Arge

Arge

Son dakika arge haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan arge gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan arge haber sayfamızda...

Arge

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 597 arge haberi bulunmuştur.
Bakan Muş iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi
Bakan Muş iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldiDenizli’ye bir dizi ziyaret ve program için gelen Ticaret Bakanı Mehmet Muş, bir otelde gerçekleştirilen toplantıya katıldı.
27.04.2022Ekonomi
Türk füzeleri menzil uzattı
Türk füzeleri menzil uzattıSİHA ve helikopterlerin atabileceği yapay zekâlı ÇAKIR 150 kilometre menzile sahip.
1.04.2022Gündem
Türkiye'nin yeni seyir füzesi 'Çakır' tanıtıldı
Türkiye'nin yeni seyir füzesi 'Çakır' tanıtıldıKara, deniz ve hava platformlarından atılabilecek, 150 kilometrenin üzerinde menzile sahip yeni nesil seyir füzesi Çakır'ın tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtım töreninde konuşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Yapılan her çalışma Türkiye’yi hem sahada hem de masada güçlü bir konuma getiriyor" dedi.
31.03.2022Teknoloji
Türkiye'nin yeni seyir füzesi 'Çakır' tanıtıldı! İlk olarak Akıncı SİHA'larda kullanılacak
Türkiye'nin yeni seyir füzesi 'Çakır' tanıtıldı! İlk olarak Akıncı SİHA'larda kullanılacakKara, deniz ve hava platformlarından atılabilecek, 150 kilometrenin üzerinde menzile sahip yeni nesil seyir füzesi Çakır'ın tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtım töreninde konuşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Yapılan her çalışma Türkiye’yi hem sahada hem de masada güçlü bir konuma getiriyor" dedi. Öte yandan Çakır seyir füzesinin ilk olarak Akıncı SİHA'da kullanılacağı belirtildi.
31.03.2022Teknoloji
Türkiye'nin yeni seyir füzesi 'Çakır' tanıtıldı
Türkiye'nin yeni seyir füzesi 'Çakır' tanıtıldıAydın HASAN / MİLLİYETKara, deniz ve hava platformlarından atılabilecek, 150 kilometrenin üzerinde menzile sahip yeni nesil seyir füzesi Çakır'ın tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtım töreninde konuşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Yapılan her çalışma Türkiye’yi hem sahada hem de masada güçlü bir konuma getiriyor" dedi.
31.03.2022Haberler
İsmail Demir açıkladı! Türkiye'nin yeni gücü: Çakır
İsmail Demir açıkladı! Türkiye'nin yeni gücü: ÇakırROKETSAN, kara, deniz ve hava platformlarından atılabilecek, 150 kilometrenin üzerinde menzile sahip yeni nesil seyir füzesi Çakır'ı geliştirdiğini açıkladı.
31.03.2022Ekonomi
İstilacı zebra midyeleriyle biyolojik mücadele! Yengeçler parçalıyor
İstilacı zebra midyeleriyle biyolojik mücadele! Yengeçler parçalıyorÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Deniz Teknoloji Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Halit Kuşku, su kaynaklarını tehdit eden istilacı zebra midyeler için biyolojik mücadele yöntemi geliştirdi. Kuşku, istilacı midyeler ile tatlı su yengeçlerinin laboratuvarda birbirlerine karşı davranışlarını 3 ay boyunca gözlemledi. Yengeçlerin, günde yaklaşık 11 zebra midyeyi parçalayıp tükettiğini gören Kuşku, bunun istilacı midyeler ile biyolojik bir mücadele yöntemi olabileceğini söyledi.
25.03.2022Gündem
Bakan Varank:Milli Muharip Uçak Projesi Antalya’dan irtifa kazanacak
Bakan Varank:Milli Muharip Uçak Projesi Antalya’dan irtifa kazanacakAkdeniz Üniversitesi Antalya Teknokent Ar-Ge 5 Binası Ofisi ve Tusaş Milli Muharip Uçak Ar-Ge Ofisi’nin açılışında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Milli Muharip Uçak Projesi Antalya’dan irtifa kazanacak" dedi.
12.03.2022Ekonomi
Dijital dünyanın yükselen değeri
Dijital dünyanın yükselen değeriYüzde yüz yerli sermayeyle kurulan Infinidium Technologies, ticaret dünyasının ve kentlerin değişken dinamiğini doğru tespit edip, müşteri ihtiyaçlarına uygun sürdürülebilir, dinamik ve geleceği belirleyen ürünler geliştiriyor...
28.02.2022Ege
Ar-Ge projesine AB'den hibe desteği
Ar-Ge projesine AB'den hibe desteğiOtomotiv ve denizcilik sektörü başta olmak üzere pek çok farklı sektörde kullanılan kompozit malzemelerin geri dönüşüme kazandırılması amaçlanan projeyle, döngüsel ekonomiye ve atık yönetimine doğrudan katkı sağlanacak.
23.02.2022Vitrin
Yerli ve milli hız tespit cihazı Manisa’da kullanılmaya başlandı
Yerli ve milli hız tespit cihazı Manisa’da kullanılmaya başlandıYıllarca yurt dışından tedarik edilen mobil hız tespit sistemi yerini artık, MESAN mühendislerince yerli ve milli olarak geliştirilen Medar MTS’ye bırakıyor.
10.02.2022Teknoloji
Bakan Dönmez'dan kademeli elektrik tarifesi ve İran'dan yapılan doğalgaz kesintisi açıklaması
Bakan Dönmez'dan kademeli elektrik tarifesi ve İran'dan yapılan doğalgaz kesintisi açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, gündeme ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, kademeli elektrik tarifesi için, 'Tüketim limitine ilişkin gerçekten ihtiyaç varsa değişikliğe gidebiliriz. 150 kilovatsaat kalacak diye bir kaidemiz yok' açıklamasında bulunarak İran'dan yapılan doğalgaz kesintisinin ise geçici olduğunu belirtti.
24.01.2022Ekonomi
Türkiye'nin ilk madencilik lisesi 2 bakanın katılımı ile açıldı
Türkiye'nin ilk madencilik lisesi 2 bakanın katılımı ile açıldıBalıkesir’in İvrindi ilçesinde yapımı tamamlanan ve ‘Türkiye’nin ilk maden lisesi’ olma özelliğini taşıyan Nurettin Çarmıklı Madencilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katıldığı tören ile açıldı.
14.01.2022Ekonomi
Türk teknoloji girişimleri Las Vegas’ta dünya sahnesine çıktı!
Türk teknoloji girişimleri Las Vegas’ta dünya sahnesine çıktı!ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES’te, Türk teknoloji girişimcileri için İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle (İSTKA) kurulan pavilyonda 28 startup yeni ürün ve teknolojilerini ilk kez tanıtıyor. 159 ülkeden 2.100’den fazla teknoloji şirketinin katıldığı fuarda, Türk start-up’lar dünyayı Türkiye’nin teknolojisi ile buluşturuyor.
6.01.2022Teknoloji
Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan: Doğru adımlarla tarımda Türkiye en başa oynar
Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan: Doğru adımlarla tarımda Türkiye en başa oynarTarımı hem bugünün, hem geleceğin sektörü olarak görüyoruz. Doğru politikalarla desteklenirse ülkemiz tarımsal üretimde dünyanın en ileri ülkelerinden biri olabilir.
Bakan Nebati'den döviz ve enflasyonla ilgili flaş açıklama
Bakan Nebati'den döviz ve enflasyonla ilgili flaş açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, MÜSİAD Genişletilmiş Başkanlık toplantısında konuştu. Bakan Nebati, "Yeni yatırım ve açılımlarla ihracat hedefine ulaşacağımız açık. Türkiye ihracat eksenli politikasına devam edecek. Salgına ve kapanmaya rağmen 29 milyon turist ile yüksek gelir elde ettik, bu yıl bunu da aşacağız. Cari işlemlerdeki iyileşme sürüyor. Bütçe disiplininden taviz vermemek koşuluyla yolumuza devam edeceğiz. 20 Aralık tarihi bir milattır. Katılım miktarı 91,5 milyar liraya ulaştı. Yakın pazarlarımızdaki çok farklı talepleri karşılayabilecek büyük bir üs olduğumuzu unutmayın. Birilerinin bize söylediği öğrettiği şeyin dışına çıkıyoruz." dedi.
5.01.2022Haberler
Bakan Nebati'den döviz ve enflasyonla ilgili flaş açıklama
Bakan Nebati'den döviz ve enflasyonla ilgili flaş açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, MÜSİAD Genişletilmiş Başkanlık toplantısında konuştu. Bakan Nebati, "Yeni yatırım ve açılımlarla ihracat hedefine ulaşacağımız açık. Türkiye ihracat eksenli politikasına devam edecek. Salgına ve kapanmaya rağmen 29 milyon turist ile yüksek gelir elde ettik, bu yıl bunu da aşacağız. Cari işlemlerdeki iyileşme sürüyor. Bütçe disiplininden taviz vermemek koşuluyla yolumuza devam edeceğiz. 20 Aralık tarihi bir milattır. Katılım miktarı 91,5 milyar liraya ulaştı. Yakın pazarlarımızdaki çok farklı talepleri karşılayabilecek büyük bir üs olduğumuzu unutmayın. Birilerinin bize söylediği öğrettiği şeyin dışına çıkıyoruz." dedi.
5.01.2022Ekonomi
Bakan Dönmez'den 'bor' açıklaması
Bakan Dönmez'den 'bor' açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, dünya bor pazarında lider olan Türkiye’nin 2021 yılında bor üretiminde ve ihracat satışında rekor kırdıklarını belirterek, “Toplamda 2,6 milyon tonluk bor ürünleri satışı yaptık. Buradan da 1 milyar doların üzerinde bir satış rakamı elde ederek rekor kırdık. 2022, bor madeninin yılı olacak. Sıvı bor atıklarından ürettiği lityum bunun en güzel örneği” dedi.
28.12.2021Ekonomi
Demirören'den Bakü'ye dev yatırım
Demirören'den Bakü'ye dev yatırımDemirören Holding Azerbaycan'da yatırımlarına devam ediyor. Bugün Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de imzalanan ön sözleşme ile Demirören Holding ilaç fabrikası kuracak. Stratejik yatırım yaklaşık beşyüz kişilik istihdam sağlayacak.
16.12.2021Televizyon
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ekonomimiz üzerindeki bu manipülatif etkileri silip atacağız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ekonomimiz üzerindeki bu manipülatif etkileri silip atacağızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ekonomik gelişmelere ilişkin "Ekonomide, istihdamda, üretimde ihracatta büyüme odaklı tüm alanlarda kalıcı olma hedeflerimizi sürdürüyoruz. Terörde gösterdiğimiz başarı gibi, Covit-19 salgınında gösterdiğimiz başarı gibi; ekonomimiz üzerindeki bu manipülatif etkileri silip atacağız." açıklamasında bulundu.
14.12.2021Siyaset
Koca: Molnupiravir 1 ay içinde piyasada
Koca: Molnupiravir 1 ay içinde piyasadaSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 ilacı Molnupiravir'in Türkiye'de bir ay içinde piyasaya çıkmış olacağını söyledi. Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) için "revize" sinyali veren Koca, sağlıkta şiddet yasasının sahada şiddeti önlemede yeterli olmadığını söyledi
27.11.2021Gündem
Tofaş Ar-Ge’ye T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Ödül
Tofaş Ar-Ge’ye T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan ÖdülT.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, 8’incisi düzenlenen Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde, 2020 yılı Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Performans Endeksi Ödülleri sahiplerini buldu.
18.11.2021Vitrin
Türkiye'nin yeni gözdesi ARAT! İmzalar atıldı
Türkiye'nin yeni gözdesi ARAT! İmzalar atıldıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile Kale Arge arasında Türkiye'nin yeni turbojet motoru ARAT için sözleşme imzalandı. İmzalanan sözleşme kapsamında SOM ve Atmaca füzelerinde kullanılmak üzere geliştirilen KTJ-3200 motorundan daha verimli, yakıt sarfiyatı daha az, itkisi (sevki) daha yüksek bir turbojet motor geliştirilecek.
5.11.2021Teknoloji
50 milyon liralık yazılım Ar-Ge’si
50 milyon liralık yazılım Ar-Ge’siYerli teknoloji firması Reeder, 50 milyon TL yatırımla yazılım konusunda Karadeniz Bölgesi’nin ilk Ar-Ge merkezini açıyor. Reeder kurucusu Sezen Sungur Saral, “İkinci fabrika yatırımına da hazırlanıyoruz” dedi.
29.10.2021Ekonomi
Ar-Ge'ye geçen yıl yaklaşık 55 milyar lira harcandı
Ar-Ge'ye geçen yıl yaklaşık 55 milyar lira harcandıTürkiye'de araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) harcamalarının tutarı geçen yıl bir önceki yıla kıyasla 9 milyar 3 milyon lira artarak 54 milyar 957 milyon lira oldu.
26.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Arge ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.