Arge

Arge

Son dakika arge haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan arge gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan arge haber sayfamızda...

Arge

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 546 arge haberi bulunmuştur.
Kosgeb Destekleri Nelerdir? Kosgeb Tarafından Desteklenen Sektörler Hangileridir?
Kosgeb Destekleri Nelerdir? Kosgeb Tarafından Desteklenen Sektörler Hangileridir?Kosgeb tarafından desteklenen sektörler vardır. Bu sektörlere başvurarak kosgeb aracılığı ile devletten yatırım desteği almak mümkündür. Kosgeb destekleri ile birlikte pek çok kişi işini kurarak kendi işinin patronu olmaktadırlar. Kosgeb ile destek alarak kendi işini kurmak isteyen kişiler internet üzerinden de araştırma yapmaktadırlar. Peki kosgeb destekleri nelerdir? Kosgeb tarafından desteklenen sektörler hangileridir? İşte Kosgeb destekleri ile ilgili bütün bilgiler.
31.03.2021Eğitim
Çare devlet destekli ‘milli proje’ üretimi
Çare devlet destekli ‘milli proje’ üretimiBüyümeden büyük devlet olunmayacağını, bunun da doğru üretimle sağlanabileceğinin altını çizen Cem Zafer, “Üretim için üç şeyin bir araya gelmesi gerekiyor: Sermaye artı emek çarpı teknoloji. Ortak aklın mutabık kaldığı teknolojik inovasyon gibi meseleler  VIP muamelesi görmeli.  Bu Türkiye şartlarında ancak devlet desteğiyle yapılabilir” dedi...
31.03.2021Gündem
Teknopark Nedir, Ne İşe Yarar? Teknopark'ta Olmanın Avantajları Nelerdir?
Teknopark Nedir, Ne İşe Yarar? Teknopark'ta Olmanın Avantajları Nelerdir?Teknolojiye ve üretime katkılar sağlayarak adını duyuran teknopark aslında teknoloji parkı adının kısaltılmasından oluşmaktadır. Teknopark hizmetlerini ve yararlarını öğrenmek teknoparkın sunduğu avantajlardan yararlanmak için teknopark bilgisine hakim olmak gerekmektedir. Teknopark nedir ve ne işe yarar Teknopark'ta bulunmanın avantajları neler olduğu hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
26.03.2021Teknoloji
KOBİ ve girişimciler Ar-Ge ve inovasyonu konuşmak için buluşuyor
KOBİ ve girişimciler Ar-Ge ve inovasyonu konuşmak için buluşuyorAvrupa Birliği (AB) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı eş finansmanıyla yürütülen ve işletmelerle KOBİ'lerin iç ve dış piyasada rekabet gücünü artırmayı amaçlayan "Rekabetçi Sektörler Programı"nın tanıtım etkinliği 15-16 Mart'ta yapılacak.
11.03.2021Ekonomi
Dardanel otomatik sisteme geçiyor
Dardanel otomatik sisteme geçiyorGeçtiğimiz günlerde Dardanel'in ton balığı fabrikasında elle paketleme yapıldığını gösteren video sosyal medyada konuşulmuştu. Dardanel İcra Kurulu Başkanı Mehmet Önen ile gelen tepkiler sonrası bu üretim bandında bir değişikliğe gidilip gidilmeyeceğinden şirketin yeni yatırımlarına kadar birçok konuyu konuştuk. Çıplak elle dokunmanın yakın zamanda artık olmayacağını belirten Önen "Görüntülerdeki poşet üretimimiz toplam cironun binde 5'i kadar. Yüzde 1'i dahi değil. Çok küçük bir kısım. Otomatik sisteme geçiş için değişim başladı. Muhtemelen önümüzdeki ay devreye alacağız." dedi. Önen ayrıca Yunanistan'daki bir firma ile satın alma görüşmelerinin devam ettiğini belirterek, "Satışı kısa zamanda sonuçlandırmayı planlıyoruz. Oradaki firma ve bankalarla görüşmelerimiz sürüyor. Çünkü alacağımız firmanın belirli bir banka borcu mevcut. Kısacası banka borçlarından şirketi temizleyip öyle alacağız. Yoksa satış gerçekleşmez." ifadelerini kullandı.
7.03.2021Ekonomi
Türk savunma sanayisi IDEX'te boy gösteriyor
Türk savunma sanayisi IDEX'te boy gösteriyorTürk savunma sanayisi firmaları, ürün ve kabiliyetleriyle Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenen 15. IDEX Uluslararası Savunma Fuarı'na (IDEX 2021) katıldı.
25.02.2021Teknoloji
Ar-Ge Nedir, Nasıl Yapılır? Ar-Ge Sistematiği Hakkında Bilgiler
Ar-Ge Nedir, Nasıl Yapılır? Ar-Ge Sistematiği Hakkında BilgilerAçılım olarak araştırma ve geliştirme olarak adlandırılmakta olan ve belli bir sistematik gelişmeye sahip olan gelişim planıdır. AR-Ge içinde yer alan araştırma kısmı, insan ve toplumun gelişiminde bilinmeyenlerin araştırılması ile daha büyük gelişmeler sağlanmasıdır. AR-GE için gelişim aşamasında bilgi toplama, uygulamalı gelişim ve deneysel gelişim aşamaları bulunmaktadır. AR-GE sistematiği nasıl gerçekleşir? İşte, tüm detaylar.
2.02.2021Eğitim
CERN’den bir parçayla Türkiye’de
CERN’den bir parçayla Türkiye’deBilim insanı Dr. Bora Akgün, Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezi’nde (CERN) 12 yıl çalıştıktan sonra Türkiye’ye döndü. Akgün’ün Boğaziçi Üniversitesi’nde kurduğu fizik laboratuvarı, CERN’de yürütülen çok önemli deneylerin parçası olacak
1.02.2021Gündem
Meclis'te kabul edildi, yasa çıktı! 5 yıl uzatma geldi
Meclis'te kabul edildi, yasa çıktı! 5 yıl uzatma geldiTürkiye’de Ar-Ge kapasitesini artırmayı, yenilikçi şirketlerin ve girişimcilerin çoğalmasını amaçlayan teklif, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı.
30.01.2021Ekonomi
Son dakika haberleri: Meclis'te kabul edildi! Yasa çıktı, 5 yıl uzatma geldi
Son dakika haberleri: Meclis'te kabul edildi! Yasa çıktı, 5 yıl uzatma geldiSon dakika haberlere göre Türkiye’de Ar-Ge kapasitesini artırmayı, yenilikçi şirketlerin ve girişimcilerin çoğalmasını amaçlayan teklif, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı.
30.01.2021Ekonomi
‘Güneş Isısıyla Isıtma’ projesiyle elektrik faturası ödemiyor
‘Güneş Isısıyla Isıtma’ projesiyle elektrik faturası ödemiyorDenizli’de 72 yaşındaki Ahmet Gözlükaya, on yıl üzerinde çalıştıktan sonra ‘Güneş ısısıyla ısıtma’ projesini hayata geçirdi. Tamamen yerli ve milli ürünlerden dört adet güneş ısı paneli üretimi yapan Gözlükaya, Bağbaşı Mahallesi’ndeki 155 metre kare evini güneşin ısısıyla ısıtmayı başardı. Aynı sistemle yazında ürünler tamamen doğal ısı kaynağı güneşle kısa sürede kurutulabiliyor.
29.01.2021Yaşam
Piknik yaparken akıllarına geldi! Sipariş yağıyor...
Piknik yaparken akıllarına geldi! Sipariş yağıyor...Tokat'ta iş insanı Ersin Zülfikaroğlu ve İnşaat Mühendisi İrfan Sağlam birlikte birlikte piknik yaptıkları sırada dekoratif kültür tuğlası fabrikası kurmaya karar verdi. İki arkadaş Tokat Organize Sanayi Bölgesinde ortak olarak işe başladı.
22.01.2021Haberler
Tarımda Ar-Ge’ye 1 milyar lira
Tarımda Ar-Ge’ye 1 milyar liraTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Bilginin, makinenin, teknolojinin, dijitalin tarımda daha verimli kullanılması için 60 araştırma enstitümüzle, 248 laboratuvarımızla, 210 bin dekar arazimizde yoğun mesai harcıyoruz. Bakanlık olarak Ar-Ge çalışmaları için çeşitli kaynaklardan yaklaşık 1 milyar lira bütçe kullanıyoruz” dedi.
9.01.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! 'Desteklemeyi sürdüreceğiz...'
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! 'Desteklemeyi sürdüreceğiz...'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkemizin teknolojik dönüşümünü sağlayacak, ihracat kapasitesini artıracak her türlü çabayı desteklemeyi sürdüreceğiz." dedi.
25.12.2020Ekonomi
THY Teknik A.Ş. Türkiye’nin ilk yerli ve milli sunucu ile modemini üretti
THY Teknik A.Ş. Türkiye’nin ilk yerli ve milli sunucu ile modemini ürettiTürk Hava Yolları Teknik A.Ş., yerli üretim uçak koltuğu ve galley’den sonra Türkiye’nin ilk yerli ve milli sunucu ile modemini üretme başarısını gösterdi.
19.12.2020Ekonomi
Tüketiciler iyi yaşam dedi, Nestlé’nin Türk mühendisleri geliştirdi
Tüketiciler iyi yaşam dedi, Nestlé’nin Türk mühendisleri geliştirdiİyi yaşamı destekleyen ve besleyici ürünler öne çıkarken, yapılan araştırmalar tüketicilerin daha seçici bir yaklaşım sergilediğini gösteriyor. Nestlé Türkiye Sütlü İçecekler İş Birimi Genel Müdürü Buse Aksu Özgen, şirketin her yıl Ar- Ge’ye 1.7 milyar dolar yatırdığını belirtiyor.
18.12.2020Advertorial
Rus gazeteciler serbest bırakıldı
Rus gazeteciler serbest bırakıldıBAYKAR Savunma Şirketi’nin İHA ve SİHA’larının deneme uçuşlarını izinsiz şekilde çektikleri iddiasıyla gözaltına alınan Rus gazeteciler Aleksey Petrushko, kameraman İvan Maliyshkin ve tercümanları A.Ç.K. savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.
8.12.2020Gündem
Son dakika... İstanbul'da gözaltına alınan Rus gazeteciler serbest
Son dakika... İstanbul'da gözaltına alınan Rus gazeteciler serbestGelen son dakika haberine göre; İnsansız Hava Aracı Arge merkezinin bulunduğu bölgede görüntü çeken iki Rus gazeteci ve bir Türk şüpheli savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
7.12.2020Gündem
İstanbul'da gözaltına alınan Rus gazeteciler adliyeye sevk edildi
İstanbul'da gözaltına alınan Rus gazeteciler adliyeye sevk edildiİstanbul'da hafta içi izinsiz şekilde BAYKAR Savunma Şirketinin etrafında deneme uçuşu yapan İHA ve SİHA'ların uçuşlarını izinsiz şekilde çekerken yakalanıp gözaltına alınan Rus gazeteciler Aleksey Petrushko ile kameraman Ivan Malyshkin'in emniyetteki işlemleri tamamlandı. Beraberlerinde ki bir tercüman ile adliyeye sevk edilen ikilinin çalıştığı Rus NTV kanalı yetkilisi ise yaptığı açıklamada ortada bir yanlış anlaşılma olduğunu ifade ederek "Biz onları Türkiye'deki yılbaşı kutlamaları çekimleri için Türkiye'ye göndermiştik" dediği öğrenildi.
7.12.2020Haberler
İstanbul'da gözaltına alınan Rus gazeteciler adliyeye sevk edildi
İstanbul'da gözaltına alınan Rus gazeteciler adliyeye sevk edildiİstanbul'da hafta içi izinsiz şekilde BAYKAR Savunma Şirketinin etrafında deneme uçuşu yapan İHA ve SİHA'ların uçuşlarını izinsiz şekilde çekerken yakalanıp gözaltına alınan Rus gazeteciler Aleksey Petrushko ile kameraman Ivan Malyshkin'in emniyetteki işlemleri tamamlandı. Beraberlerinde ki bir tercüman ile adliyeye sevk edilen ikilinin çalıştığı Rus NTV kanalı yetkilisi ise yaptığı açıklamada ortada bir yanlış anlaşılma olduğunu ifade ederek "Biz onları Türkiye'deki yılbaşı kutlamaları çekimleri için Türkiye'ye göndermiştik" dediği öğrenildi.
7.12.2020Gündem
Bilgisayar - Enformatik Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir? Mezunu Ne İş Yapar?
Bilgisayar - Enformatik Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir? Mezunu Ne İş Yapar?Günümüzde Bilgisayar-Enformatik bölümü sıklıkla araştırılan bölümlerden birisidir. Bu nedenle birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Peki Bilgisayar-Enformatik bölümü nedir? Bilgisayar-Enformatik bölümü kaç yıllıktır ve hangi meslekleri yapar? Sizlere Bilgisayar-Enformatik bölümü hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
13.11.2020Kariyer
Uçak Gövde Motor Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir? Mezunu Ne İş Yapar?
Uçak Gövde Motor Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir? Mezunu Ne İş Yapar?Üniversitelerin merak edilen bölümlerinden birisi de Uçak Gövde Motor bölümüdür. Bu bölüm son yıllarda en çok merak edilen ve araştırılan bölümler arasında olmaktadır. Peki Uçak Gövde Motor bölümü nedir, dersleri nelerdir? Mezunu ne iş yapar? Sizlere Uçak Gövde Motor bölümü hakkında bilgileri detaylıca açıkladık.
13.11.2020Kariyer
Hayalindeki lüks yatı yapmak için işinden istifa etti, ortağı ile 1 yılda imal etti
Hayalindeki lüks yatı yapmak için işinden istifa etti, ortağı ile 1 yılda imal ettiTrabzon’da hayallerinin peşinden koşan genç bir girişimci çocukluk hayali olan lüks yatı Akçaabat ilçesinde küçük bir balıkçı hangarında 1 yılda yapmayı başardı.
7.11.2020Yaşam
Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir? Mezunu Ne İş Yapar?
Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir? Mezunu Ne İş Yapar?Gastronomi ve mutfak ile ilgili olan kişiler, genellikle bu bölüme giderek eğitim almaktadır. Bu bölümden mezun olan kişiler mutfak sanatları ile ilgili pek çok kariyere sahip olabilir. Hatta isterlerse üniversitede akademisyen olarak da kalabilirler. Gastronomi ile ilgili tüm merak ettiklerinizi yazınızda gastronomi ve mutfak sanatları bölümü nedir? Dersleri nelerdir? Mezunları ne iş yapar? İşte, tüm detaylar.
3.11.2020Kariyer
Hem şaşırtıyor hem korkutuyor
Hem şaşırtıyor hem korkutuyorRobot teknolojisinin özellikle son birkaç yılda çok geliştiği bir gerçek. Ancak Disney’in ArGe bölümünün yarattığı son insansı robot, aşırı gerçekçi bakışlarıyla tüyler ürpertiyor.
2.11.2020Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

ArGenedirgözaltıtürkiyeistanbul

Arge ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.