Atilla İlhan

Atilla İlhan

Son dakika Atilla İlhan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Atilla İlhan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Atilla İlhan haber sayfamızda...

Atilla İlhan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 914 atilla ilhan haberi bulunmuştur.
Pia şiiri - Atilla İlhan
Pia şiiri - Atilla İlhanAtilla İlhan Türk edebiyatının en ünlü isimlerinden birisidir. Şair pek çok konuda şiirler yazar. Aşk, sevgi temalı ve toplumsal olayları konu alan şiirleri vardır. Şair Pia şiirinde adını bilmediği bir kadına aşık olan bir adamın her yerde sevdiği kadını ara aradığını anlatmaktadır. İşte Pia şiirinin sözleri.
16.02.2021Şiirler
Mahur şiiri - Atilla İlhan
Mahur şiiri - Atilla İlhanAtilla İlhan, Türk edebiyatının en önemli şairlerinin başında gelir. Şairin Mahur isimli şiiri sadece edebiyat severler tarafından değil, toplumunda geniş bir kesimi tarafından bilinmektedir. Şiirin bestelenmiş olması toplumunda biliyor olmasının en büyük sebeplerinden biridir. İşte Mahur şiirinin sözleri.
10.02.2021Şiirler
Vali Yerlikaya'dan sokak kısıtlamasında 'İstanbul' paylaşımı
Vali Yerlikaya'dan sokak kısıtlamasında 'İstanbul' paylaşımıİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kısıtlamalar nedeniyle boş kalan İstanbul'un simge mekanlarının havadan çekilden görüntülerinin yer aldığı videoyu sosyal medya hesabından paylaştı. Vali Yerlikaya paylaşımında “Canım İstanbul, Ayrılıklar Sevdaya Dahil... Binlerce şiir yazılsa sana dair, Mısralar dökülse gönlümüzden deniz gibi, Yine de eksik kalır sana sevdamız. “Ahh güzel İstanbul, şair tarafımız" dedi.
31.01.2021Haberler
Vali Yerlikaya'dan sokak kısıtlamasında 'İstanbul' paylaşımı
Vali Yerlikaya'dan sokak kısıtlamasında 'İstanbul' paylaşımıİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kısıtlamalar nedeniyle boş kalan İstanbul'un simge mekanlarının havadan çekilden görüntülerinin yer aldığı videoyu sosyal medya hesabından paylaştı. Vali Yerlikaya paylaşımında “Canım İstanbul, Ayrılıklar Sevdaya Dahil... Binlerce şiir yazılsa sana dair, Mısralar dökülse gönlümüzden deniz gibi, Yine de eksik kalır sana sevdamız. “Ahh güzel İstanbul, şair tarafımız" dedi.
31.01.2021Gündem
Ağustos çıkmazı şiiri - Atilla İlhan
Ağustos çıkmazı şiiri - Atilla İlhanAtilla İlhan, Türk edebiyatının en önemli şairlerinden birisidir. Şairin pek çok şiiri edebiyat severler tarafından ilgi görmektedir. Şairin şiirleri genelde aşk temalı olmaktadır. Ağustos çıkmazı isimli şiirde Atilla İlhan'ın lirik duygularla inşa edilmiş aşk temalı bir şiiridir. Şair bu şiirinde sevgilisine kendisini bırakmaması için yalvarır. İşte Ağustos çıkmazı şiirinin sözleri.
19.01.2021Şiirler
Atilla İlhan Sözleri: Atilla İlhan'ın Aşk Şiirlerinden En Güzel Alıntılar Ve Sözler
Atilla İlhan Sözleri: Atilla İlhan'ın Aşk Şiirlerinden En Güzel Alıntılar Ve SözlerAtilla İlhan, oldukça önemli bir şairdir. Siz de birbirinden güzel Atilla İlhan sözleri için sitemiz de bulunan içerikleri inceleyebilirsiniz. Özellikle Atilla İlhan sözlerini nerelerde kullanabilirim? Kimlere gönderebilirim? Diye düşünen kişiler için yazımızda bilgilendirmeler mevcut olarak bulunmaktadır. Atilla ilhan şiirleri ve sözlerinin kullanım alanları olarak neresi söylenebilir? Siz de eğer Atilla İlhan sözlerinin kullanım alanları ve gönderebileceğiniz kişiler ile ilgili olarak bilgi edinmek isterseniz sizin için Atilla İlhan sözlerini derledik.
Aysel git başımdan şiiri - Atilla İlhan
Aysel git başımdan şiiri - Atilla İlhanMavi akımının ve II. Yeni’nin özelliklerini kendi şiirlerinde barındıran Attila İlhan, Türk şiirinin önemli isimlerindendir. Onun zengin hayal dünyası ve kurduğu sağlam temelli şiirler Türk edebiyatında kendisinden sonraki kuşakları da etkileyecek ve edebiyatımızda sonsuz izler bırakmasını sağlayacaktır. İşte Atilla İlhan denildiğinde akla ilk gelen şiirlerden biri olan Aysel git başımdan şiirinin sözleri.
23.11.2020Şiirler
Ben Sana Mecburum Şiiri - Atilla İlhan
Ben Sana Mecburum Şiiri - Atilla İlhanTürk Edebiyatının saygın yazarlarından Atilla İlhan'ın "Ben sana mecburum" isimli şiiri insanın saplantılı ve takıntılı bir ruh haline büründüğünde girebileceği ruh halinin güzel bir dışa vurumudur. Şair aynı ismi verdiği kitabında sadece aşk ve hasret temasını işlememiş aynı zamanda 1960'lı yılların durumunu da farklı bir dille ele almıştır. İşte "Ben sana mecburum" şiirinin sözleri.
16.11.2020Şiirler
Üçüncü Şahsın Şiiri - Atilla İlhan
Üçüncü Şahsın Şiiri - Atilla İlhanTürk edebiyatının en çok bilinen şairlerinden biri olan Atilla İlhan'a ait "Üçüncü Şahsın Şiiri" adlı eser oldukça yalın bir dille okuyucuya duyguyu çok iyi aktarmayı başarmıştır. Atiila İlhan, şiirinde yalın bir dil kullanıyor olsa da görsel çağrışımlarla bu yalın anlatımı süslemektedir. İşte Atilla İlhan'ın "Üçüncü şahsın şiiri" isimli eserinin sözleri
16.11.2020Şiirler
‘Türkiye üzerine düşeni yapıyor’
‘Türkiye üzerine düşeni yapıyor’Azerbaycan’ın yanında olduklarının bir kez daha altını çizen CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Uluslararası kuruluşların Ermenistan’a dur demeleri lazım. Türkiye üzerine düşen görevi yapıyor” dedi.
30.09.2020Siyaset
İlk sefer başladı
İlk sefer başladıİzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ Genel Müdürlüğü’nün ağırlıklı olarak günübirlik tatilcilere hizmet veren Foça, Mordoğan ve Urla gemi seferleri başladı.
4.07.2020Ege
Kamarot Yakup, Kürkçü Leon gibi karakterlerin yer aldığı Sokaktaki Adam romanı kime aittir? Kim Milyoner Olmak İster
Kamarot Yakup, Kürkçü Leon gibi karakterlerin yer aldığı Sokaktaki Adam romanı kime aittir? Kim Milyoner Olmak İsterATV'nin sevilen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster, bu akşam yepyeni bir bölümle daha izleyenlerin karşısına çıkıyor. Bugün oldukça heyecanlı geçen yarışmada yine çarpıcı bir soru merak konusu oldu. Peki Kamarot Yakup, Kürkçü Leon gibi karakterlerin yer aldığı Sokaktaki Adam romanı kime aittir?
13.04.2020Gündem
‘Aslolan iyiliktir’
‘Aslolan iyiliktir’Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın desteğiyle düzenlediği 2019 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri sahiplerini buldu.
5.11.2019Ege
Nazan Şoray: Hayatımın dönüm noktası 'Hal Hal'
Nazan Şoray: Hayatımın dönüm noktası 'Hal Hal'Şarkıcı Nazan Şoray, geçtiğimiz günlerde yayınladığı 'İçimde Fırtınalar' parçası ile Pal FM'de Kaan Gökman'ın stüdyo konuğu oldu.
7.05.2019Cadde
Kerem Alışık'tan 'Esaretin Bedeli' açıklaması
Kerem Alışık'tan 'Esaretin Bedeli' açıklamasıSinema tarihinin en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilen 'Esaretin Bedeli'ni tiyatro sahnesine taşıyan oyuncu Kerem Alışık, "3-4 ay hazırlık süreci geçirdik. Böyle büyük filmleri  tiyatroya uyarlamak, tiyatro dilini oluşturmak kolay değil. Çok şükür herkesin beğendiği, bizi mahcup etmeyen bir iş çıktı" dedi.
16.02.2019Cadde
Çolpan İlhan mezarı başında anılacak
Çolpan İlhan mezarı başında anılacakTiyatro oyunları  dışında bugüne kadar 300'e yakın filmde rol alan Çolpan İlhan için vefatının 4'üncü yılında kabri başında anma töreni yapılacak.
24.07.2018Cadde
Ödül töreninde Vuslateri sürprizi
Ödül töreninde Vuslateri sürpriziGonca Vuslateri, bu yıl 23’üncüsü gerçekleşecek ‘Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncuları Ödülleri’ gecesinde sahneye çıkacak.
30.04.2018Cadde
Nilgün Belgün: 4 nikah, 3 cenazem var!
Nilgün Belgün: 4 nikah, 3 cenazem var!Sahnede 41 yılını tamamlayan, tek kişilik 'Aşk ve Komedi' oyunu ile seyirciyle buluşan 64 yaşındaki sanatçı Nilgün Belgün, "Bir eşle iki kez evlendim, yani dört nikahım, üç cenazem var. Biri dışında oyunumu izlemeye geldiler. İlk eşim boşanıp geldi. Yani boşanan soluğu bende alıyor" dedi.
6.01.2018Cadde
Nilgün Belgün: 4 nikah, 3 cenazem var!
Nilgün Belgün: 4 nikah, 3 cenazem var!Sahnede 41 yılını tamamlayan, tek kişilik 'Aşk ve Komedi' oyunu ile seyirciyle buluşan 64 yaşındaki sanatçı Nilgün Belgün, "Bir eşle iki kez evlendim, yani dört nikahım, üç cenazem var. Biri dışında oyunumu izlemeye geldiler. İlk eşim boşanıp geldi. Yani boşanan soluğu bende alıyor" dedi.
6.01.2018Cadde
Çolpan İlhan doğum gününde anıldı
Çolpan İlhan doğum gününde anıldıTürk sinemasının unutulmaz isimlerinden Sadri Alışık'ın eşi Çolpan İlhan, doğum gününde mezarı başında anıldı. Usta sanatçının oğlu Kerem Alışık, "Çolpan İlhan, Atilla İlhan’ın sanki bir şiirinden çıkmış gibidir" dedi.
8.08.2017Cadde
‘Sevgim ilelebet’
‘Sevgim ilelebet’Galatasaray taraftarının bir gazete ilanıyla onurlandığı Galatasaray Odeabank’ın eski Başantrenörü Ergin Ataman, bu mesaja çok duygulandı.
1.07.2020Basketbol
Edebiyat-Coğrafya’da zor soru yok gibiydi
Edebiyat-Coğrafya’da zor soru yok gibiydiÜniversiteye giriş sınavları, dün düzenlenen LYS-3 Edebiyat-Coğrafya oturumuyla tamamlandı. Dünkü sınavda, sorular müfredata uygun ve beklenenden daha kolaydı. Hatalı soru iddiaları da bulunmuyorbr>Bu yılki sınavların en zoru LYS-1 Matematik oldu. O nedenle, tıp, hukuk gibi gözde programlara yerleşirken, Matematik belirleyici olacak. Sonuçlar 11 Temmuz’da açıklanacak ve adaylar için tercih maratonu başlayacak
18.06.2017Gündem
Çolpan İlhan 80 yaşında
Çolpan İlhan 80 yaşındaÜnlü tiyatro ve sinema oyuncu Çolpan İlhan, ailesi ve sanatçı arkadaşlarının katılımıyla, 80. yaş gününde mezarı başında anıldı.
9.08.2016Cadde
Sınavlar bitti sırada tercih ve kayıtlar var
Sınavlar bitti sırada tercih ve kayıtlar varMilyonlarca öğrenci ve veli, LYS Maratonu’nun bitmesiyle birlikte dün, derin bir oh çekti.
26.06.2016Gündem
"Kafan kopsun kafa mı kalmış sende"
"Kafan kopsun kafa mı kalmış sende"ERZURUM Atatürk Üniversitesinin 2015-2016 akademik yılı açılış töreninde konuşan Vali Ahmet Altıparmak, "20-30’a yakın genci karşıma aldım, mülakat yapıyordum. ’Neler okuyorsunuz?’ diye sorduğumda biri bana aynen şunu dedi: ’Kafam karışmasın diye okumuyorum’ Kafan bitmiş senin, kafan kopsun, kafa mı kalmış sende zaten" dedi.
6.11.2015Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Atilla İlhanŞiirİstanbul ValisiAli YerlikayaMavi

Atilla İlhan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.