Ayak İzi

Ayak İzi

Son dakika ayak izi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ayak izi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ayak izi haber sayfamızda...

Ayak İzi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 653 ayak izi haberi bulunmuştur.
Sıfır Karbon Ayak İzi Ormanları Projesi’ne ödül
Sıfır Karbon Ayak İzi Ormanları Projesi’ne ödülEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Sıfır Karbon Ayak İzi Ormanları Projesi” ödülünü verdi.
28.06.2022Ekonomi
Otelin 7'nci katından düşen Ebru'nun ölümüne ilişkin soruşturma tamamlandı
Otelin 7'nci katından düşen Ebru'nun ölümüne ilişkin soruşturma tamamlandıİstanbul Beşiktaş’ta bir otelin 7'nci katından düşüp yaşamını yitiren Ebru Cizdam'ın (41) ölümüne ilişkin soruşturma tamamlandı. Cizdam ile olay öncesinde yaşanan arbedeye ilişkin görüntülerin çıkması ve düşme anına ilişkin kamera kaydı olmaması nedeniyle tutuklanan ve soruşturma aşamasında tahliye edilen eşi Özgür Aydoğan (42) için kararı verildi.
9.06.2022Gündem
Türkiye'nin yanı başında, sırları gün yüzüne çıkarıldı! 'Çoğa Zenbil'
Türkiye'nin yanı başında, sırları gün yüzüne çıkarıldı! 'Çoğa Zenbil'İran'da bulunan bir tapınak ve sırları arkeologlar tarafından gün yüzüne çıkarıldı. UNESCO tarafından korumaya alınan 'Çoğa Zenbil Tapınağı' içinde barındırdıklarıyla büyük bir hazineye ışık tutuyor.
8.06.2022Dünya
Bu görüntüler Tunceli'den! Vaşak kovaladı, yaban keçisi kaçtı
Bu görüntüler Tunceli'den! Vaşak kovaladı, yaban keçisi kaçtıTunceli'de yaban keçisi, kendisine saldıran vaşaktan Pülümür çayına atlayarak kurtuldu. O anlar cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.
3.06.2022Haberler
Bu görüntüler Tunceli'den! Vaşak kovaladı, yaban keçisi kaçtı
Bu görüntüler Tunceli'den! Vaşak kovaladı, yaban keçisi kaçtıTunceli'de yaban keçisi, kendisine saldıran vaşaktan Pülümür çayına atlayarak kurtuldu. O anlar cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.
3.06.2022Gündem
İGA İstanbul Havalimanı ‘Karbon Salımı Sertifikası’nda seviye atladı
İGA İstanbul Havalimanı ‘Karbon Salımı Sertifikası’nda seviye atladıİGA İstanbul Havalimanı, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI Europe) tarafından verilen Havalimanı Karbon Akreditasyonu kapsamındaki ‘Karbon Salımı Sertifikası’nı Seviye 3’e yükseltti.
3.06.2022Ekonomi
Anadolu parsının nasıl tespit edildiği ortaya çıktı
Anadolu parsının nasıl tespit edildiği ortaya çıktıDoğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Üzmez, nesli tükendiği zannedilen ve 48 yıl sonra tekrar görülen Anadolu parsının, nasıl tespit edildiğini anlattı.
2.06.2022Haberler
Anadolu parsının nasıl tespit edildiği ortaya çıktı
Anadolu parsının nasıl tespit edildiği ortaya çıktıDoğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Üzmez, nesli tükendiği zannedilen ve 48 yıl sonra tekrar görülen Anadolu parsının, nasıl tespit edildiğini anlattı.
2.06.2022Gündem
Cereverse dünyaya açıldı
Cereverse dünyaya açıldıCerebrum Tech, dijital dönüşüm konusunda etkili ve sürdürülebilir çözümler ile öncü olmaya devam ediyor. Cerebrum Tech, ekonomiden sağlığa, eğitimden eğlenceye kadar pek çok alandaki ihtiyacı dijital dünyadaki üretim ile desteklemeyi mümkün kılan Cereverse ekosistemini tanıttı.
26.05.2022Ekonomi
‘Geri dönüşüm çok verimli kullanılmalı’
‘Geri dönüşüm çok verimli kullanılmalı’OMÜD Genel Sekreteri Umay Yılmaz, Türkiye’nin geri dönüşüm altyapısının güçlü olduğunu ancak bunun daha verimli kullanılması gerektiğini ifade etti.
24.05.2022Ekonomi
Yelkende Türkiye rekoru
Yelkende Türkiye rekoruYelken sporunun Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden Atilla ve Tolga Gökova kardeşler, Turkcell Platinum ana sponsorluğunda, Türkiye Turu Rekoru’nu kırdılar. Yolculuklarına 2 Mayıs’ta Hopa’dan başlayan iki kardeş, motorsuz ve sadece rüzgar gücüyle ara vermeden Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz’i geçip dört denizi ve 1.600 deniz mili mesafeyi geride bıraktı. 13 gün, 15 saat sonunda İskenderun’a ulaşan yelkenciler, aynı zamanda teknolojinin doğaya özen gösterilerek kullanılabileceğine ve sürdürülebilirliğe de dikkat çekti. 16 günlük rekoru 3 gün geliştiren ikili, yolculuk boyunca deniz suyundan içme suyu üretirken atıklarını da kompost haline getirdi.
17.05.2022Diğer
Yabani otu ‘gören’ spreyle tasarruf
Yabani otu ‘gören’ spreyle tasarrufTarladaki yabani otu yapay zeka ile tespit ederek odaklı ilaçlama yapan Smart SprayeX, ilaçlama maliyetinden yüzde 90 tasarruf sağlarken karbon ayak izini de düşürüyor.
17.05.2022Kobi
Tüketicilerin plastik ayak izi siliniyor
Tüketicilerin plastik ayak izi siliniyorMigros ve OMO, yeni plastik üretiminin önüne geçen ve plastik atık miktarını azaltmayı hedefleyen Yeniden Dolum Ünitesi için bir araya geldi.
13.05.2022Kobi
Başkan Oktay yolcu etti
Başkan Oktay yolcu ettiAvrupa Komisyonu tarafından Avrupa İklim Paktı Türkiye Büyükelçisi seçilen Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ile Bear Sailing Yelken Takımı’nın minimum karbon ayak izi hedefiyle Hopa’dan başlattığı ‘Gelecek için Yelken Açıyoruz’ yolculuğu, önceki gün Marmaris’e ulaştı.
11.05.2022Ege
Tohumlar Marmaris’te
Tohumlar Marmaris’teAvrupa Komisyonu tarafından Avrupa İklim Paktı Türkiye Büyükelçisi seçilen Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ile Bear Sailing Yelken Takımı, minimum karbon ayak izi hedefiyle 22 Nisan’da Hopa’dan ‘Gelecek için Yelken Açıyoruz’ yolculuğu başlattı. Hatay’a kadar gitmeyi planlayan yelkenli ekibinin yeni durağı Marmaris oldu. Ekip, Hopa’dan yanan ormanlara dikilmesi için kendilerine emanet edilen çam kozalakları ve tohumları Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’a teslim etti.
10.05.2022 Ege
‘Karbon ayak izi’ için farkındalık oluşturuyor
‘Karbon ayak izi’ için farkındalık oluşturuyorGaranti BBVA, Garanti BBVA Mobil’de yer alan “Durumum” alanında müşterilerinin karbon ayak izlerini görmelerini sağlayan ekolojik sayfasını devreye aldığını duyurdu.
7.05.2022Ekonomi
Banka dışı finans atağa kalktı
Banka dışı finans atağa kalktıTam Finans CEO’su Hakan Karamanlı: “26 ilde 39 şube ve 680 çalışanı ile en büyük banka dışı finans şirketi konumundayız. Ar-Ge merkezi olan ilk ve tek faktoring şirketiyiz.”
Yüksek perdeden TAM 100 YIL
Yüksek perdeden TAM 100 YILDenizli’den Bursa’ya uzanan hikâyesiyle perde üreticisi Berteks 100 yaşında yoluna dördüncü jenerasyonla devam ediyor. Ar-Ge çalışmaları güçlü olan şirket, ihracatının çoğunu Avrupa ve Amerika’ya yapıyor
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SU
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SUDataExpert iş birliğinde BMI tarafından yürütülen ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırması kapsamında, Türkiye’de açıklanan 500 listeleri, borsaya kote şirketler, holdingler ve araştırmaya yapılan başvurular baz alınarak 1.500’ün üzerinde organizasyon belirlendi. Cirosal büyüklüğü, aktif büyüklüğü, çalışan sayısı, organizasyonun sektördeki repütasyonu yönlerinden araştırmaya dahil edilen 1.000’in üzerinde organizasyonun en üst düzey İnsan Kaynakları yöneticisine ulaşıldı. Adaylar belirlenirken, görev süresi 1 yıldan kısa olan ve araştırmada yer almak istemeyen CHRO’lar kapsam dışı bırakıldı. Adaylardan, performans ve iş deneyimlerine ek olarak; pandemi döneminde üstlendikleri sorumluluklar ve geçirdikleri değişimlere ilişkin bilgiler temin edildi. Temin edilen bilgiler, danışma kurulu tarafından analiz edildi. Danışma kurulunun oylama ve değerlendirmeleri sonucunda performanslarıyla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi belirlendi.
Yelkencilere destek geldi
Yelkencilere destek geldiÇiğli Belediye Başkanı Gümrükçü, Hopa’dan yola çıkan yelken ekibini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüntülü görüştürdü
4.05.2022Ege
Yelkende Türkiye Rekoru denemesine destek
Yelkende Türkiye Rekoru denemesine destekYelken sporunun Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden Atilla ve Tolga Gökova kardeşler, Turkcell Platinum ana sponsorluğunda, Türkiye Turu Rekoru kırmak için yola çıktı. Yolculuklarına 2 Mayıs’ta Hopa’dan başlayan iki kardeş, motorsuz ve sadece rüzgar gücüyle ara vermeden Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz’i geçip dört denizi ve 1.500 deniz mili mesafeyi geride bırakmayı hedefliyor. İskenderun’da bitecek Türkiye Turu’nda yelkenciler, aynı zamanda teknolojinin doğaya özen gösterilerek kullanılabileceğine ve sürdürülebilirliğe de dikkat çekecek. 16 günlük rekoru kırmaya çalışacak olan ikili, deniz suyundan içme suyu üretirken atıklarını da kompost haline getirecek.
3.05.2022Diğer
Gezegen dostu şirket olmanın yol haritası
Gezegen dostu şirket olmanın yol haritasıDünyada sürdürülebilir olmayan mevcut ekonomik modelden gezegen dostu yeni modele yönelmek zorunluluk haline geldi. Bu yönde adım atmak isteyen şirketlere bazı tavsiyeler...
3.05.2022Ekonomi
Fenomen öğretmen tartışması! Öğrencileriyle paylaşım yapmaları doğru mu?
Fenomen öğretmen tartışması! Öğrencileriyle paylaşım yapmaları doğru mu?Öğretmenlerin sosyal medyada öğrencileri ile ilgili yaptığı paylaşımlar çok tartışılıyor. Uzmanlar, çocuğun dijital ve psikolojik zorbalığa maruz kalabileceğine dikkat çekerek paylaşım yapılmaması konusunda uyarıyorlar
29.04.2022Eğitim
İyi ki doğdun dünya!
İyi ki doğdun dünya!22 Nisan Dünya Günü sadece gezegenimiz için bir kutlama günü değil aynı zamanda iş dünyasına ve örgütlere gezegeni koruma sorumluluklarını hatırlatma günü... Özellikle iş dünyasının geleceğe dönük çevresel ayak izini azaltmak ve sosyal eşitliği sağlamak gibi bir ödevi var. Buna yakından bakalım...
19.04.2022Ekonomi
İslam Medeniyetleri Müzesi'ne yoğun ilgi
İslam Medeniyetleri Müzesi'ne yoğun ilgiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün açılan Büyük Çamlıca Cami Külliyesi içindeki İslam Medeniyetleri Müzesi'ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Milli Saraylar Başkanı Dr. Yasin Yıldız, "Milli Saraylar ve diğer müzelerin envanterinde yer alan bu eserler daha evvelden ziyaretçiyle buluşma şansı olmayan eserler" dedi.
9.04.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ayak İzi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.