Asa

Asa

Son dakika asa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan asa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan asa haber sayfamızda...

Asa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 797 asa haberi bulunmuştur.
Tamir ettiği motosikletten yılan çıktı
Tamir ettiği motosikletten yılan çıktıBursa'da, Zekeriya Asa'nın (56) tamir ettiği motosikletin sele bölümünden yılan çıktı. Yılanı görünce şaşırdığını belirten Asa, "26 yıldır bu mesleği yapıyorum ilk defa başıma böyle bir olay geldi dedi.
10.05.2021Haberler
Şoke oldu! '26 yıldır bu mesleği yapıyorum ilk defa başıma geldi'
Şoke oldu! '26 yıldır bu mesleği yapıyorum ilk defa başıma geldi'Bursa'da, Zekeriya Asanın (56) tamir ettiği motosikletin sele bölümünden yılan çıktı. Yılanı görünce şaşırdığını belirten Asa, "26 yıldır bu mesleği yapıyorum ilk defa başıma böyle bir olay geldi dedi.
10.05.2021Gündem
Aş Eş Anlamlısı Nedir? Aş Kelimesinin Eş Anlamı Olan Sözcükler
Aş Eş Anlamlısı Nedir? Aş Kelimesinin Eş Anlamı Olan SözcüklerAş kelimesi, ilk kez 10. yüzyılda kaleme alınmış mani ve gazel türündeki eserlerde kullanılmıştır. Eski Türkçe olan aş kelimesinden türetilmiş birçok sözcük var. Bu kelimelerin başında aşçı ve aşçıbaşı geliyor Aş eş anlamlısı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.05.2021Eğitim
Yolcu şiiri - Hasan Hüseyin Korkmazgil
Yolcu şiiri - Hasan Hüseyin Korkmazgil1927'de Sivas'ın Gürün ilçesinde doğmuştur.Hasan Hüseyin, Adana Erkek Lisesini 1948'de, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nü 1950'de bitirdi. Öğretmenlik hayatına başlayan ve çeşitli şehirlerde görevini devam ettiren şair daha sonra siyasi eylemleri gerekçesiyle öğretmenlikten atıldı, tutuklandı ve hüküm giydi. 1955-1960 yılları arasında Gürün ve Sivas'ta arzuhalcilik, tabela ve portre ressamlığı, inşaat işçiliği yaptı.Lise yıllarında şiir yazmaya başlayan Hasan Hüseyin'in ilk şiiri 1959'da Dost dergisinde çıktı. Bu yıllarda mizahi hikâyeleri de yayınlandı. Kavel (1963) adlı kitabı ile 1964 Yeditepe Şiir Armağanı'nı, Kızılkuğu (1971) ile TRT'nin 1970 Sanat Başarı Ödülü'nü, Filizkıran Fırtınası (1981) ile 1981 Ömer Faruk Toprak Şiir Ödülü'nü ve Nevzat Üstün Şiir Ödülü'nü aldı.Şair 1983'te beyin kanaması geçirdikten sonra bir yıl bitkisel hayatta kaldıktan sonra 26 Şubat 1984'te evinde hayatını kaybetti.
10.05.2021Şiirler
AB ile Rusya arasında diplomatik gerginlik
AB ile Rusya arasında diplomatik gerginlikAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, Rusya'nın Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Vera Jourova dahil 8 Avrupalı yetkiliye giriş yasağı getirmesinin ardından Rusya'nın AB Daimi Temsilcisi'ni çağırarak yasağı kınama kararı aldı.
3.05.2021Dünya
Rusya Avrupa ile iyice uzaklaşıyor
Rusya Avrupa ile iyice uzaklaşıyorMoskova ile çoğu Avrupa Birliği üyesi Baltık ülkeleri arasında yaşanan gerilim sürerken, Rusya’nın Avrupa ile ilişkilerinin Soğuk Savaş döneminden bile daha kötü olduğu belirtiliyor
2.05.2021Dünya
A İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? A Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan Kelimeler
A İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? A Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan KelimelerTürkçe, dil ailesi bakımından dünyanın en zengin dilleri arasında sayılmaktadır. Bu yüzden Türkçe binlerce kelime bulunmaktadır. Türkçe sözlüklerinde bu kelimelerin ve anlamlarının bulunabilmesi mümkündür. Bazı harfler ile başlayan kelimeler daha çok merak edilmektedir. Bu harflerden bir tanesi de A harfi ile başlayan kelimelerdir. Bu kapsamda Türkçede A ile başlayan kaç adet kelime vardır. Bu kelimelerden hangileri daha çok kullanılmaktadır? İşte, A harfi ile başlamakta olan bir takım kelimelere ile en çok kullanılan kelimeler.
1.05.2021Eğitim
Son dakika... AB, Avrupalı yetkililere giriş yasağı koyan Rusya'yı kınadı
Son dakika... AB, Avrupalı yetkililere giriş yasağı koyan Rusya'yı kınadıAvrupa Birliği (AB), Rusya'nın Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Vera Jourova dahil 8 Avrupa ülkesi yetkilisine giriş yasağı getirmesini "en güçlü şekilde" kınadı.
30.04.2021 Dünya
Son dakika... Rusya'dan 8 Avrupalı yetkiliye yaptırım!
Son dakika... Rusya'dan 8 Avrupalı yetkiliye yaptırım!Gelen son dakika haberine göre, Rusya 8 Avrupalı yetkiliye yaptırım uyguladı. Rus Bakanlık açıklamasında, "Elbette, bu, Avrupa'nın sert jeopolitik yüzleşme alanına dönüştürülmesine olan ilgisini gizlemeyen ABD'nin bilgisi ve teşviki ile açık ve kasıtlı olarak yapılıyor" ifadesine yer verildi.
30.04.2021Dünya
Affetmek Eş Anlamlısı Nedir? Affetmek Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Affetmek Eş Anlamlısı Nedir? Affetmek Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerTürk - İslam kültüründe affetmek, en büyük erdemlerden biri sayılır. Bu nedenle sözlüklerde affetmek ile ilgili sayısız deyim ve atasözü yer alıyor. Bunlardan en yaygın olanı ''Affetmek büyüklüktür'' sözüdür. Dilimize Arapçadan geçen affetmek kelimesi afv kökünden türetilmiştir. Birinin suçunu ve kabahatini mazur görmek anlamındaki bu sözcük günlük hayatta da sıklıkla kullanılıyor. Affetmek ile eş anlamlı olan sözcükleri örnek cümleler ile derledik.
Kredisiz konut satışlarında tüm zamanların en yüksek mart rakamı görüldü
Kredisiz konut satışlarında tüm zamanların en yüksek mart rakamı görüldüKonut kredisinde faiz oranlarının yükselmesi, vatandaşları konut satışlarında peşin alıma yönlendirirken, geçen ay kredisiz satışlarda 89 bin 426 adetle tüm zamanların en yüksek mart rakamı görüldü.
19.04.2021Ekonomi
'Öncelik, iş, aş, hizmet'
'Öncelik, iş, aş, hizmet'Ege genelinde belediyeler ve STK’lar, sosyal yardımlarla gereksinimi olan yurttaşlara kol kanat geriyor. İzmir Büyükşehir Başkanı Soyer “Toplum, bizden belirli zümrenin menfaatine değil işe ve aşa hizmet etmemizi bekliyor” diye konuştu
17.04.2021Ege
Beni unutma şiiri - Ümit Yaşar Oğuzcan
Beni unutma şiiri - Ümit Yaşar OğuzcanTürk edebiyatının sevilen isimlerinden biri olan Ümit Yaşar Oğuzcan, aşk temalı şiirleri ön plana çıkmıştır. İçinde tutamadığı cümleleri ve melonkoli ruh yapısı onu edebiyat dünyasının en ünlü isimlerinden biri haline getirmiştir. Beni unutma şiirinde de melankolik bir hava vardır. Şair sevdiği insanın kendisini unutmamasını istemektedir. İşte beni unutma şiirinin sözleri.
23.03.2021Şiirler
Park halindeki arabalara çarptı, kendi aracındaki 2 yaralıyı terk edip kaçtı
Park halindeki arabalara çarptı, kendi aracındaki 2 yaralıyı terk edip kaçtıİzmir'in Karşıyaka ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan hafif ticari araç, park halindeki 2 otomobile, ardından tramvay hattının koruma bariyerlerine çarparak durabildi. Kazada araçta bulunan anne ve oğlu ile park halindeki otomobillerden birinin savrularak çarptığı polis memuru yaralandı. Kazaya yol açan hafif ticari araç sürücüsü ise yaralıları terk ederek olay yerinden kaçtı.
17.03.2021Gündem
Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılır? Miraç Kandilinde okunacak dualar ve sureler
Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılır? Miraç Kandilinde okunacak dualar ve surelerBu gece Miraç Kandili. Müslümanlar ve tüm İslam alemi için en mübarek gecelerden olan Miraç gecesinde dua etmek ve ibadet etmek kat kat sevap anlamına gelir. Hz. Peygamber (S.A.S)'in Allah katına yükselişini ifade eden bu gecede namaz kılmak, tövbe etmek ve günahlardan arınmak gerekir. Peki, Miraç Kandilinde hangi dualar okunur? Kandil gecesi için özel bir namaz var mıdır?
10.03.2021Gündem
Bitcoin 55 bin dolardan döndü
Bitcoin 55 bin dolardan döndüKurumsal alımlarla yeniden yükselişe geçerek 55,724 dolara kadar tırmanan Bitcoin, piyasalara gelen genel satışlarla 54,000 doların altına gerilerken, piyasa hacmi de yeniden 1 trilyon doların altına indi.
10.03.2021Uzmanpara
Petrol şirketi Bitcoin işine giriyor
Petrol şirketi Bitcoin işine giriyorNorveç'in 180 yıllık şirketi Aker ASA, Bitcoin ve blokzinciri teknolojisine yatırım yapmaya hazırlanıyor. Şirketin, Pazartesi günü ortaklarına yolladığı bilgilendirme notunda, özellikle Bitcoin'e yatırım yapmak için yeni birimin kurulma çalışmalarının başlatıldığı belirtildi.
9.03.2021Uzmanpara
Marmarabirlik, ortaklarına 10 Mart'ta 75 milyon lira ödeyecek
Marmarabirlik, ortaklarına 10 Mart'ta 75 milyon lira ödeyecekMarmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik), 2020-2021 ürün alım kampanyası kapsamında ortaklarının teslim ettiği ürünlerin bedellerinin kalan son karşılığı olan 75 milyon lirayı 10 Mart'ta ödeyecek.
5.03.2021Ekonomi
Vergi borcu sıfırlandı!
Vergi borcu sıfırlandı!Seferihisar Belediyesi, 28 milyon liralık vergi borcunun 17.5 milyon lirasını ödedi. Başkan Yetişkin, “Yapılandırmayla borcu sıfırladık” dedi
26.02.2021Ege
Son Dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hesabını misliyle soruyoruz
Son Dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hesabını misliyle soruyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti genel merkezinden AK Parti Ağrı, Ardahan, Bolu, Diyarbakır, Hatay 7. olağan il kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan, 'Milletimizin birliğine, beraberliğine kasteden alçaklara döktükleri her damla kanın hesabını misliyle soruyoruz. Nereye saklanırsa saklansınlar, kendilerini güvende hissettikleri yerlerde bütün o teröristleri buluyor, inlerini başlarına geçiriyoruz' dedi.
24.02.2021Siyaset
‘Azim’le işe koyulma zamanı’
‘Azim’le işe koyulma zamanı’NASA’nın Perseverance (Azim) aracı, 20 kamera ve mini helikopteriyle 7 aylık yolculuğunun ardından 18 Şubat’ta Mars’taki Jezero Krateri’ne başarılı iniş yaptı. Gezici araç ve küçük helikopter, Kızıl Gezegen’de yaşama dair izler arayacak. ABD Başkanı Joe Biden, Twitter’dan NASA ekibini tebrik etti. Bu mesaja Perseverance’ın Twitter hesabından ‘Teşekkürler Sayın Başkan. Ekibim beni buraya getirmek için inanılmaz zorluklar karşısında azmetti. Şimdi işe koyulmaya hazırım’ yanıtı verildi
20.02.2021Dünya
Seferihisar’da Karakılçık  toprakla buluştu
Seferihisar’da Karakılçık toprakla buluştuKaybolmaya yüz tutmuş Karakılçık buğdayının tohumunu bulup çoğaltan ve taş değirmende öğütüp “Ata Ekmeği” üreten Seferihisar Belediyesi, yeni sezon için ekime başladı.
6.02.2021Ege
Kasas Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Kasas Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKuran-ı Kerim’de yer alan ve ayetlerden oluşan 114 bölümden her birine sure denilmektedir. Bu bağlamda kitaptaki sıralamaya göre 23. sırada bulunan sure Kasas Suresi’dir.
5.02.2021Sureler
Şuara Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Şuara Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiŞuara Suresi, Mekke döneminde Neml Suresi’nden önce ve Vakıa Suresi’nden sonra indirilmiştir. Bazı kaynaklarda bu sureye ait 197, 224, 225, 226 ve 227 numaralı ayetlerin Medine döneminde indirildiğine yer verilmektedir.
5.02.2021Sureler
Taha Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Taha Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiTaha suresi, Kur’ an-ı Kerim’in 20. suresidir. Sure toplam 135 ayetten oluşmaktadır.
5.02.2021Sureler

Benzer Haber Etiketleri

RusyaABegebursaŞiir

Asa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.