Aralık Ayı

Aralık Ayı

Son dakika aralık ayı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan aralık ayı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan aralık ayı haber sayfamızda...

Aralık Ayı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.927 aralik ayi haberi bulunmuştur.
Hangi Mevsimde Hangi Balık Yenir? Hangi Balık Türü Hangi Mevsimde Tüketilmelidir?
Hangi Mevsimde Hangi Balık Yenir? Hangi Balık Türü Hangi Mevsimde Tüketilmelidir?Her mevsim tüketilen besleyici besinler arasında bulunan balık oldukça fazla tercih edilmektedir. Ancak hangi mevsimde hangi balığı seçeceğinizi bilmiyorsanız eğer, öncesinde bunu öğrenmeniz çok daha önemlidir. Hangi mevsimde hangi balık yenir? Hangi balık türü hangi mevsimde tüketilmelidir? Hangi mevsimde hangi balığın tüketileceğine dair tüm detayları derledik.
1.04.2021Sağlık
Güz Dönemi Nedir? Üniversitede Güz Dönemi Ne Zaman Başlar, Ne Zaman Biter?
Güz Dönemi Nedir? Üniversitede Güz Dönemi Ne Zaman Başlar, Ne Zaman Biter?Ülkemizde lisans ve ön lisans düzeyinde eğitim veren üniversiteler bir yıllık zaman dönemini iki ayrı dönem halinde tamamlamaktadır. Bu dönemler bahar dönemi ve güz dönemi olmak üzere iki tanedir. Ayrıca ilave olarak bütünleme ve yaz dönemi uygulayan üniversitelerde bulunmaktadır. Bu dönemler arasında sayılan güz dönemi ne anlama gelmektedir? Hangi tarihler arası güz dönemi olarak sayılmaktadır? İşte, üniversitelerde uygulanan güz dönemine ait bilgiler.
28.03.2021Eğitim
Çanakkale Savaşı ne zaman, kaç yılında oldu? Çanakkale Muharebeleri kaç yıl sürdü?
Çanakkale Savaşı ne zaman, kaç yılında oldu? Çanakkale Muharebeleri kaç yıl sürdü?Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü. Bu anlamlı ve tarihi günde Çanakkale'de verdiğimiz on binlerce şehit bir kez daha anılıyor ve kazanılan zafer coşkuyla kutlanıyor. 18 Mart ruhunu yaşayan herkes Çanakkale Savaşı'nın tarihi ile ilgili ayrıntıları merak ediyor. Peki, Çanakkale Savaşı ya da Çanakkale Muharebeleri olarak bilinen bu tarihi olay ne zaman, kaç yılında gerçekleşti? Çanakkale Savaşı kaç yıl sürdü?
18.03.2021Gündem
Palandöken'de kayak sezonu 120 günden 150 güne uzadı
Palandöken'de kayak sezonu 120 günden 150 güne uzadıTürkiye'nin kar bakımından en iyi durumdaki illeri arasında bulunan Erzurum Palandöken'de kayak sezonu 120 günden 150 güne uzatıldı. Mart ayında bile lapa lapa yağan karla Palandöken'de kar kalınlığının 1,5 metreyi bulduğunu söyleyen Otel Genel Müdürü Nuh Seçer, "Palandöken'de nisan ayının sonuna kadar kayak yapılabilecek" dedi.
15.03.2021Ekonomi
Yargıda kadın gücü arttı
Yargıda kadın gücü arttıHSK 2020 Faaliyet raporuna göre 2010-2020 yılları arasında Türkiye genelinde kadın hakim-savcı oranında yüzde 13,4 oranında artış gerçekleşti.
10.03.2021Gündem
Piyasalarda sert dalgalanmalar devam ediyor
Piyasalarda sert dalgalanmalar devam ediyorKüresel piyasalar, ABD'deki ekonomik destek paketine ilişkin olumlu haber akışı ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik tedbirlerin hafifletilmesi beklentileri ile dün pozitif seyretmesinin ardından bugün Asya piyasalarında karışık bir seyir izleniyor.
2.03.2021Uzmanpara
Son dakika haberi: Hedeflerinde Fatih Terim de vardı! Yakalandılar...
Son dakika haberi: Hedeflerinde Fatih Terim de vardı! Yakalandılar...Gelen son dakika haberine göre; Aralık ile şubat ayları arasında birçok iş insanının arayarak yardım talep eden dolandırıcılar yakalandı. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'i de hedef aldıkları tespit edildi. İşte haberin ayrıntıları...
1.03.2021Gündem
Merkel'den salgında üçüncü dalga uyarısı yaptı
Merkel'den salgında üçüncü dalga uyarısı yaptıAlmanya Başbakanı Angela Merkel, yeni tip koronavirüsün mutasyona uğramış türlerinin artmasından dolayı salgında üçüncü dalganın oluşabileceği uyarısı yaptı.
25.02.2021Dünya
'Bin Pınarlı' Kaz Dağları, Bayramiç Barajı'nı doldurdu
'Bin Pınarlı' Kaz Dağları, Bayramiç Barajı'nı doldurduÇanakkale'de aralık ayı başlarında su miktarı 12 milyon metreküpe inerek, kuruma tehlikesiyle karşı karşıya kalan 96 milyon 500 metreküp kapasiteli Bayramiç Barajı, Kaz Dağları'nın bereketiyle yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Son yağan kar ve yağmurların ardından Kaz Dağları'ndan baraja dolan fazla su, savaklardan akmaya başlayınca üreticilerin yüzü güldü.
25.02.2021Gündem
FED toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak? Son dakika FED Başkanı konuşması ne zaman?
FED toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak? Son dakika FED Başkanı konuşması ne zaman?FED toplantısı son dakika gelişmeleri merak ediliyor. ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Senato'da sunum yapacak. Küresel piyasalar, Fed Başkanı Jerome Powell'ın sunumunu bekliyor. Peki FED toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak? İşte FED başkanının konuşması ile ilgili detaylar...
23.02.2021Gündem
Avrupa borsaları karışık seyirle açıldı
Avrupa borsaları karışık seyirle açıldıAvrupa borsaları, güne karışık bir seyirle başladı.
23.02.2021Uzmanpara
Piyasalar Powell'ın sunumunu bekliyor
Piyasalar Powell'ın sunumunu bekliyorKüresel piyasalarda yüksek oynaklık devam ederken, bugün ve yarın ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın Senato'da yapacağı sunumlar yatırımcıların odağında bulunuyor.
23.02.2021Uzmanpara
Piyasalar yoğun haber ve veri gündemine odaklandı
Piyasalar yoğun haber ve veri gündemine odaklandıKüresel piyasalarda karışık bir seyir izlenirken, bugün sanal ortamda düzenlenecek G7 Liderler Zirvesi ve dünya genelinde açıklanacak öncü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edilecek.
19.02.2021Uzmanpara
Son dakika: Oransal olarak en fazla vakanın görüldüğü Trabzon'da ek tedbirler devrede
Son dakika: Oransal olarak en fazla vakanın görüldüğü Trabzon'da ek tedbirler devredeGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı vaka sayısı haritasına göre 8-14 Şubat tarihleri arasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü iller arasında ilk sırada yer alan Trabzon'da, yerel kısıtlama tedbirleri devreye alınıyor. Kentte virüsün cenaze namazları ve taziye ziyaretleri ile yayıldığının belirlenmesi üzerine cenaze namazları en fazla 30 kişi ile sınırlandırıldı, kırsalda aile içi buluşmaların önlenmesi için denetimler sıklaştırıldı. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, “Maske konusunda sokaklarda bir sıkıntı yok ama bizim aşamadığımız ve kontrolde zorlandığımız aile içi buluşmalar” dedi.
18.02.2021Gündem
Turkish Cargo ile ihracat uçuyor
Turkish Cargo ile ihracat uçuyorTürk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) üyelerinin son üç yılda Turkish Cargo’nun katkısıyla yüzde 40’tan yüzde 105’e kadar ihracat artışları gerçekleştirdiğini belirtti.
18.02.2021Ekonomi
Turkish Cargo, Türkiye’nin ihracatına değer katmaya devam ediyor
Turkish Cargo, Türkiye’nin ihracatına değer katmaya devam ediyorDünyanın en güçlü uluslararası kargo uçuş ağına sahip olan ve kıtalararasında ticaret köprüleri kuran Turkish Cargo, bu gücüyle Türkiye’nin ihracatına büyük katkı sağlıyor.
17.02.2021Ekonomi
Özel sektörün uzun vadeli yurt dışı kredi borcu 16,5 milyar  dolar azaldı
Özel sektörün uzun vadeli yurt dışı kredi borcu 16,5 milyar dolar azaldıÖzel sektörün Aralık 2020 itibarıyla yurt dışından sağladığı kısa vadeli kredi borcu 9,8 milyar dolar, uzun vadeli kredi borcu 163,5 milyar dolar olarak gerçekleşti.
17.02.2021Ekonomi
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu azaldı
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu azaldıÖzel sektörün Aralık 2020 itibarıyla yurt dışından sağladığı kısa vadeli kredi borcu 9,8 milyar dolar, uzun vadeli kredi borcu 163,5 milyar dolar olarak gerçekleşti.
17.02.2021Uzmanpara
Piyasalar, Fed'in toplantı tutanaklarına odaklandı
Piyasalar, Fed'in toplantı tutanaklarına odaklandıKüresel piyasalar karışık bir seyir izlerken, bugün ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları ile yoğun veri gündemi yatırımcıların odağında bulunuyor.
17.02.2021Uzmanpara
Piyasalar veri gündemine odaklandı
Piyasalar veri gündemine odaklandıKüresel piyasalar pozitif bir seyir izlerken, bugün hareketlenecek makroekonomik veri takvimi yatırımcıların odağında bulunuyor.
16.02.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları, haftaya alıcılı bir seyirle başladı.
15.02.2021Uzmanpara
Piyasalar haftaya pozitif başladı
Piyasalar haftaya pozitif başladıKüresel piyasalarda, ABD'de hayata geçirilmesi planlanan ekonomik destek paketine ilişkin gelişmeler gündemin odağındaki yerini korurken, yeni haftanın açılışında Asya borsalarında alıcılı bir seyir izleniyor.
15.02.2021Uzmanpara
Yüzde 60’ı doldu
Yüzde 60’ı dolduÇANAKKALE’nin içme suyu ihtiyacını karşılayan 54 milyon 115 bin metreküp kapasiteli Atikhisar Barajı’nda, aralık ayı başında 12 milyon metreküpe kadar düşen su miktarı, son yağışlarla 32 milyon metreküpe yükseldi.
13.02.2021Ege
Kocaeli'deki sanayiciler üretimdeki artıştan memnun
Kocaeli'deki sanayiciler üretimdeki artıştan memnunKocaeli Sanayi Odası (KSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, aralık ayı sanayi üretim endeksi verilerine ilişkin, üretimdeki artışlardan memnuniyet duyduklarını bildirdi.
12.02.2021Ekonomi
Ekonomistler cari açığın düşeceğini öngörüyor
Ekonomistler cari açığın düşeceğini öngörüyorEkonomistler, geçen yılın 36,7 milyar dolarlık cari açıkla tamamlanmasının ardından, gerek büyümenin sürükleyicilerinin değişeceği gerekse turizm ve taşımacılık gelirlerindeki artış beklentisi ile yıllık açıkta düşüş eğiliminin başlayacağını öngörüyor.
12.02.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

piyasaküreselkoronavirüsfedavrupa

Aralık Ayı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.