Avcılık

Avcılık

Son dakika avcılık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan avcılık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan avcılık haber sayfamızda...

Avcılık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.353 avcilik haberi bulunmuştur.
Tarım ÜFE mayısta azaldı
Tarım ÜFE mayısta azaldıTarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) mayısta bir önceki aya göre yüzde 0,43 azalırken, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 20,2 artış gösterdi.
14.06.2021Uzmanpara
Denizin Kovid-19’u
Denizin Kovid-19’uMüsilaj, Saros Körfezi’nin Kömür Koyu açıklarındaki mercanları dahi sardı.
13.06.2021Gündem
Beştepe’de acil toplantı
Beştepe’de acil toplantıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Denizi’nde görülen müsilaj sorununun çözümü için Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) oluşturduğu akademik heyetin katılımıyla düzenlenen toplantıya başkanlık etti.
11.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müsilaj toplantısı
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müsilaj toplantısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) sorununun çözümü için üniversitelerin ilgili bölümlerinin öğretim Üyeleri ile özel toplantı gerçekleştirdi. Erdoğan, YÖK Başkanı Yekta Saraç başkanlığındaki uzman akademik heyetin müsilaj konusundaki bilimsel araştırmalarını ve çözüm önerilerini tek tek dinledi.
10.06.2021Gündem
Av Tüfeği Ruhsatı Nasıl Alınır? Yivli, Yivsiz Av Tüfeği Sahibi Nasıl Olunur?
Av Tüfeği Ruhsatı Nasıl Alınır? Yivli, Yivsiz Av Tüfeği Sahibi Nasıl Olunur?Av tüfeği kullanabilmek için ruhsat çıkarmak gerekmektedir. Yivli ve yivsiz av tüfekleri için farklı şekillerde ruhsat almak gerekmektedir. Av tüfeği ruhsatı nasıl alınır? Yivli, yivsiz av tüfeği sahibi nasıl olunur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
9.06.2021Yaşam
Enstrüman Nasıl Yazılır? Tdk'ya Göre Enstrüman Mı, Enstirüman Mı?
Enstrüman Nasıl Yazılır? Tdk'ya Göre Enstrüman Mı, Enstirüman Mı?Bazı kelimelerin yazılışları ve telaffuzları oldukça zordur. Bu sebeple yazımları ile alakalı olarak insanlar internet üzerinden araştırma yaparlar. Enstrüman kelimesi de bunlardan biridir. Enstrüman nasıl yazılır? TDK'ya göre enstrüman mı, enstirüman mı? İşte, merak edilen tüm detaylar.
9.06.2021Eğitim
Su ürünleri ihracatı 5 ayda yarım milyar doları aştı
Su ürünleri ihracatı 5 ayda yarım milyar doları aştıSon yıllarda ihracat performansıyla dikkati çeken su ürünleri sektörü, yılın 5 aylık döneminde pazarını yüzde 38 büyüterek 522 milyon dolarlık dış satım yaptı.
8.06.2021Ekonomi
Türkiye'nin su ürünleri üretimi azaldı
Türkiye'nin su ürünleri üretimi azaldıTürkiye'nin su ürünleri üretimi, 2020'de bir önceki yıla kıyasla yüzde 6,1 azalarak 785 bin 811 tona geriledi.
4.06.2021Ekonomi
Gediz Deltası İzmir’in şansı
Gediz Deltası İzmir’in şansıAkdeniz Havzası’ndaki en geniş sulak alan sistemlerinden biri olan Gediz Deltası’nda Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü izni, İzmir Büyükşehir Belediyesi desteğiyle Doğa Derneği tarafından kuş izleme programı yürütülüyor.
30.05.2021Ege
Balon balığı zehrinden ağrı kesici ilaç denenecek!
Balon balığı zehrinden ağrı kesici ilaç denenecek!TARIM ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü'nün Kanada'da bir ilaç firmasına gönderdiği balon balıklarının siyanürden 1200 kat, morfinden 3 bin kat daha güçlü zehrinden üretilen ağrı kesici ilaçta deneme aşamasına gelindi.
21.05.2021Ekonomi
Çuval  çuval bulundu! Hemen imha edildi
Çuval çuval bulundu! Hemen imha edildiAvlanılması yasak olan inci kefalini korumak için denetimler aralıksız sürdüğü Van'da serpme ve manyat tipi ağlara takılı 500 kilo ölü balık ele geçirildi, kaçak avcılık yapan 14 kişiye 26 bin TL idari para cezası uygulandı.
17.05.2021Gündem
Tarım ÜFE nisanda arttı
Tarım ÜFE nisanda arttıTarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) nisanda bir önceki aya göre yüzde 0,79 azalırken, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 21,77 artış gösterdi.
17.05.2021Ekonomi
‘Hayvan hakları’ düzenlemesine yeniden revizyon
‘Hayvan hakları’ düzenlemesine yeniden revizyon10 yıldır çalışmaları devam eden ancak bir türlü Meclis’e sunulamayan düzenlemede sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, korunması ve sahiplendirilmesine ilişkin yeniden bir değerlendirme yapılması öngörülüyor...
13.05.2021Gündem
Avcılık Belgesi Nasıl Alınır? Avcılık İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?
Avcılık Belgesi Nasıl Alınır? Avcılık İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?Avcılık pek çok kişinin ilgisini çeken bir aktivitedir. Avcılığa ilgi duyan kişiler, avcılık belgesi hakkında detaylı araştırmalar yapabiliyor. Özellikle avcılık belgesinin nasıl alınacağı avcılık yapmak isteyen bireyler tarafından araştırılıyor. Avcılık için gerekli olan belgeler kişilerin merak ettiği bir konudur. Avcılık belgesi nasıl alınır? Avcılık için gerekli olan belgeler nelerdir? Avcılık belgesiyle ilgili merak edilen tüm detaylar.
10.05.2021Eğitim
Çanakkale'de tedirgin eden görüntü! Aylardır terk etmiyor
Çanakkale'de tedirgin eden görüntü! Aylardır terk etmiyorÇanakkale Boğazı'nda balıkçıların kabusu haline gelen ve halk arasında 'deniz salyası' olarak da adlandırılan müsilaj, tedirginlik yaratmaya devam ediyor. Balıkların hem üreme hem de beslenme alanlarının üzerini kaplayan müsilaj maddesinin aylardır boğazı terk etmemesinin başlıca sebebini meteorolojik şartların uygunluğuna bağlayan Prof. Dr. Yeşim Büyükateş, "Son yaşanan yağmurlardan dolayı akışa bağlı olarak besin elementlerinin yoğun bir şekilde denizel sisteme taşınması müsilajın devam etmesinde oldukça etkili" dedi.
3.05.2021Gündem
Büyük Kanyon'daki 400 bizonu öldürecek gönüllüler aranıyor
Büyük Kanyon'daki 400 bizonu öldürecek gönüllüler aranıyorABD'de Milli Park Hizmeti (NPS), Arizona eyaletinde yer alan Büyük Kanyon'daki yüzlerce bizonu öldürecek gönüllüler arıyor.
2.05.2021Dünya
Konyaaltı Sahili'nde 'zehirli ekmek' ile balık avı
Konyaaltı Sahili'nde 'zehirli ekmek' ile balık avıAntalya'nın Konyaaltı Sahili’nde, av için atılan zehirli ekmekleri yiyerek ölen balıklar, kıyıya vurdu. Ölü balıkları denizden çıkaran Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, “Bunları vatandaşa satıyorlar. Sağlık için tehlikeli. Balıkları yiyen diğer deniz canlıları da ölebilir" dedi.
28.04.2021Haberler
Konyaaltı Sahili'nde 'zehirli ekmek' ile balık avı
Konyaaltı Sahili'nde 'zehirli ekmek' ile balık avıAntalya'nın Konyaaltı Sahili’nde, av için atılan zehirli ekmekleri yiyerek ölen balıklar, kıyıya vurdu. Ölü balıkları denizden çıkaran Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, “Bunları vatandaşa satıyorlar. Sağlık için tehlikeli. Balıkları yiyen diğer deniz canlıları da ölebilir" dedi.
28.04.2021Gündem
100 yıldır boş bir adada! 'Dünyanın en yalnız evi'
100 yıldır boş bir adada! 'Dünyanın en yalnız evi'İzlanda'nın ücra bir adasında bulunan 'dünyanın en yalnız evi', 100 yılı aşkın bir süredir terkedilmiş bir şekilde duruyor.
20.04.2021Emlak
KOSGEB spor ve eğlence eğitim kurslarına da destek verecek
KOSGEB spor ve eğlence eğitim kurslarına da destek verecekKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığınca (KOSGEB) verilen hizmet ve desteklere spor ve eğlence eğitim kursları da eklendi.
20.04.2021Ekonomi
Gülşen Delen’den gümüş madalya
Gülşen Delen’den gümüş madalyaManisa Büyükşehir Belediyespor Atıcılık ve Avcılık takımı, ulusal başarılarına bir yenisini daha ekledi.
17.04.2021Ege
Yasak başladı, Karadeniz'de balıkçılar ağ ve teknelerini bakıma aldı
Yasak başladı, Karadeniz'de balıkçılar ağ ve teknelerini bakıma aldıKaradeniz'de 15 Nisan’da başlayan av yasağıyla balıkçılar, teknelerini ve zarar gören ağlarını bakıma aldı. İyi bir palamut avı sezonu geçirdiklerini, ancak hamside umduklarını bulamadıklarını belirten balıkçılar, yeni sezonu umutla bekliyor.
16.04.2021Ekonomi
İstanbul'da yasa dışı balık avcılığına 11 milyon lira ceza kesildi
İstanbul'da yasa dışı balık avcılığına 11 milyon lira ceza kesildiİstanbul Tarım Orman İl Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, 1 Eylül'de başlayan ve bugün sona eren balık avı sezonunda 24 bin 775 denetim gerçekleştirildiğini ve 750 adet idari işlem uygulandığını belirterek, "Bu idari işlemler neticesinde toplam 11 milyon liralık idari para cezası uygulandı." dedi.
15.04.2021Ekonomi
İstanbul'da balık avı yasağı başladı
İstanbul'da balık avı yasağı başladıİstanbul İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, Su Ürünleri Kanunu’nun değişmesiyle balık avı sezonu boyunca etkin denetimler yapıldığını belirterek, "Yaklaşık olarak 24 bin 775 denetim yaptık. Yasadışı avcılık yapan, trol çeken teknelere ve iç sularda avcılık yapan teknelere el koyma yetkisi geldi" açıklamasında bulundu.
14.04.2021Gündem
Bakan Pakdemirli açıkladı! Bu gece yasaklanıyor
Bakan Pakdemirli açıkladı! Bu gece yasaklanıyorTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu gece sona erecek balıkçılık av sezonunun, hamsi, mezgit, kalkan, istavrit, sardalya ve çaça avcılığı açısından verimli geçtiğini ifade etti.
14.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

balıkmüsilajsu ürünleriTarımÜFE

Avcılık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.