Süresi

Süresi

Son dakika süresi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan süresi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan süresi haber sayfamızda...

Süresi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 36.218 süresi haberi bulunmuştur.
EYT'de son durum nedir ne zaman çıkacak? Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT)'lilere müjde!
EYT'de son durum nedir ne zaman çıkacak? Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT)'lilere müjde!Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu yılın belli aralıklarında gündem olmaya devam ediyor. Yıllardır zaman zaman gündeme gelse de bir türlü çözüme kavuşturulamayan EYT hakkında binlerce vatandaşı umutlandıracak açıklama Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Emin Akbaşoğlu'ndan geldi. Peki EYT 2022 yılında çıkacak mı?
18.01.2022Gündem
Amerika'daki Türk uzmandan Omicron uyarısı: Global yükü ağır
Amerika'daki Türk uzmandan Omicron uyarısı: Global yükü ağırTeksas Üniversitesi MD Anderson Kanser Merkezi araştırmacılarından İmmünoloji Uzmanı Prof. Dr. Bülent Özpolat, Demirören Haber Ajansı'na önemli açıklamalarda bulundu. Delta varyantında yüzde 15 olan hastaneye başvuru oranının Omicron'da yüzde 5'e düşse de nasılsa hafif geçiyor diye rehavete kapılmanın çok riskli olduğunu belirten Prof. Dr. Özpolat, "20 ila 50 kat daha hızlı bulaşması nedeniyle yüzde 5'lik oran aslında çok daha büyük bir hasta grubuna tekabül ediyor. Bu nedenle sağlık sistemleri üzerindeki global etkisi çok daha büyük. Salgınla mücadelede en önemli şey hasta olanın izole edilebilmesi. Omicron PCR test yükünü artırdı evet. Ama ABD'de hızlı testlere ağırlık veriliyor, evlere ücretsiz test gönderilmeye başlandı. Şüpheli durumlarda insanların teste ulaşabilmesi, test yaptırması lazım" dedi.
18.01.2022Gündem
AYETEL KÜRSİ OKUNUŞU ve Anlamı, Ayet-el Kürsi Duası Türkçe & Arapça Yazılışı, Meali ve Tefsiri
AYETEL KÜRSİ OKUNUŞU ve Anlamı, Ayet-el Kürsi Duası Türkçe & Arapça Yazılışı, Meali ve TefsiriAyetel Kürsi Duası, Bakara Suresi'nin 255. ayeti olarak bilinmektedir. Ayetel Kürsi okunuşu ile insana huzur veren dualar arasında bulunmaktadır. Okuyan kişiye birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle sabah vakitleri okunan bu dua, anlamı ile de oldukça etkileyicidir. Sizin için hazırladığımız bu içeriğimizden Ayetel Kürsi'nin okunuşu ile birlikte Türkçe anlamı (meali) hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca içeriğimizde arapça Ayetel Kursi yazılışı, faydaları, faziletleri de yer almaktadır. İlk sayfadan Ayet-el kürsi duasının Türkçe okunuşunu Arapça görseli ile birlikte görebilirsiniz. Sonraki sayfalarda ise Ayet-el Kursi'nin tefsirini okuyabilirsiniz..
18.01.2022Dualar
8 milyarı doyurmak için sürdürülebilir tarım
8 milyarı doyurmak için sürdürülebilir tarımDünyada 1800’lerin başında yaklaşık 1 milyar kişi yaşıyordu. Dünya nüfusu1960’lara girildiğinde 3 milyara ulaştı. Bugün ise 7.9 milyar kişinin yaşadığı tahmin ediliyor. Son 200 yılda 8 katına ulaşan bir nüfus artışı akla hemen beslenme kaynaklarını getiriyor.
18.01.2022Ekonomi
Tüketici Hakları Yönetmeliği’nde yapılan düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı
Tüketici Hakları Yönetmeliği’nde yapılan düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından Tüketici Hakları Yönetmeliği’nde yapılan düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, aboneye duyurulan internet hızının sağlanamaması halinde vatandaş ceza ödemeden sözleşmeyi fesih edebilecek.
17.01.2022Haberler
Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Ceza ödemeden sözleşme feshedilecek
Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Ceza ödemeden sözleşme feshedilecekBilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) tarafından Tüketici Hakları Yönetmeliği'nde yapılan değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. Düzenlemeye ilişkin açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "Düzenleme, haberleşme hizmetlerinde vatandaşlarımızın haklarını daha güçlü koruduğumuz ve Dijital Türkiye hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz birçok yenilik içeriyor" dedi.
17.01.2022Gündem
Salgının sonu geliyor!
Salgının sonu geliyor!Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu’nda gündem Omicron varyantı oldu. İzmir Alsancak Rotary Kulübü, Omicron ile birlikte pandemide yaşanan son gelişmeleri uzmanından öğrenmek için İzmir Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği Eğitim Görevlisi ve Pandemi Bölüm Sorumlusu Doç. Dr. Ali Ilgın Olut’u ağırladı.
17.01.2022Ege
Survivor Sercan kimdir, kaç yaşında? Sercan Yıldırım evlendi mi, eşi Nihan Yönel kim? İşte hayatı
Survivor Sercan kimdir, kaç yaşında? Sercan Yıldırım evlendi mi, eşi Nihan Yönel kim? İşte hayatıSurvivor 2022 yarışmacıları arasında bulunan Sercan Yıldırım hakkında meraklı arayış başladı. Geçtiğimiz yıla damga vuran Survivor Sercan bu yıl da Survivor kadrosunda yer alıyor. İzleyiciler ise Survivor Sercan hakkında bilgi almak için arayışa geçiyor. Peki Survivor Sercan Yıldırım kimdir, kaç yaşında? 2022 Survivor Sercan Yıldırım evlendi mi, eşi kim? İşte biyografisi...
17.01.2022Cadde
Karantina süresi ne kadar, kaç gün 2022? Temaslılara karantina var mı? İşte aşılı, aşısız covid-19 son karantina kuralları...
Karantina süresi ne kadar, kaç gün 2022? Temaslılara karantina var mı? İşte aşılı, aşısız covid-19 son karantina kuralları...Karantina süresi ile ilgili son dakika gelişmeleri araştırılan konular arasında bulunuyor. Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında alınan kararlar açıklandı. Kararlar içerisinde karantina süresinin detayları yer aldı. Peki karantina süresi kaç gün 2022, temaslılara karantina var mı?
17.01.2022Gündem
Bebek İsimleri 2022: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Duyulmamış Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler Sözlüğü ve Anlamları
Bebek İsimleri 2022: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Duyulmamış Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler Sözlüğü ve AnlamlarıDünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, nadir bulunan, değişik, duyulmamış ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri ismin unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler sözlüğü ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2021” içeriğimize bakabilirsiniz.
17.01.2022Bebek
Namaz Sureleri Sırası: Namazda Okunan Zammı Sureler Sıralaması ve Okunuşu
Namaz Sureleri Sırası: Namazda Okunan Zammı Sureler Sıralaması ve Okunuşuİslam’ın ikinci şartı olan namaz Müslüman alemi için farz kılınmıştır. Dinin direği olarak da nitelendirilen namaz 5 vakit kılınır. Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı vakitlerinde kılınan namaz surelerinin sıralaması vardır. İbadet etmek, af dilemek ve yalvarmak anlamına gelen namazda okunan duaların da sıralaması vardır. Müslüman dünyası için farz buyrulan namaz kılmak ibadetlerin en başında gelmektedir. Namaz sureleri sıralaması ve namazda okunan dualar ile anlamları ibadette önemli yere sahiptir. Zammı sureler namazda okunan kısa surelere denir ve Kur'an-ı Kerim'in son sayfalarında yer alır. Namazda okunan zammı sureler sıralaması ve okunuşu nelerdir? diyorsanız "Namaz sureleri sırası" içeriğimizden detaylıca okuyabilrsiniz.
17.01.2022Sureler
Yasin Suresi Oku: Yasin Suresi Duası Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı ve Diyanet Meali
Yasin Suresi Oku: Yasin Suresi Duası Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı ve Diyanet MealiMüslüman alemi için en önemli surelerden birisi de Yasin Suresi'dir. Mekke döneminden inen Yasin Suresini okumak faydaları ve fazileti oldukça çoktur. Toplamda 83 ayetten oluşan bu sure genellikler mevlitlerde okunmaktadır. Kur'an-ı Kerim'in kalbi olarak nitelendirilen Yasin Suresi adını ilk ayette geçen “Ya-Sin” harflerinden almaktadır. Kur-'an-ı Kerim'in 36. suresi olan Yasin, başlıca insanın sorumlulukları, vahiy, Hz. Muhammed, Allah’ın birliğini ve kudretini gösteren deliller, öldükten sonra dirilme, kıyamet, hesap ve ceza konusu edilmektedir. İslam aleminde vefat eden kişinin arkasından okunur. Yasini Şerif Türkçe tefsiri, Arapça yazılışı, fazileti, diyanet meali için "Yasin Suresi Okunuşu Ve Anlamı" içeriğimize göz atabilirsiniz.
17.01.2022Sureler
Çerçeve Sözleşme Nedir, Özellikleri Nelerdir? Çerçeve Sözleşme Süresi Ne Kadar?
Çerçeve Sözleşme Nedir, Özellikleri Nelerdir? Çerçeve Sözleşme Süresi Ne Kadar?Kanunlar ile düzenlenen birçok çeşitli sözleşme bulunduğunu söylemek mümkündür. Bu sözleşmede çeşitlerinden birisi de çerçeve sözleşme olarak ifade edilebilir. Çerçeve sözleşme kavramını duyduğunuz zaman sahip olduğu anlam hakkında bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Çerçeve sözleşme nedir, özellikleri nelerdir? Çerçeve sözleşme süresi ne kadar tüm detayları ile derledik.
17.01.2022Eğitim
Şartlı Tahliye Nedir, Kimleri Kapsar? Şartlı Tahliye Şartları Nelerdir?
Şartlı Tahliye Nedir, Kimleri Kapsar? Şartlı Tahliye Şartları Nelerdir?Hukuk sisteminde yer alan cezaların da belli şartları bulunmaktadır. Özellikle de şartı tahliye gibi durumlarda şartlar ve imkanlar merak edilmektedir. Şartlı tahliye nedir, kimleri kapsar? Şartlı tahliye şartları nelerdir tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
17.01.2022Eğitim
Çocuklarda sorumluluk bilinci nasıl oluşturulur?
Çocuklarda sorumluluk bilinci nasıl oluşturulur?Hepimiz hayatımızda kurduğumuz ilişkilerde karşımızdaki kişilerin sorumluluk ve önceliklerini bilmesini ve buna uygun hareket etmesini isteriz. Bununla birlikte; ebeveyn, eş, çalışan/işveren, vatandaş olarak içinde bulunduğumuz tüm toplumsal rollerin sorumlulukları vardır ve bunları yerine getirmemiz beklenir. Sorumluluk duygusu, sorumlulukların farkında olma ve buna uygun hareket etme becerisi yaşama dair hemen her konu gibi, erken çocukluk-çocukluk döneminde atılmış sağlam temeller üzerine inşa edilir. Ata Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi, sorumluluk kavramı ve çocuklarımıza sorumluluk duygusu kazandırma konusu hakkında bilgi verdi.
17.01.2022Eğitim
Japonya’da 87 öğrenci ülkeye giriş yasağından muaf
Japonya’da 87 öğrenci ülkeye giriş yasağından muafJaponya hükümeti, Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan yabancı uyruklulara yönelik ülkeye giriş yasağından 87 yabancı öğrencinin muaf tutulacağını açıkladı.
17.01.2022Dünya
Abdullah Avcı kariyerinin en iyi sezonunu yaşıyor
Abdullah Avcı kariyerinin en iyi sezonunu yaşıyorTrabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, teknik adamlık kariyerinin en iyi sezonunu yaşıyor. Deneyimli teknik adam, 21'nci haftalar itibarıyla elde ettiği 2.38 puan ortalamasıyla kulüp düzeyinde en iyi performansı yakaladı.
17.01.2022Trabzonspor
Veliler maskede gevşeme gördü
Veliler maskede gevşeme gördüIPSOS Milliyet okurları için derledi. Salgının bitişine dair umutlanmak istiyoruz...
17.01.2022Eğitim
Aliağa Petkimspor - Fenerbahçe Beko: 95-90
Aliağa Petkimspor - Fenerbahçe Beko: 95-90ING Basketbol Süper Ligi'nde düşme hattında son sıradaki Aliağa Petkimspor, evinde liderlik yarışındaki Fenerbahçe Beko'yu normal süresi 82-82 biten maçta uzatmada 95-90 mağlup etti
16.01.2022Fenerbahçe
Yeni Zonguldak- Kilimli yolu açılıyor! Seyahat süresi yarım saatten 5 dakikaya iniyor
Yeni Zonguldak- Kilimli yolu açılıyor! Seyahat süresi yarım saatten 5 dakikaya iniyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Zonguldak ile Kilimli ilçesi arasındaki yolculuk süresini 30 dakikadan 5 dakikaya düşürecek yeni Zonguldak-Kilimli yolunun 22 Ocak'ta açılacağını belirtti.
16.01.2022Ekonomi
Pınar Karşıyaka ağır yaralı
Pınar Karşıyaka ağır yaralıING Basketbol Süper Ligi'nde son 2 maçını kazandıktan sonra Bahçeşehir Koleji'ne deplasmanda normal süresi 83-83 mücadelede uzatmada 104-99 mağlup olan Pınar Karşıyaka, ilk 4 yarışında yara alırken, FIBA Şampiyonlar Ligi Play-In etabında Lenovo Tenerife'yle oynayacağı kritik rövanş öncesi 2 oyuncusunu da kaybetti.
Önce ödül şimdi sergi
Önce ödül şimdi sergiUludağ Tekstil İhracatçıları Birliği’nin (UTİB), bu yıl “sürdürülebilir yaşam tarzı yaratmak” temasıyla düzenlediği Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nda dereceye giren tasarımlar, Skyland HOM’da ziyaretçiler ile buluşuyor.
16.01.2022Ekonomi
Çiçek Tohumu Nasıl Ve Ne Zaman Ekilir? Kaç Günde Filizlenir?
Çiçek Tohumu Nasıl Ve Ne Zaman Ekilir? Kaç Günde Filizlenir?Bitkilerden hoşlanan pek çok kişinin bu işi hobi olarak edindiği gözlenmektedir. Günümüzde boş zamanlarında bitkilerle ilgilenen, onları çoğaltan ve bakımını yapan insan sayısı bir hayli fazla olmaktadır. Modern teknolojinin beraberinde getirdiği betonlaşmadan uzaklaşmak isteyen insanların doğaya olan özlemlerini gidermek için çiçek yetiştirdikleri belirtilmektedir. Peki, çiçek tohumu nasıl ve ne zaman ekilir? Kaç günde filizlenir tüm detayları ile derledik.
16.01.2022Püf Noktası
Yonca Tohumu Nerede Satılır? Nasıl Ekilir Ve Ne Zaman Çimlenir?
Yonca Tohumu Nerede Satılır? Nasıl Ekilir Ve Ne Zaman Çimlenir?Yonca tohumu, genellikle kurutulup hayvanlara kış yiyecek ihtiyacını karşılaması için dikilen bitkilerdendir. Büyük tarlalara çiftçiler tarafından ekilerek yeterli büyüme seviyesine geldiğinde biçerdöver yardımı ile hasat edilmektedir. Temin edilmesi ise büyük veya çeşitli ziraat ürünü satan tohum satan birçok yerde bulunmaktadır. Sonbahar ve ilkbaharda ekilir bir hafta gibi sürede çimlenmeye başlar. İşte, yonca tohumu satılan yerler, ekimi ve çimlenme süresi hakkında detayları derledik.
16.01.2022Püf Noktası
Kekik Tohumu Ne Zaman Ekilir? Kaç Günde Çimlenir?
Kekik Tohumu Ne Zaman Ekilir? Kaç Günde Çimlenir?Günümüzde baharat ve taze otların yetiştirilmesi ayrıca özen isteyen bir konudur. Mutfakta yemeklere lezzet katan kekik sağlığa da oldukça faydalıdır. Kekik tohumu ise uygun şartlarda yetiştirilmelidir. Kekik tohumu ne zaman ekilir? Kaç günde çimlenir tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
16.01.2022Püf Noktası

Benzer Haber Etiketleri

Süresi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.