Aşı Pasaportu

Aşı Pasaportu

Son dakika aşı pasaportu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan aşı pasaportu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan aşı pasaportu haber sayfamızda...

Aşı Pasaportu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 77 asi pasaportu haberi bulunmuştur.
İngiltere, mekanlara girmek için aşı pasaportu zorunluluğunu geri çekti
İngiltere, mekanlara girmek için aşı pasaportu zorunluluğunu geri çektiİngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, BBC'ye yaptığı açıklamada bu ayın sonundan itibaren birçok mekana girebilmek için aşı pasaportu zorunluluğu getirecek planı geri çektiklerini açıkladı.
12.09.2021Dünya
Son dakika... Utanmadan yayınladı! Süpermarkete girdi, her şeyi yaladı
Son dakika... Utanmadan yayınladı! Süpermarkete girdi, her şeyi yaladıSon dakika haberlere göre, aşı karşıtı bir kadının süpermarkette çektiği video anında viral oldu. Amacının insanlara yardımcı olmak olduğunu söyleyen kadının yaptıkları büyük tepki çekti.
9.08.2021Dünya
Aşı olmayana yasak gelecek mi? Çok konuşulacak öneri!
Aşı olmayana yasak gelecek mi? Çok konuşulacak öneri!Vakaların tırmanmaya başlaması, gözleri aşısızlara çevirdi. Bazı sosyal ve kamusal alanlarda aşı olmayanlara yasak getirilmesi tartışılıyor. Peki böyle bir yasak gerekli mi, hukuka ve insan haklarına aykırı mı? Hukukçular ve bilim insanları tüm dünyanın tartıştığı bu sorunun cevabını aradı.
29.07.2021Gündem
Turizmde 'en kötü' geride kaldı
Turizmde 'en kötü' geride kaldıGeç başlayan yaz sezonunun kasım ayına kadar uzaması ve Türkiye’ye yıl sonuna kadar Rusya’dan 4-4,5 milyon, Almanya’dan 3 milyon turist gelmesi bekleniyor.
27.07.2021Ekonomi
Japonya tam aşılanmış kişilere "aşı pasaportu" veriyor
Japonya tam aşılanmış kişilere "aşı pasaportu" veriyorJaponya, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı tam olarak aşılanmış kişilere, "aşı pasaportu" adı konulan sertifikaları vermek üzere başvuruları kabul etmeye başladı.
27.07.2021Dünya
Aşıda zorlama değil  teşvik uygulanmalı
Aşıda zorlama değil teşvik uygulanmalıUzmanlar, aşıda zorlamanın kabul edilemeyeceğini ama aşı karşıtlığının yenilmesi için aşıya teşvik edici uygulamaların hayata geçirilmesi gerektiğini söylüyor
23.07.2021Gündem
İngiltere’de gece kulübüne girişte aşı pasaportu zorunluluğu
İngiltere’de gece kulübüne girişte aşı pasaportu zorunluluğuİngiltere'de Eylül ayı sonunda itibaren birçok mekana girebilmek için aşı pasaportu sahibi olmak gerekecek.
20.07.2021Dünya
Kanada'da flaş aşı kararı! Ülkeye girişlerde...
Kanada'da flaş aşı kararı! Ülkeye girişlerde...Kanada’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında ülkeye girişlerde konulan kısıtlamaların, virüse karşı tam aşı olanlar için kaldırılacağı açıklandı.
16.07.2021Dünya
İngiltere'de geri sayım başladı! 4 aşamalı plan sona eriyor
İngiltere'de geri sayım başladı! 4 aşamalı plan sona eriyorİngiltere'de 4 aşamalı plan dahilinde uygulanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamalarının sonuncusu 19 Temmuz itibarıyla kaldırılacak.
12.07.2021Dünya
İtalya'da sahte 'koronavirüs aşı pasaportu' operasyonu
İtalya'da sahte 'koronavirüs aşı pasaportu' operasyonuAvrupa'da özellikle seyahat amacıyla kullanımı başlayan AB Dijital Covid Sertifikası'nın sahtelerinin üretilerek dark web (karanlık ağ) üzerinden satıldığı ortaya çıktı.
4.07.2021Dünya
Son dakika haberi: Bakan Koca duyurdu! Gözler o şehre çevrildi...
Son dakika haberi: Bakan Koca duyurdu! Gözler o şehre çevrildi...Gelen son dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüse karşı aşılama oranı en yüksek 10 ilin Edirne, Amasya, Eskişehir, Çanakkale, Kırklareli, Balıkesir, Muğla, Burdur, Bilecik ve Sinop olduğunu açıkladı. Bakan Koca vatandaşlara, ‘Salgın hastalıkları kontrol altına alabilmenin en etkili yolu dün olduğu gibi bugün de aşıdır. Sağlığınız için siz de kolları sıvayın’ dedi. Açıklamanın ardından gözler Edirne'ye çevrildi. Herkes başarının sırrını merak ederken, beklenen açıklama geldi. İşte koronavirüs salgınıyla ilgili flaş gelişmenin tüm detayları...
26.06.2021Gündem
Yeşil pasaportlu ihracatçıya aşı
Yeşil pasaportlu ihracatçıya aşıTürkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) girişimleri ile yeşil pasaportlu ihracatçılar, Kovid - 19’la mücadele kapsamında devam eden aşılama programında öncelikli gruba dahil edildi.
12.06.2021Ekonomi
Aşı önceliği müjdesi! Onlar da listeye girdi...
Aşı önceliği müjdesi! Onlar da listeye girdi...Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) girişimleri ile Türk bayrağını dünyanın dört bir yanında dalgalandıran yeşil pasaportlu ihracatçılar, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında devam eden aşılama programında öncelikli gruba dahil edildi.
11.06.2021Gündem
AB ile iklim diplomasisi
AB ile iklim diplomasisiDışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, “iklim diplomasisi” kavramının oluştuğunu, Avrupa Birliği’nden (AB) bir heyetin Türkiye’ye geleceğini açıkladı.
11.06.2021Siyaset
Son dakika haberi: Erdoğan 3 doz aşı oldu! Tartışma başladı
Son dakika haberi: Erdoğan 3 doz aşı oldu! Tartışma başladıSon dakika haberlere göre, koronavirüs salgınına karşı şu ana kadar 2 doz olarak uygulanan aşıların ne kadar süre koruma sağladığına yönelik hemen her gün yeni bir araştırma yayınlanıyor. Bu konuda bilim dünyasındaki tartışma devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da TRT'de katıldığı canlı yayında, "Ben 3 aşımı oldum. Bir de o 3 aşıdan sonra antikor yükseldi mi, yükselmedi mi bununla ilgili adımı attım" sözleri ile tartışmaya yön verdi. Aşıda 'hatırlatma dozu'na gerek olup olmadığı konusunda Ege Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zafer Kurugöl'den de ilginç bir öneri geldi. İşte koronavirüs salgınıyla ilgili flaş açıklamanın tüm detayları...
4.06.2021Gündem
İhracat 5 ayda rekoru getirdi
İhracat 5 ayda rekoru getirdiMayıs ayında ihracat yüzde 65.5 artışla 16 milyar 480 milyon dolar oldu. İlk 5 aydaki ihracat 83 milyar doları aşarak rekor kırdı.
3.06.2021Ekonomi
TİM Başkanı'ndan ihracat değerlendirmesi
TİM Başkanı'ndan ihracat değerlendirmesiTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, son 12 ayda 193 milyar 267 milyon dolar ihracat gerçekleştirerek yıllık ihracat hedefleri olan 184 milyar doların üzerinde bir seviyeye eriştiklerini belirterek, "İnşallah çok daha yüksek rakamlara, 200 milyar dolarlara hep birlikte ulaşacağız." dedi.
2.06.2021Uzmanpara
Egeli dışsatımcılar öncelik bekliyor
Egeli dışsatımcılar öncelik bekliyorPandemi sonrasında aşılamada ilerleme kaydeden ülkeler aşı pasaportu olmayan kişilere vize vermemeye başladı. 200 milyar dolar ihracat hedefleyen Türk ihracatçısı, aşılamada 100 bin ihracatçı firmanın yöneticilerine ve dış ticaret departmanlarında çalışan kişilere aşılamada öncelik tanınmasını istedi.
26.05.2021Ege
SON DAKİKA! Flaş açıklama! Tehlike 8 kat arttı
SON DAKİKA! Flaş açıklama! Tehlike 8 kat arttıGelen bir son dakika haberine göre; Prof. Dr. Sırrı Bektaş çocuk vaka sayılarındaki artışla ilgili CNN Türk canlı yayınında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bektaş, 5 hastadan biri çocuk olmaya başladı, 2 yaşından itibaren hatta benim düşünceme göre 6 aydan sonra bütün çocuklarımızın aşılanması gerekiyor” açıklamasında bulundu.
11.05.2021Gündem
Turizm sektöründe gözler temmuz ayında!  Turiste para veren bile var
Turizm sektöründe gözler temmuz ayında! Turiste para veren bile varAntalya Kent Konseyi Turizm Grubu Başkanı Recep Yavuz, Türkiye'nin kaynak pazar ülkelerle başlattığı ikili diplomatik görüşmelere dikkat çekerek, salgının da kontrol altına alınmasıyla Rusya ve AB ülkelerinin temmuz ayı itibariyle Türkiye'nin kapısını çalacağını söyledi. Yavuz, her şey yolunda giderse Türkiye'nin bu yıl 30 milyon turist ağırlayabileceğini söyledi.
11.05.2021Ekonomi
Son dakika korona gelişmesi: Aşı pasaportuna 'evet'
Son dakika korona gelişmesi: Aşı pasaportuna 'evet'Gelen son dakika haberine göre, yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında 29 Nisan'da başlayıp 17 Mayıs'a kadar devam edecek "tam kapanma" sürecinde yeni bir açıklama yapıldı. Tam kapanma 19 Mayıs'a kadar uzatılacak mı? Canlı yayında bu soruya açıklık getirildi. Öte yandan gündeme gelen aşı pasaportu 28 ülkede soruldu. İşte detaylar...
7.05.2021Gündem
Türkler aşı pasaportundan yana
Türkler aşı pasaportundan yanaAraştırma şirketi IPSOS, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) için Türkiye’nin de arasında bulunduğu 28 ülkede, uluslararası seyahatlerde Kovid-19 aşı pasaportunun kamuoyunda ne kadar destek gördüğünü araştırdı.
7.05.2021 Gündem
Bakan Çavuşoğlu, Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier’la görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier’la görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’la bir araya geldi.
6.05.2021Haberler
Bakan Çavuşoğlu, Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier’la görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier’la görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’la bir araya geldi.
6.05.2021Siyaset
Kenya'da aşı karşıtı doktor Kovid-19'dan hayatını kaybetti
Kenya'da aşı karşıtı doktor Kovid-19'dan hayatını kaybettiKenya’da aşı karşıtı kampanya yürüten ünlü doktor Stephen Karanja’nın yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) hayatını kaybettiği bildirildi.
30.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsaşıkoronaaşı pasaportuingiltere

Aşı Pasaportu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.