Astrazeneca

Astrazeneca

Son dakika Astrazeneca haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Astrazeneca gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Astrazeneca haber sayfamızda...

Astrazeneca

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 591 astrazeneca haberi bulunmuştur.
Ülkede iki aşı kararı! 5 Temmuz'dan itibaren kalkıyor
Ülkede iki aşı kararı! 5 Temmuz'dan itibaren kalkıyorKanada'ya girişlerde uygulanan 3 günlük otel karantinası ile 14 günlük ev karantinası uygulamasının 5 Temmuz’dan itibaren kaldırılacağını açıklandı.
21.06.2021Dünya
Hangi aşı daha etkili, daha iyi? Biontech mi Sinovac mı yaptırmalı? İşte aşıların yan etkileri
Hangi aşı daha etkili, daha iyi? Biontech mi Sinovac mı yaptırmalı? İşte aşıların yan etkileriHangi aşı daha etkili? Koronavirüs ile mücadelede aşılama devam ediyor. Yaş grupları ve öncelik durumuna göre başlayan aşılamada son olarak 35 yaş üzeri vatandaşların aşılamaları başladı. Ülkemizde şuanda Biontech ve Sinovac aşıları yapılmaktadır. Peki, hangi aşı daha etkili, hangi aşı daha iyi? Sinovac mı Biontech mi yaptırmalı?
21.06.2021Gündem
İtalya’da hükümetin 'kokteyl aşı' kararı tartışma yarattı
İtalya’da hükümetin 'kokteyl aşı' kararı tartışma yarattıİtalya'da kovid-19 aşı kampanyasında ilk dozu AstraZeneca yaptıran 60 yaş altı kişilerin ikinci dozu Pfizer ya da Moderna aşısı yaptırmasına yönelik karar kafa karışıklığı ve tartışmalara neden oldu.
21.06.2021Dünya
İngiltere üçüncü doz Covid aşısı planını hazırlıyor
İngiltere üçüncü doz Covid aşısı planını hazırlıyorİngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock yaz mevsiminin bitmesiyle başlatılacak bir 'üçüncü doz Covid aşısı' planının ayrıntılarının bir kaç hafta içinde hazır olacağını söyledi. Sağlık Bakanı bunun için farklı aşıların karıştırılarak kullanıldığı deneylerin sonuçlarını beklediklerini de ekledi.
21.06.2021Dünya
Hangi aşı daha etkili, yan etkileri neler? Biontech mi Sinavoc aşısı mı yaptırmalı? İşte ayrıntılar...
Hangi aşı daha etkili, yan etkileri neler? Biontech mi Sinavoc aşısı mı yaptırmalı? İşte ayrıntılar...Biontech mi, Sinovac mı? Bakan Koca İşçi ve Memurların tamamı için aşı randevusunun başladığını açıklaması üzerine aşı ile ilgili detaylar da merak edilmeye başladı. Peki, hangi aşı daha etkili, hangi aşıyı yaptırmalı? İşte Biontech aşısı ve Sinovac aşısı arasındaki farklar ve aşının yan etkileri.
18.06.2021Gündem
Son dakika... Kim dünyaya ilan etti! Hazır olun...
Son dakika... Kim dünyaya ilan etti! Hazır olun...Bir ay ortadan kaybolup tekrar ortaya çıkan Kuzey Kore liderinin sözlerini uluslararası haber ajansları 'son dakika' koduyla servis etti, Pyongyang-Washington hattında şimşek yüklü bulutlar çarpışıyor.
18.06.2021Dünya
Avrupa İlaç Ajansı: Onaylı aşılar virüsün tüm türlerine karşı koruyor
Avrupa İlaç Ajansı: Onaylı aşılar virüsün tüm türlerine karşı koruyorAvrupa Birliğinin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), onay verilmiş aşıların yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) AB'de görülen tüm türlerine karşı koruduğunun görüldüğünü bildirdi.
17.06.2021Dünya
Son dakika: Fransa'dan flaş Türkiye kararı! Listeden çıkardı
Son dakika: Fransa'dan flaş Türkiye kararı! Listeden çıkardıSon dakika haberlere göre Fransa, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını önlemek amacıyla seyahat kısıtlaması getirdiği "kırmızı ülkeler" listesinden Türkiye'yi çıkardı.
17.06.2021Ekonomi
Avusturya Çin aşısı Sinovac'a vize verdi
Avusturya Çin aşısı Sinovac'a vize verdiAvusturya’da bugün yürürlüğe giren yeni seyahat düzenlemesine göre, Türkiye’de de kullanılan yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen Çin Sinovac aşısından iki doz yaptıranlar, ülkeye girişte karantinadan muaf tutulacak.
16.06.2021Dünya
Hangi aşı daha etkili? Biontech mi, Sinovac mı? İşte Covid 19 aşı farkları
Hangi aşı daha etkili? Biontech mi, Sinovac mı? İşte Covid 19 aşı farklarıBiontech ve Sinovac aşıları ve yan etkileri merak ediliyor. Hangi aşı daha etkili? Koronavirüs ile mücadelede aşılama devam ediyor. İlk olarak Sinovac ile başlayan aşılamada Biontech aşısının da Türkiye'ye getirilmesi ile birlikte vatandaşlara seçim hakkı sunuldu. Peki, hangi aşı daha etkili? Sinovac mı, Biotech mi yaptırmalı? İşte aşılar arasındaki farklar ve aşıların yan etkileri.
14.06.2021Gündem
AB'nin Kovid-19 aşı sertifikası yasalaştı
AB'nin Kovid-19 aşı sertifikası yasalaştıAvrupa Birliği (AB) kurumları, Birlik sınırları içindeki seyahatlerde kullanılacak aşı sertifikasına ilişkin düzenlemeyi yasalaştırdı.
14.06.2021Ekonomi
AB ülkelerinden Kovid-19 aşı sertifikasına onay
AB ülkelerinden Kovid-19 aşı sertifikasına onayAvrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, Birlik sınırları içinde seyahatlerde kullanılacak aşı sertifikasına onay verdi.
11.06.2021Ekonomi
ABD'den düşük ve orta gelirli ülkelere 500 milyon doz aşı
ABD'den düşük ve orta gelirli ülkelere 500 milyon doz aşıABD Başkanı Joe Biden, ülkesinin 500 milyon doz Pfizer/BioNTech Kovid-19 aşısı satın alarak, bunları düşük ve orta gelirli yaklaşık 100 ülkeye bağışlayacaklarını duyurdu.
10.06.2021Dünya
Kod maratonuyla gençlere destek
Kod maratonuyla gençlere destekTurkcell, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Dijital Sağlık ve Biyoinformatik Derneği işbirliği ve AstraZeneca’nın desteğiyle düzenlenen sağlık alanındaki yapay zeka hackathonu Medathon tamamlandı.
9.06.2021Ekonomi
Belçika'da 16-17 yaş grubunun aşılanması temmuzda başlıyor
Belçika'da 16-17 yaş grubunun aşılanması temmuzda başlıyorBelçika Sağlık Bakanlığı, 16-17 yaş grubundaki gençlerin temmuz ayında yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılanmaya başlayacağını duyurdu. Açıklamada, yeterli bilgilendirme yapıldıktan sonra gençleri AstraZeneca ile Johnson and Johnson aşılarına yönlendirme ihtimallerinin değerlendirildiği kaydedildi.
7.06.2021Dünya
İspanya, yabancı turistlere kapılarını açtı
İspanya, yabancı turistlere kapılarını açtıİspanya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının turizm üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için aşı olma veya PCR ile hızlı antijen testlerini sunma zorunluluğuyla bugünden itibaren kapılarını turistlere açtı.
7.06.2021Dünya
İspanya, ülkeye girişte hızlı antijen testlerini de kabul edecek
İspanya, ülkeye girişte hızlı antijen testlerini de kabul edecekİspanya'da turizm sektörünün talepleri doğrultusunda, sol koalisyon hükümetinin aldığı kararla, ülkeye girişte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı veya test zorunluluğuyla ilgili uygulamalar yarından itibaren gevşetilmeye başlanıyor.
6.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Erdoğan 3 doz aşı oldu! Tartışma başladı
Son dakika haberi: Erdoğan 3 doz aşı oldu! Tartışma başladıSon dakika haberlere göre, koronavirüs salgınına karşı şu ana kadar 2 doz olarak uygulanan aşıların ne kadar süre koruma sağladığına yönelik hemen her gün yeni bir araştırma yayınlanıyor. Bu konuda bilim dünyasındaki tartışma devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da TRT'de katıldığı canlı yayında, "Ben 3 aşımı oldum. Bir de o 3 aşıdan sonra antikor yükseldi mi, yükselmedi mi bununla ilgili adımı attım" sözleri ile tartışmaya yön verdi. Aşıda 'hatırlatma dozu'na gerek olup olmadığı konusunda Ege Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zafer Kurugöl'den de ilginç bir öneri geldi. İşte koronavirüs salgınıyla ilgili flaş açıklamanın tüm detayları...
4.06.2021Gündem
Japonya Tayvan'a 1 milyon 240 bin doz aşı gönderiyor
Japonya Tayvan'a 1 milyon 240 bin doz aşı gönderiyorJaponya’nın, Tayvan’a 1 milyon 240 bin doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı göndereceği bildirildi.
4.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Kim ortadan kayboldu! Dünya şokta...
Son dakika haberi: Kim ortadan kayboldu! Dünya şokta...Bir aydır görünmeyen Kuzey Kore liderinin hafta sonu katılacağı organizasyona yalnızca mektup göndermesi soğuk duş etkisi yarattı. Bir kez daha yayılan dedikoduların önü alınamıyor.
4.06.2021Dünya
‘3. doz olarak Türk aşısı uygulanabilir’
‘3. doz olarak Türk aşısı uygulanabilir’Kovid-19’a karşı 2 doz uygulanan aşıların ne kadar süre koruma sağladığı net olarak bilinmezken, 3’üncü doza gerek olup olmadığı tartışılıyor. Prof. Dr. Kurugöl, iki doz Sinovac ya da BioNTech vurulan kişilere rapel doz olarak Türk aşısının uygulanabileceğini ancak bunun için bir çalışma yapılması gerektiğini söyledi.
4.06.2021Gündem
Hindistan, yerli aşı geliştiren şirketle 300 milyon dozluk anlaşma imzaladı
Hindistan, yerli aşı geliştiren şirketle 300 milyon dozluk anlaşma imzaladıHindistan hükümeti, yerli aşı geliştiricisi Biological-E ile üçüncü aşama klinik denemeleri süren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısından 300 milyon dozluk anlaşma imzaladı.
3.06.2021Dünya
AB'de uygulanan aşı dozu sayısı 250 milyonu geçti
AB'de uygulanan aşı dozu sayısı 250 milyonu geçtiAB üyesi ülkelerde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı uygulanan aşı dozu sayısı 250 milyonu aştı.
2.06.2021Dünya
DSÖ Genel Direktörü'nden 'Sinovac aşısı' için açıklama
DSÖ Genel Direktörü'nden 'Sinovac aşısı' için açıklamaDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Çin'in geliştirdiği yeni Sinovac aşısının acil kullanımına onay verilmesinden mutluluk duyduğunu bildirdi
1.06.2021Dünya
Son dakika: DSÖ'den Sinovac'a onay!
Son dakika: DSÖ'den Sinovac'a onay!Son dakika haberine göre, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Çin'in geliştirdiği yeni Sinovac aşısının acil kullanımına onay verdi. Açıklamada, Sinovac'ın inaktif bir aşı olduğu ve kolayca depolanması nedeniyle çok kolayca uygulanabildiğinin altı çizildi.
1.06.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

aşıkoronavirüsbiontechsinovackovid-19

Astrazeneca ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.