Araştırma

Araştırma

Son dakika araştırma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan araştırma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan araştırma haber sayfamızda...

Araştırma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 102.856 arastirma haberi bulunmuştur.
Şehit askerin hastaneye getirilişinde ihmali olduğu ileri sürülen başhekim açığa alındı
Şehit askerin hastaneye getirilişinde ihmali olduğu ileri sürülen başhekim açığa alındıTunceli'de PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan ve Erzincan'da kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Burak Tortumlu'nun hastaneye getirilişinde, helikopterin indiği alana ambulansın vaktinde ulaşmasında ihmali olduğu ileri sürülen hastane başhekimi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatıyla açığa alındı.
22.10.2021Gündem
Tehlike kapıda! Kömürü geçiyor...
Tehlike kapıda! Kömürü geçiyor...ABD'de yapılan bir araştırmaya göre, tüketimi çok hızlı artan plastik yakın zamanda iklim değişikliğine yol açan olumsuz etkenler sıralamasında kömürü geride bırakabilir.
21.10.2021Dünya
Belirtke Nedir? Belirtke Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Belirtke Nedir? Belirtke Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Kelimeler, benzer anlama ya da zıt anlama sahip olabilir. Kişiler, kelimeleri doğru kullanabilmek ve anlam bakımından birbirinden ayırt edebilmek adına anlamlarını doğru biçimde öğrenmeleri gerekir. Bunun için internet üzerinde fazlaca araştırma yer almaktadır. Belirtke, anlamı merak edilen sözcüklerden yalnızca bir tanesidir. Belirtke nedir? Belirtke TDK sözlük anlamı nedir tüm detayları ile derledik.
21.10.2021Sözlük
Bağ Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Bağ Nereye Denir?
Bağ Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Bağ Nereye Denir?Anlamı merak edilen bağ kelimesi pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Bağ kelimesinin anlam karşılığı herkesin detaylı olarak araştırdığı bir bilgidir. Bağ sözcüğü hakkında araştırma yaparak kelimenin TDK sözlük anlamı araştırılıyor. Bağ kelimesinin nereye dendiği konusu araştırılan bilgiler arasındadır. Bağ nedir, TDK sözlük anlamı nedir? Bağ nereye denir? Bağ sözcüğünün merak edilen anlamını sizler için derledik.
21.10.2021Sözlük
Serdar Tatlı kimdir, kaç yaşında? MHK başkanlığından istifa eden Serdar Tatlı hayatı ve kariyeri...
Serdar Tatlı kimdir, kaç yaşında? MHK başkanlığından istifa eden Serdar Tatlı hayatı ve kariyeri...Serdar Tatlı kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyuran Serdar Tatlı eski futbol hakemleri arasında yer almaktadır. 25 Ağustos 2020'de göreve gelen MHK eski başkanı Serdar Tatlı 21 Ekim 2021 tarihinde görevinden istifa ettiğini açıkladı.
21.10.2021Futbol
9. Sınıf Fizik Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 9. Sınıf Fizik Müfredatı 2021-2022
9. Sınıf Fizik Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 9. Sınıf Fizik Müfredatı 2021-2022Lise öğrencileri ve üniversite giriş sınavı YKS’ye hazırlanan öğrenciler fizik alanı ile karşılaşırlar. Özellikle sayısal bölüm okumak isteyen öğrenciler fizik konularına ihtiyaç duyar. Lise öğrencilerinin de aldığı fizik ders konuları MEB tarafından belirlenen müfredata göre düzenlenmektedir. 2021-2022 yılı 1. dönem ve 2. dönem 9. sınıf fizik müfredatı hakkında detaylı bilgi almak için “9. Sınıf Fizik Konuları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.10.2021Eğitim
6. Sınıf Matematik Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 6. Sınıf Matematik Dersi Müfredatı 2021-2022
6. Sınıf Matematik Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 6. Sınıf Matematik Dersi Müfredatı 2021-2022Öğrencilerin 1. sınıftan almaya başladığı matematik dersi lise ve üniversite hayatları boyunca karşılarına çıkar. Özellikle liseye geçiş sınavı LGS ve üniversiteye giriş sınavları TYT ve AYT sınavlarının vazgeçilmez konularından biri de matematiktir. Pek çok öğrencinin zorlandığı matematik ders konuları sınıf derecesine göre farklılık gösterir. 6. sınıf matematik konuları toplamda 16 tanedir. 2021-2022 yılında 1. dönem ve 2. dönem 6. sınıf matematik dersi müfredatı için “6. Sınıf Matematik Konuları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
21.10.2021Eğitim
Takma İsimler: İnstagram için Etkileyici, Tatlı, Güzel Takma Lakaplar
Takma İsimler: İnstagram için Etkileyici, Tatlı, Güzel Takma LakaplarÖzellikle sanal dünyada ve sosyal ortamda sıkılıkla duyduğumuz terimlerden birisi de takma isimlerdir. Genellikle takın arkadaşlar ve kişinin kendi karakteri, görünüşü, kariyeri gibi özelliklerine uygun takma lakaplar verilir. Şaka amacıyla verilen takma isimler İnstagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ağlarında da kullanılmaktadır. Özellikle oyun sektöründe takma isimler tercih edilir. Oyuncular kendilerine uygun etkileyici, havalı ve en güzel ismi vermek isterler. İngilizce veya Türkçe fark etmeksizin lakaplar kişinin insanlarda oluşturduğu etkiye katkı sağlamaktadır. İnstagram için etkileyici, tatlı, güzel takma lakaplar arıyorsanız “Takma İsimler” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.10.2021Yaşam
Bebek İsimleri 2021: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Modern, Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler ve Anlamları
Bebek İsimleri 2021: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Modern, Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler ve AnlamlarıDünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, nadir bulunan, değişik, duyulmamış ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2021” içeriğimize bakabilirsiniz.
21.10.2021Bebek
Şantiyeden 1547 metre kablo çalan 3 şüpheli yakaladı
Şantiyeden 1547 metre kablo çalan 3 şüpheli yakaladıÇanakkale’de şantiye sahasından 1547 metre bakır kablo çalan 3 kişi, JASAT tarafından güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edilerek yakalandı.
21.10.2021Gündem
Bakan Çavuşoğlu'ndan 'swap' açıklaması
Bakan Çavuşoğlu'ndan 'swap' açıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile Güney Kore'nin ikili ticareti sürdürülebilir hale getirmek için birlikte çalışmaları gerektiğini belirterek "Bu amaçla merkez bankalarımız arasındaki swap anlaşması temelinde ticari ilişkilerimizde ulusal para birimlerimizi kullanabiliriz." ifadelerini kullandı.
21.10.2021Ekonomi
Meme kanserinde erken tanı ne kadar önemli?
Meme kanserinde erken tanı ne kadar önemli? Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Güldeniz Karadeniz Çakmak, meme kanseriyle mücadelede en önemli silahın erken tanı olduğunu söyledi.
21.10.2021Genel Sağlık
Zırhlı aracın altında kalan 5 yaşındaki Nure, hayati tehlikeyi atlattı
Zırhlı aracın altında kalan 5 yaşındaki Nure, hayati tehlikeyi atlattıŞanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, zırhlı polis aracının altında kalan Nure Dikçe'yi (5) Vali Abdullah Erin ve Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş ziyaret etti. Hayati tehlikeyi atlatan Nure'nin ikinci kez ameliyata alınıp ayağına platin takılacağı belirtildi.
21.10.2021Gündem
Güney Kore ilk yerli roketi "Nuri"yi uzaya fırlattı
Güney Kore ilk yerli roketi "Nuri"yi uzaya fırlattıGüney Kore yerli üretim ilk roketi "Nuri"yi uzaya fırlattı.
21.10.2021Teknoloji
Aşı olmayan herkes 16 ay içinde Kovid-19’a yakalanabilir!
 Aşı olmayan herkes 16 ay içinde Kovid-19’a yakalanabilir!Koronavirüse yönelik yeni yapılmış bir araştırmaya göre aşı olmayı reddeden ya da aşı olamayan kişilerin 16 ay içinde ‘kovid’e yakalanabilir.
21.10.2021Dünya
Son dakika! Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Ya F-35 programına döneceğiz ya da paramızı alacağız
Son dakika! Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Ya F-35 programına döneceğiz ya da paramızı alacağızDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Türkiye'nin F-35 programından ayrılmasının NATO'nun caydırıcılığına darbe vurduğunu söyledi. Bilgiç, "Ya programa döneceğiz ya da paramızı alacağız" dedi.
21.10.2021Gündem
Tunceli'de bir asker şehit oldu
Tunceli'de bir asker şehit olduTunceli'nin Ovacık bölgesinde terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu. 2 teröristin etkisiz hale getirildiği Eren-7 Operasyonu'nda şehit olan uzman çavuş Burak Tortumlu'nun şehadet haberi, Erzurum'daki ailesine verildi.
21.10.2021Gündem
TCMB faiz kararı açıklandı! Altın fiyatlarında son durum ne? 21 Ekim güncel altın fiyatları...
TCMB faiz kararı açıklandı! Altın fiyatlarında son durum ne? 21 Ekim güncel altın fiyatları...Altın fiyatları bugün gerçekleştirilen Merkez Bankası PPK toplantısının ardından son durum vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Toplantı öncesinde 533 lira seviyesinden işlem gören Gram altın açıklanan faiz kararının ardından 543 lira seviyesini gördü. İşte Çeyrek yarım ve tam altın fiyatlarında son durum!
21.10.2021Ekonomi
Küfür cinayeti şüphelilerini duvara yansıyan gölgeleri ele verdi
Küfür cinayeti şüphelilerini duvara yansıyan gölgeleri ele verdiAnkara'da otobüs durağını soran gruba küfrettiği iddiasıyla dövüldüğü belirlenen Uğur Güzel (33), 2 gün sonra evinde baygın halde bulundu ve kaldırıldığı hastanede öldü. Güzel'i döven Yunus Emre Sözcü (27) ve Ersin Demir (25), olay sırasında duvara yansıyan gölgelerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülenmesiyle tespit edilip, gözaltına alınarak tutuklandı.
21.10.2021Haberler
Son dakika... Delta varyantına karşı etkinliği açıklandı!
Son dakika... Delta varyantına karşı etkinliği açıklandı!Son dakika haberlere göre, BioNtech ve Pfizer yaptıkları son denemenin Delta dahil olmak üzere bütün varyantlara karşı etkinliğine ilişkin sonuçlarını açıkladı.
21.10.2021Dünya
Deniz Kuşları Nelerdir? İsimleri, Cinsleri Ve Özellikleri İle Deniz Kuşları
Deniz Kuşları Nelerdir? İsimleri, Cinsleri Ve Özellikleri İle Deniz KuşlarıDeniz üzerinde yaşayan birçok kuş türü bulunmaktadır. 3 tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde deniz kuşları oldukça fazla görülmektedir. Deniz kuşlarının hangi kuşlar olduğu merak edilmektedir. Son günlerde deniz kuşları ile ilgili olarak birçok araştırma yapılmaktadır. Peki deniz kuşları nelerdir? Deniz kuşlarının isimleri cinsleri ve özellikleri nelerdir? İşte deniz kuşları ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.
21.10.2021Evcil Hayvan
TEPAV’a 'tütün endüstrisinden uzak dur' çağrısı
TEPAV’a 'tütün endüstrisinden uzak dur' çağrısıÜlkemizin saygın bilim insanları ve sivil toplum örgütleri ve sağlık uzmanlık kuruluşları gibi 27 kuruluşun dahil olduğu, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanvekili M.P. Tuba DURGUT koordinasyonunda çalışmalarını icra eden Çocukları Tütün Salgını ve Zararlarından Koruma İnisiyatifi bugün olağanüstü toplandı.
21.10.2021Vitrin
Deniz Malzemeleri Nelerdir? Denize Giderken Götürmeniz Gerekenler
Deniz Malzemeleri Nelerdir? Denize Giderken Götürmeniz GerekenlerSıcak yaz aylarında insanların ziyaret ettiği birçok bölge bulunuyor. Denizler sıcak yaz aylarında her insanın ziyaret ettiği bölgelerdir. Denize gidecek olan kişiler, yanında hangi malzemeleri götüreceği konusunda araştırma yapabiliyor. Deniz malzemeleri her birey tarafından detaylı araştırılıyor. Deniz malzemeleri nelerdir? Denize giderken götürmeniz gerekenler hakkında detayları derledik.
21.10.2021Püf Noktası
Operasyon bölgesinden yeni duyuru
Operasyon bölgesinden yeni duyuruİçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama, "Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen Eren-7 Operasyonunda; teröristlerle sağlanan temasda,1 Jandarma Personelimiz ağır yaralanmış, hemen helikopter ile Erzincan Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir. Ağır yaralı personelimize hastanede müdahale sürmektedir. Operasyon bölgesinde 1 terörist hava destekli operasyon ile 1 terörist ise çıkan çatışma sonucu ölü olarak ele geçirildi." denildi.
21.10.2021Gündem
Küfür cinayeti şüphelilerini duvara yansıyan gölgeleri ele verdi
Küfür cinayeti şüphelilerini duvara yansıyan gölgeleri ele verdiAnkara'da otobüs durağını soran gruba küfrettiği iddiasıyla dövüldüğü belirlenen Uğur Güzel (33), 2 gün sonra evinde baygın halde bulundu ve kaldırıldığı hastanede öldü. Güzel'i döven Yunus Emre Sözcü (27) ve Ersin Demir (25), olay sırasında duvara yansıyan gölgelerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülenmesiyle tespit edilip, gözaltına alınarak tutuklandı.
21.10.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

SON DAKİKAşehit2021-2022Güney Koreankara

Araştırma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.