Aras Nehri

Aras Nehri

Son dakika Aras Nehri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Aras Nehri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Aras Nehri haber sayfamızda...

Aras Nehri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 125 aras nehri haberi bulunmuştur.
A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri: A Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri: A Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen çiftler cinsiyet öğrendikten sonra isim arayışına giriyor. İsimler anne ve baba adaylarının en çok durduğu konular arasında yer alıyor. Erkek çocuk bekleyen aileler bebeklerine verecekleri ismin hayatı boyunca taşıyacağı için en güzel ve anlamlı olmasını istiyor. Aileler isim ve anlamları konusunda yakınlarından fikir alıyor. Kulağa hoş gelmesinin yanı sıra çiftler isimlerin anlamlarına da dikkat ediyor. Ebeveynler doğacak bebeklerine değişik, modern, keşfedilmemiş, nadir bulunan, duyulmamış ve anlamları güzel olan isimleri vermeyi tercih ediyor. A harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.09.2021Bebek
Azerbaycan: Ermenistan, 54 bin 300 hektar ormanlık alanı yok etti
Azerbaycan: Ermenistan, 54 bin 300 hektar ormanlık alanı yok ettiAzerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Ermenistan'ın bir zamanlar işgal altında tuttuğu Azerbaycan topraklarına ciddi ekolojik zarar verdiğini; 54 bin 300 hektar ormanlık alanı yok ettiğini bildirdi.
2.07.2021Dünya
Aras Nehri Nereden Doğar Nereye Dökülür?
Aras Nehri Nereden Doğar Nereye Dökülür?Ekolojik açıdan bakıldığı zaman özellikle nehirler büyük bir öneme sahiptir. Aynı zamanda dünyanın birçok farklı ülkesi ile Türkiye'den de geçiş yapan önemli nehirler bulunur. Peki aras nehri nereden doğar nereye dökülür? İşte bu konuda merak edilen farklı bilgiler.
10.05.2021Eğitim
İran: Ermenistan'ın toprak bütünlüğü kırmızı çizgimiz
İran: Ermenistan'ın toprak bütünlüğü kırmızı çizgimizİran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Ermenistan'ın toprak bütünlüğünün ülkesinin kırmızı çizgisi olduğunu söyledi.
27.01.2021Dünya
Tarihte Ertuğrul Bey ne zaman ve nasıl öldü? Ertuğrul Gazi kimdir? İşte hayatı...
Tarihte Ertuğrul Bey ne zaman ve nasıl öldü? Ertuğrul Gazi kimdir? İşte hayatı...Ertuğrul Bey kimdir, gerçekte ne zaman ve nasıl öldü sorusu merak içerisinde araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kuruluş Osman dizisinde Ertuğrul Bey'in ölümü işlenecek. Diziyi yakından takip eden vatandaşlar Ertuğrul Bey, ne zaman ve nasıl öldü sorusuna yanıt aramayı sürdürüyor. Osmanlı Beyliğinin kurulması sürecinde gösterdiği başarılar ile anılmaktadır. Ertuğrul Bey'in ölümün ardından Osman Gazi Beyliği 1299 yılında Söğüt ve Domaniç çevresinde kurmuştur. Peki Ertuğrul Bey kimdir, gerçekte ne zaman ve nasıl öldü?
23.12.2020Gündem
Mevcut kapasite 8 milyona yetecek kadar
Mevcut kapasite 8 milyona yetecek kadarUcu olmayan kent İstanbul, 1990, 2004 ve 2008’in ardından en ciddi kuraklık tablosuyla karşı karşıya. Sonbaharda beklenen yağışlar gerçekleşmeyince kentin barajlarındaki su seviyesi yüzde 25’e geriledi. 16 milyonluk megakentte, iklim değişikliği, çarpık yapılaşma ve nüfus artışı su kaynaklarını günden güne tüketti.
30.11.2020Gündem
Rus Sınır Muhafızları Karabağ-Ermenistan sınırında
Rus Sınır Muhafızları Karabağ-Ermenistan sınırındaİran’dan sonra Rus Sınır Muhafızları’nın da çatışmaların sürdüğü Dağlık Karabağ-Ermenistan sınırına konuşlandığı bildirildi.
2.11.2020Dünya
Tampon bölge hazırlığı
Tampon bölge hazırlığıAzerbaycan ordusu Dağlık Karabağ’da ilerlerken İran ordusu da sınırda hareketlendi. İran, T-72M1 ve BHMP-2 tanklarını Dağlık Karabağ sınırına konuşlandırdı. Sınıra yönelen ağır silah yüklü TIR’lar, karayolunda uzun kuyruklar oluşturdu. İran’ın 5 kilometre derinlikte bir tampon bölge kurmaya hazırlandığı ileri sürüldü. Dağlık Karabağ’da 27 Eylül’de Ermenistan’ın Azerbaycan’ın topraklarına saldırısıyla başlayan çatışmalarda, Azerbaycan ordusunun bölgedeki ilerlemesi İran’ı rahatsız etti.
26.10.2020Dünya
Karakurt Barajı ile 346 milyon kilovatsaat elektrik üretilecek
Karakurt Barajı ile 346 milyon kilovatsaat elektrik üretilecekKars'ın Sarıkamış ilçesinde, Aras Nehri üzerinde kurulan Karakurt HES Barajı'nda yıllık ortalama 346 milyon kilovatsaat elektrik üretilecek.
21.12.2020Haberler
Karakurt Barajı ile 346 milyon kilovatsaat elektrik üretilecek
Karakurt Barajı ile 346 milyon kilovatsaat elektrik üretilecekKars'ın Sarıkamış ilçesinde, Aras Nehri üzerinde kurulan Karakurt HES Barajı'nda yıllık ortalama 346 milyon kilovatsaat elektrik üretilecek.
24.10.2020Ekonomi
Kuruluş Osman dizisinde Ertuğrul Bey, Ertuğrul Gazi kimdir? Kuruluş Osman dizisinde Ertuğrul Bey'e hayat veren Tamer Yiğit kimdir?
Kuruluş Osman dizisinde Ertuğrul Bey, Ertuğrul Gazi kimdir? Kuruluş Osman dizisinde Ertuğrul Bey'e hayat veren Tamer Yiğit kimdir?Kuruluş Osman bu akşam yeni bölüm ile ekrana geliyor. Dizinin yeni bölümünde Ertuğrul Bey karakterine hayat veren isim Tamer Yiğit olmuştu. Peki Kuruluş Osman dizisinde Tamer Yiğit'in hayat verdiği Ertuğrul Gazi aslında kimdir, ne zaman hayatını kaybetti. İşte Tamer Yiğit ve Ertuğrul Gazi hakkında merak edilenler...
21.10.2020Cadde
Son dakika: Azerbaycan ordusunun ilerleyişi hızlandı! Ermeni askerler İran'a kaçıyor...
Son dakika: Azerbaycan ordusunun ilerleyişi hızlandı! Ermeni askerler İran'a kaçıyor...Son dakika haberlerine göre, ateşkesi ikinci kez bozan Ermenistan, sivil yerleşimlere saldırılarına devam ederken, güney cephesinde çok sayıda Ermeni askerin İran’a kaçtığı bildirildi. Ermenistan'ın 63. Tank Taburu kurmay başkanı çatışmalarda öldürülürken, firarları önlemek için yeni tedbirler alınmaya çalışılıyor. Öte yandan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, "Azerbaycan-Türkiye ittifakının hedefi sadece Karabağ değil, Güney Kafkaslar'da tüm dengeleri alt üst etmektir. Bu gidişle Türkiye'nin Rusya ile kara sınırı olacak" iddiasında bulundu.
20.10.2020Dünya
Ermeni askerleri cepheden kaçıyor
Ermeni askerleri cepheden kaçıyorAteşkesi ikinci kez bozan Ermenistan, sivil yerleşimlere saldırılarına devam ederken, güney cephesinde çok sayıda Ermeni askerin İran’a kaçtığı bildirildi.
20.10.2020Dünya
Aras Nehri'nde boğularak can verdiler
Aras Nehri'nde boğularak can verdilerKars’ın Digor ilçesinde serinlemek için Aras Nehri'ne giren Tevfik (17) ve Murat Celayir (15) boğuldu. Çocukların cansız bedenlerinin sudan çıkarılması sırasında yakınları sinir krizi geçirdi.
30.08.2020Haberler
Kars’tan acı haber! Aras Nehri'nde boğularak can verdiler
Kars’tan acı haber! Aras Nehri'nde boğularak can verdilerKars’ın Digor ilçesinde serinlemek için Aras Nehri'ne giren Tevfik (17) ve Murat Celayir (15) boğuldu. Çocukların cansız bedenlerinin sudan çıkarılması sırasında yakınları sinir krizi geçirdi.
30.08.2020Gündem
“Doğadaki riskler değil, trafik korkutuyor”
“Doğadaki riskler değil, trafik korkutuyor”Dünyanın en etkili bilim insanları listesine, ekoloji ve ornitolojide Türkiye’den giren tek isim Prof. Dr. Çağan Şekercioğlu’yla konuştuk
30.08.2020Pazar
Kars'ta iki metre boyunda dev yayın balığı yakalandı
Kars'ta iki metre boyunda dev yayın balığı yakalandıKars'ta yaşayan kardeşler Soner ve Yener Uruş, 2 metre uzunluğunda, 45 kilogram ağırlığında dev yayın balığı yakaladı.
28.07.2020Haberler
Kars'ta iki kardeş dev yayın balığı yakaladı
Kars'ta iki kardeş dev yayın balığı yakaladıKars'ta yaşayan kardeşler Soner ve Yener Uruş, 2 metre uzunluğunda, 45 kilogram ağırlığında dev yayın balığı yakaladı.
28.07.2020Gündem
Doğu'nun kuş cenneti Iğdır
Doğu'nun kuş cenneti IğdırSahip olduğu iklimi ve coğrafi yapısı nedeniyle "Doğu'nun Çukurovası" olarak nitelendirilen Iğdır'da, 276 kuş türü yaşıyor. Bir tarafında Aras Nehri bir tarafında ise Aras Dağları bulunan Aras Vadisi, Doğu Anadolu'nun önemli kuş merkezleri arasında yer alıyor.
20.07.2020Tatil
Olta ve ağ kullanmadan çıplak elleriyle balık yakalıyor
Olta ve ağ kullanmadan çıplak elleriyle balık yakalıyorAğrı Dağı'nın doğu eteklerinden çıkan ve Aras Nehri'nin bir kolu olan Karasu Çayı'nda çıplak elle balık tutan vatandaş görenler şaşkına döndü.
6.07.2020Yaşam
16 yaşındaki Azat'tan acı haber!
16 yaşındaki Azat'tan acı haber!Gelen bir son dakika haberine göre, Kars’ın Kağızman ilçesinde dün akşam serinlemek için girdiği Aras Nehri'nde kaybolan Azat Şafak'ın (16), dalgıç polisler tarafından 4 metre derinlikte, balçığa saplanmış cansız bedeni bulundu.
30.06.2020Gündem
Havalar soğumayınca leylekler, Iğdır’ı mesken tuttu
Havalar soğumayınca leylekler, Iğdır’ı mesken tuttuDoğu Anadolu Bölgesi’nin "Çukurovası" olan Iğdır, dört mevsim leyleklere ev sahipliği yapıyor.
24.01.2020Haberler
Rüzgar ve fırtınadan korkan inekler uçuruma düştü
Rüzgar ve fırtınadan korkan inekler uçuruma düştüErzurum'un Horasan ilçesine bağlı Pirali köyünde iki gün önce dolu, rüzgar ve fırtınadan kaçan 23 büyükbaş, 150 metrelik uçuruma düştü. 22 hayvan telef olurken, sağ kalan bir inek mahsur kaldı.Olay, 10 Haziran günü saat 21.00 sıralarında Horasan ilçesine bağlı Pirali Mahallesi'nde meydana geldi. Cüneyt Karataş Güler'in sahibi olduğu büyükbaş sürüsü, dolu, rüzgar ve fırtınadan ürkerek, kaçmaya başladı. 23 inek, 150 metre derinliğindeki uçuruma düştü. 22 inek telef olurken, bir inek sağ kaldı. Çobanın yardım istemesi üzerine bölgeye giden köylüler, bir tarafı uçurum olan bir tarafından da Aras Nehri geçen uçurumdaki ineği, bulunduğu yerden çıkaramadı. İneğin vinç ya da botla kurtarılabileceğini belirten köylüler, yetkililerden yardım istedi.Güler, "Bir taraf uçurum, bir taraf Aras Nehri. İnek 2 gündür mahsur. Yetkililerden yardım istiyoruz" dedi.
11.09.2019Yaşam
Rüzgar ve fırtınadan korkan inekler uçuruma düştü! Bir tek o sağ kaldı
Rüzgar ve fırtınadan korkan inekler uçuruma düştü! Bir tek o sağ kaldıErzurum'un Horasan ilçesine bağlı Pirali köyünde iki gün önce dolu, rüzgar ve fırtınadan kaçan 23 büyükbaş, 150 metrelik uçuruma düştü. 22 hayvan telef olurken, sağ kalan bir inek mahsur kaldı.
12.06.2019Gündem
Rüzgar ve fırtınadan korkan inekler uçuruma düştü! Bir tek o sağ kaldı
Rüzgar ve fırtınadan korkan inekler uçuruma düştü! Bir tek o sağ kaldıErzurum'un Horasan ilçesine bağlı Pirali köyünde iki gün önce dolu, rüzgar ve fırtınadan kaçan 23 büyükbaş, 150 metrelik uçuruma düştü. 22 hayvan telef olurken, sağ kalan bir inek mahsur kaldı.
12.06.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

aras nehrikarsazerbaycanermenistanIğdır

Aras Nehri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.