Avdagiç

Avdagiç

Son dakika avdagiç haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan avdagiç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan avdagiç haber sayfamızda...

Avdagiç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 419 avdagic haberi bulunmuştur.
Avdagiç’ten 'ilk konutunu alana tapu harcı ve KDV desteği verilsin' önerisi
Avdagiç’ten 'ilk konutunu alana tapu harcı ve KDV desteği verilsin' önerisi İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye'nin yılda 750 bin yeni konuta ihtiyacı olduğunu belirterek, “Konut sahipliliğini artırarak kira artışlarını dengelemek için 2 önerimiz var. Sadece 150 metrekareye kadar, ilk kez konut alacaklardan tapu harcı olan yüzde 2’yi devlet, 6 ay ya da 1 yıl süreyle almayabilir. Ayrıca yine 150 metrekare ile sınırlı olmak üzere yüzde 18 KDV’ye tabi ilk konutta vergi yüzde 1'e düşürülebilir." ifadelerini kullandı.
19.10.2021Ekonomi
‘Akrep ve yelkovan Türkiye’den yana’
‘Akrep ve yelkovan Türkiye’den yana’İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Kovid-19 öncesi, bir konteynerin Şanghay’dan Los Angeles’a nakliyesinin maliyeti yaklaşık 1.600 dolardı. Bugün, aynı rotada navlun için ödenecek fatura tutarı, tam 20 bin dolar. O da uygun boş konteyner bulacak kadar şanslıysanız” dedi.
15.10.2021Ekonomi
İTO Başkanı: Konteynerde 1.600 dolarlık fiyatlara dönmek artık hayal
İTO Başkanı: Konteynerde 1.600 dolarlık fiyatlara dönmek artık hayalİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Kovid-19 öncesi, bir konteynerin Şanghay'dan Los Angeles'a nakliyesinin maliyeti yaklaşık 1.600 dolardı. Bugün, aynı rotada navlun için ödenecek fatura tutarı, tam 20 bin dolar. O da uygun boş konteyner bulacak kadar şanslıysanız." ifadelerini kullandı.
14.10.2021Ekonomi
Fuarcılık sektörü "fiziki engellere" rağmen ivme kazanıyor
Fuarcılık sektörü "fiziki engellere" rağmen ivme kazanıyorİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Online fuarlar, fiziksel fuarların yerini tutmuyor. Çünkü fiziksel fuarlarda alıcı ile satıcının bire bir buluşup temas etmeleri, farklı ülkelerin ürünlerini aynı mekanda görmeleri ve en önemlisi gösterilenin dışındaki ayrıntıları yakalamaları mümkün oluyor." diye konuştu.
1.10.2021Ekonomi
Hayalet plakalar trafiği mi tıkıyor?
Hayalet plakalar trafiği mi tıkıyor?İTO Başkanı Avdagiç trafikte yaşanan sıkışıklığın arkasında 5 bin aktif olmayan servis plakasının yattığını söyledi. Servislerin azlığı nedeniyle iş ve okul yolculuğunda daha çok özel otomobillerin kullanıldığı belirtiliyor
28.09.2021Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç'ten boşta bulunan servis plakalarına ilişkin öneri
İTO Başkanı Avdagiç'ten boşta bulunan servis plakalarına ilişkin öneriİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul'daki servis araçları sıkıntısına ilişkin, "Boş servis plakaları, dolu trafiğin sebebi. İTO olarak önerimiz; seferde olmayan 5 bin plaka için 31 Aralık 2021’e kadar süre konulsun. Bu tarihten sonra hala çalışmayan plakalar kapatılsın ve bu plakalar yeni başvurulara açılsın." ifadelerini kullandı.
27.09.2021Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç'dan karbon vergisi açıklaması
İTO Başkanı Avdagiç'dan karbon vergisi açıklamasıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Sanayicimiz, yeşil dönüşüm için harcamaktan kaçındığı her avroyu AB'ye vergi olarak verip 'Biz harcamıyoruz, buyurun siz harcayın' demiş olacak. Yeşil dönüşümü görmezden gelmenin bedeli ton başına 60 avrodan sadece bir yılda 2 milyar avroyu aşabilir." dedi.
20.09.2021Ekonomi
‘Sağlık firmalarının alacağı 6 milyar TL’
‘Sağlık firmalarının alacağı 6 milyar TL’İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, tıbbi cihaz, sağlık malzemesi ve ilaç firmalarının son 18 aydır kamudan tahsilatta güçlük çektiğini belirterek, “Sağlık firmaları, hastanelerin cihaz, malzeme ve ilaç ödeme takviminin normalleşmesini istiyor” dedi.
13.09.2021Ekonomi
İTO: Aşısızlara karşı caydırıcı önlemler kararlılıkla alınmalı
İTO: Aşısızlara karşı caydırıcı önlemler kararlılıkla alınmalıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Aşılamanın hızlanması ve aşısızlara karşı caydırıcı önlemlerin kararlılıkla alınması çok önemli. Ancak bu süreçte kişisel verilerle ilgili olumsuzluklara yol açacak mevzuat ihlallerine de mahal verilmemeli.” ifadesini kullandı.
10.09.2021Ekonomi
‘Ara eleman maaşını gözden geçirmeliyiz’
‘Ara eleman maaşını gözden geçirmeliyiz’İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, uzun zamandır ara eleman sıkıntısından bahsettiklerini belirterek, “Bu aynı zamanda bir ücretlendirme, maaş sıkıntısı. Türk iş dünyası nitelikli ara elemana ödediği ücretleri bu dönemde gözden geçirmek, tekrar değerlendirmek durumunda” dedi.
7.09.2021Ekonomi
İTO'dan 'ara eleman ücretlerini gözden geçirme' çağrısı!
İTO'dan 'ara eleman ücretlerini gözden geçirme' çağrısı!İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, uzun zamandır ara eleman sıkıntısından bahsettiklerini belirterek, "Bu aynı zamanda bir ücretlendirme, maaş sıkıntısıdır. Evet, Türk iş dünyası nitelikli ara elemana ödediği ücretleri bu dönemde gözden geçirmek, tekrar değerlendirmek durumunda." dedi.
6.09.2021Ekonomi
İTO Başkanı Şekib Avdagiç büyüme rakamlarını değerlendirdi
İTO Başkanı Şekib Avdagiç büyüme rakamlarını değerlendirdiİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, yatırım, ihracat ve sanayiden güç bulan ikinci çeyrek büyümesinin "uzun menzilli büyüme" dönemini başlattığını belirterek, "2021'de yüzde 8 ve üzeri büyüme şansını yakalamış görünüyoruz." dedi.
1.09.2021Ekonomi
İş dünyası ikinci çeyrekte yüzde 20 büyüme bekliyor
İş dünyası ikinci çeyrekte yüzde 20 büyüme bekliyorİş dünyası temsilcileri, salgının tüm olumsuzluklarına rağmen yılın ikinci çeyreğinde yüzde 20’yi aşması beklenen büyümenin 2021’in tamamında yüzde 7 - 8 bandında gerçekleşebileceğini öngörürken, sürdürülebilir rakamlara ulaşmada nitelikli yatırımların kilit önemde olacağını belirtiyor.
1.09.2021Ekonomi
İş dünyası büyüme verisine odaklandı
İş dünyası büyüme verisine odaklandıİş dünyası temsilcileri, salgının tüm olumsuzluklarına rağmen yılın ikinci çeyreğinde yüzde 20'yi aşması beklenen büyümenin 2021'in tamamında yüzde 7-8 bandında gerçekleşebileceğini öngörürken, sürdürülebilir rakamlara ulaşmada nitelikli yatırımların kilit önemde olacağını belirtiyor.
31.08.2021Uzmanpara
‘Piyasada iş var ama sorun faiz, eleman ve ham madde’
‘Piyasada iş var ama sorun faiz, eleman ve ham madde’İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Sanayide şu anda işle, siparişle ilgili sıkıntı yok. Talepleri karşılayabilmek için hazır stokları dahi devreye aldığımız bir dönemden geçiyoruz. Bazı üreticilerin çift vardiya çalışmaya döndüğünü biliyoruz. Piyasada iş var ama en çok duyduğumuz 3 şey faiz, eleman, ham madde sıkıntısı”  dedi.
31.08.2021Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç'den önemli açıklama
İTO Başkanı Avdagiç'den önemli açıklamaİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "İşler nasıl diye soruyorlar. Sanayide şu anda işle, siparişle ilgili sıkıntı yok. Talepleri karşılayabilmek için hazır stokları dahi devreye aldığımız bir dönemden geçiyoruz. Bazı üreticilerin çift vardiya çalışmaya döndüğünü biliyoruz. Piyasada iş var ama en çok duyduğumuz 3 şey faiz, eleman, ham madde sıkıntısı." ifadelerini kullandı.
30.08.2021Ekonomi
Fuarcılıkta kalite çıkışı
Fuarcılıkta kalite çıkışıCNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, aynı şehirde, aynı mekanda ve aynı sektörde fuar yapılmasına izin vermenin kaliteyi düşüreceğini belirterek, “Türkiye fuarcılığı büyük riske girdi. Bu yaklaşım uluslararası fuar düzenleme standartlarına uygun değil” dedi.
16.08.2021Ekonomi
İDTM’de yeni dönem başlıyor
İDTM’de yeni dönem başlıyorİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde (İDTM) yeni dönem başlıyor, 15 yıllık sorun çözülüyor” ifadelerini kullandı.
15.08.2021Ekonomi
İTO Başkanı: İDTM'de yeni dönem başlıyor, 15 yıllık sorun çözülüyor
İTO Başkanı: İDTM'de yeni dönem başlıyor, 15 yıllık sorun çözülüyorİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nde (İDTM) yeni dönem başlıyor, 15 yıllık sorun çözülüyor." ifadelerini kullandı.
14.08.2021Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç'den maske uyarısı
İTO Başkanı Avdagiç'den maske uyarısıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, ödenen onca bedele rağmen maskeye hala yeterince önem verilmediğini ifade ederek, "İş yerlerimiz, işletmelerimiz ve insanımız maske takmayanların ve maskesini burnunun altına tutanların ciddi tehdidi altında." dedi.
12.08.2021Ekonomi
İTO'dan yangında zarar gören vatandaşlara 4 milyon liralık destek
İTO'dan yangında zarar gören vatandaşlara 4 milyon liralık destekİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından orman yangınlarında zarar gören vatandaşlar için düzenlenen kampanyaya İTO olarak 4 milyon TL katkıda bulunduklarını duyurdu.
10.08.2021Ekonomi
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İTO'yu ziyaret etti
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İTO'yu ziyaret ettiİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın İTO'yu ziyaretinde yaptığı konuşmada, "Gündeme getirdiğiniz 2 devletli çözüm formülünün en doğru yol olduğu konusunda biz de sizi desteklemeye devam edeceğiz. Bunun başka bir çözüm yolunun olmadığını da tüm dünyaya duyurmak konusunda görev yaptığımız bütün yurt dışı kurumlarda gündeme getiriyoruz, gündeme getirmeye de devam edeceğiz" dedi.
3.08.2021Ekonomi
İş dünyasından aşı çağrısı yükseliyor
İş dünyasından aşı çağrısı yükseliyorKovid-19 vakalarının hızla artmasıyla yeniden kapanma ihtimalinin konuşulur hale gelmesi, iş dünyasında yapılan ‘aşı çağrılarını’ artırdı.
29.07.2021Ekonomi
İş dünyası tek ses
İş dünyası tek ses15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde iş dünyasından birlik ve beraberlik mesajları geldi. İş dünyası temsilcileri demokrasinin, ekonomi için şart olduğunu vurguladı.
15.07.2021Ekonomi
İş dünyasından "milli birlik ve beraberlik" mesajı
İş dünyasından "milli birlik ve beraberlik" mesajıİş dünyası temsilcileri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı Türk milletinin demokrasiden yana tavır alarak, yönetimi belirleme gücüne sahip çıktığını belirterek, milli birlik ve beraberlik mesajı verdi.
14.07.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

itoekonomiŞekib Avdagiçistanbulİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç

Avdagiç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.