Arsa Fiyatları

Arsa Fiyatları

Son dakika arsa fiyatları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan arsa fiyatları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan arsa fiyatları haber sayfamızda...

Arsa Fiyatları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.616 arsa fiyatları haberi bulunmuştur.
Kendi kendine yeten evlere ilgi arttı: İstanbul çevresi revaçta!
Kendi kendine yeten evlere ilgi arttı: İstanbul çevresi revaçta! Pandemi ve şehir hayatının zorluğu nedeniyle kendi kendine yeten evlere ilgi artarken, bazı ev sahipleri güneş panelleri kurup kendi elektriğini de üretiyor.
7.06.2022Emlak
Çanakkale Köprüsü açılışı arsaya ve konuta yaradı! Fiyatlarda büyük değişim
Çanakkale Köprüsü açılışı arsaya ve konuta yaradı! Fiyatlarda büyük değişimÇanakkale köprüsü açılmadan arsa fiyatları hızlı artış sergilerken, köprünün açılışıyla birlikte artış sırası konutlara geldi. Özellikle İstanbulluların yoğun alım yaptığı kentte, fiyatlarda büyük değişim yaşandı.
6.05.2022Ekonomi
Yüce: Ordu’da konut satışları düştü, arsa satışları hareketlendi
Yüce: Ordu’da konut satışları düştü, arsa satışları hareketlendi Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce, 2021 yılında kentte konut satışlarının düşük olduğunu, arsa satışlarının ise artışa geçtiğini söyledi.
2.12.2021Emlak
‘Yüksek maliyet fiyata yansıyacak’
‘Yüksek maliyet fiyata yansıyacak’Artan girdi maliyetleri gayrimenkul sektöründe yeni proje üretme sürecini yavaşlatırken, fiyatları artırıyor. Özak GYO Başkanı Ahmet Akbalık, “Tamamlanmış projeler hala fırsat barındırıyor” dedi
3.10.2021Ekonomi
‘Önlem alınmazsa konut krizi patlar’
‘Önlem alınmazsa konut krizi patlar’Ege-Koop Başkanı Aslan, fiyatlar ve kiralardaki artışa dikkat çekti, hükümete acil önlem çağrısı yaptı, “Devletin görevi, konut üretimini özendirmek, insanların barınma ihtiyacını karşılamak” dedi
21.09.2021Ege
Girişimciler Diyarbakır'a yatırım yapmak için sıraya girdi
Girişimciler Diyarbakır'a yatırım yapmak için sıraya girdiGirişimcilerin Diyarbakır'a yatırım yapmak için artan talebi üzerine Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) 4. etap dolunca 5. etap için çalışma başlatıldı.
12.09.2021Ekonomi
En çok onlar tercih ediyor! Kiralar 500-1500 TL arası...
En çok onlar tercih ediyor! Kiralar 500-1500 TL arası...Koronavirüs pandemisi sonrası hem dünyada hem de Türkiye'de doğa ile iç içe yaşama özlemi duyanlar, şehirden köye doğru bir akım başlattı. Ancak bir süre sonra köy hayatına rağbetin artması, emlak piyasasını da etkiledi. Peki kendi evini yapan ve arsa alanlar nasıl bir hayat sürüyor, hangi zorluklarla karşılaşıyor? İşte tüm detaylarıyla şehirden köye göçte Türkiye gerçeği...
16.10.2021Emlak
Bir küçük ev!
Bir küçük ev!O küçük, taşınabilir evler artık her yerde. Tasarımcıları, üreticileri de giderek artıyor. Bu sayımızda yeni bir minimalist ‘barınma’ çözümüne odaklandık.
25.07.2021Mimarlık
Taşınabilir evlerin dönemi başladı!
Taşınabilir evlerin dönemi başladı!Pandemide giderek daha fazla benimsenen minimalist yaşam tarzı, doğanın içinde villa konforu sunan tiny house gibi konseptlere talebi artırdı. Tiny House Türkiye Üretici Firması Hane House Kurucu Ortağı Abdullah Çakmanus, “Bill Gates'in ormandaki kulübesi ve Elon Musk’ın prefabrik eviyle gündeme gelen doğada küçük metrekarelerde yaşam, kalıcı bir trende dönüşüyor” dedi.
17.07.2021Emlak
Şehirde arsa aranıyor
Şehirde arsa aranıyorKonut alıcısı pandemiyle yeniden şekillenen ihtiyaçlarına yönelik özellikle müstakil konut sahibi olmak istiyor. Bu talep artışı, arsa fiyatlarında da yeniden yükselişe sebep oldu.
13.07.2021Emlak
Ege-Koop’tan çifte müjde
Ege-Koop’tan çifte müjdeİzmir’de 150 bin kişinin yaşadığı kentler kuran Ege-Koop, biri gökdelen diğeri yatay mimariye sahip iki yeni inşaat ile yıla damga vuracak. Genel Başkan Aslan, “İki projemizi görmeden sakın ha sakın konut almayın” dedi
7.07.2021Ege
İstanbul'da iki ilçede boş arsa kalmadı
İstanbul'da iki ilçede boş arsa kalmadıİstanbul'un arsa değeri, 2020 sonu itibarıyla yüzde 149'luk artış kaydetti. Arsa değeri en yüksek ilçelerin başında 28 bin 270 liralık ortalama metrekare fiyatıyla Şişli gelirken, Şişli'yi, 27 bin lirayla Beyoğlu ve 22 bin 746 lirayla Beşiktaş takip etti. Arsa ticaretinin Silivri, Çatalca ve Arnavutköy'de yoğunlaştığı görülürken, Esenler ve Güngören'de neredeyse boş arsa kalmadı.
10.06.2021Gayrimenkul
Çeşme'de konut ve arsa fiyatları 2,5 katı arttı
Çeşme'de konut ve arsa fiyatları 2,5 katı arttıİzmir'in bazı ilçelerindeki imarlı arsaların, deprem ve pandemi nedeniyle son 1 yılda çok değer kazandığını söyleyen İzmir Emlak Komisyoncuları Oda Başkanı Mesut Güleroğlu, "İnsanlar maskelerden kurtulmak istiyor. Bu nedenle şehir merkezinden uzak bölgeler talep görmeye başladı. Hal böyle olunca fiyatlar yükseldi. Çeşme'de ihaleye açılan arsaların fiyatları daha önce 2 milyondan başlarken bugün 5 -5,5 milyon TL'den satılır hale geldi" dedi.
23.05.2021Ekonomi
Konutta en çok Antalya kazandırdı
Konutta en çok Antalya kazandırdıGYODER ve İNDER gibi inşaat sektörü kuruluşlarının üyesi Helmann Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Selman Özgün, konut ve arsa değer artışlarıyla ilgili yapılan son bir yıllık değerlendirmelerde, Türkiye genelinde Antalya'nın en çok kazandıran il olduğunu açıkladı.
12.05.2021Emlak
Prefabrik evlere talep arttı! Telefonlar susmuyor
Prefabrik evlere talep arttı! Telefonlar susmuyorİzmir depreminden sonra prefabrik ve çelik yapılara ilgi arttı. İzmirli üreticiler siparişlerin 3-4 kat arttığını belirtirken, emlak danışmanları da küçük metrekareli arsa ve arazi taleplerinin yoğunlaştığını söyledi.
7.11.2020Ekonomi
Otomotiv fabrikasının kurulacağı bölgede arsa fiyatları arttı
Otomotiv fabrikasının kurulacağı bölgede arsa fiyatları arttıKocaeli'nin Başiskele ilçesinde, otomotiv devleri Ford Otosan ve Volkswagen’in fabrika kuracağını duyurması, bölgedeki arsa fiyatlarını artırdı.
18.10.2020Ekonomi
Kovid-19 göçü
Kovid-19 göçüKovid-19 sürecinde bir taraftan köye dönüş devam ederken, diğer yandan “İstanbul’dan ayrılma arzusu” olan aileler farklı şehirlere taşınıyor. Bu dönemde yazlıklar da kışlık olarak kullanılacak.
1.10.2020Ekonomi
Yerli otomobilin üretileceği fabrika yakınındaki köyde arsa fiyatları 10 kat arttı
Yerli otomobilin üretileceği fabrika yakınındaki köyde arsa fiyatları 10 kat arttıTürkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) yerli otomobilinin üretileceği fabrikanın kurulacağı Bursa'nın Gemlik ilçesindeki alana komşu olan kırsal Gençali Mahallesi’nde ev ve arsa fiyatlarının 10 katına kadar çıktığı belirtildi.
30.07.2020Haberler
Yerli otomobilin üretileceği fabrika yakınındaki köyde arsa fiyatları fırladı
Yerli otomobilin üretileceği fabrika yakınındaki köyde arsa fiyatları fırladıTürkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) yerli otomobilinin üretileceği fabrikanın kurulacağı Bursa'nın Gemlik ilçesindeki alana komşu olan kırsal Gençali Mahallesi’nde ev ve arsa fiyatlarının 10 katına kadar çıktığı belirtildi.
30.07.2020Ekonomi
Kaçış başladı! Emlakçılar telefonlardan başını kaldıramıyor
Kaçış başladı! Emlakçılar telefonlardan başını kaldıramıyorKovid-19 salgını, kalabalık şehirlerde yaşayan vatandaşları kıra, bahçeye yöneltti. İstanbul’da Şile, Silivri, Ağva, Çatalca ve Arnavutköy gibi şehrin uzak bölgelerinde arsa ve bahçeli ev arayışları patlama yaptı. Kırsal bölgelerdeki emlakçılar telefonlardan başını kaldıramadığını söylüyor
17.05.2020Gündem
Bu ilçede arsa fiyatları İstanbul Boğazı ile yarışıyor
Bu ilçede arsa fiyatları İstanbul Boğazı ile yarışıyorRize'nin Çayeli ilçesinde, 300 metrekarelik arsa ve üzerindeki 2 katlı bina, belediye tarafından 5,5 milyon TL'ye liraya satışa çıkarıldı. Sosyal medyada arsa ve binaya biçilen değerin İstanbul Boğazı'ndaki yalı fiyatlarına eş değer olduğu eleştirileri yapıldı. Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, "İlçenin en değerli yerinde 300 metrekare arsamıza 5,5 milyon TL değer biçtik. Bu bir yalı fiyatı ise değerli ve güzel bir şey” dedi.
9.03.2020Gündem
Kanal İstanbul güzergahındaki arsa fiyatları yükselişe geçti
Kanal İstanbul güzergahındaki arsa fiyatları yükselişe geçtiKanal İstanbul projesinin yapılması kamuoyunda tartışılırken, bölgede arsa fiyatları yükselişe geçti. Projeyle birlikte arsa fiyatlarında yüzde 20 artış yaşandı. Arsa satın alan vatandaşlar ise Kanal İstanbul’un yapılmasını bekleyip ellerindeki arsaları satmak istemiyor.
13.01.2020 Ekonomi
"Amacımız kâr etmek değil"
"Amacımız kâr etmek değil"30 bin lira peşinat ve 15 yıl taksitle konut sahibi olma imkanı sunan Ege-Koop’un Başkanı Hüseyin Aslan, “Önceliğimiz vatandaşın ev sahibi olmasını sağlamak” dedi
10.09.2019Ege
Ev, arsa satanlar dikkat! Yazılı olmazsa geçerli değil
Ev, arsa satanlar dikkat! Yazılı olmazsa geçerli değilYargıtay, binlerce emlâkçı ve gayrimenkul danışmanını ilgilendiren bir karara imza attı. Yüksek Mahkeme, emlakçıyla satıcı arasındaki simsarlık anlaşmasının ancak yazılıysa geçerli olduğuna hükmetti.
5.05.2019Ekonomi
Kivinin dalından satış fiyatı belli oldu
Kivinin dalından satış fiyatı belli olduTürkiye genelinde kivi üretiminin yüzde 60'ını elinde bulunduran Yalova'da, kasım ayının ilk haftasında hasadına başlanması beklenen ürünün dalından satış fiyatı belirlendi.
4.08.2018Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Arsa Fiyatları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.