Gezegen

Gezegen

Son dakika gezegen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gezegen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gezegen haber sayfamızda...

Gezegen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.100 gezegen haberi bulunmuştur.
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır? A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
23.07.2021Oyun
NASA’nın Mars gezgini Perseverance ilk kaya örneğini alacak
NASA’nın Mars gezgini Perseverance ilk kaya örneğini alacakNASA’nın Mars çalışmalarında önemli bir eşiğin geçilmesini sağlayan Perseverance gezgini, yeni bildirildiği kadarıyla ilk kaya örneklerini incelemeye alacak. Daha önce ilginç kayaların keşfini sağlayan araç, tekerlek izleri de bıraktığı Mars yüzeyinde çalışmalarını sürdürüyor.
22.07.2021Teknoloji
Kentte ekolojik yaşam 101
Kentte ekolojik yaşam 101Evlerinde çöp kovası olmayan, yıllardır sebze ve meyvesini kendi yetiştiren ve cilt bakımı ürünlerini evde hazırlayanlar kentte ekolojik hayatı anlattı
4.07.2021Pazar
Duvarlar dile geldi
Duvarlar dile geldiBritish Council’ın beşinci kez düzenlediği “Duvarları Olmayan Müze”nin yeni çevrimiçi sergisi izleyiciye “Rahat hissediyor musun?” sorusunu soruyor ve yönünü kadın sanatçılara çevirerek ev kavramına odaklanıyor
BAE’nin uzay aracı “Umut” yeni Kızıl Gezegen verilerini paylaştı
BAE’nin uzay aracı “Umut” yeni Kızıl Gezegen verilerini paylaştıAraştırma ekibinden Justin Deighan, "Bir torba mıknatıs gezegenin kabuğuna atılmış gibi" dedi, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Hope (Umut) adlı uzay aracı, Mars'ın "dans eden atmosferik ışıklarının" çarpıcı görüntülerini yakaladı.
1.07.2021Teknoloji
NASA açıkladı: Dünya kadar büyük gezegenleri gizliyor!
NASA açıkladı: Dünya kadar büyük gezegenleri gizliyor!NASA, farklı yaşam formları için başka gezegenleri araştırıyor. Yeni yapılan bir açıklama ile ikili yıldız sistemlerinin Dünya kadar büyük gezegenleri gizlediğini gözler önüne serdi.
29.06.2021Teknoloji
İnsanlığın yeni umudu Jüpiter'de olabilir
İnsanlığın yeni umudu Jüpiter'de olabilirBaşka gezegenlerde yaşam var mı? Bu soruya yanıt arayan bilim insanları gezegenleri araştırmaya devam ediyor. Son çalışmalara göre Venüs yaşama uygun değil ancak araştırmacılar Jüpiter konusunda daha iyimser.
29.06.2021Teknoloji
Hititlerin kozmos sırrı çözülüyor
Hititlerin kozmos sırrı çözülüyorÇorum’da, Hititlere ait Yazılıkaya Açık Hava Tapınağı’ndaki kaya kabartmalarının evreni sembolize ettiği ortaya çıktı. Kabartmalarda yer alan yeryüzü, gökyüzü ve yer altı dünyasına ait semboller deşifre edildi
29.06.2021Kültür Sanat
Zhurong’un, Mars'tan gönderdiği videolar yayımlandı
Zhurong’un, Mars'tan gönderdiği videolar yayımlandıMars çalışmalarını artıran Çin, uzay aracını da Kızıl Gezegen'e indirmeyi başarmıştı. Buradan fotoğraflar paylaşan Zhurong'tan yeni videolar geldi. Çin, uzay aracı Zhurong'un Mars’a iniş yaptığı videoları yayımladı.
28.06.2021Teknoloji
Gezegeni kurtarmak için hâlâ vaktimiz var
Gezegeni kurtarmak için hâlâ vaktimiz varSalt’ın iklim değişikliğinin gezegenimize etkilerini inceleyen gösterim programı “Bu son şansımız mı?” bu hafta “Ormanların Zamanı” ile devam ediyor.
27.06.2021Kültür Sanat
NASA'nın Mars'taki aracından üzücü haber geldi
NASA'nın Mars'taki aracından üzücü haber geldiNASA Mars hakkında çalışmalarını sürdürürken InSight aracından haber geldi. Uzay aracı Nisan 2022’de "ölüme" terk edilebilir.
25.06.2021Teknoloji
612 bin yılda bir görülüyor! Dünya'yı ziyaret edecek
612 bin yılda bir görülüyor! Dünya'yı ziyaret edecekBilim insanları yeni ziyaretin yakın bir tarihte gerçekleşeceği söyleniyor. 2014 UN271 adı verilen küçük gezegen Dünya'yı ziyaret edecek.
23.06.2021Teknoloji
Doğal Varlıklar Nelerdir? Bulundukları Yerler İle Doğal Varlıklara Örnekler
Doğal Varlıklar Nelerdir? Bulundukları Yerler İle Doğal Varlıklara ÖrneklerYaşamın temelini oluşturan en önemli unsurlar arasında doğal varlıklar gelir. Özellikle canlıların yaşadığı çevreyi şekillendiren ve hayata imkan veren doğal yapılar olarak da ifade etmek mümkün. Peki doğal varlıklar nelerdir? Bulundukları yerler ile doğal varlıklara örnekler konusunda bilgiler.
16.06.2021Eğitim
Ağırlık Ölçü Birimleri Nelerdir? Sırasıyla Ağırlık Birimlerinin İsimleri
Ağırlık Ölçü Birimleri Nelerdir? Sırasıyla Ağırlık Birimlerinin İsimleriAğırlık, bir cisme uygulanmakta olan kütle çekim kuvvetine verilmiş olan genel bir isimdir. Ağırlık birimi Newton şeklinde ifade edilir ve ağırlığın simgesi 'N' harfi ile gösterilir. Ağırlığın ölçüm aracı ise dinamometredir. Kütle çekim kuvveti, çekim merkezinden uzaklaştıkça azalma ortaya çıkacağından Dünya'nın geoit biçiminden dolayı kutuplara doğru gidildikçe artmakta ve ekvatora doğru gidildikçe azalmaktadır. Ağırlığın tanımı ve ağırlık ölçü birimlerini sizin için derledik.
15.06.2021Eğitim
Yedi yıllık su taahhüdü
Yedi yıllık su taahhüdüİlk Sürdürülebilirlik Performans Raporu’nu kamuoyuyla paylaşan Mey Diageo, üretimde kullandığı suyu 7 yıl içinde yüzde 30 azaltmayı, su kıtlığı olan bölgelerde kullandığından daha fazla suyu yerine koymayı taahhüt etti. Rapora göre, şirket 2007 yılına kıyasla üretim faaliyetlerinden kaynaklı toplam karbondioksit emisyonunu yüzde 74, bir litre ürün üretebilmek için kullanılan su miktarını yüzde 45, toprağa giden atık miktarını ise yüzde 99.9 azalttı.
11.06.2021Ekonomi
NASA, Dünya'ya benzeyen garip bir gezegen keşfetti!
NASA, Dünya'ya benzeyen garip bir gezegen keşfetti!NASA, daha yeni Jüpiter'in fotoğrafını paylaşmıştı. Koca devi paylaşan NASA'nın yeni keşfi 'Dünya benzeri garip ve bilinmeyen bir gezegen' oldu.
10.06.2021Teknoloji
Mevlid-i şerif şiiri - Süleyman Çelebi
Mevlid-i şerif şiiri - Süleyman ÇelebiSüleyman Çelebi'nin yaşamı hakkında çok net bilgiler bulunmamaktadır. Bazı kaynaklar kendisinin Osmanlı Sultanı I. Murat'ın vezîrlerinden Ahmed Paşa'nın oğlu, Şeyh Mahmûd Efendi'nin torunu olduğunu belirtmektedir. Gençliği döneminde aldığı eğitim sayesinde dikkatleri üzerine çeken Süleyman Çelebi, Bursa Ulu cami de imamlık yapmıştır. Mevlid-i Şerif şiirini Hz Muhammed’in öbür peygamberlerden pek farkı olmadığını söyleyen bir vaize içerleyerek yazdığı rivayet edilmektedir.
8.06.2021Şiirler
Yer Çekimi İvmesi Nasıl Bulunur? Formülü Ve Hesaplama Yöntemi
Yer Çekimi İvmesi Nasıl Bulunur? Formülü Ve Hesaplama YöntemiYerçekimi uzayı çevreleyen en önemli unsurlardan biridir. Aynı zamanda uzayı şekillendiren ve tüm evreni dengede tutan yapı olarak da öne çıkar. Peki, yer çekimi ivmesi nasıl bulunur? Formülü ve hesaplama yöntemi üzerine merak edilenler.
7.06.2021Eğitim
Bugünün çocukları yarının sorumlu turistleri
Bugünün çocukları yarının sorumlu turistleriBirleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Jolly Tour sürdürülebilir turizm için yola çıktı. Doğanın ve kültürel mirasın korunmasının önemi çocuklara anlatılacak. Kısaca çocuktan alacağız haberi.
5.06.2021Cumartesi
32 yıldan sonra ilk kez: NASA'nın 1 milyar dolarlık görevi!
32 yıldan sonra ilk kez: NASA'nın 1 milyar dolarlık görevi!NASA, şu anda Mars'a odaklanmış gibi görünse de farklı gezegenler için de planlar yapıyor. Yeni açıklandığı kadarıyla NASA, 2030 yılına kadar iki görev ile Venüs'e geri dönüyor.
3.06.2021Teknoloji
NASA'dan Dünya için kritik uyarı: Eyfel Kulesi büyüklüğünde!
NASA'dan Dünya için kritik uyarı: Eyfel Kulesi büyüklüğünde!NASA zaman zaman gök taşlarının yaşadığımız gezegen için sorun teşkil edip etmeyeceğini açıklıyor. İşte bunun son örneği olarak NASA kritik bir uyarı daha yaptı: Dünya'ya Eyfel Kulesi büyüklüğünde bir gök taşı yaklaşıyor!
30.05.2021Teknoloji
Haziran 2021 burç yorumları - Aylık burç yorumları
Haziran 2021 burç yorumları - Aylık burç yorumlarıHaziran 2021 burç yorumlarına göre bu ay burcunuzu neler bekliyor? 26 Mayıs'ta Yay burcunda gerçekleşen dolunayın etkileri bu aya nasıl yansıyacak? Merkür retrosunun etkileri neler olacak? 10 Haziran’da gerçekleşecek Güneş tutulmasından neler beklemeliyiz? Aşk, kariyer, para ve sosyal hayatınızda neler yaşayacaksınız, nelere dikkat etmelisiniz? Astrolog Aslıhan Doktoroğlu yorumladı! İşte Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçları için Haziran 2021 aylık burç yorumları... - PEMBENAR ÖZEL
27.05.2021Yaşam
Dünyanın Şekli Nedir? Dünya Neye Benzer? Dünyanın Şekli Ve Hareketleri Konu Anlatımı
Dünyanın Şekli Nedir? Dünya Neye Benzer? Dünyanın Şekli Ve Hareketleri Konu AnlatımıGüneş sisteminin içerisinde yer alan dünya belli bir şekle sahiptir. Bu konu üzerine günümüzde hala farkı tartışmaların devam ettiğini de söylemek mümkün. Peki dünyanın şekli nedir? Dünya neye benzer? Dünyanın şekli ve hareketleri konu anlatımı üzerine merak edilenler.
26.05.2021Eğitim
NASA'dan Mars'taki yalnızlığın fotoğrafı geldi
NASA'dan Mars'taki yalnızlığın fotoğrafı geldiNASA'nın Mars yüzeyinde görevde olan Curiosity gezgininden yeni bir fotoğraf geldi. Bu fotoğraf pek çok bilim odaklı haber sitesine göre ' Mars'taki yalnızlığın fotoğrafı' olarak servis edildi.
24.05.2021Teknoloji
Çin'in uzay aracı Zhurong Mars'ın zemininde ilk kez ilerledi
Çin'in uzay aracı Zhurong Mars'ın zemininde ilk kez ilerlediUzaktan kumandalı aracın Kızıl Gezegen'in yüzeyinde hareket etmesiyle, Çin ABD'den sonra bunu başaran ikinci ülke oldu.
22.05.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

nasagezegenmarsÇindünya

Gezegen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.