Asr

Asr

Son dakika asr haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan asr gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan asr haber sayfamızda...

Asr

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 324 asr haberi bulunmuştur.
İnşirah Suresi Oku: İnşirah Suresi Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı, Anlamı, Fazileti ve Diyanet Meali
İnşirah Suresi Oku: İnşirah Suresi Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı, Anlamı, Fazileti ve Diyanet MealiKur'an-ı Kerim'im 94. suresi olan İnşirah toplamda 8 ayetten oluşur. Mekke'de indirildiğine inanılan İnşirah Suresini fazileti ile ilgili hadis kaynaklarında yer alan bilgiye göre bu sureyi okumak insanın sıkıntıların giderilmesini ve kalbinin ferahlamasını sağlar. İnşirah'ın Türkçe kelime anlamı açılmak genişlemektir. Surede her çekilen zorluğa karşılık bir mükafatın olduğu mesajı verilmiştir. İnşirah Suresi Türkçe okunuşu, Arapça yazılışı, anlamı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizde yer verdik.
16.05.2022Sureler
CUMA NAMAZI NASIL KILINIR, kaç rekat? Adım Adım Cuma Namazı Kılınışı (DİYANET)
CUMA NAMAZI NASIL KILINIR, kaç rekat? Adım Adım Cuma Namazı Kılınışı (DİYANET)Cuma namazı kılınışı ile ilgili ayrıntıları haberimizde derledik. Müslümanlar ve tüm İslam alemi için mübarek olan cuma gününde, cuma namazını kılmak için camilere gidecek olan vatandaşlar cuma namazı kılınışı ile ilgili detayları araştırıyor. Cuma namazı ne zaman, nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekat? İşte Diyanet tarafından açıklanan adım adım cuma namazı kılınışı.
13.05.2022Gündem
Ölümlü kazada ehliyetsiz ve alkollü sürücü tutuklandı
Ölümlü kazada ehliyetsiz ve alkollü sürücü tutuklandıAntalya'da çarptığı motosikletteki Zozan Gönel'in ölümüne, arkadaşı Serdar Başak'ın yaralanmasına neden olan ehliyetsiz ve alkollü sürücü Görkem Sabri Şak, tutuklandı.
9.05.2022Gündem
Gece yarısı feci kaza! 'Katil oldum' diyerek ağladı
Gece yarısı feci kaza! 'Katil oldum' diyerek ağladıAntalya'da otomobil sürücüsü Görkem Sabri Ş.'nin (21) çarptığı motosiklet sürücüsü Serdar Başak (29) ağır yaralanırken, kız arkadaşı Zozan Gönel (25) hayatını kaybetti. Ehliyetsiz ve alkollü otomobil sürücüsü Görkem Sabri Ş. kaza sonrası 'Katil oldum' diye gözyaşı döktü.
9.05.2022Haberler
Gece yarısı feci kaza! 'Katil oldum' diyerek ağladı
Gece yarısı feci kaza! 'Katil oldum' diyerek ağladıAntalya'da otomobil sürücüsü Görkem Sabri Ş.'nin (21) çarptığı motosiklet sürücüsü Serdar Başak (29) ağır yaralanırken, kız arkadaşı Zozan Gönel (25) hayatını kaybetti. Ehliyetsiz ve alkollü otomobil sürücüsü Görkem Sabri Ş. kaza sonrası 'Katil oldum' diye gözyaşı döktü.
9.05.2022Gündem
Feci kazada ağır yaralanan genç kurtarılamadı
Feci kazada ağır yaralanan genç kurtarılamadıAydın-Denizli karayolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan genç tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
8.05.2022Gündem
CUMA NAMAZI KAÇ REKAT, NASIL KILINIR? Diyanet Adım Adım Cuma Namazı Kılınışı
CUMA NAMAZI KAÇ REKAT, NASIL KILINIR? Diyanet Adım Adım Cuma Namazı KılınışıCuma günü Müslümanlar ve İslam alemi için mübarek bir gündür. Cuma günü, Cuma namazını kılmak için çok sayıda kişi camilere gider. Öğle vakti cemaatle kılınan Cuma namazının adım adım kılınışını haberimizde derledik. Peki, Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır?
6.05.2022Gündem
Şura Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti ve Diyanet Meali
Şura Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti ve Diyanet MealiKur’an-ı Kerim'in 42. suresi olan Şura suresi toplam 53 ayetten oluşmaktadır. İnsanlara yol göstermesi için gönderilen 114 sureden bir tanesidir. Okuması oldukça faziletli olan bu sure adını 38. ayette geçen şura kelimesinden almıştır. Şura Türkçe Müslümanların aralarında işlerini danışarak yapmaları gereğini ifade eden anlamına gelir. 23. ve 26. ayetleri Medine’de diğer ayetleri Mekke'de indirildiğine inanılmaktadır. Şura Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detay bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.05.2022Sureler
Hümeze Suresi Oku: Hümeze Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Diyanet Meali
Hümeze Suresi Oku: Hümeze Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Diyanet MealiHümeze Suresi, Kur’an-ı Kerim’deki yerine göre 104. Sırada, indiriliş bakımından da 32. Sırada yer almaktadır. Surenin adında geçen “hümeze” kavramı ilk ayette yer almakta ve insana ait kötü bir huyu temsil etmektedir.
5.05.2022Sureler
Hucurat Suresi Okunuşu: Hucurat Suresi Türkçe Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Meali
Hucurat Suresi Okunuşu: Hucurat Suresi Türkçe Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti ve MealiKur’an-ı Kerim’in 49. suresi olan Hucurat Suresi toplam 18 ayetten oluşmaktadır. Medine’de indiğine inanılan sure adını 4.ayette geçen bir terimden almaktadır. Hucurat Türkçe odalar anlamına gelmektedir. Surede kast edilen odalar Mescid’i Nebevi yanında peygamber eşleri için ayrılmış olan yerlerdir. Kuran'da 516. sayfada ve 26. cüzde yer almaktadır. Hucurat Suresinin pek çok fazileti vardır. Hucurat Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, tefsiri, Arapça yazılışı, fazileti ve meali ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.05.2022Sureler
Tebbet Suresi Oku ve Dinle: Tebbet Suresi Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Diyanet Meali
Tebbet Suresi Oku ve Dinle: Tebbet Suresi Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Diyanet MealiTebbet Suresi aynı zamanda Mesed Suresi olarak da bilinmektedir. Kur’an-ı Kerim’in 111. Suresi olan Tebbet, adını ilk ayetinden almaktadır. Bu bağlamda “tebbet” terimi Türkçe kurusun ve kahrolsun anlamına gelmektedir. Tebbet, Mekki olarak geçen yani Mekke döneminde indirildiğine inanılan bir suredir. Mu surenin öncesinde Fatiha, sonrasında ise Tekvir Suresi’nin nüzul ettiği bilinmektedir. Surenin nerdeyse tamamında beddua edildiği dikkat çekmektedir. Bu sure ile işaret edilen kişilerinse Ebu Leheb ve karısı olduğuna inanılmaktadır. Okuması ve ezberlemesi oldukça faziletli sureler arasında yer alır. Leheb suresi olarak da bilinir. Tebbet Suresi okunuşu, anlamı, fazileti, diyanet meali için "Tebbet Suresi Oku ve Dinle" içeriğimize göz atabilirsiniz.
5.05.2022Sureler
Asr Suresi Oku: Asr Suresi Türkçe Okunuşu, Tefsiri, Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Asr Suresi Oku: Asr Suresi Türkçe Okunuşu, Tefsiri, Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiAsr Suresi toplamda 3 ayetten oluşmaktadır. Mekke döneminde inen Asr Suresi Asr, çağ, ikindi vakti ve uzun zaman manasına gelmektedir. Ayrıca Mushafta sıralaması 103., iniş sırasına bakıldığında 13. suredir. Asr Suresinden önce inşirah suresi inmiştir.
5.05.2022Sureler
Dualar, Sureler ve Anlamları: Her Gün Okunacak Dualar Ve Sureler... Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı...
Dualar, Sureler ve Anlamları: Her Gün Okunacak Dualar Ve Sureler... Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı...Her gün okunacak duaların başında namazlarda okunması farz olan Fatiha Suresi geliyor. Fatiha Suresi İslam itikadını ve imanın şartlarını özetler niteliktedir. Sizin için her gün okunacak dualar ve sureleri anlamları ile birlikte derledik.
5.05.2022Dini Bilgiler
Sabır ile İlgili Hadisler ve Ayetler Nelerdir?
Sabır ile İlgili Hadisler ve Ayetler Nelerdir? İyi veya kötü gerçekleşen veya gerçekleşmesi olaylara karşısında gösterilen cesaret ve metanetini yitirmeme duygusudur. Sabır Müslümanlar için önemli bir yere sahip olan kavramlardandır. Kur’an-ı Kerim’de yer alan ayetlerde ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) hadislerinde geniş yer almıştır. Sabrın önemi hadis ve ayetlerde bildirilmiştir. Sabır ile ilgili hadisler ve ayetler nelerdir? Konu ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
4.05.2022Dini Bilgiler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Haysiyetimize saldırana eyvallah edecek değiliz"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Haysiyetimize saldırana eyvallah edecek değiliz"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Mushafı’nı Takdim ve Tanıtım Programı'nda konuşma yaptı. İstanbul Mushafı'nı medeniyetimizde yeni bir işaret ve sembol olarak gördüğünü belirten Erdoğan, "Medeniyetimizin zengin birikimini ihya etme kabiliyetimizi harekete geçerek önyargı, itham, dayatma; hatta saldırıların üstesinden gelebileceğimize inanıyorum. Elbette yüzümüze tokat, ayağımıza çelme, canımıza kast edene, haysiyetimize saldırana eyvallah edecek değiliz." dedi.
27.04.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul Mushafı Tanıtım Töreni'nde önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul Mushafı Tanıtım Töreni'nde önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Mushafı’nı Takdim ve Tanıtım Programı'nda konuşma yaptı. İstanbul Mushafı'nı medeniyetimizde yeni bir işaret ve sembol olarak gördüğünü belirten Erdoğan, "Medeniyetimizin zengin birikimini ihya etme kabiliyetimizi harekete geçerek önyargı, itham, dayatma; hatta saldırıların üstesinden gelebileceğimize inanıyorum. Elbette yüzümüze tokat, ayağımıza çelme, canımıza kast edene, haysiyetimize saldırana eyvallah edecek değiliz." dedi.
27.04.2022Siyaset
CUMA NAMAZI KAÇ REKAT, nasıl kılınır? Kadınlar Cuma namazı kılar mı? Adım adım Cuma namazı kılınışı Diyanet
CUMA NAMAZI KAÇ REKAT, nasıl kılınır? Kadınlar Cuma namazı kılar mı? Adım adım Cuma namazı kılınışı DiyanetCuma namazı kılınışı nasıldır? Cuma gününün gelmesi ile birlikte camilerde cuma namazı kılacak olan vatandaşlar cuma namazının kılınışını bir kez daha araştırıyor. Diyanet İşleri cuma namazının adın adım kılınışını detaylı olarak açıklıyor. Peki, Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Kadınların Cuma namazı kılması zorunlu mu?
15.04.2022Gündem
CUMA NAMAZI NASIL KILINIR, cuma namazı kaç rekat? Diyanet: Adım adım Cuma namazı kılınışı
CUMA NAMAZI NASIL KILINIR, cuma namazı kaç rekat? Diyanet: Adım adım Cuma namazı kılınışıCuma namazı kılınışı Diyanet tarafından ayrıntılı olarak açıklanıyor. İslam alemi ve Müslümanlar tarafından mübarek kabul edilen cuma gününde camilerde kılınan cuma namazı kaç rekattır, nasıl kılınır? Kadınlar da cuma namazı kılar mı? İşte cuma namazı kılınışı ile ilgili ayrıntılar.
8.04.2022Gündem
Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında? Nihat Hatipoğlu nereli, eşi ve oğlu kim, kaç çocuğu var?
Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında? Nihat Hatipoğlu nereli, eşi ve oğlu kim, kaç çocuğu var?Ramazan ayının gelmesiyle birlikte televizyonda sahur ve iftar programları yayınlanmaya başladı. Geçtiğimiz Ramazan aylarında olduğu gibi bu yıl da Nihat Hatipoğlu izleyici karşısına çıkıyor. ATV'de yayınlanan sahur ve iftar programlarını sunacak olan Nihat Hatipoğlu hakkında sorular gündeme geliyor. Peki Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında? Nihat Hatipoğlu nereli, eşi ve oğlu kim? İşte Nihat Hatipoğlu'nun hayatına dair bilinenler...
1.04.2022Ramazan
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Pakistanlı Müslümanlara hitap etti
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Pakistanlı Müslümanlara hitap ettiDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Pakistan’ın Badşahi Camii’nde Pakistanlı Müslümanlara hitabında, “Kardeşlik ahlakı ve hukuku, Efendimizin bizlere miras bıraktığı en önemli değerlerden biridir. Bu kardeşlik, dilleri, renkleri, ırkları ve coğrafyaları farklı müminleri aynı inanç ve heyecanda cem eder” dedi.
18.02.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Regaip Kandili mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Regaip Kandili mesajıDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, insanın yaratılış gayesinin ibadet etmek olduğunu belirterek, "Eğer bir insanın hayatında ibadet yoksa o insanın hayatının Allah indinde bir değeri yok, bunu açıkça söyleyelim" dedi.
3.02.2022Gündem
Yaya geçidinde dehşet! 13 yaşındaki kız hastanelik oldu
Yaya geçidinde dehşet! 13 yaşındaki kız hastanelik olduAntalya'da yaya geçidinden geçen 13 yaşındaki kız çocuğuna hafif ticari araç çarptı. Yaralanan kız çocuğu, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kaza anı anbean güvenlik kamerasına yansırken, küçük kıza bir aracın durarak yol verdiği diğer aracında hızla gelerek kıza çarptığı görüldü.
26.01.2022Gündem
İran'da kadın kalecinin posterleri Tahran meydanlarına asıldı
İran'da kadın kalecinin posterleri Tahran meydanlarına asıldıİran'da cinsiyet tartışmalarıyla gündem olan Kadın Futbol Milli Takımı'nın kalecisi Zohreh Koudaei'nin posterleri, kendisine destek olmak amacıyla başkent Tahran'daki meydanlara asıldı.
20.11.2021Dünya
Şiddete gelinlikli mesaj
Şiddete gelinlikli mesajŞebnem Schaefer, ‘Kadına Şiddet’ temasının işlendiği defilede yüzü ve vücudu mor, gelinliği yırtık vaziyette yürüdü
15.11.2021Cadde
Jordi Savall ile İstanbul'da müzikal bir yolculuk
Jordi Savall ile İstanbul'da müzikal bir yolculukİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nunda müzikseverler; 21 Ekim’de Marco Polo’nun, 26 Ekim’de ise İbn-i Batuta’nın izinde müzik yolculuğuna çıkacak.
18.10.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Asr ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.