Atatürk Kültür Merkezi

Atatürk Kültür Merkezi

Son dakika Atatürk Kültür Merkezi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Atatürk Kültür Merkezi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Atatürk Kültür Merkezi haber sayfamızda...

Atatürk Kültür Merkezi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.791 atatürk kültür merkezi haberi bulunmuştur.
İlim Yayma Ödülleri bilimi destekliyor
İlim Yayma Ödülleri bilimi destekliyorİlim Yayma Vakfı tarafından iki yılda bir düzenlenen İlim Yayma Ödülleri, 16 Aralık’ta sahiplerini bulacak. Türkiye’de çalışmalarını sürdüren bilim insanlarının başvurabildiği ödül kapsamında 150 Cumhuriyet altını verilecek.
9.12.2023Eğitim
AKM’de ‘Tablolar Konuşuyor’ sergisi
AKM’de ‘Tablolar Konuşuyor’ sergisiTürk Telekom’un, görme engelliler için sesli içerik hizmeti sunan “Telefon Kütüphanesi” uygulamasının “Tablolar Konuşuyor” bölümüne eklediği Milli Saraylar Resim Müzesi Koleksiyonu Seçkisi’nden oluşan dijital resim sergisi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) açıldı.
Son yolculuğuna uğurlandı
Son yolculuğuna uğurlandı79 yaşında hayatını kaybeden sinema, tiyatro, dizi oyuncusu, yazar ve eğitmen Can Gürzap, dün son yolculuğuna uğurlandı. Sanatçı için Atatürk Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi.
4.12.2023Cadde
Hayatını kaybeden Can Gürzap için AKM'de tören düzenlendi!
Hayatını kaybeden Can Gürzap için AKM'de tören düzenlendi!Tiyatro ve sinema oyuncusu, yazar, eğitmen Can Gürzap, 79 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Gürzap için Atatürk Kültür Merkezinde tören düzenlendi. Can Gürzap'ın cenazesi düzenlenen törenin ardından Taksim Camii'ne götürüldü.
3.12.2023Cadde
Can Gürzap'ın cenaze programı belli oldu
Can Gürzap'ın cenaze programı belli olduİstanbul'da dün hayatını kaybeden tiyatro ve sinema oyuncusu Can Gürzap'ın cenaze programına ilişkin detaylar belli oldu. Usta sanatçı, yarın son yolculuğuna uğurlanacak.
2.12.2023Cadde
Filistin’e ‘umut’ çağrısı
Filistin’e ‘umut’ çağrısıEsenler Film Günleri olarak yola çıkan ve bu sene dördüncüsü düzenlenen ‘Esenler Film Festivali’, Gazze’de yaşanan vahşete dikkat çekmek için Filistin sinemasını perdeye taşıyor.
‘Şarkısını söylemek bambaşka bir his’
‘Şarkısını söylemek bambaşka bir his’Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Taksim Atatürk Kültür Merkezi’nde 10 Aralık’ta gerçekleşecek ‘İbrahim Erkal’a Hürmet Konseri’nde sahne alacak şarkıcılardan Sinan Akçıl, “’Avuçlarımda Tutamadım’ parçasını söyleyeceğim. Heyecandan gün sayıyorum” dedi.
30.11.2023Cadde
AKM’de arabesk konseri tartışması
AKM’de arabesk konseri tartışmasıArabesk müziğin sevilen isimlerinden, 2017’de hayatını kaybeden İbrahim Erkal, 10 Aralık’ta Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek saygı gecesinde anılacak.
29.11.2023Kültür Sanat
Kadınların karşı koyamadığı kahraman: Don Giovanni
Kadınların karşı koyamadığı kahraman: Don GiovanniMozart’ın ‘zamansız’ operası “Don Giovanni”, İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından Aytaç Manizade rejisiyle sahneleniyor. Eserde, Don Giovanni’nin hedefindeki farklı sosyal statülerden kadınların ona karşı koyamaması sonucunda ortaya çıkan sosyolojik krizler sorgulanıyor.
28.11.2023Kültür Sanat
Don Giovanni Operası 30 Kasım'da AKM'de prömiyer yapacak
Don Giovanni Operası 30 Kasım'da AKM'de prömiyer yapacakİstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin sahneleyeceği "Don Giovanniö operası, 30 Kasım'da Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) prömiyer yapacak.
27.11.2023Kültür Sanat
‘Açık Yapıt’ı ziyaret uzatıldı
‘Açık Yapıt’ı ziyaret uzatıldıZeynep Bulut’un Cumhuriyet’in 100...
27.11.2023Kültür Sanat
Cottonbox Yapay Zeka Koleksiyonu
Cottonbox Yapay Zeka KoleksiyonuYenilikçi marka vizyonuyla ev tekstili sektöründe trendlere yön veren Cottonbox, dijital dönüşüm yolculuğunda adımlarını hızlandırdı.
27.11.2023Mimarlık
Melek Zeynep Bulut: Eserlerimin insan bedeni gibi davranmasını ve omurgasının olmasını tercih ediyorum...
Melek Zeynep Bulut: Eserlerimin insan bedeni gibi davranmasını ve omurgasının olmasını tercih ediyorum...Melek Zeynep Bulut ile, Londra Tasarım Bienali’nde önemli başarılara imza attıktan sonra Atatürk Kültür Merkezi önüne taşınan ve 10 Aralık’a kadar İstanbullular ile buluşmaya devam edecek olan “Açık Yapıt” eseri ve disiplinler arası bir düzlemde gerçekleştirdiği, kolektif belleğe hitap eden diğer kamusal yerleştirmeleri üzerine...
27.11.2023Mimarlık
Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Fazıl Say'a yanıt: Kapımız size hep açık
Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Fazıl Say'a yanıt: Kapımız size hep açıkDünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Atatürk Kültür Merkezi ve CSO Ada Ankara'da konser daveti almadığını açıkladı. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu, Fazıl Say'a sosyal medya hesabından yanıt verdi.
25.11.2023Gündem
Milliyet mimarlık ile yenilikçi projeler
Milliyet mimarlık ile yenilikçi projelerMilliyet Gazetesi ve YAPI Dergisi iş birliğiyle hazırlanan Milliyet Mimarlık, 26 Kasım tarihinde yayınlanan sayısında güncel tasarım ve inovasyon içeriklerini okurlarıyla buluşturuyor.
24.11.2023Mimarlık
Kulağımız hep sizde
Kulağımız hep sizdeSiemens Türkiye Senfoni Orkestrası, ilk konseri olan ‘100. Yıl Cumhuriyet Operası’yla Atatürk Kültür Merkezi’nde sahne aldı. Konserden elde edilen tüm bilet satış gelirleri depremden etkilenen öğrenciler için Darüşşafaka’ya bağışlandı.
22.11.2023Kültür Sanat
Girişimcilere ilham verdiler
Girişimcilere ilham verdilerAna destekçisi olduğu Atatürk Kültür Merkezi’nde kısa bir süre önce Türk Telekom Ventures Girişimcilik Merkezi’nin açılışını gerçekleştiren Türk Telekom, 19 Kasım Dünya Kadın Girişimciler Günü kapsamında başarılı kadın girişimcilerin ilham veren hikayelerinin aktarıldığı bir etkinlik düzenledi.
19.11.2023Ekonomi
Sonbahar bitmeden
Sonbahar bitmedenKış kendini iyiden iyi hissettirirken İstanbul’un her bir yanı edebiyattan sinemaya, modadan anatomiye uzanan sergilere farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. İşte İstanbulluların ya da kasım ve aralık ayları için İstanbul’da olmayı planlayanların ajandasına not etmesi gereken etkinlikler.
19.11.2023Pazar
Girişimcilere ilham veren buluşma
Girişimcilere ilham veren buluşmaTürk Telekom, yenilikçi girişim fikirlerini desteklemek ve girişim ekosistemine değer yaratmaya devam etmek üzere; ana destekçisi olduğu ve teknoloji ile kültür sanatın buluşma noktası Atatürk Kültür Merkezi’nde kurduğu Türk Telekom Ventures Girişimcilik Merkezi’nde, 19 Kasım Dünya Kadın Girişimciler Günü’ne özel etkinlik düzenledi.
18.11.2023Ekonomi
Cevdet Yılmaz açıkladı: Yabancı ziyaretçi sayısı 3,4 kat arttı
Cevdet Yılmaz açıkladı: Yabancı ziyaretçi sayısı 3,4 kat arttıCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Ülkemize gelen yabancı ziyaretçi sayısı son 20 yılda 3,4 kat artmıştır. 2022 yılında ülkemize gelen toplam ziyaretçi sayısı bir önceki yıla göre yüzde 71 artış göstererek 51,4 milyon kişi olarak gerçekleşmiştir" dedi.
16.11.2023Ekonomi
Pazarlama evreni herkesi kapsıyor
Pazarlama evreni herkesi kapsıyor"Bireyselden kurumsala, tüm hedef kitleyi kapsayan, müşteri odaklı büyük bir ekosistem oluşturduk. Müşteri memnuniyetinde son 3 yılın en yüksek seviyesine ulaştık..."
Gençler sevdiği şarkıları söylüyor
Gençler sevdiği şarkıları söylüyorGüzelbahçe Kaymakamlığı, Güzelbahçe Belediyesi ve Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile ilçe sınırlarında oturan veya okuyan 9-13 yaş, 14-25 yaş kategorilerinde ‘Geleceğimiz Atatürk İçin Söylüyor’ 5. Şarkı Yarışması düzenlenecek.
9.11.2023Ege
Atatürk’ü anma konseri
Atatürk’ü anma konseriİstanbul Devlet Opera ve Balesi, sonsuzluğa uğurlanışının 85. yılında, Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve özlemle anıyor.
‘Cumhuriyet’ vurgusu
‘Cumhuriyet’ vurgusuYürekli Konferansları tarafından 24 yıldır düzenlenen MARKA 2023 Konferansı, bin 500’ü aşkın yöneticiyi ‘Cumhuriyetimiz Kırmızı Çizgimiz!’ temasında buluşturdu.
8.11.2023Cadde
Giselle Balesi, Süreyya Opera Sahnesi'nde sanatseverlerle buluşuyor
Giselle Balesi, Süreyya Opera Sahnesi'nde sanatseverlerle buluşuyorİstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin (İDOB) prömiyerini Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) gerçekleştirdiği Giselle Balesi, Süreyya Opera Sahnesi'nde sanatseverlerle buluşuyor.

Benzer Haber Etiketleri

Atatürk Kültür Merkezi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.