Ayetullah Ali Hamaney

Ayetullah Ali Hamaney

İran İslam Cumhuriyeti'nin dini lideri. Baba (Ayetullah Seyyid Cevat Hüseyni Hamaney) tarafı Azerbaycan Türkü ve anne (Seyyid Haşim Necefabadi'nin kızı) tarafı Yezdlidir.

Ayetullah Ali Hamaney

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 834 ayetullah ali hamaney haberi bulunmuştur.
İran'da Cumhurbaşkanı adaylığı için gerekli şartlar değiştirildi
İran'da Cumhurbaşkanı adaylığı için gerekli şartlar değiştirildiİran'da 18 Haziran'da yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken Anayasayı Koruyucular Konseyi'nin çıkardığı ve Cumhurbaşkanı adaylığı için gerekli şartları yeniden düzenleyen karar nedeniyle bazı önemli isimler seçimlerde aday olma şansını yitirecek.
5.05.2021Dünya
İkisini de yaktı...
İkisini de yaktı...İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’in sızdırılan ses kaydında yer alan bazı ifadeler, hem İran hem ABD’de olay yarattı. İranlı ekonomist Said Lilaz’ın Zarif’le yaptığı sohbetin ses kaydının, Londra merkezli “Iran International”da yayımlanmasıyla ortalık karıştı.
28.04.2021Dünya
Ruhani: Nükleer anlaşma olduğu gibi uygulansın
Ruhani: Nükleer anlaşma olduğu gibi uygulansınİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, nükleer anlaşmanın eksiksiz uygulanmasını istediklerini ve ABD'nin yaptırımları kaldırması halinde ülkesinin anlaşmadaki taahhütlerine dönmesi için yaptırımların kaldırıldığını doğrulaması gerektiğini söyledi.
21.04.2021Dünya
İran'da 'yaptırım' kavgası
İran'da 'yaptırım' kavgasıİran devlet televizyonunun, Viyana'daki nükleer görüşmelerde ABD'nin "yaptırımları kaldırmayacağını yalnızca askıya alacağına" dair haberi, İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Arakçi tarafından yalanlanırken söz konusu haber İranlı diplomat ile devlet televizyonu arasında polemiğe yol açtı.
21.04.2021Dünya
Hamaney: ABD Kaşıkçı cinayetine rağmen Suudi Arabistan'ı destekliyor
Hamaney: ABD Kaşıkçı cinayetine rağmen Suudi Arabistan'ı destekliyorİran lideri Ayetullah Ali Hamaney, Suudi Arabistan yönetiminin gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetindeki rolüne rağmen ABD tarafından desteklendiğini söyledi.
11.03.2021Dünya
Nükleer gerilim tırmanıyor
Nükleer gerilim tırmanıyorİran ile Batı dünyası arasındaki nükleer tartışma sürerken, iki taraf da geri adım atmamakta ısrarcı. Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı, İran’ın, uranyumu en az yüzde 20 oranında zenginleştirmeye başladığını teyit etti. Yüzde 20’lik saflık oranı, İran’ın nükleer silaha teknik açıdan birkaç adım uzaklıkta olduğu anlamına geliyor. İran lideri Ayetullah Ali Hamaney ise, nükleer programdan geri adım atmayacaklarını ve uranyumu da yüzde 60 zenginleştirecek kadar ileri gideceklerini belirtti.
25.02.2021Dünya
İran itiraf etti: Suikastte ordu parmağı var
İran itiraf etti: Suikastte ordu parmağı varİran İstihbarat Bakanı Mahmud Alevi, nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastını İran ordusundan bir kişinin hazırladığını ve saldırıdan iki ay önce bu konuda paylaştıkları istihbarata rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını söyledi.
9.02.2021Dünya
Son Dakika: ABD-İran gerilimi yine tırmandı! Çok sert restleşme
Son Dakika: ABD-İran gerilimi yine tırmandı! Çok sert restleşmeSon dakika haberine göre ABD Başkanı Joe Biden, uranyum zenginleştirme işlemini durdurana dek İran'a yaptırımları kaldırmayacaklarını açıkladı. Öte yandan İran lideri Ali Hamaney, yaptırımların kaldırılması için uranyum zenginleştirmenin durdurulmasını şart koşan ABD Başkanı Joe Biden'a yanıt olarak "Şartı belirledik ve geri alınmayacak." ifadesini kullandı. İşte tüm detaylar...
8.02.2021Dünya
İran'dan İsrail'e 'nükleer tesis' cevabı: Yerle bir ederiz!
İran'dan İsrail'e 'nükleer tesis' cevabı: Yerle bir ederiz!İran, İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi'nin, Tahran'ın nükleer tesislerine muhtemel bir saldırı için orduya hazır olma talimatı vermesinin ardından herhangi bir saldırıda Tel Aviv ve Hayfa'yı vuracağı tehdidinde bulundu. Gazze Şeridi'ndeki Hamas Hareketi, direnişin halkı korumaya hazır olduğunu ve işgal güçlerinin hesaplarını tersine çevireceğini duyurdu.
27.01.2021Dünya
Son dakika... Twitter, Trump’ı tehdit eden İran Lideri Hamaney’in hesabını askıya aldı!
Son dakika... Twitter, Trump’ı tehdit eden İran Lideri Hamaney’in hesabını askıya aldı!Twitter, İran Lideri Ayetullah Ali Hamaney'in bir Twitter hesabını, ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'a yönelik tehdit içeren bir paylaşımda bulunması nedeniyle askıya aldı.
22.01.2021Dünya
ABD yönetimi İranlı 16 kuruluş ile 3 kişiyi yaptırım listesine ekledi
ABD yönetimi İranlı 16 kuruluş ile 3 kişiyi yaptırım listesine eklediABD yönetimi, İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in kontrolündeki 16 kuruluş ile 3 kişiyi yaptırım listesine ekledi.
13.01.2021Ekonomi
Sosyal medya savaş alanı!
Sosyal medya savaş alanı!ABD’de Donald Trump ve destekçileri ile sosyal medya devleri arasında ‘savaş’ başladı. Twitter, Trump’ın hesabını süresiz kapatırken, aşırı sağcıların yöneldiği ‘Parler’ gibi uygulamalar da gözlem altında
10.01.2021Dünya
İran ‘güvenli’ aşı arıyor
İran ‘güvenli’ aşı arıyorİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Kovid-19’a karşı geliştirilen “güvenli” yabancı üretim aşının ülkeye getirilmesinin hükümetin öncelikleri arasında yer aldığını söyledi.
10.01.2021Dünya
İran'da 200'ü aşkın doktor öldü, 3 bini ülkeden ayrıldı
İran'da 200'ü aşkın doktor öldü, 3 bini ülkeden ayrıldıİran'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana ülkede 200'den fazla doktorun hayatını kaybettiği ve 3 bini aşkın doktorun da ülkeyi terk ettiği bildirildi.
9.01.2021Dünya
Ruhani: Güvenli yabancı aşı temini hükümetin önceliklerindendir
Ruhani: Güvenli yabancı aşı temini hükümetin önceliklerindendirİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen "güvenli" yabancı üretim aşının ülkeye getirilmesinin hükümetin öncelikleri arasında yer aldığını söyledi.
9.01.2021Dünya
Salgında son 24 saat
Salgında son 24 saatDünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayısı 88 milyon 893 bini, hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyon 913 bini, iyileşenlerin sayısı 63 milyon 807 bini geçti. Vaka sayısı ABD'de 22 milyon 147 bini, Hindistan'da 10 milyon 415 bini, Brezilya'da 7 milyon 961 bini ve Rusya'da 3 milyon 355 bini aştı.
8.01.2021Dünya
Twitter, Batı aşılarının "güvensiz" olduğunu savunan Hamaney'in paylaşımını kaldırdı
Twitter, Batı aşılarının "güvensiz" olduğunu savunan Hamaney'in paylaşımını kaldırdıİran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in, ABD ve İngiltere üretimi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının güvensiz olduğuna dair paylaşımı, Twitter kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle kaldırıldı.
8.01.2021Dünya
Hamaney'den ABD ve İngiltere'nin koronavirüs aşılarına yasak!
Hamaney'den ABD ve İngiltere'nin koronavirüs aşılarına yasak!İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, koronavirüse karşı ABD ve İngiltere'de geliştirilen aşıların alınmasını yasakladı.
8.01.2021Dünya
ABD saldırısında öldürülen İranlı general Kasım Süleymani'nin birinci ölüm yılı
ABD saldırısında öldürülen İranlı general Kasım Süleymani'nin birinci ölüm yılıGeçen yıl 3 Ocak'ta ABD'nin düzenlediği saldırı sonucu öldürülen İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin birinci ölüm yılı münasebetiyle, İran'ın güney doğusunda yer alan Kirman kentinde anma töreni düzenlendi. Kentteki Süleymani'nin mezarı, ziyaretçi akınına uğradı.
3.01.2021Dünya
Beklediği fırsat mı?
Beklediği fırsat mı?ABD’nin Bağdat Büyükelçiliği’ne geçen Pazar günü düzenlenen füze saldırısının ardından, Başkan Donald Trump’ın açıkça İran’ı suçlaması, yeniden tehlikeli bir gerginliğe yol açtı
25.12.2020Dünya
İran'dan Trump'ın tehdidine cevap
İran'dan Trump'ın tehdidine cevapİran Dışişleri Bakanı Zarif, Irak'taki ABD Büyükelçiliği'ne saldırıyla ilgili Tahran'ı suçlayan ABD Başkanı Trump'a, "yurtdışındaki vatandaşlarını riske atarak, dikkatleri ülkendeki feci başarısızlıklardan uzaklaştıramazsın." diye yanıt verdi.
24.12.2020Dünya
İran meclisinden 'nükleer faaliyetlerin hızlandırılması' kararı
İran meclisinden 'nükleer faaliyetlerin hızlandırılması' kararıİran Atom Enerjisi Kurumu, tasarının Anayasayı Koruyucular Konseyi'nde nihai onayı alıp yasalaşması halinde uranyumu en az yüzde 20 oranında zenginleştirmeye başlayacak ve düşük düzeyli zenginleştirilmiş uranyum stoklarını artıracak.
1.12.2020Dünya
Suikast her şeyi değiştirebilir
Suikast her şeyi değiştirebilirİran’ı sarsan Fahrizade suikastı, daha büyük sonuçlara da yol açmış olabilir. ABD’nin Biden döneminde İran ile yeniden nükleer anlaşmaya döneceği tahmin ediliyorken, İsrail’in suikast ile bu ihtimali engellemiş olabileceği iddia ediliyor
29.11.2020Dünya
Fahrizade suikastı 'İsrail'in İran'daki faaliyetlerini' gündeme getirdi
Fahrizade suikastı 'İsrail'in İran'daki faaliyetlerini' gündeme getirdiİran'ın nükleer programının mimarlarından nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesi, İsrail istihbarat servisi Mossad'ın İran'da faaliyette bulunduğu iddialarını yeniden ülke gündemine taşıdı.
28.11.2020Dünya
Hamaney: Failler ve azmettiriciler kesin olarak cezalandırılmalıdır
Hamaney: Failler ve azmettiriciler kesin olarak cezalandırılmalıdırAli Hamaney, İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesiyle ilgili mesajında yetkililerden cinayetin takipçisi olmalarını istedi.
28.11.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

iranabdHamaneyKoronavirüsAyetullah Ali Hamaney

Ayetullah Ali Hamaney ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.