Gezegen

Gezegen

Son dakika gezegen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gezegen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gezegen haber sayfamızda...

Gezegen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.006 gezegen haberi bulunmuştur.
Ege’nin ilk bilim merkezi Denizli’ye
Ege’nin ilk bilim merkezi Denizli’yeDenizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) destekli Ege Bölgesi’nin ilk ve tek bilim merkezini kuruyor.
27.02.2021Ege
Perseverance'ın kaydettiği seslerden ilk müzik parçası oluşturuldu
Perseverance'ın kaydettiği seslerden ilk müzik parçası oluşturulduPerseverance'ın yerleşik mikrofonlarından kaydedilen sesler NASA tarafından bu haftanın başlarında paylaşıldığını görmüştük. İşte bu seslerden oluşturulan ilk müzik parçası ortaya çıktı.
26.02.2021Teknoloji
Mars'ın uyduları bir zamanlar tek bir cisimdi: Parçanmış!
Mars'ın uyduları bir zamanlar tek bir cisimdi: Parçanmış!Zürih Federal Teknoloji Enstitüsünde yapılan çalışmada, geçmişte bir bütün olan Phobos ve Deimos'un, başka bir cismin çarpması sonucu parçalanarak ayrılmış olabileceği sonucuna varıldı.
26.02.2021Teknoloji
Perseverance'tan Mars panoraması gözler önüne serildi!
Perseverance'tan Mars panoraması gözler önüne serildi!ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) keşif aracı Perseverance, Mars yüzeyinde indiği Jezero Krateri'nin panoramik görünümünü kaydetti.
25.02.2021Teknoloji
Son Dakika Haberi | NASA'nın uzay aracının paraşütündeki gizli mesajı çözüldü!
Son Dakika Haberi | NASA'nın uzay aracının paraşütündeki gizli mesajı çözüldü!Son dakika haberlere göre Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin uzay aracı Perseverance, "Mars 2020" misyonu kapsamında, yedi aylık yolculuğun ardından 20 kamera ve mini helikopteriyle Mars’a iniş yaptı. Şimdiye kadar 23 bin fotoğraf çeken Perseverance'ın inişinde, gizli bir mesaj olduğu ortaya çıktı. Son dakika haberine göre, NASA'nın dünyayı şaşkına çeviren mesajı altı saatte çözüldü. İşte dünyanın kilitlendiği o mesaj...
24.02.2021Dünya
Kenan Doğulu ile Mustafa Sandal'ın 'uzay' savaşı
Kenan Doğulu ile Mustafa Sandal'ın 'uzay' savaşıNASA'nın Mars'ın gizemlerini çözmek ve yaşam belirtisi aramak üzere Kızıl Gezegen'e uzay aracı yollaması hala gündemdeki yerini korurken Kenan Doğulu da konuyla ilgili sosyal medya hesabından "2021'in ilk konserini Mars'ta mı yapsak?" diyerek bir paylaşım yaptı. Ünlü şarkıcının fotoğrafına kayıtsız kalmayan Mustafa Sandal ise adeta meydan okudu.
24.02.2021Cadde
Çin'in keşif aracı "Tienvın-1" Mars'ta görevde!
Çin'in keşif aracı "Tienvın-1" Mars'ta görevde!Çin’in Mars keşif aracı "Tienvın-1", Kızıl Gezegen'e iniş öncesi konumunu ayarlamak için yörüngesini düzeltti.
24.02.2021Teknoloji
Kızıl gezegenin büyüsü
Kızıl gezegenin büyüsüNASA, Mars gezegenine gönderdiği “Perseverance” adlı keşif aracının Mars’a iniş görüntülerini yayınladı. Mars yüzeyine iniş 3 farklı kamera açısından görüntülendi
24.02.2021Dünya
NASA, “Perseverance” aracının Mars'a iniş anına ait görüntüleri yayınladı
NASA, “Perseverance” aracının Mars'a iniş anına ait görüntüleri yayınladıNASA, Mars'ta keşif yapmak üzere gönderilen Perseverance'ın Kızıl Gezegen'e iniş anının görüntülerini yayınladı.
22.02.2021Haberler
‘Azim’le işe koyulma zamanı’
‘Azim’le işe koyulma zamanı’NASA’nın Perseverance (Azim) aracı, 20 kamera ve mini helikopteriyle 7 aylık yolculuğunun ardından 18 Şubat’ta Mars’taki Jezero Krateri’ne başarılı iniş yaptı. Gezici araç ve küçük helikopter, Kızıl Gezegen’de yaşama dair izler arayacak. ABD Başkanı Joe Biden, Twitter’dan NASA ekibini tebrik etti. Bu mesaja Perseverance’ın Twitter hesabından ‘Teşekkürler Sayın Başkan. Ekibim beni buraya getirmek için inanılmaz zorluklar karşısında azmetti. Şimdi işe koyulmaya hazırım’ yanıtı verildi
20.02.2021Dünya
Prof. Balcı: Yaşam izine çok yakınız
Prof. Balcı: Yaşam izine çok yakınızNASA, Kızıl Gezegen Mars yolculuğunu Salda Gölü örneğini vererek tanıtmıştı.
20.02.2021Gündem
Son dakika... Yeni görüntüler geldi! '7 dakikalık terör...'
Son dakika... Yeni görüntüler geldi! '7 dakikalık terör...'2.2 milyar dolarlık araç 470 milyon kilometre yol kat ederek dün Mars'a iniş yaptı. NASA'nın "Perky" lakaplı uzay aracı, insanlığın kaderini değiştirebilecek keşifler yapmak üzere kızıl gezegende çalışmalarına başladı. Şu ana kadar her şeyin yolunda gittiğini söyleyen bilim insanları, "Perky"den ilk kareleri paylaştı..
19.02.2021Dünya
Son Dakika Haberler | NASA'da coşku! Mars'a indi...
Son Dakika Haberler | NASA'da coşku! Mars'a indi...470 milyon kilometre uzakta bulunan Kızıl Gezegen'in gizemi çözülmek üzere. İnsanlık tarihinin en büyük sorularından birisi olan dünya dışında hayat var mı sorusunun cevabına hiç bu kadar yaklaşılmamıştı. NASA'nın uzay aracı Perseverance, 20 kamera ve mini helikopteriyle Mars'ta yaşamın izlerini sürecek. Mars'a iniş yapan araçla ilgili ilk kareler gelmeye başladı...
19.02.2021Dünya
Perseverance ne demek, görevi nedir? Dünya ve Mars arası kaç kilometre, ne kadar?
Perseverance ne demek, görevi nedir? Dünya ve Mars arası kaç kilometre, ne kadar?Perseverance Türkçe anlamı yoğun olarak aratılıyor. NASA, Mars 2020 görevi için Perseverance aracını Kızıl Gezegen'e gönderdi. Dünyanın gözü kulağı NASA'nın Mars'a gönderdiği aracın başarılı şekilde iniş yapıp yapamayacağını beklerken, Mars'tan haber geldi. Peki, Perseverance neden Mars'a gönderildi, görevi nedir?
18.02.2021Gündem
Mars'a iniş, kratere adını veren Bosna Hersek'in "Jezero" beldesinde canlı takip edildi
Mars'a iniş, kratere adını veren Bosna Hersek'in "Jezero" beldesinde canlı takip edildiABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) Perseverance isimli Mars keşif aracının Kızıl Gezegen'in Jezero krateri yüzeyine inişi, kratere adını veren Bosna Hersek'in Jezero beldesinde yoğun katılımla izlendi.
18.02.2021Dünya
Perseverance, Kızıl Gezegen Mars’a iniş yaptı
Perseverance, Kızıl Gezegen Mars’a iniş yaptıAmerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) uzay aracı Perseverance, 20 kamera ve mini helikopteriyle Kızıl Gezegen Mars'a iniş yaptı. Perseverance, Dünya ile uzaklığı Güneş etrafındaki yörüngesine göre 55 milyon ila 400 milyon kilometre arasında değişen Kızıl Gezegen'de yaşamın izlerini arayacak.
18.02.2021Haberler
Son dakika... Nefesler tutuldu! Gözler NASA'da...
Son dakika... Nefesler tutuldu! Gözler NASA'da...Bir süredir Mars hakkında görünür projeleriyle konuya olan ilgiyi artıran Elon Musk’ın yanında NASA da çalışmalarını sürdürüyor. NASA’nın Perseverance yani Türkçe’ye Azim olarak çevrilebilecek uzay aracı bu akşam Mars’a iniş yapacak. Araçtan elde edilen sinyal, atmosfer girişinin Perşembe günü TSİ 23.48'de gerçekleşeceğini gösteriyor. Eğer her şey yolunda giderse, robotun inişin başarılı olduğuna ilişkin ilk sinyalin inişten 7 dakika sonra Dünya'ya ulaşacağı hesaplanıyor.
18.02.2021Teknoloji
Son Dakika: Dünyayı şoka uğrattı! Türkiye'den sonra şimdi de orada ortaya çıktı
Son Dakika: Dünyayı şoka uğrattı! Türkiye'den sonra şimdi de orada ortaya çıktıAmerika Birleşik Devletleri'nde bir Utah çölünde ve ardından Romanya ve Türkiye'de ortaya çıkan gizemli monolit yine ortaya çıktı. Ancak mahalle sakinleri kadar hiç hoş karşılanmadı. Son dakika haberine göre, monolit kısa süre içinde tahrip edildi.
18.02.2021Dünya
2.5 milyon Türk’ün Mars heyecanı
2.5 milyon Türk’ün Mars heyecanıABD Havacılık ve Uzay Ajansı’nın (NASA), Mars’ı incelemesi için fırlattığı gezginci keşif aracı ‘Perseverance’ın Kızıl Gezegen’e ulaşmak üzere olduğu bildirildi.
17.02.2021Dünya
‘Umut’ Mars’tan fotoğraf yolladı
‘Umut’ Mars’tan fotoğraf yolladıBirleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) uzay aracı Hope’un (Umut) çektiği Mars fotoğrafı Dünya’ya ulaştı.
16.02.2021Dünya
Dolanma Düzlemi Nedir? Dolanma Düzlemi İle Ekvator Çakışır Mı?
Dolanma Düzlemi Nedir? Dolanma Düzlemi İle Ekvator Çakışır Mı?Dünya'nın sistematik bir şekilde gerçekleştirdiği yıllık ve günlük hareketleri vardır. Dünya'nın günlük hareketleri gece ve gündüzün oluşmasını sağlarken, Dünya'nın yıllık hareketleri sonucunda mevsimler meydana gelir. Mevsimlerin oluşmasında iki önemli neden vardır. Bu nedenlerden birisi Dünya'nın Güneş etrafındaki dolanma hareketidir. Peki, Dolanma düzlemi nedir? Dolanma düzlemi ile ekvator çakışır mı? İşte detaylar.
12.02.2021Eğitim
Asteroit Nedir, Özellikleri Nelerdir? Asteroit Kuşağı Hangi Gezegenler Arasındadır?
Asteroit Nedir, Özellikleri Nelerdir? Asteroit Kuşağı Hangi Gezegenler Arasındadır?Genellikle karbon ile oksijenden oluşan ve belirgin bir yörüngeyi takip etmeyen gök cisimlerine asteroit adı verilir. Asteroit kelimesinin sözlük anlamı küçük gezegendir. Bazı kaynaklarda yıldıza benzeyen gök cismi olarak tanımlanır. Bu gök cisimlerinin keşfedilmesi ile birlikte görelilik kuramı ve entropi yasası gibi kavramlar yeniden ele alınmıştır. Asteroit nedir ve özellikleri nelerdir? Asteroit kuşağı hangi gezegenler arasında yer alıyor? Merak edilen tüm soruları sizin için derledik.
10.02.2021Eğitim
Değişim öncüleri, imece summit’te ‘geleceğe etki’yi tartışacak!
Değişim öncüleri, imece summit’te ‘geleceğe etki’yi tartışacak!Zorlu Holding’in ev sahipliğinde, imece’nin yürütücülüğünde; ATÖLYE, BMW Foundation, B Lab Europe, S360 ve SIX’in içerik ve ağ partnerliğinde, Ashoka Türkiye, Impact Hub İstanbul, İstasyonTEDÜ, KUSIF, Mikado, SDGIA ve TSGA’nın oturum partnerliğinde, De-Coder’in küratörlüğünde 18-19 Mart 2021 tarihlerinde “Geleceğe Etki” temasıyla çevrimiçi gerçekleştirilecek imece summit; iş dünyası, sivil toplum, akademi, kamu, girişimcilik ekosistemi gibi farklı sektörlerden etki odaklı çalışmalarıyla bilenen yüzlerce değişim öncüsünü bir araya getirecek.
10.02.2021Vitrin
10 Şubat 2021 Çarşamba burç yorumu - Günlük burç yorumları
10 Şubat 2021 Çarşamba burç yorumu - Günlük burç yorumlarıSaka burcunda stelyum var! 10 Şubat 2021 Çarşamba burç yorumuna göre bugün nelere dikkat edilmeli, nelerden kaçınmalı?
9.02.2021Astroloji
Çin'in Mars keşif uydusu Dünya'ya ilk görüntüsünü yolladı
Çin'in Mars keşif uydusu Dünya'ya ilk görüntüsünü yolladıÇin'in Mars'a yolladığı Tienvın-1 uydusu, dünyaya ilk görüntüsünü gönderdi.
6.02.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

marsNASAPerseveranceuzayKızıl Gezegen

Gezegen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.