Atasözü

Atasözü

Son dakika atasözü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan atasözü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan atasözü haber sayfamızda...

Atasözü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.072 atasözü haberi bulunmuştur.
Murat Kurum: İstanbul’un metro gitmeyen ilçesi kalmayacak
Murat Kurum: İstanbul’un metro gitmeyen ilçesi kalmayacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Beylikdüzü'nde Doğu ve Güneydoğu Kanaat Önderleri ile bir araya geldi. Kurum; "İstanbul’un metro gitmeyen ilçesi kalmayacak" dedi.
3.02.2024 Haberler
Murat Kurum: İstanbul’un metro gitmeyen ilçesi kalmayacak
Murat Kurum: İstanbul’un metro gitmeyen ilçesi kalmayacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Beylikdüzü'nde Doğu ve Güneydoğu Kanaat Önderleri ile bir araya geldi. Kurum; "İstanbul’un metro gitmeyen ilçesi kalmayacak" dedi.
3.02.2024 Gündem
Emine Erdoğan, "Büyüklerimiz değerlerimiz projesi" tanıtımına katıldı
Emine Erdoğan, "Büyüklerimiz değerlerimiz projesi" tanıtımına katıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Bağcılar'da, "Büyüklerimiz Değerlerimiz Projesi" tanıtım programına katıldı. Erdoğan, "Bizim anlayışımızda, yaşı kemale erenler, toplumun öncüsü kabul edilir; sözleri muteber sayılır. Tecrübe ve birikimleri yolumuzu aydınlatır" dedi.
2.02.2024 Gündem
S ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2024: S Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
S ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2024: S Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Dünyanın en güzel duyguları arasında anne baba olmak yer alıyor. Yeni aile bireylerini kucağına alacağı günü sayan anne ve baba adayları çocuklarına ne isim vereceği konusunda da kafa koruyor. En güzel ve en anlamlı isimleri çocuklarına vermek isteyen aileler seçici oluyor. Keşfedilmemiş isimler, duyulmamış, değişik, nadir bulunan isimler anne ve baba adaylarının tercihi oluyor. İsimlerin dışında anlamlarına da dikkat ediliyor. S harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “S ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2024 Bebek
16 Temmuz Hangi Burç Oluyor? 2024 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
16 Temmuz Hangi Burç Oluyor? 2024 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu Burçlar insanların merak ettiği bir konudur. Doğum tarihlerine göre hangi burca sahip olduğunuzu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Yükselen burçları bulurken doğum saatinin de bilinmesi gerekmektedir. 16 Temmuz hangi burç oluyor? Özellikleri, yükseleni ve burç yorumu nelerdir? İşte, tüm detaylar.
4.01.2024 Astroloji
YKS Konuları 2024: YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımı
YKS Konuları 2024: YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımı YKS ÖSYM tarafından uygulanan üniversite giriş sınavıdır. Lise mezunu veya lise son sınıf öğrencileri lisans eğitimi almak için bu sınava girebilir. YKS toplamda 3 oturumdan oluşur. Her yıl milyonlarca öğrencinin girdiği YKS’nin 1. Oturumu TYT’dir. TYT sınavına giren öğrenciler AYT ve YDT’ye girme hakkına sahip olurlar. AYT sınavı alan bilgisi ölçerken, YDT ise yabancı dil eğitimi almak isteyen öğrenciler içindir. TYT ve AYT konuları arasında matematik, Türkçe, geometri, fizik, kimya, biyoloji, coğrafya, tarih, felsefe ve din kültürü yer almaktadır. YDT sınavına Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden herhangi biri tercih edilerek girilir. 2024 TYT, AYT VE YDT konuları ve soru dağılımı için “2024 YKS Konuları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.01.2024 Eğitim
TYT Türkçe Konuları Ve Soru Dağılımı 2024 - TYT'de Türkçe Dersinden Hangi Konular Var?
TYT Türkçe Konuları Ve Soru Dağılımı 2024 - TYT'de Türkçe Dersinden Hangi Konular Var? Her sene ÖSYM tarafından yapılan üniversite sınavlarının birinci oturumu 120 sorudan oluşmaktadır. Birinci oturuma TYT adı verilir. TYT sınavında Türkçe dersi konuları da bulunmaktadır. 40 sorudan oluşan TYT sınavının konu dağılımları öğrenciler tarafından merak edilmektedir. Peki TYT Türkçe Konuları Ve Soru Dağılımı 2024 - TYT'de Türkçe Dersinden Hangi Konuların olduğunu sizlere detaylıca açıkladık.
2.01.2024 Gündem
TYT Konuları 2024: TYT Matematik, Türkçe, Biyoloji, Fizik, Coğrafya, Kimya, Tarih Konuları ve Dağılımı
TYT Konuları 2024: TYT Matematik, Türkçe, Biyoloji, Fizik, Coğrafya, Kimya, Tarih Konuları ve Dağılımı TYT, üniversite giriş sınavı olan YKS’nin ilk oturumdur. Her yıl binlerce öğrenci üniversiteye girmek için bu sınava tabi tutulur. 2. oturum AYT ve 3. YDT sınavlarına hak kazanmak isteyen öğrencilerin bu sınava girmesi zorunludur. Aksi taktirde diğer oturum sınavlarına giremezler. Lisan eğitimi almak isteyen öğrencilerin girdiği TYT konuları arasında matematik, Türkçe, biyoloji, fizik, coğrafya, kimya, tarih, din kültürü ve felsefe yer almaktadır. ÖSYM tarafından uygulanan TYT’de toplamda 120 soru bulunur ve sınava giren öğrencilerin toplam süresi ise 135 dakikadır. 2024 yılında TYT konuları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
1.01.2024 Eğitim
‘Krizleri çözmede kilit ülke Türkiye’
‘Krizleri çözmede kilit ülke Türkiye’ Cumhurbaşkanı Erdoğan İİT zirvesi dönüşü uçakta konuştu. “Bu coğrafyada Türkiye’ye rağmen girişimde bulunmak mümkün değil” diyen Erdoğan, bölgemizdeki krizlerin çözümünde kilit ülkenin Türkiye olduğunu vurguladı.
13.11.2023 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM planını açıkladı: İsrail için alan markajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM planını açıkladı: İsrail için alan markajı Suudi Arabistan ziyareti dönüşünde soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Gazze'deki katliamları sonrası atılacak adımlara ilişkin yeni mesajlar verdi. Erdoğan'ın gündeminde Anayasa Mahkemesi ile Yargıtay arasındaki gerilim de vardı.
12.11.2023 Haberler
Son dakika! Erdoğan, BM planını açıkladı: İsrail için alan markajı
Son dakika! Erdoğan, BM planını açıkladı: İsrail için alan markajı Suudi Arabistan ziyareti dönüşünde soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Gazze'deki katliamları sonrası atılacak adımlara ilişkin yeni mesajlar verdi. Erdoğan'ın gündeminde Anayasa Mahkemesi ile Yargıtay arasındaki gerilim de vardı.
12.11.2023 Gündem
Barış Manço'dan iyi yapan çıkmadı! 69 şarkının içine tek tek gizlemiş
Barış Manço'dan iyi yapan çıkmadı! 69 şarkının içine tek tek gizlemiş Atasözleri ve deyimleri, kimi zaman anlatılamayan duyguları kimi zaman da tarif edilemeyen durumları ifade etmek için günlük hayatımızda sıklıkla kullanıyoruz. Peki, içimizden geçenlere tercüman olan bu sözler geçmişte nasıl doğdu ve dilimize yerleşti? Dillere pelesenk olan şarkılarıyla koca bir tarihi gizlice hafızamıza kazıyan isimlerin başında ise Barış Manço geliyor.
30.10.2023 Yaşam
'Bizim kapımıza gelmesinler!'
'Bizim kapımıza gelmesinler!' Kılıçdaroğlu, dün partisinin grup toplantısında yeni anayasa tartışmalarına ilişkin “Demokrasiden, hukuktan, sivil anayasadan söz ediyorlar. Milletvekili Atalay hapiste. Bu hukuku katletmektir. Bunu yapanlar kapımıza gelmesin” dedi.
4.10.2023 Gündem
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.09.2023 Oyun
Neşe İsminin Anlamı Nedir? Neşe Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Neşe İsminin Anlamı Nedir? Neşe Ne Demek, Ne Anlama Gelir? Üzüntü ve keder kelimeleriyle zıt anlamlı olan Neşe ismi, ülkemizde kız çocuklarına verilen popüler isimlerden biridir. Farsçadan dilimize geçmiş olan bu isim, Neşve sözcüğünden türetilmiştir. İçinde neşe kelimesinin geçtiği birçok deyim ve atasözü de günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Neşe ne demek, ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.09.2023 Eğitim
Feci kazada oğlunun kaybeden başkan ilk kez konuştu: Çok acı bir olay yaşadım
Feci kazada oğlunun kaybeden başkan ilk kez konuştu: Çok acı bir olay yaşadım Bartın'da Ak Parti İl Başkanlığı görevini yürüten ve yaklaşık bir ay önce meydana gelen feci motosiklet kazasında oğlunu kaybeden Yaşar Arslan, ilk kez konuştu.
18.09.2023 Haberler
Feci kazada oğlunun kaybeden başkan ilk kez konuştu: Çok acı bir olay yaşadım
Feci kazada oğlunun kaybeden başkan ilk kez konuştu: Çok acı bir olay yaşadım Bartın'da Ak Parti İl Başkanlığı görevini yürüten ve yaklaşık bir ay önce meydana gelen feci motosiklet kazasında oğlunu kaybeden Yaşar Arslan, ilk kez konuştu.
18.09.2023 Gündem
Atasözleri ve Anlamları: Türkçede A'dan Z'ye En Çok Kullanılan ve En Bilinen Kısa-Uzun, Kalıplaşmış Bütün Atasözü Örnekleri
Atasözleri ve Anlamları: Türkçede A'dan Z'ye En Çok Kullanılan ve En Bilinen Kısa-Uzun, Kalıplaşmış Bütün Atasözü Örnekleri Atasözleri ve deyimler dilimizde sıklık duyduğumuz kavramlardan bir tanesidir. Atasözleri geçmişten günümüze kadar ulaşan anlamı bakımından mecazlı bir mana kazanan kalıplaşmış sözlerdir. Özelikle atalarımızdan kalan atasözleri toplum ile ilgili pek çok şeyi yansıtır. Anlamları bakımından derin manalar taşır. Dilimizde en çok kullanılan kısa ve uzun atasözü örnekleri hakkında detaylı bilgi almak için sizin için hazırlamış olduğumuz “Atasözleri ve Anlamları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
14.09.2023 Eğitim
Bakan Uraloğlu: Basra Körfezi’ni Türkiye üzerinden Avrupa’ya bağlayacağız
Bakan Uraloğlu: Basra Körfezi’ni Türkiye üzerinden Avrupa’ya bağlayacağız Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türk Devletleri Teşkilatı’nın ülkeleri olarak 160 milyonluk genç ve dinamik nüfus ile 1 trilyon doları aşan ekonomik büyüklükte küresel bir güç olma potansiyeline sahip bir topluluk olunduğunu belirterek, “Ülkelerimiz arasında ikili ve transit karayolu geçiş belgesi kotalarını kaldırmamız gerekiyor” dedi.
13.09.2023 Ekonomi
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir? Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
28.08.2023 Eğitim
Çevre Kirliliği ile İlgili Kompozisyon: Çevre Konulu Kısa ve Uzun  Kompozisyon Örnekleri
Çevre Kirliliği ile İlgili Kompozisyon: Çevre Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri Canlı varlıkların yaşamlarını sürdükleri ortama çevre denir. Tüm canlıların ortak yaşam alanı olan çevrenin temiz tutulması yaşanabilir olması için temiz tutulmalıdır. Çevre olmadan canlı varlıkların yaşamını sürdürmesi imkansızdır. Daha sürdürülebilir bir yaşam için çevreye ihtiyaç duyulur. Ormanlar, hava, su, dağlar, toprak çevrenin içerisinden yer alır. Çevre kirliliği ise insan eli ile çevrenin kirletilmesine denir. Türkçe derslerinde özellikle çevrenin önemini vurgulamak için çevre kirliliği ile ilgili kompozisyon ödevleri verilir. Kısa ve uzun çevre ile ilgili kompozisyon örneklerine içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
28.08.2023 Eğitim
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı MEB Yayınları Cevap Anahtarı 2022-2023
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı MEB Yayınları Cevap Anahtarı 2022-2023 Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2022-2023 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı MEB Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.08.2023 Eğitim
Hatay’da depremzedeler için 'Dostluk Kenti' kuruldu
Hatay’da depremzedeler için 'Dostluk Kenti' kuruldu Shangri-La Grubu tarafından Hatay’daki depremzedelerin hayatlarını yeniden inşa etmeye başlamaları için hayata geçirilen, 300 konteynerden oluşan toplumsal destek projesi Hatay Dostluk Kenti açıldı.
6.07.2023 Gündem
Ne doğalgazda ne elektrikte çok bağımlı olmamak gerek!
Ne doğalgazda ne elektrikte çok bağımlı olmamak gerek! Türkiye’nin yeşil dönüşümü hayata geçirmesi gerekir. Bunun için gerekli altyapıyı oluşturması ve yapısal reformları da gerçekleştirmesi, ortamı hazırlaması lazım. Enerji sepetimizde bir nükleere ihtiyaç var, bunu başından beri hep söyledik. Bu arada Rusya’ya doğalgazdan sonra elektrik alanında da bağımlı olmamamız gerektiğinin bilincinde olmalıyız.
28.06.2023 Milliyet Enerji
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önde olduğumuzu bal gibi biliyorlardı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önde olduğumuzu bal gibi biliyorlardı Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerinin ardından ilk kez CNN TÜRK ve Kanal D ortak yayınında gündeme dair gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, "Önde olduğumuzu bal gibi bildikleri halde öndeyiz kazandık açıklaması yaptılar. Kendi seçmelenlerini kandırmaktan utanmıyorlar, yüzleri kızarmıyor." ifadelerini kullandı.
16.05.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Atasözü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.