One Cypher için nefesler tutuldu. Finali 10 Mart saat 16.00’da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.
1.03.2024 Diğer
İstanbul’un enflasyonu açıklandı
İstanbul’un enflasyonu açıklandı İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) açıkladığı verilere göre İstanbul’da şubat ayında perakende fiyatlar aylık yüzde 4,07, yıllık bazda yüzde 76,58 arttı.
1.03.2024 Uzmanpara
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Antalya'da yoğun diplomasi trafiği
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Antalya'da yoğun diplomasi trafiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalya'da yoğun diplomasi trafiği sürdürdü. Antalya'da peş peşe görüşmeler gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan en son olarak Neçirvan Barzani’yi kabul etti.
1.03.2024 Gündem
İstanbul'un enflasyonu belli oldu
İstanbul'un enflasyonu belli oldu İTO'nun açıkladığı verilere göre, İstanbul’da Şubat ayında perakende fiyatlar aylık yüzde 4,07, yıllık bazda yüzde 76,58 arttı.
1.03.2024 Ekonomi
Son dakika...Bakan Ersoy 'müjde' diyerek duyurdu: GençKart başvuruları başladı
Son dakika...Bakan Ersoy 'müjde' diyerek duyurdu: GençKart başvuruları başladı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, GençKart uygulamasının bugün başladığını duyurdu. Ersoy, 18 yaşındaki gençlerin bir yıl boyunca kullanabileceği bu kültür ve sanat projemiz ile Bakanlığımıza bağlı müze ve ören yerleri de ücretsiz olacak" dedi.
1.03.2024 Gündem
Baksı’da devir teslim
Baksı’da devir teslim Baksı Kültür Sanat Vakfı’nda yönetim değişti.
1.03.2024 Kültür Sanat
Taş plak dinletisi
Taş plak dinletisi Türkiye Gençliğine Hizmet Vakfı (TGHV), Doğu ve Batı’nın en güzel şarkılarını buluşturan  bir taş plak dinletisi düzenliyor.
1.03.2024 Kültür Sanat
‘Karagöz ve Hacivat’ 5G ile sanal perdede
‘Karagöz ve Hacivat’ 5G ile sanal perdede Türk Telekom, Barcelona’da düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde geleneksel Türk gölge tiyatrosunu yüksek teknolojiyle dünyaya tanıttı.
1.03.2024 Ekonomi
Ekrem İmamoğlu, Kafkas Kültür Buluşmalarına katıldı
Ekrem İmamoğlu, Kafkas Kültür Buluşmalarına katıldı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kafkas Kültür Buluşmaları açılış programına katıldı. Açılış konuşmasını yapan İmamoğlu daha sonra Kafkas folklor ekibinin dans gösterisine eşlik etti. İmamoğlu, “Çünkü bir şehirde ya da bir ülkede ‘azınlık’ tarifini doğru bulmuyorum. Kimsenin bir ülkede azınlık diye tarif edilmesini kabul etmem, edemem. Biz bu çeşitlilikle, bir arada, büyük bir milletiz" dedi.
29.02.2024 Gündem
Murat Kurum İstanbul projelerini anlattı: 1 Nisan sabahı şantiyede olacağız
Murat Kurum İstanbul projelerini anlattı: 1 Nisan sabahı şantiyede olacağız Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum canlı yayında projelerini anlattı. Kurum, "31 Mart İstanbul için Türkiye Yüzyılı'nda bir kader seçimi olacak." ifadelerini kullandı ve "1 Nisan sabahı da şantiyede olacağız. İstanbul için yapılacak çok işimiz var, kente eser kazandıracağız." dedi.
29.02.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Antalya'da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Antalya'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1-3 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek Antalya Diplomasi Forumu münasebetiyle Antalya'ya geldi.
29.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kültür ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.