Avrupa İmar Ve Kalkınma Bankası

Avrupa İmar Ve Kalkınma Bankası

Son dakika Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası haber sayfamızda...

Avrupa İmar Ve Kalkınma Bankası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 477 avrupa imar ve kalkınma bankası haberi bulunmuştur.
Bakan Varank: 40 milyon ton çelik üretimi ile Avrupa'da 1. sıradayız
Bakan Varank: 40 milyon ton çelik üretimi ile Avrupa'da 1. sıradayızSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Çelik Üreticileri Derneği Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, "Türkiye bugün 40 milyon ton çelik üretimiyle Avrupa'da 1., dünyada 7. sırada. Ben başarılarından ötürü, bu masa etrafında bulunan tüm üyeleri, onların nezdinde Türk demir-çelik sanayicilerini, ter döken 55 bini aşkın emekçi kardeşimizi hassaten tebrik ediyorum" dedi.
25.05.2022Haberler
Bakan Varank: 40 milyon ton çelik üretimi ile Avrupa'da 1. sıradayız
Bakan Varank: 40 milyon ton çelik üretimi ile Avrupa'da 1. sıradayızSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Çelik Üreticileri Derneği Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, "Türkiye bugün 40 milyon ton çelik üretimiyle Avrupa'da 1., dünyada 7. sırada. Ben başarılarından ötürü, bu masa etrafında bulunan tüm üyeleri, onların nezdinde Türk demir-çelik sanayicilerini, ter döken 55 bini aşkın emekçi kardeşimizi hassaten tebrik ediyorum" dedi.
25.05.2022Ekonomi
Bakan Nebati, Moldova Ekonomi Bakanı Gaibu ile bir araya geldi
Bakan Nebati, Moldova Ekonomi Bakanı Gaibu ile bir araya geldiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Guvernörler Kurulu Yıllık Toplantıları kapsamında Moldova Ekonomi Bakanı Sergiu Gaibu ile bir araya geldi.
11.05.2022Ekonomi
Bakan Nebati, Fas Ekonomi ve Maliye Bakanı Nadia Fettah ile bir araya geldi
Bakan Nebati, Fas Ekonomi ve Maliye Bakanı Nadia Fettah ile bir araya geldiAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Guvernörler Kurulu Yıllık Toplantıları için Fas'ın Marakeş kentinde bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Fas Ekonomi ve Maliye Bakanı Nadia Fettah ile bir araya geldi.
10.05.2022Ekonomi
Bakan Nebati, Fas'ta EBRD toplantısına katılacak
Bakan Nebati, Fas'ta EBRD toplantısına katılacakHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Fas'ın Marakeş kentinde düzenlenecek 'Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Guvernörler Kurulu Yıllık Toplantıları'na katılacak.
8.05.2022Ekonomi
Banka dışı finans atağa kalktı
Banka dışı finans atağa kalktıTam Finans CEO’su Hakan Karamanlı: “26 ilde 39 şube ve 680 çalışanı ile en büyük banka dışı finans şirketi konumundayız. Ar-Ge merkezi olan ilk ve tek faktoring şirketiyiz.”
Kadın-erkek çalışan sayısını eşitledi
Kadın-erkek çalışan sayısını eşitlediGeçtiğimiz yıla göre kadın çalışan sayısını artırarak kadın-erkek çalışan sayısını eşitleyen Zorlu Enerji’nin Perakende Elektrik Satış Şirketi OEPSAŞ, Eskişehir’de yönetici pozisyonunda bulunan kadın çalışan oranını yüzde 50’ye çıkarırken, Bilecik ve Afyonkarahisar’da ise yönetimi kadın yöneticilere teslim etti.
27.04.2022Vitrin
Fotoğraf yayınlandı! 13 kilometrelik Rus konvoyu uydudan görüntülendi
Fotoğraf yayınlandı! 13 kilometrelik Rus konvoyu uydudan görüntülendiUydu görüntüleme şirketi MAXAR, Ukrayna’nın Velykyi Burluk yerleşim yerinden Harkov bölgesine doğru hareket eden 13 kilometrelik Rus konvoyuna ait fotoğraflar paylaştı. Ukrayna ise Rusya’ya ait askeri araçların imha görüntülerini yayınladı.
10.04.2022Dünya
Rusların gizli hedefi! Türkiye için önemi büyük, tüm gözler E-40'a çevrildi
Rusların gizli hedefi! Türkiye için önemi büyük, tüm gözler E-40'a çevrildiRus birliklerinin Ukrayna'yı Doğu ve Batı olarak ikiye bölen ve ülkenin ortasından geçen Dinyeper Nehri'nin yakınlarına doğru ilerlemesi E-40 su yolu projesini bir kez daha gündeme getirdi. Peki Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinden sonra E-40 su yolu projesinin akıbeti ne olacak? Projenin Türkiye için önemine dikkat çeken Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi Başkanı Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı çarpıcı açıklamalarda bulundu.
26.03.2022Dünya
Yenilenebilir enerji yatırımlarına destek
Yenilenebilir enerji yatırımlarına destekBNP Paribas Finansal Kiralama'nın, sürdürülebilir enerji yatırımlarına destek olmak amacıyla Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile iş birliği yaptığı duyuruldu.
9.03.2022Ekonomi
2022 yatırım yılı olacak
2022 yatırım yılı olacakAkfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın: “2022’nin yatırım fırsatları arayacağımız bir yıl olmasını bekliyorum” diyen Hamdi Akın, ilk olarak Bursa’da gayrimenkul ve turizm yatırımı hazırlığında”
Bakan Nebati, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkanı ile görüştü
Bakan Nebati, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkanı ile görüştüHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkanı Odile Renaud-Basso ile görüşme gerçekleştirdi.
1.02.2022Ekonomi
Çiftçi kadınları güçlendirecek destek
Çiftçi kadınları güçlendirecek destekTarımsal alanda kadınların güçlenmesine ve kadın girişimciliğinin artmasına katkı sağlayan yatırımlarını sürdüren Migros, Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü (UN-ILO) ortaklığıyla kurulan Meryem Kadın Kooperatifi’nden 130 bin adet atom salata alımı gerçekleştirdi. Doğa dostu ve sürdürülebilir tarım teknikleriyle kadın tarım emekçileri tarafından yetiştirilen hasat tazeliğindeki ürünler, Migros mağazalarındaki yerini aldı.
10.01.2022Ekonomi
Sürdürülebilirlik hedefleri için yeni kaynak!
Sürdürülebilirlik hedefleri için yeni kaynak!Turkcell, BNP Paribas ile imzaladığı anlaşma sayesinde 2019’da tahsis ettiği sürdürülebilir endeksli kredinin tutarını arttırdı ve vadesini uzattı. Turkcell’in kısa ve uzun vadeli çevresel hedeflerinde sergilediği istikrarlı performansın ve Sürdürülebilir Finansman çalışmalarının sonucu kapsamında, 2019’da BNP Paribas’tan 3 yıl vade ile 50 milyon Euro büyüklüğünde 'Sürdürülebilirlik Endeksli Kredi' tahsis etmişti. Turkcell, bu yeni anlaşma sayesinde kredi tutarını 70 milyon Euro’ya, vadesini ise imza tarihinden itibaren 5 yıla çıkardı.
25.12.2021Vitrin
‘Buca-Üçyol Metrosu zamanında bitecek’
‘Buca-Üçyol Metrosu zamanında bitecek’İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Buca Metrosu’nun yapım aşamasına gelmesiyle ilgili süreci büyük bir başarı olarak değerlendirdi, “Kazmayı vurduğumuz anda paramız hazır” dedi
14.12.2021Ege
'Yeşil Ekonomi'ye dikkat çekildi
'Yeşil Ekonomi'ye dikkat çekildiBeşinci İstanbul Ekonomi Zirvesi "Yeşil Ekonomi" ana temasıyla gerçekleşti. Zirvenin açılışında konuşan İstanbul Ekonomi Zirvesi İcra Kurulu Başkanı Abdullah Değer “Bugün burada 5. Ekonomi Zirvesi’ni düzenlemekten gurur duyuyorum. Bizim misyonumuz dünyayı kurtarmak değil. Ancak dünya var olduğundan beri yaşanabilecek tüm sıkıntılarla karşılaştık. Son 100 yıldaki endüstriyel ve insanların dünyayı yanlış kullanmasından kaynaklı doğaya çok zarar verdik. Bundan sonraki yüzyılda gelecek nesillere çok daha iyi bir dünya bırakabiliriz. İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin, dünyayı kurtarma gibi bir iddiası yok ama, dünyayı kurtarma iddiası olan insanları buluşturma iddiası var” dedi.
12.12.2021Ekonomi
KOBİ yatırımlarına 25 milyon $ kredi
KOBİ yatırımlarına 25 milyon $ krediAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), sürdürülebilirlik için yatırım yapmak isteyen uygun şirketlere kullandırılması amacıyla Garanti BBVA Leasing iş birliğinde 25 milyon dolarlık kredi desteği sunuyor.
23.11.2021Ekonomi
Hızlı trene finans onayı
Hızlı trene finans onayıAK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) Ispartakule - Çerkezköy Hızlı Tren Hattı Projesi finansman desteğini onayladığını bildirdi.
20.11.2021Ekonomi
Ispartakule-Çerkezköy hızlı tren hattına 150 milyon euro kredi
Ispartakule-Çerkezköy hızlı tren hattına 150 milyon euro krediUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD), Ispartakule-Çerkezköy hızlı tren hattının inşası için Türkiye'ye 150 milyon euro kredi sağlayacağını duyurdu.
17.11.2021Ekonomi
EBRD’den Türkiye’nin yeşil ekonomiye geçiş finansmanına destek
EBRD’den Türkiye’nin yeşil ekonomiye geçiş finansmanına destekAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Odile Renaud-Basso, bankanın Türkiye’nin yeşil ekonomiye geçişinin finansmanını desteklemeye hazır olduğunu belirtti.
10.11.2021Ekonomi
‘Yeşil’ projelere EBRD finansmanı
‘Yeşil’ projelere EBRD finansmanıAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Odile Renaud-Basso, Türkiye’nin, Paris Anlaşması’nı onaylaması ve 2053 için net sıfır emisyon hedefini belirlemesine yönelik adımlarının yatırımları artıracağını belirterek, “Türk yetkilileri ve özel sektörüne, EBRD’nin iklim finansmanından yararlanmaya devam edecekleri konusunda güvence vermek istiyoruz. Bu yıl sonu itibarıyla Türkiye’ye sağladığımız finansman 1.5 milyar euro’yu bulacak, bunun yarısı ise yeşil finansman olacak” dedi.
9.11.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, EBRD Başkanı Renaud-Basso'yu kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, EBRD Başkanı Renaud-Basso'yu kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Odile Renaud-Basso'yu kabul etti.
8.11.2021Siyaset
EBRD'den Türkiye açıklaması
EBRD'den Türkiye açıklamasıAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Odile Renaud-Basso, Türkiye'nin, Paris Anlaşması'nı onaylaması ve 2053 için net sıfır emisyon hedefini belirlemesine yönelik adımlarının yatırımları artıracağını belirterek, "Türk yetkilileri ve özel sektörüne, EBRD'nin iklim finansmanından yararlanmaya devam edecekleri konusunda güvence vermek istiyoruz. Bu yıl sonu itibarıyla Türkiye'ye sağladığımız finansman 1,5 milyar euroyu bulacak, bunun yarısı ise yeşil finansman olacak." dedi.
8.11.2021Uzmanpara
‘Su ayak izimizi iyileştirdik’
‘Su ayak izimizi iyileştirdik’Küresel sıcaklık artışının önemli gündem maddesi olduğu Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı COP26’da konuşma yapan Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Atalay Gümrah, Türkiye’nin sıcaklık ortalamalarının artışı neticesinde su kaynakları üzerindeki baskının yoğunlaştığı bir coğrafyada yer aldığına dikkat çekti. İklim değişikliğinin başlıca neticelerinden biri olan su kaynaklarının azalışı nedeniyle Eczacıbaşı Topluluğu olarak çalışma biçimlerini değiştirdiklerini belirten Gümrah, “Su ayak izimizi kayda değer oranda iyileştirmeyi başardık” dedi.
6.11.2021Vitrin
Piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandı
Piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandıKüresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) para politikalarında normalleşme yolunda ilk adımı atmasının ardından dün karışık bir seyir izlenirken, bugün ABD'nin ekim ayı istihdam raporundaki veriler takip edilecek.
5.11.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Avrupa İmar Ve Kalkınma Bankası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.