Geri Dön
DünyaSon dakika... Testi pozitif çıktı! Bolsonaro'ya bir şok daha

Son dakika... Testi pozitif çıktı! Bolsonaro'ya bir şok daha

Brezilya lideri BM zirvesi için gittiği New York'ta bir pizzacıya alınmadı, saatler sonra ise Sağlık Bakanı'nın koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı. BM Genel Kurulu'nda bulunan bakan, İngiltere Başbakanı Johnson'la el sıkışmıştı.

Son dakika... Testi pozitif çıktı! Bolsonaro'ya bir şok daha

Koronavirüs salgınında ülkesi Brezilya'yı felakete sürükleyen 'Tropik Trump' lakaplı Jair Bolsonaro ve ekibinin New York ziyareti, yeni bir krizle sürüyor.

Henüz Covid-19 aşısı olmayan Bolsonaro ve beraberindekiler, Birleşmiş Milletler (BM) zirvesi için gittikleri ABD'nin New York kentinde bir pizzacıya alınmadı. Brezilya lideri New York'taki ilk yemeğinde pizza dilimlerini sokak ortasında yedi, sosyal medyada paylaşılan fotoğraf büyük ses getirdi.

Bolsonaro'nun ekibinde yer alan Sağlık Bakanı Marcelo Queiroga'nın koronavirüs testi ise pozitif çıktı. BM Genel Kurulu'na katılan Brezilyalı bakan, ayrıca İngiltere Başbakanı Boris Johnson'la el sıkışmıştı.

Reuters haber ajansı, Bakan Queiroga'nın New York'ta karantinada kalacağını bildiriyor. Resmi açıklamaya göre, koronavirüse yakalanan bakanın sağlık durumu iyi ve ekipte yer alan diğer isimlerin testleri de negatif sonuç verdi.

CNN Brezilya'ya konuşan Queiroga, BM binasında geçirdiği tüm zamanda maske taktığını kaydetti. Brezilya Sağlık Bakanı, New York'a gelen heyette koronavirüse yakalanan ikinci isim oldu. Genç bir diplomatın testi de pozitif sonuç vermişti.

Son dakika... Testi pozitif çıktı Bolsonaroya bir şok daha

BOLSONARO AŞI KARŞITI

Koronavirüsü gribe benzeten, karantina isteyenlere karşı taraftarlarıyla birlikte sokaklarda gösteri yapan aşırı sağcı Jair Bolsonaro, dünyada salgına karşı en kötü yönetim gösteren liderler arasında başı çekiyor. ABD'nin eski lideri Donald Trump'ın takipçisi Bolsonaro, uzun süre maske takmayı reddetti ve kendisi de koronavirüse yakalandı.

Aşırı sağcı Bolsonaro, BM kürsüsünde "Karantinalar enflasyonun yükselmesine neden oldu. Brezilya'da valilerin kararıyla evde kalan düşük gelirli 68 milyon kişiye 800 dolar yardımda bulunduk ve 2020'de 2019'dan daha fazla iş istihdamı oluşturduk. Bu yıl da 1 milyon 800 bin yeni istihdam alanı açıyoruz" ifadesini kullandı.

Brezilya lideri ayrıca, yetişkin nüfusun yüzde 90'ına en az bir doz koronavirüs aşısı yapıldığı bilgisini verdi. Buna karşın "Yönetimim aşı pasaportu veya benzeri zorunluluğu desteklemedi" dedi.

Aşırı sağcı Bolsonaro, bir televizyon röportajında "Aşı olmayacağım. Hayatımın tehlikede olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu benim sorunum, nokta" diye konuşmuştu.

Covid-19'un 591 bin insanı öldürdüğü Brezilya'da, resmi kayıtlara girmeyen can kayıpları olduğu biliniyor. Güney Amerika'nın en büyük ülkesi, ABD'den sonra en fazla ölüm görülen yer.

Lastikçi ustasından çırağa hortumlu dayak! Usta vurma, ben çalışmıyorumŞanlıurfa’da, oto lastikçi ustası tarafından çırağın hortumla dövüldüğü anlar, kameralara saniye saniye kaydedildi. Sosyal medyada paylaşılan ve tepkilere neden olan görüntülerde çırağın "Usta vurma, ben çalışmıyorum" dediği duyuluyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler