Arge

Arge

Son dakika arge haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan arge gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan arge haber sayfamızda...

Arge

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 666 arge haberi bulunmuştur.
Bakan Kacır: Türkiye'nin dev bir Ar-Ge ordusu var
Bakan Kacır: Türkiye'nin dev bir Ar-Ge ordusu var Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Türkiye'nin dört bir yanında yenilikçi teknoloji girişimlerine ev sahipliği yapan kuluçka programları, hızlandırma programları var. Bugün Türkiye'nin dev bir Ar-Ge ordusu var ve artık yüksek teknoloji ihracatımız 8 milyar dolara yaklaşıyor. Artık teknoloji seviyesi yüksek ürünleri rekabetli şekilde dünyaya ihraç edebilen bir Türkiye var" dedi.
23.05.2024 Gündem
James Dyson, dünya için fark yaratan fikirleri bekliyor!
James Dyson, dünya için fark yaratan fikirleri bekliyor! James Dyson Vakfı tarafından öğrenciler için her yıl düzenlenen ve bugüne kadar 400'den fazla genç mucide 1 milyon Sterlin’den fazla destek sağlayan James Dyson Ödülü başvuruları 17 Temmuz’a kadar devam ediyor.
20.05.2024 Advertorial
KAAN ikinci kez gök vatanla buluştu
KAAN ikinci kez gök vatanla buluştu Türkiye’ye havacılık alanında sınıf atlatan milli muharip uçak KAAN, ikinci test uçuşunu dün başarıyla gerçekleştirdi.
7.05.2024 Gündem
Sahibinden.com yeni uygulaması "Bir Dost" ile çalışanlarının hayatını kolaylaştırıyor
Sahibinden.com yeni uygulaması "Bir Dost" ile çalışanlarının hayatını kolaylaştırıyor Sahibinden.com, Cerebrum Teknoloji ile iş birliği yaparak geliştirdiği yapay zekâ tabanlı İK uygulaması "Bir Dost" ile çalışanlarının deneyimini iyileştirmeye ve çalışma hayatına katkı sağlamaya devam ediyor.
3.04.2024 Teknoloji
Karadeniz Somonuna, 'Göl somonu' darbesi
Karadeniz Somonuna, 'Göl somonu' darbesi Karadeniz'de yetiştirilen somon dünya pazarında en çok tercih edilenler arasında yerini alırken, deniz yerine iç bölgelerdeki baraj ve göllerde yetiştirilen somonu Karadeniz somonu diye ihraç edildiğinde balığın geri gönderildiği ve bu durumun ihracatı olumsuz etkilediği belirtildi.
2.04.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mehmet Şimşek'e tam itimadım var
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mehmet Şimşek'e tam itimadım var Batman'da mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Batman'ın bir evladı olan Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek'e bu konuda tam itimadım var. İnşallah yılın ikinci yarısından itibaren olumlu yansımaları daha net göreceğiz.' dedi.
27.03.2024 Gündem
Edirne'de iki genç mühendis geliştirdi! İşte yerli ve milli taşınabilir şarj istasyonu!
Edirne'de iki genç mühendis geliştirdi! İşte yerli ve milli taşınabilir şarj istasyonu! Edirne’de iki genç mühendis elektrikli araçlar için yerli ve milli taşınabilir şarj istasyonu geliştirdi.
22.03.2024 Gündem
Murat Kurum: İstanbul teknolojinin başkenti olacak
Murat Kurum: İstanbul teknolojinin başkenti olacak AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, "İstanbul’umuz girişimciliğin ve teknolojinin başkenti olacak. İstanbul sanayisi yüksek teknolojinin üretildiği ve pahada hafif ama değerde ağır olan o teknolojinin merkezi olacak” dedi.
16.03.2024 Gündem
ATMACA Füzesi hedefini başarıyla vurdu! 'Gelen sese kulak verin; o ses bizi geleceğe taşıyacak'
ATMACA Füzesi hedefini başarıyla vurdu! 'Gelen sese kulak verin; o ses bizi geleceğe taşıyacak' Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) himayelerinde başlatılan ve Roketsan tarafından geliştirilen ATMACA Füzesi, Kale Ar-Ge tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk yerli ve milli Turbojet Motoru (KTJ-3200) ile gerçekleştirilen atışta, hedefini başarıyla vurdu. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
10.03.2024 Gündem
Murat Kurum, Kanal D'de açıkladı! 100 bin gence sermaye desteği
Murat Kurum, Kanal D'de açıkladı! 100 bin gence sermaye desteği AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kanal D'de yayınlanan 'Neler Oluyor Hayatta' programında Hakan Ural ve Nur Tuğba Namlı'ya açıklamalarda bulundu.
22.02.2024 Gündem
Vestel’den ABD’de ‘çip’ ortaklığı
Vestel’den ABD’de ‘çip’ ortaklığı Türkiye’nin önemli teknoloji ve elektronik üreticilerinden Vestel, “Vestel Ventures Arge A.Ş” aracılığıyla, otomotiv ve güç elektroniği çipleri geliştiren ABD merkezli “Elevation Microsystems”e ortak oldu.
19.02.2024 Otomobil
Murat Kurum duyurdu: 5 bin 833 TL'den başlayan taksitle kentsel dönüşüm
Murat Kurum duyurdu: 5 bin 833 TL'den başlayan taksitle kentsel dönüşüm 'Risksiz İstanbul' sloganıyla düzenlenen toplantıda konuşan Murat Kurum, kentsel dönüşümde atılacak adımları tek tek sıraladı.
15.02.2024 Haberler
Murat Kurum duyurdu: 5 bin 833 TL'den başlayan taksitle kentsel dönüşüm
Murat Kurum duyurdu: 5 bin 833 TL'den başlayan taksitle kentsel dönüşüm 'Risksiz İstanbul' sloganıyla düzenlenen toplantıda konuşan Murat Kurum, kentsel dönüşümde atılacak adımları tek tek sıraladı.
15.02.2024 Gündem
Karadeniz'de petrol rüyası gerçek oldu: “Günde 1 ton petrol denizin yüzeyine çıkıyor”
Karadeniz'de petrol rüyası gerçek oldu: “Günde 1 ton petrol denizin yüzeyine çıkıyor” Rize’nin Çayeli ilçesi açıklarından alınan numunelerden yapılan analizlerde deniz yüzeyine sızan sıvının petrol olduğu ortaya çıktı.
20.12.2023 Haberler
Karadeniz'de petrol rüyası gerçek oldu: “Günde 1 ton petrol denizin yüzeyine çıkıyor”
Karadeniz'de petrol rüyası gerçek oldu: “Günde 1 ton petrol denizin yüzeyine çıkıyor” Rize’nin Çayeli ilçesi açıklarından alınan numunelerden yapılan analizlerde deniz yüzeyine sızan sıvının petrol olduğu ortaya çıktı.
20.12.2023 Ekonomi
Bakan Kacır: Türkiye yerli patent başvurularında 12'nci sırada
Bakan Kacır: Türkiye yerli patent başvurularında 12'nci sırada Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir Türk vatandaşını, Alper Gezeravcı’yı Uluslararası Uzay İstasyonu'nda bilimsel deneyler gerçekleştirmek üzere 9 Ocak 2024 tarihinde uzaya göndereceklerini söyledi.
15.12.2023 Ekonomi
Koku serüveni dünyayı sardı
Koku serüveni dünyayı sardı 128 yıl önce İstanbul'da lavanta kolonyasıyla koku serüvenine başlayan Rebul artık mumdan cilt bakımına bir dünya markası haline gelme yolunda...
8.12.2023 Milliyet Executive
'Savunma teknolojisi bize bir mucizenin nasıl gerçekleşeceğini gösterdi'
'Savunma teknolojisi bize bir mucizenin nasıl gerçekleşeceğini gösterdi' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde 'Take Off Zirvesi'nde konuştu.
6.12.2023 Ekonomi
Yaklaşık 6 bin başvuru yapıldı: AK Parti’de gözler temayül yoklamasında
Yaklaşık 6 bin başvuru yapıldı: AK Parti’de gözler temayül yoklamasında AK Parti’de belediye başkanlığı için aday adaylığı başvuruları önceki gün sona ererken başvuru sayısının yaklaşık 6 bin olduğu öğrenildi. Pazar günü tüm illerde eş zamanlı olarak temayül yoklaması yapılacak. Böylece her ilde en çok oy alan üç isim belirlenmiş olacak.
24.11.2023 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türkiye bal üretiminde Çin'den sonra ikinci sırada
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türkiye bal üretiminde Çin'den sonra ikinci sırada Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü verilerine göre Türkiye, dünya bal üretiminde Çin'den sonra ikinci sırada yer almaktadır” dedi.
17.11.2023 Ekonomi
TUSAŞ Genel Müdürü Kotil'den 'Kaan' açıklaması! Tarih verdi
TUSAŞ Genel Müdürü Kotil'den 'Kaan' açıklaması! Tarih verdi Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, Milli Muharip Uçak Kaan'la ilgili, "TUSAŞ’ta yapımı devam eden Kaan yüzde 100 yerli ve millidir. ‘Kaan’ Türkiye Yüzyılı'nı değiştirecektir. Şu anda bütün testleri yapılıyor ve uçacak" dedi.
4.11.2023 Haberler
TUSAŞ Genel Müdürü Kotil'den 'Kaan' açıklaması! Tarih verdi
TUSAŞ Genel Müdürü Kotil'den 'Kaan' açıklaması! Tarih verdi Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, Milli Muharip Uçak Kaan'la ilgili, "TUSAŞ’ta yapımı devam eden Kaan yüzde 100 yerli ve millidir. ‘Kaan’ Türkiye Yüzyılı'nı değiştirecektir. Şu anda bütün testleri yapılıyor ve uçacak" dedi.
4.11.2023 Ekonomi
Bakan Kacır: Türk sanayisi yatırım yapıyor
Bakan Kacır: Türk sanayisi yatırım yapıyor Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, MÜSİAD Sanayi ve Teknoloji zirvesine katıldı. Bakan Kacır, "20 yıl öncesinde ücretini ödediğimiz, parasını verdiğimiz savunma sistemlerini başkalarından alamayan bir ülke iken bugün geliştirdiği Milli Savunma Sanayi ürünleriyle, sistemleriyle, platformlarıyla dünyaya parmak ısırtan, dünyanın pek çok ülkesinin yakından izlediği, kimilerinin takdirle kimilerinin kıskançlıkla takip ettiği başarı hikayelerine imza atan bir ülke olabildik." dedi.
18.10.2023 Ekonomi
AK Parti MKYK toplandı! Sözcü Çelik'ten önemli açıklamalar
AK Parti MKYK toplandı! Sözcü Çelik'ten önemli açıklamalar AK Parti'nin yeni Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeleri, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. Toplantıyla ilgili Sözcü Çelik açıklama yapıyor.
7.10.2023 Haberler
“Mimarlığın Etkisinden Mimarlığın Bilgisine / Yazgan Tasarı’mın 20.Yılı”
“Mimarlığın Etkisinden Mimarlığın Bilgisine / Yazgan Tasarı’mın 20.Yılı” Yazgan Tasarım Mimarlık, kuruluşunun 20. senesinde, mimarlık disiplinine teorik ve pratik yaklaşımlarını, seçili projeleri, görselleri ve maketleriyle aktaracağı bir sergi düzenliyor.
24.09.2023 Mimarlık

Benzer Haber Etiketleri

Arge ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.