Aralık Ayı

Aralık Ayı

Son dakika aralık ayı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan aralık ayı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan aralık ayı haber sayfamızda...

Aralık Ayı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.133 aralık ayı haberi bulunmuştur.
Piyasada keskin düşüş! Petroldeki gerileme akaryakıta indirim olarak yansır mı?
Piyasada keskin düşüş! Petroldeki gerileme akaryakıta indirim olarak yansır mı? Petrol fiyatları 12 Nisan’da 92 doları aştıktan sonra sert düşüş eğilimine girdi. Yaklaşık 1 aylık süreç içerisinde petrolde yüzde 10’luk bir düşüş yaşandı. Peki petrol fiyatlarındaki sert düşüşün nedeni ne? Petrolde sert gerilemenin ardından akaryakıt fiyatlarında daha fazla indirim görülür mü? Konuyla ilgili merak edilenleri uzman isim milliyet.com.tr’ye açıladı. İşte petrolde tahminler...
9.05.2024 Ekonomi
Kiralık yazlığa onayınız var mı? Yaz sezonu öncesi yazlık piyasasını mercek altına aldık
Kiralık yazlığa onayınız var mı? Yaz sezonu öncesi yazlık piyasasını mercek altına aldık Yazlık sezonu bu yıl yeni düzenleme ile açılıyor. Konutunu turizm amaçlı kiralamak isteyenler; bulunduğu binada tüm kat maliklerinden onay almak zorunda. Bu nedenle müstakil seçeneklere ilgi daha yüksek.
18.04.2024 Ekonomi
İkinci el araç alacaklar dikkat! Fiyatlarda dikkat çeken değişim
İkinci el araç alacaklar dikkat! Fiyatlarda dikkat çeken değişim Geçen yılın sonlarına doğru düşüş gösteren araç piyasasında rota değişti. Özellikle ikinci el araçlarda 4 aylık fiyat değişimi dikkat çekti. Peki araç fiyatları neden yükseliyor? Fiyatı en çok artan modeller hangileri, şu anda piyasada en hızlı satılan araçlar neler? Konuyla ilgili tüm merak edilenler haberin detayında...
17.04.2024 Ekonomi
Araç alacaklar dikkat! İkinci el otoda 'zam' uyarısı
Araç alacaklar dikkat! İkinci el otoda 'zam' uyarısı Araç piyasası bahar aylarına girilmesiyle birlikte hareketlendi. Araç satış rakamlarında ise bir artış söz konusuydu. Peki bayram sonrası araç fiyatları artar mı? İşte detaylar...
7.04.2024 Ekonomi
Ticaret Bakanı Bolat: "Zulüm etmeye çalışanlarla asla ticaret yapmayacağız”
Ticaret Bakanı Bolat: "Zulüm etmeye çalışanlarla asla ticaret yapmayacağız” Esenyurt'ta sanayici ve iş adamları ile istişare toplantısında konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “Ramazanda gıda fiyatlarının bir anda yükselmemesi için bütün gıda firmalarını dolaştık. Vatandaşa haksız fiyat uygulamaya çalışan, zulüm etmeye çalışanlarla asla ticaret yapmayacağız" dedi.
9.03.2024 Ekonomi
Almanya'nın imalat sektörü siparişleri azaldı
Almanya'nın imalat sektörü siparişleri azaldı Almanya'nın imalat sektöründe siparişler bir önceki ay yaşanan güçlü artışın etkisiyle, analistlerin beklentilerinin üzerinde bir gerileme gösterdi.
7.03.2024 Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde perakende satışlar toparlandı
Euro Bölgesi'nde perakende satışlar toparlandı Euro Bölgesi'nde perakende ticaret yılın başında biraz toparlandı ve daha geniş bir ekonomik toparlanmayı yönlendirebilecek bir tüketici toparlanması umudu sundu.
6.03.2024 Uzmanpara
Bakan Bolat: 32 milyon istihdamımız var
Bakan Bolat: 32 milyon istihdamımız var Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının devraldığı Türkiye'nin 2002 yılı sonundaki milli geliri sadece 238 milyar dolardı. Yarın Allah'ın izniyle bir trilyon doların üzerinde bir milli gelir rakamı göreceğiz" dedi.
29.02.2024 Ekonomi
Araç alım-satımı yapacak herkesi ilgilendiriyor: Fiyatlar düştü, işte en çok satılan otomobiller
Araç alım-satımı yapacak herkesi ilgilendiriyor: Fiyatlar düştü, işte en çok satılan otomobiller Yeni yıl itibarıyla ikinci el araç fiyatlarında nominal bazda bir miktar yükseliş görülse de enflasyona indirgendiğinde alıcı bulabilen reel fiyatlarda düşüş dikkat çekiyor. Peki kilometresi ve yaşına göre şu anda piyasada en çok talep gören araçlar hangileri? İşte detaylar...
27.02.2024 Ekonomi
İkinci el araçlarda ibre terse döndü! Tarih verildi: İşte en avantajlı dönem
İkinci el araçlarda ibre terse döndü! Tarih verildi: İşte en avantajlı dönem Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru düşüş gösteren ikinci el araç fiyatlarında yeni yılın ilk ayı itibarıyla ibre terse döndü. Peki ikinci el araçlardaki artışın sebebi ne, araç almak için en avantajlı dönem ne zaman? İşte detaylar...
20.02.2024 Ekonomi
Kısa vadeli dış borç stoku belli oldu
Kısa vadeli dış borç stoku belli oldu Kısa vadeli dış borç stoku, Aralık sonu itibarıyla, 2022 yıl sonuna göre yüzde 17,2 oranında artışla 174,4 milyar dolar olarak gerçekleşti.
19.02.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan enflasyon açıklaması: Yıl ortasında düşüşleri hep birlikte göreceğiz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan enflasyon açıklaması: Yıl ortasında düşüşleri hep birlikte göreceğiz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır’da “Kanaat Önderleri Buluşması”na katıldı. Yılmaz, "Özelikle bu yılın ortasında enflasyonda belirli düşüşleri hep birlikte göreceğiz" dedi.
16.02.2024 Ekonomi
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu belli oldu
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu belli oldu Aralık sonu itibarıyla özel sektörün yurt dışından sağladığı toplam kredi borcu, 2022 yıl sonuna göre 6,5 milyar dolar artarak 164,4 milyar dolar oldu.
16.02.2024 Uzmanpara
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu açıklandı
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu açıklandı Aralık sonu itibarıyla, özel sektörün yurt dışından sağladığı toplam kredi borcu, 2022 yıl sonuna göre 6,5 milyar dolar artarak 164,4 milyar dolar oldu.
16.02.2024 Ekonomi
Ücretli çalışan sayısı arttı
Ücretli çalışan sayısı arttı Ücretli çalışan sayısı aralıkta yıllık %1,7 arttı.
15.02.2024 Uzmanpara
Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi yükseldi
Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi yükseldi Euro Bölgesi’nde aralıkta aylık ve yıllık bazda sanayi üretimi yükseliş gösterdi.
14.02.2024 Uzmanpara
Tavuk yumurtası üretimi arttı
Tavuk yumurtası üretimi arttı Bir önceki ay 1 milyar 799 milyon 656 bin adet olan tavuk yumurtası üretimi Aralık ayında yüzde 3,1 oranında artarak 1 milyar 855 milyon 505 bin adet oldu.
14.02.2024 Ekonomi
Hizmet İhracatında 100 milyar dolar rakamına erişildi
Hizmet İhracatında 100 milyar dolar rakamına erişildi Ticaret Bakanlığı "Hizmet İhracatında ilk defa 100 milyar dolar rakamına erişildi" açıklamasını yaptı.
14.02.2024 Ekonomi
Marketlerde ‘etiket mesaisi’ hızlandı! Fiyatı 220 liradan 300 liraya çıktı
Marketlerde ‘etiket mesaisi’ hızlandı! Fiyatı 220 liradan 300 liraya çıktı Aralık ayı itibarıyla marketlerde etiket değişimleri hızlandı. Bazı temel gıda ve ihtiyaç ürünlerinde fiyat artışları dikkat çekiyor. Marketlerde 220 TL’ye satılan bir ürünün fiyatı 300 liraya çıktı. Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, ‘İhbar alır almaz yazar kasalarda fiyatları değiştiriyorlar’ diyerek stokçuları ortaya çıkaracak formülü açıkladı.
14.02.2024 Ekonomi
Piyasa düşük faizli kredi paketini bekliyor: ‘Ödemeler asgari ücrete endekslensin’ talebi
Piyasa düşük faizli kredi paketini bekliyor: ‘Ödemeler asgari ücrete endekslensin’ talebi İlk kez evini alacaklara yönelik geçtiğimiz yıl hükümet cephesinden uygun koşullu kredi desteği verileceği açıklanmıştı. Yeni yılın gelmesiyle birlikte piyasada bir beklenti oluştu. Yeni kredi kampanyası ne zaman gelir, faiz oranı ne olacak? İşte detaylar...
14.02.2024 Ekonomi
Perakende satış hacmi arttı
Perakende satış hacmi arttı Sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2023 yılı Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,4 arttı.
13.02.2024 Ekonomi
Cari işlemler hesabı belli oldu
Cari işlemler hesabı belli oldu Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre 2023 yılında cari işlemler hesabı 45,2 milyar dolar açık verdi. Net hata ve noksan 2023 yılının Ocak-Kasım dönemi için 434 milyon ABD doları güncellendi.
13.02.2024 Uzmanpara
Perakende satış hacmi arttı
Perakende satış hacmi arttı Perakende satış hacmi aralıkta yıllık %11,4 arttı.
13.02.2024 Uzmanpara
Toplam ciro endeksi arttı
Toplam ciro endeksi arttı 2023 yılı Aralık ayında toplam ciro yıllık %69 arttı.
13.02.2024 Uzmanpara
Dış ticaret endeksleri açıklandı
Dış ticaret endeksleri açıklandı 2023 yılı Aralık ayında ihracat birim değer endeksi %1,2 azalırken, ithalat birim değer endeksi %6,5 düştü.
13.02.2024 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Aralık Ayı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.