Attila İlhan

Attila İlhan

Son dakika attila ilhan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan attila ilhan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan attila ilhan haber sayfamızda...

Attila İlhan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 605 attila ilhan haberi bulunmuştur.
İzmir’e yeni müzeler
İzmir’e yeni müzelerMerkezi İzmir’de bulunan Uluslararası Müzecilik Derneği, Dünya Müzeler Konseyi’nin değerlendirmesi çerçevesinde, kurum, kuruluş ve yerel yönetimlere “Yeni müzeler” çağrısı yaptı...
18.01.2021Ege
Ağustos çıkmazı şiiri - Atilla İlhan
Ağustos çıkmazı şiiri - Atilla İlhanAtilla İlhan, Türk edebiyatının en önemli şairlerinden birisidir. Şairin pek çok şiiri edebiyat severler tarafından ilgi görmektedir. Şairin şiirleri genelde aşk temalı olmaktadır. Ağustos çıkmazı isimli şiirde Atilla İlhan'ın lirik duygularla inşa edilmiş aşk temalı bir şiiridir. Şair bu şiirinde sevgilisine kendisini bırakmaması için yalvarır. İşte Ağustos çıkmazı şiirinin sözleri.
19.01.2021Şiirler
Aysel git başımdan şiiri - Atilla İlhan
Aysel git başımdan şiiri - Atilla İlhanMavi akımının ve II. Yeni’nin özelliklerini kendi şiirlerinde barındıran Attila İlhan, Türk şiirinin önemli isimlerindendir. Onun zengin hayal dünyası ve kurduğu sağlam temelli şiirler Türk edebiyatında kendisinden sonraki kuşakları da etkileyecek ve edebiyatımızda sonsuz izler bırakmasını sağlayacaktır. İşte Atilla İlhan denildiğinde akla ilk gelen şiirlerden biri olan Aysel git başımdan şiirinin sözleri.
23.11.2020Şiirler
"Zorluklar yerine amaca odaklanınca işler kolaylaşıyor"
"Zorluklar yerine amaca odaklanınca işler kolaylaşıyor"İş Sanat 21. sezonuyla sanatseverlerle buluşuyor. Pandemi koşulları nedeniyle bu yıl tüm etkinliklerini çevrim içi ve ücretsiz gerçekleştirilecek olan İş Sanat, kasım ayı itibarıyla etkinliklerine başladı. İş Sanat Genel Müdürü Zuhal Üreten, içinde bulunduğumuz yeni normalle uyumlu 21. sezonu anlattı. Müziğin farklı türlerindeki konserlerden okuma etkinliklerine ve çocuk tiyatrosuna uzanan geniş bir yelpazede etkinlik takvimine sahip İş Sanat bu yıl bir yeniliğe daha imza attı. Emrah Kolukısa'nın sunduğu Kahverengi Yol Panoları podcast serisiyle Türkiye'nin arkeolojik zenginliğinin tanıtımına yönelik gerçekleşen yayınlar hakkında da bilgi veren İş Sanat Genel Müdür Zuhal Üreten sezona dair tüm ayrıntıları milliyet.com.tr okurlarıyla paylaştı.
13.11.2020Kültür Sanat
Sanatı eve taşıyan sezon
Sanatı eve taşıyan sezonYeni sezonda tüm etkinlikleri sosyal medya hesapları üzerinden ücretsiz olarak yayınlayacak İş Sanat’ın programını, Sanat Yönetmeni Defne Turaç’la konuştuk.
7.11.2020Cumartesi
Timur Selçuk kimdir, neden öldü, kaç yaşındaydı? İşte Timur Selçuk'un biyografisi...
Timur Selçuk kimdir, neden öldü, kaç yaşındaydı? İşte Timur Selçuk'un biyografisi...Timur Selçuk kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Türk müziğinin unutulmaz ustalarından olan Münir Nurettin Selçuk ve Tiyatro sanatçısı Şehime Erton'un oğlu olan Timur Selçuk hayatını kaybetti. 74 yaşında hayata gözlerini yuman usta sanatçının ölüm haberinin duyulmasının ardından vatandaşlar Timur Selçuk kimdir sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte Timur Selçuk hakkında merak edilenler...
6.11.2020Cadde
Timur Selçuk kimdir, neden öldü? Timur Selçuk şarkıları neler,  kaç yaşındaydı, hastalığı var mıydı?
Timur Selçuk kimdir, neden öldü? Timur Selçuk şarkıları neler, kaç yaşındaydı, hastalığı var mıydı?Timur Selçuk yaşamını yitirdi. Son dakika gelen Timur Selçuk'un ölüm haberi sonrasında hayatı araştırılmaya başlandı. Selçuk'un şarkıları ve albümleri merak konusu. Peki ünlü piyanist Timur Selçuk kimdir, neden öldü, şarkıları neler?
6.11.2020Cadde
Son dakika: Timur Selçuk hayatını kaybetti
Son dakika: Timur Selçuk hayatını kaybettiTürk müziğinin unutulmaz ustalarından Münir Nurettin Selçuk ile tiyatro sanatçısı Şehime Erton'un oğlu olan Timur Selçuk, 74 yaşında hayata veda etti.
6.11.2020Cadde
İş Sanat yeni sezonu 5 Kasım'da başlıyor
İş Sanat yeni sezonu 5 Kasım'da başlıyorİş Sanat, sahnesinde kayda alınacak yeni konser ve etkinliklerden oluşan programını dijital platformlardan paylaşacağı 21. sezonunu 5 Kasım’da başlatacak. Klasik müzik konserlerinden yerli projelere, hikâye ve şiir dinletilerinden, masal tiyatrosuna, tiyatro okumalarından sanal sergilere uzanan pek çok etkinliğin yer aldığı 21. sezon, kasım ayında çevrim içi olarak başlayacak. Pandemi tedbirleri kapsamında seyircisiz olarak İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek kayıtların tamamı İş Sanat’ın sosyal medya hesapları üzerinden ücretsiz izlenebilecek.
30.10.2020Kültür Sanat
Attilâ İlhan ödülleri verildi
Attilâ İlhan ödülleri verildiAttilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın desteğiyle düzenlediği 2020 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’nin sahipleri açıklandı.
25.10.2020Kültür Sanat
Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri sahiplerini buldu
Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri sahiplerini bulduAttilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın desteğiyle düzenlediği 2020 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’nin sahipleri açıklandı. Roman dalındaki ödüle, “Âşıklar Bayramı”nın yazarı Kemal Varol, şiir dalındaki ödüle ise “Hayhuy” isimli kitabıyla Elif Sofya değer görüldü. İlk Roman Vakıf Özel Teşvik Ödülü’nün sahibi, “At Sancısı” kitabıyla Elvan Kaya Aksarı olurken, İlk Şiir Kitabı Vakıf Özel Teşvik Ödülü’ne ise “Sevgili Kardeşim Ben” adlı kitabıyla Enes Kurdaş layık görüldü.
22.10.2020Kültür Sanat
15’inci yılında İlhan unutulmadı
15’inci yılında İlhan unutulmadıATTİLÂ İlhan, 15’inci ölüm yıldönümünde Karşıyaka sahildeki anıt büstü önünde anıldı.
12.10.2020Ege
Adım sonbahar
Adım sonbaharİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, şair Attilâ İlhan’ı ölümünün 15...
11.10.2020Ege
Dayanışmanın en şiirsel hali
Dayanışmanın en şiirsel haliYeniden perdelerini açmasını sabırsızlıkla beklediğimiz tiyatro salonlarının emekçileri için bir araya gelen isimler Dayanışmanın 100’ü Şiir projesiyle 51 şairden 100 şiir seslendirdi.
31.05.2020Pazar
Şiir ve hikâye yüklü özel seçki
Şiir ve hikâye yüklü özel seçkiİş Sanat’ın bu yıl çevrim içi düzenlediği Edebiyat Günleri dün başladı. Önceki sezonlarda sahnelenen şiir ve hikâye dinletilerinin kayıtları ile sanatçıların ev performanslarından oluşan özel seçkinin yayınlanacağı üç günük etkinlik İş Sanat’ın sosyal medya hesapları üzerinden takip edilebiliyor...
30.05.2020Kültür Sanat
İş Sanat’ta “Edebiyat Günleri” Başlıyor
İş Sanat’ta “Edebiyat Günleri” BaşlıyorUzun yıllardır edebiyatımızın usta isimlerinin şiir ve hikâyelerini izleyicilerle buluşturan İş Sanat’ta çevrim içi “Edebiyat Günleri” başlıyor. 29 Mayıs Cuma gününden itibaren 3 gün sürecek etkinlikler İş Sanat’ın sosyal medya hesapları Instagram, YouTube, Facebook ve Twitter üzerinden takip edilebilecek.
27.05.2020Kültür Sanat
5. Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri için son başvuru 20 Haziran'da
5. Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri için son başvuru 20 Haziran'daAttilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı, “Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri”nin bu yıl beşincisini düzenleyecek. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları desteğiyle gerçekleştirilen yarışma kapsamında 2019 yılında yayımlanmış bir şiir kitabı ve bir romana “Attilâ İlhan Edebiyat Ödülü”; ayrıca 30 yaş altı erkek ve yaş sınırlaması olmaksızın kadın yazarlara da ilk roman ve ilk şiir kitabı için “Vakıf Özel Teşvik Ödülü” verilecek.
25.03.2020Kültür Sanat
Savaştan kaçtı hayaline kavuştu
Savaştan kaçtı hayaline kavuştuİç giyim tasarımından şapka dikimine, gelinlik dikiminden stil danışmanlığına moda alanında geniş bir yelpazede eğitimler veren İSMEK Çolpan İlhan Moda Okulu, birçok kadının hayatını değiştiriyor.
24.02.2020Gündem
“Çok muharebe kaybettim ama savaşı kazandım”
“Çok muharebe kaybettim ama savaşı kazandım”Kerem Alışık: “İnsanın hayata karşı ödevi yaşamak ya; böyle bir aileye mensup olmak iki defa yaşamak, iki kere doğmak. Ben çok muharebe kaybettim ama harbi kazandım, savaşı kazandım. Şu an bana bu soruyu sorduğun için ben bu zaferi kazanmış hissediyorum”
2.02.2020Pazar
Bu hafta ne var ne yok?
Bu hafta ne var ne yok?Ortaya karışık festivalBUGÜNİstanbul Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı Önay Günay ve değerli piyanist Evren Büyükburç Erol, saat 11...
16.11.2019Cumartesi
‘Aslolan iyiliktir’
‘Aslolan iyiliktir’Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın desteğiyle düzenlediği 2019 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri sahiplerini buldu.
5.11.2019Ege
Attila İlhan Edebiyat Ödülleri sahipleri açıklandı
Attila İlhan Edebiyat Ödülleri sahipleri açıklandıAttilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın desteğiyle düzenlediği 2019 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’nin sahipleri açıklandı.
Bu hafta ne var ne yok?
Bu hafta ne var ne yok?Şehrin caz haliKONSERVirtüöz saksafoncu James Carter, en uzun soluklu projesi The James Carter Organ Trio ile Akbank Caz Festivali kapsamında pazartesi saat 20...
19.10.2019Cumartesi
Alışık şiir okudu, Göçer şarkı söyledi
Alışık şiir okudu, Göçer şarkı söylediAttilâ İlhan, Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenen organizasyonda şiir ve şarkılarla anıldı.
12.10.2019Cadde
Fazıl Say büyüledi
Fazıl Say büyülediDünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, Kuşadası’nda sevenleriyle buluştu...
1.09.2019Ege

Benzer Haber Etiketleri

Şiirİş SanatAtilla İlhanedebiyatcumartesi

Attila İlhan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.